0 oy
499 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (1,541 puan) tarafından
Bayanlar nasıl güzel yemek yapıyorsunuz sirlariniz neler örneğin farklı baharatlar kısık ateşte pişirme yada başka şeyler 

39 Cevaplar

0 oy
(2,487 puan) tarafından
İsteyerek yapmak bence. Birde her zaman çok fazla özenmeden yaptığım yemekler daha güzel olur. Kendi eneni karıştırmıyorsun çünkü tamamen Allah tarafından yaptırılıyor. Dur şunu katayım güzel olsun dur şöyle yapayım ölçeyim dedikçe karışıyor. Annelerimizin yaptığı göz kararı sırrı odur işte.. Ölçüsüz, lezzeti kendinden bilmeyerek.. 
-Reklam-
0 oy
(1,850 puan) tarafından
Salçayla soğanı güzelce kavurmak
0 oy
tarafından
düzenlendi

>Neyi ne kadar kavurdugun

>Malzemenin ne kadar iyi olmasi

>Baharatlı hangi aşamada attığın 

>Yemek pişerken kapağı ne kadar süre kaldirmayacagin 

>Makarna ,yeşil mercimek gibi şeylerin pisirirken yapacağın yemekte o suyu kullanman

> Yemek hemen yenmeyecekse dinlenme süresini katıp yemeği oldurmemen 

>Herseyin pisme süresini iyi ayarlanabilmen 

>Salcalı yemeklerde salçayı kokusu çıkana kadar kavurup  suluysa suyunu iyi ayarlayip ozleserek pişirmek

>Kuru fasulye gibi yemekleri demleme yöntemiyle ağır ağır pişirmek  

Yani genel olarak bu gibi  Şeyler canim 
(1,541 puan) tarafından
Teşekkür ederim
tarafından
Ne demek
0 oy
(49 puan) tarafından
Ne malzeme ne püf noktası bence el lezzetin yoksa  dünyanın en iyi malzemelerini kullan fark etmez 
0 oy
(339 puan) tarafından
Bende güzel yemek yaparım övünmek gibi olmasın ama ablamı hayata yakalayamıyorum ablam o kadar güzel yemek yaparki kimse eline su dökemez ablama soruyorum nasıl yapıyorsun diye salçası baharatları el lezzeti ablam yemeklerinin içine kuyruk yagı et kıyma ve benzeri şeyler de atar valaga bilmiyorum yinede güzel yemek yaparım
(1,541 puan) tarafından
Teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Tahiyyat duası besmele ile yapıyorum Allah'a şükür el lezzetim güzel
0 oy
(7,118 puan) tarafından
El ayarı baska bir sey değil. Hiç bir seye ölçü kullanmam. Yemegin piştiğini de kokusundan anlarım tadına bakmam.
0 oy
tarafından
Aslenn benim olayim Baharattir amaa 

SEVGİNİ KATMAK  TA YETIYOR BAZEN
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Herşeyden önce sevgi katmak lazım bu bilimsel olarak açıklanmış 

Sevmediğimiz birine yaptığınız yemekle,sevdiğimize yemek yapmak arasında büyük el lezzeti farklılığı vardır
0 oy
tarafından
Kendim yapmayınca güzel oluyor :) eşim annem falan yapar
0 oy
(665 puan) tarafından
Önce güzel bir abdest güzel bir niyet yaparken Fatiha Kevser ettehiyatu ve ihlas süreleri.. misss...
(1,541 puan) tarafından
Teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Çok güzel yemek yaparım küçük yaştan beri elim neye değse tadından yenmez helede pirinç pilavı 
(1,541 puan) tarafından
Pistimc pilav bende güzel yaparim ama bazen yemekler olmuyor
0 oy
(265 puan) tarafından
Yemeğe koyulacak suyun kaynatılmış olması otlu sebzeli yemekleri yapmadan önce sebzenin tuzlu sudan veya kaynar sudan gecirilmesi  kaynanamdan  aldığım tüyolar  eli lezzetlidir benim cevremde beğenir yemeklerimi
(1,541 puan) tarafından
Sebzeleri kaynar suda mi temizliyorsun
(265 puan) tarafından
Yok söyle örneğin karnabahar temizlenip yikandiktan  sonra kaynar suda 1 2 dk bekletiyorum
Mesela ıspanak süzgece koyup doğranmış yenilenmiş halinin üstünden kaynar su döküyorum gibi
0 oy
(450 puan) tarafından
Bnce yemegin tadini veren sey baharatidir bn baharatli acili yemekler yaparim ve evime gelen herksez cok begenir hatta heryerde yemegi cok lezzetli diye konusurlar esim baska yerde yemek yese sonra senin yaptigin daha guzel oluyor der bnce insanin kendine gore el lezzeti var 
(1,541 puan) tarafından
Sagan tozu  ve sarımsak tozu mu
(450 puan) tarafından
Yok normal sogan sarimsak yani yakisan yemeklere kullaniyorum turlu yada sebzeli yemeklerde sarimsak cok guzel oluyor deneyin zaten sogan cogu yemeklerde oluyor zateb biliyosunuz :)
(1,541 puan) tarafından
Tamam
(265 puan) tarafından
Bence dr baharat güzelleştirir yemeği ancak bebeler yemiyor baharat ile zaten sebze konusunda savaş veriyoruz büyüyen yemek seçiyor...
(1,541 puan) tarafından
Ben gaziantepli alıyorum baharatları
0 oy
(8,558 puan) tarafından
Guzel yemek yapmanın sırrı yemeği isteyerek yapmak canım.
0 oy
(1,414 puan) tarafından
El lezzeti önemli

Baharatlar vazgeçilmezim

En önemlisi de sevgini kattığın her yemek güzel olur❤
0 oy
tarafından

Yemek yaparken unutulan baharat

SEVGİ

Aynı malzemeden her zaman aynı güzellikte yemek pişmez. 

Yemeği güzel yapan sadece baharat değildir. 

Yemeğin yağı, tuzu, biberi ve diğer baharatları ne kadar önemli ise SEVGİ baharatı da o kadar önemlidir.

Öfke, kin, nefret, gazap ile pişen hiçbir yemek lezzetli değildir.

Eşine kızmış bir hanımefendinin pişirdiği yemeğe sadece yağ, tuz girmiyor. 

Nefret, öfke ve kin de giriyor. Gazap da giriyor.

Hanımlar, sevdikleri misafirlere pişirdikleri güzel yemeğe SEVGİ baharatı kattıkları için yemekler lezzetli olur.

İstemedikleri misafir gelince yemeğin ölçüsü aynı olsa da o yemek lezzetli değildir.

Yemek insanın sadece midesini doyurmaz. Ruhunu da doyurur.

Ruhu doyurmayan bir yemek sadece mideyi doyurur ve o yemek unutulur. Ama ruhu doyuran yemekler damak tadı bırakır, anı bırakır, iz bırakır

(1,541 puan) tarafından
Doğru vallah
0 oy
(3,167 puan) tarafından
Bence tek sırrı el lezzeti benimde el lezzetim var çevremdeki herkes beğenir yemeklerimi

İlgili sorular

0 oy
23 cevap 669 göst.
31 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 339 göst.
9 Ekim 2021 Diğer kategorisinde Selo De Bana (25,223 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 305 göst.
6 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Minikkus0 (718 puan) tarafından soruldu
0 oy
35 cevap 783 göst.