+1 oy
769 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Nasıl yapıyosunuz kızlar maaşa daha 1 hafta var bi gün hamur işi bi gün patates bigün yumurta makarna 2 haftadır bunları yapıyorum onlarda bitti  dünden beri düşünüyorum buzlukta ta bişey yok akşama ne yapıcam kara kara düşünüyorum artık fikir alabilirim 

40 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Buzlukta ne varsa onu yapıyom mKrna yapıyom bulgur pilavı yapıyom çorba 
tarafından
Ben yanına bişey yapmıyorm sadece bulgur yiyorz
(278 puan) tarafından
Mercimek varsa tel şehriye çorbası yap
tarafından
Yemiyor ki benden başka kimse ben zeytin ekmek olsun onu bile yerim hiç aramam bişey ama evdekilere yokken  üretmek çok zor
tarafından
Tamamda yoksa siz ne yapabilirsiniz ki Sihirli değnek yok sonuçta elinizde töbe töbe ya
tarafından
Bende boyle dusunuyorum yanı alınamıyorsa bu kımsenın sucu degıl maasın beklenmesı gerekıyorsa da esın de sende evde ne varsa onu yemek zorundasınız yanı napabılırsın kı
-Reklam-
0 oy
(3,101 puan) tarafından
Ne var evde malzeme
(3,101 puan) tarafından
E canm evde birsey yoksa nasl fikir verelim.domatestemi yok sarimsakli domates sos yap yumurtasiz menemen yani.biberi yagda az.kavur snra domates tuz.
tarafından
Maalesef yok tükendim artık hergün üretmeye çalışıyorum bişeyler ama bi yere kadar oluyor rabbim kimseyi çaresiz bırakmasın güzel günler göremeden ölücem heralde hayırlısıyla çocuklarımı bi büyütsem
(3,101 puan) tarafından
Allah yardimcin olsn kuzum.un varsa bos manti yap.uzerinede sarimsakli ygurt.
tarafından
Valla ağlancak halime gülüyorum ama yoğurt ta yok bacım yumurta kırcam sadece rabbim bundan aşağı düşürmesin ne yapayım
(3,101 puan) tarafından
Allah yardmcn olsn bacim
0 oy
(4,466 puan) tarafından
Valla bacım.ne varsa onu yapıyorum napcan 
(4,466 puan) tarafından
Vallahi baş ekmeği tost makinasında üstüne bı yağ ve ya salça bide çay haydi yallah yokken yaratacak halin yok ya yavrum biz hala kahvaltıda öyle yapıyoruz bazen
tarafından
Biz her sabah öyleyiz canım oğlumla ben çok severiz ama eşim aşırı seçici işin komik tarafı alıcak parasıda yok her gün yumurta kırıp koyuyom önüne napalım dediğin gibi yokken yaratıcak halim yok deli olcam bigün
(4,466 puan) tarafından
Un falan varsa bı gün krep yap bı gün kizart bigun bulgur yap bı hafta kalmış napcan.hep geçtik o günlerden haftalarca pazara çıkmayıp sadece corba makarna ekmek vs yediğinizi biliyorum rabbim olaniniza bereket versin inşallah canım hepsi gelip gecici
tarafından
Tahinli pide yaparım kuzum hamurunu yoğurdum elhamdülillah bugünde böyle oldu yarına artık bakıcam evdekilere
(4,466 puan) tarafından
Oh misdaha ne olsun afiyet olsun
0 oy
tarafından
Hiçbişey yoksa Salça kavururum onu yeriz. Yanına çay tamam. 
tarafından
Tövbe ya. Tost yap boş ekmekle onu yesin.
(2,194 puan) tarafından
Allah kolaylığınızı versin geçinmek gerçekten çok zor oldu artık , evde birşey yokken de eşin yemek secmesin hatta çocuklara örnek olsun babaları yemezse çocuklarda yemez  senin suçun ne ki bu durumda sana destek olmalı dahada çocuklar burun kıvırsa bile artık öyle olmaz diye anlatmalı sen ne yapacaksın ki yoktan nasıl var edeceksin
tarafından
Elimden geleni yapıyorum kuzum o da yapıyor biliyorum ama olmuyor yiyemiyorum diyor yumurta kırıyorum onu yiyor
(2,194 puan) tarafından
Anladım canım ya Allah herkesin kolaylığı versin hayat şartları çok zor anliyorum zamana bırakın ilerde belki durumunuz biraz daha düzelir sıkma canını
tarafından
Dolandırıldık geçen seneye kadar durumumuz iyiydi çok şükür rabbim yedirmesin onada çocuklarımın ahı üzerine olsun her gün ağlıyorum inşallah rabbim tekrar güzel günleri görmeyi nasip eder bize
0 oy
(551 puan) tarafından
Son çare evde ne varsa maaşa kadar o canım 
tarafından
Bende öyle 2 haftadır ama olanlarda bitti artık rabbim kimseyi çaresiz bırakmasın
(551 puan) tarafından
Amin canım Allah yardımcınız olsun
0 oy
tarafından
un varsa bazlama yap cay kahvaltilik 

