+1 oy
560 göst.
Diğer kategorisinde (16,131 puan) tarafından
Görümcelerim geldi bana. Kaynanamin 2..eşinden kızı öz görümce değil yani. Görümce kürt biz de arabiz.  Bazen eşiyle kürtçe konusuyor falan bende acaba ne konuşuyorlar hakkımda bişey mi konusuyorlar diye düşünüyorum ya. Kendi evimde kendimi yabancı gibi hissediyorum.  

28 Cevaplar

0 oy
tarafından
Yani haklsiin ben olsam ben de öyle düşünürdüm bence ayıp yani senin yanında öyle yapması 
-Reklam-
0 oy
(1,059 puan) tarafından
Mende Azerbaycanca danişiram
0 oy
(3,151 puan) tarafından
Biz de türküz ben 1 yaşındayken babamın tayini Siirt'te çıkmış oraya yerlesmisiz 10 sene kaldık orda büyüdüm sokakta arkadaşlarımla okulda vs full Kürtçe konuşurduk anadilim gibi olmuştu ama eve girince Türkçe'ye dön diye kızardı annem anlamadığı için. :d yoksa evde de devam ediyordum çocuk olduğum halde çünkü aktif kullanmaya alışmıştım kolay geliyordu memlekette akraba içinde falan Kürtçe konusuyordm bazen unutup anlamıyordu kimse :)
0 oy
tarafından
normal de Türkçe biliyorlarsa konuşuyorlarsa Kürtçe konuştukları sırada mutlaka Bi dedikodu vardır bence
0 oy
(2,628 puan) tarafından
Ben evlenmeden önce 1.5swne bı kurt köyünde kuran kursu hocalık yaptım bazen Türkçe'den Kürtçeye geçiyorlardı  ben yüzlerine bakardım hep bı abla vardı o uyarirdi hocanın yannda Kürtçe konuşmayın☺️☺️☺️
0 oy
tarafından
Canım benim görümcem kayinvalidemlerde öyle dogulu kürt ce konuşurlar çoğu zaman anlamam bazen söyleyin dedim ya kendi içi yada o an onlara kolay onlarla alakali olduğu icindir misafir sonuçta bence üstüne alınma 
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Benim eşimde zaza annesiyle babasıyla konuşurken kendi dilini konuşur hic tuhafıma gitmez çünkü kayinvalidem fazla Türkçe konuşamaz esimde mecbur onunla kendi dilleriyle konusuyo onların ana dili olduğu için sorun etmiyorum nasıl rahat ediyolarsa o şekilde konuşsunlar 
0 oy
(219 puan) tarafından
Saygısızlık sadece 

İlgili sorular

0 oy
57 cevap 882 göst.
19 Kasım 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 235 göst.
28 Temmuz 2021 Güzellik-Bakım kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
57 cevap 780 göst.