0 oy
524 göst.
Aile kategorisinde (157 puan) tarafından

image

Merhaba kızlar heves ettim sizce hangisini versem hemşireye

image

29 Cevaplar

0 oy
(1,050 puan) tarafından
Mira yazani verme onu odaya gelince üstünü değiştirince giydir anne karnından çıkınca onlar temizliyor ama çok detaylı olmuyor normal bı hastahane çıkışı hemşire için iyi
(157 puan) tarafından
Teşekkür ederim ❤️❤️
-Reklam-
0 oy
tarafından
İkiside çok güzel canım. Ben sade vercem doğumhane ye. Çünkü bebek yikanmadigi için kirleniyormus. Kan leke olmasın diye basit bir şey ver. Sonra sen alınca güzelce siler temizler dilediğini giydirirsin. Sağlıcakla kucağına al inşallah ❤️
(157 puan) tarafından
Öyle yapayım çok teşekkür ediyorum ❤️
0 oy
(339 puan) tarafından
Herkez kirlenir fakan demiş ama benim kızıma dogduktan sonra bşr takım kıyafet giydirdim onunla eve gelene kadar durdu hiçte kanlanıp kirlenmedi tabi ben dogum yaptıgımın akşamı taburcu olmuştum yedek 3 kıyafet almıştım ama 1 i bile yetti bana 
0 oy
(13,202 puan) tarafından
İsimli olanı verme yıkamadan kanlı kanlı veriyorlar bebeği fotoğraf çekene kadar pislenir. Diğeri de çok güzel cidden onu ver 
0 oy
(13,257 puan) tarafından
1. Olanı ver 2. Olanı evde giydirirsin 
0 oy
tarafından
İki doğum yaptım. İkisindede ne bir damla kan nede bir kir oldu ilk giydirdiklerimi çıkardığım gbi sakladım isimli olanı ver bence ilk resimleri onla olsun sonra kıyafetide saklarsın hatıra kalır sağlıkla doğsun insallah
0 oy
(897 puan) tarafından
İsimli olan cnm o çok güzelll
0 oy
(1,097 puan) tarafından
Ya üstteki çok güzelmiş nerden aldınııız. Ben en sade olanı vermiştim hastaneden çıkarken en beğendiğimi giydirmiştim
0 oy
(745 puan) tarafından

Bebeğin doğduğu gün ona giydirilen ilk kıyâfetin (zıbın, kundak, göbek bağı vb.) beyaz olması isabetlidir. Peygamber Efendimiz -sallâllâhu aleyhi ve sellem-’in kızı Hazret-i Fâtıma’nın doğumunda hazır bulunan Sevde binti Misrah, bebeği, sarı bir kundağa sarar. Az sonra gelen Allah Rasûlü -sallâllâhu aleyhi ve sellem- bu duruma müdahale eder; sarı bezi atıp, beyaz bir beze sarar.[1] Bizzat kendi kızı için yaptığı bu uygulama, yenidoğan yavrunun tertemiz beyazlar içinde olmasını arzulaması, bizlere de güzel bir misal teşkil eder.    

........, paylaşmak istedim........

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 359 göst.
19 Mart 2023 Aile kategorisinde Mihra (385 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 64 göst.
26 Ağustos 2021 Aile kategorisinde Anneolmakistiyorum (60 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 97 göst.
12 Şubat 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde Hamileanne38 (4 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 262 göst.

384,676 soru

11,507,216 cevap

35,161 kullanıcı

...