pişi  

corba 

bulgur pilavı 

patates salatası 

neler var mesela söyle bi menü cikartalim
tarafından
Bir haftadır hepsini yaptım bazlama tüp gidiyor diye yapamıyorum fırında patatesli pide tarzı yaptım pişi yapmaya yağ yok o kadar patates salatası yaptım mercimek çorbası pilav bi yumurta kaldı onu yapıcam aryık55
tarafından
patates varsa yumurtalı patates salatası yap bi daha mesela 3 gun 4 gün önce yaptığını tekrar yap malzeme kaldıysa ben yazdan fasulye biber kurutur böyle zamanlarda haslar yeriz canim  esim sevmez ama yemek olmayinca mecbur yer hani
soğan varsa soğan yemeği yap mesela yumurta kir harika oluyor
tarafından
Bir haftadır bunları yapıyorum kuzum bugünde sade yumurta kırarım napalım rabbim bundan aşağı düşürmesin
tarafından
aminn
0 oy
tarafından
Ay Allah yardımcınız olsun inşallah az çok ne var söyleyin ona göre fikir verelim canım 
tarafından
Yumurta canım bulgur mercimek dün yedik patates salatasıyla beraber yumurta kaldı onu kırayım bari
0 oy
(11,640 puan) tarafından
Neyin kaldı canım söylesen malzemeye göre bisi çıkarırız 
(11,640 puan) tarafından
Rica ederim canım hiç sıkma canını rabbim başkasına muhtaç etmesin tek allahin izniyle zor günler de gecer
tarafından
İnşallah kuzum inşallah
tarafından
Yaprak. K ye katılıyprum al sana akşam menüsü
  Patatesi elma dilimi gibi yap baharatla fırına  ver
 Bulgur pilav ı yap yanına da
  Sen  bi kase komşun da varsa yoğurt  istemen sıkıntı değil se az bi yoğurt iste   şehriyeli yoğurt çkrbası yap yanıma da
tarafından
Tahin vardı hamur yoğurdum tahinli pide yapıcam elhamdülillah bugünde buldum yarına Allah kerim artık kuzum sağol fikirlerine bakarım yarın
(11,640 puan) tarafından
Tamam canım ellerine sağlık
0 oy
(1,331 puan) tarafından
Evde hiçbir şey yoksa kahvaltılık çıkarabilirsin Hani istemiyorsan bulgur pirinç pilavı olabilir hem karın doyurur
(1,331 puan) tarafından
Adamların mutfaktan haberi yok ki her şey var da biz yapmıyoruz sanıyorlar
tarafından
Nasıl haberı olmuyor alısverıs yapmıyorlar mı yada verdıklerı para neye yeter yetmez bılmıyolar mı
(1,331 puan) tarafından
Yapilamiyor canim aldigi maas hucbiseye yetmediginden annesinin verdigi yilda bir versigi bakliyatlarla gecindik aylik alisveris yapamiyordk
tarafından
iyi de bu durumda hıc alısverıste yapılmıyorken mutfakta ete kadar olmasını nasıl beklıyolar kocalarınız bu cok sacma degıl mı ses cıkarmıyor musunuz
(1,331 puan) tarafından
Aynen iste canim ses cikarmaz olur muyum ben bu beceriksizligimle bunu yaptigima dua et derdim de yani kimisine laf anlatamiyorsn anlamiyorlar
0 oy
(1,369 puan) tarafından
Bulgur pilavı şehriye çorbası yanına varsa salata yapabilirsin aklıma gelen bunlar 
tarafından
Sağol canım
0 oy
tarafından
Yazdan difrize atıyorum valla ordan çıkarıyorum 
tarafından
Ben her yaz kışlık yapardım normalde kışın elimin altına gelirdi hep ama bu sene başımıza kötü bi olay geldi rabbimin imtihanı diyorum her ay böylr oluyoruz çok borç var üstümüzde bazen gücüm tükeniyor saatlerce ağlıyorum ama elden bişey gelmiyor çocuklarım var onları için üretmeye çalışıyorum el işleri yapıp satıyorum az çok
tarafından
Beterinden korusun Allah bu yıl bende çok atamadım taşınma işi vs derken attıklarımdan yapıyorum
Borç başkasından mi kaldı yoksa kredi vs mi
tarafından
Dolandırıldık kuzum hiç beklemediğimiz biri tarafından rabbim yaşattığını yaşamadan almasın canını iki yavrumun nr günahı vardı bizim çektiğimiz sıkıntının içinde büyüyolar kaç sene gider böyle bilmiyorum napıcaz onuda bilmiyorum 100 bin tl :((
tarafından
Offf ya çok kötü olmuş Allah yedirmesin o parayı
tarafından
Aminn inşallah emzikli halimle en büyük duam her gün ağlıyorum ekmek su diye diye ölsün o da çaresizlik çok kötü bişey
0 oy
tarafından
Yumurta kapama yap kuzum yada ekmek varsa yumurtalı ekmek 
tarafından
Yumurtalı ekmekte olabilir canım çok sağol
tarafından
Rica ederim kuzum patates varsa patatesli yumurtada yapabilirsin
0 oy
tarafından
Valla pazar gunu pazar yapıldı ..dolapta bisiy yok...bende.dusunuyorum.kara.kara..ezogelin çorbası yapayım dedim çocuklar içer..yanına ne yapicam düşünüp duruyorum...patates var yogurtlarim.heralde..eskiden çeşit çeşit yemek yapardım şimdi .aynı yemeklerde dönüp duruyorum...valla cnm bu yoklutta yemek seçmek Lüx işi..
tarafından
Bende öyle çok kötü dolandırıldık hiç ummadığınız biri yaptı bunu rabbim bildiği gibi yapsın ekmek su diye diye ölsün yavrularımın ne günahı vardı onlar yokluk içinde büyüyolar kaç sene gider böyle bilmiyorum her gün ağlıyorum artık
0 oy
(36 puan) tarafından
Allah'ıma binlerce kez şükürler olsun şu an hiç biseyimiz eksik değil ama evlendigimiz ilk zamanlar baya zor zamanlar geçirdik son care evde bişey kalmadığında kaynanama ya da annemlere giderdik yemeğe 
tarafından
Bizde onlarda yok ki annem yok kaynanam yok
0 oy
tarafından
Soganli yumurta yap makarnanin baska cesidini yap kahvaltilik varsa bugun oyle idare edin kek pogaca tarzi yapabilirsin tost ayran olabilir
tarafından
Sağol canım
0 oy
tarafından
Dur sana yardımcı olmaya çalışayım  

Sen ev de ne var say bi bakalım. Sıkıntınyapma bulunır elbet bi yemek   
tarafından
Buldum kuzum az bi tahin vardı hamur yoğurdum tahinli pide yapıcam elhamdülillah bugünde buldum yarına Allah kerim artık napalım :)
0 oy
tarafından
Canm ben yazdan bol bol menemen yapıyom buzluga biber domates biber aklına ne gelirse atıyorum bolca erişte kesiyom çorbalık kesiyorum bu tür sıkıntı yaşamıyorum 
tarafından
Be her sene yapardı ama bu sene sıkıntılardan bişey alıpta koyamadım
tarafından
Anladım canm inşaallah bu sene alırsın

Ben kahvaltı içinde kaşar alıyom 1 kilo olandan onu bir parmak kalıgında kesip buzluca atıyorum onunla kahvaltıya kuymak yapıyorum
0 oy
(120,082 puan) tarafından
un varsa bi un corbasi yap
tarafından
Sağol canım yarına pilava beraber yaparım inşallah
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Kahvaltılık türü koyarim canim yoksa
tarafından
Tahin vardı bi bardak kadar pide yapıcam inşallah bugün yarına burdan arkadaşların yazdıklarına bakarım
0 oy
(7,337 puan) tarafından
Patates var demissin patates kroket yap yanina bulgur pilavi soğan salatasi 
tarafından
Biraz Tahin vardı dolapta tahinli pide yaparım kuzum bugün
(7,337 puan) tarafından
Allah herkesin yardimcisi olsun bolluk bereket versin insallah tahiyat oku her alisveriste aldiklarini kaplarina koyarken bereketli olsun

İlgili sorular

0 oy
30 cevap 591 göst.
18 Mart 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Hicrannn (1,098 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 719 göst.
0 oy
4 cevap 91 göst.
5 Nisan 2024 Alışveriş-Hediye kategorisinde mrcn06 (61 puan) tarafından soruldu
0 oy
40 cevap 660 göst.
20 Mart 2024 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

385,043 soru

11,516,097 cevap

35,176 kullanıcı

...