0 oy
487 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Benim eşim akrabalarından darbe görmüş misafir sevmiyor o yüzden. Benim aileme de bişe demiyor ama kalmaya gelmesin kimse diyor. Anneme zamaninda bunu demiştim sürekli başıma kalkar biz ilçede oturuyoruz evimi öğrenip gelmeye çalışanlara bahane uyduruyorum misafir sevmiyor deyim mi millete diyor. Sizin eşleriniz misafire akraba ziyaretlerine nasıl bakıyor

42 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Sever , geldiklerinde mutlu olur hatta
-Reklam-
+1 oy
(4,477 puan) tarafından
Karışmaz o konulara sever yani sağolsun hatta misafir gelecek değince cebinde parası varsa şayet ne bulursa alır getirir doldurur evi yoksa ona göre bisiler yapar
0 oy
(7,270 puan) tarafından
Misafire laf etmez. Misafir evin bereketidir ama benim eşimde ne bir yerde kalmama izin verir ne de birinin fazla kalmasına . He bir gece kalmaya laf etmez mesela arkadaşım ramazanda gelmişti iftara kalmıştı hiç bir şey demedi . Eltim çocukları ile gelip kalmıştı sabah erkenden  birlikte denize gitcez diye ona da bir şey demedi. Ablamlar kardeşimin nisaninda annemde kalmıştı biz yakın oturuyoruz annemle çocuklar yerde yatmasin diye erkek kardeşimi de çocukları da alıp bize gelmiştim ona da laf etmedi boyle bir gecelik şeylere bir şey demez ama 2-3 gece kendi ailesi olsa bile istemez .
0 oy
(2,194 puan) tarafından
Yok bizimkide sevmez trip atar bana rahatı bozuluyor kimse kalmaya gelmesin arada erkek kardeşim tutturur liseye gidecek oda haftada iki üç bizde kalmaz ister bebeği seveceğim hem diye ne zaman kalsa trip atar öyle ne zaman aileme gitsek trip atar yorucu bir durum anlıyorum bu arada ailem ile arası iyi şimdiye kadar aralarında bir olay geçmedi eşimin huyu böyle 
0 oy
(341 puan) tarafından
Cok sever  hatta annemler gunlerce yatiliya kalır.  İstediği  kadr kalsinlar der
0 oy
tarafından
Hiç karışmaz 
0 oy
(120,134 puan) tarafından
gelenimiz gidenimis yok olsada bisi demez
tarafından
Bebiş nasıl. İki çocuklu olmak nasilmis:) sen tek mi bakiyorsun cnm annen falan gelebildimi
(120,134 puan) tarafından
bebis de bende cook iyiz tek bakiyom kimsem yok ailemden
tarafından
Biraz zorlanirsin ama alisinca bir duzene oturtursun cnm. Allah kolaylik versin
0 oy
(4,988 puan) tarafından
Benim oturmayada kalmayada misafirim çoğunluk vardır 

Birsey demez 

Ama uzun surerse kalmaları sıkılır sadece 
0 oy
(6,047 puan) tarafından
Sever asla da karışmaz gelen misafire. Yorumları okudum da işte 1 gün kalsın 2 gün kalsın demiş diye bu durumdan memnun olanlar var. Her neyse biz ailelere uzak yaşıyoruz. Bazen onun ailesi bazen benimkiler geliyor. Çalıştıkları için genelde cumadan pazara kalıyorlar. Ama isteyen 10 günde kalıyor sorun yaşamıyoruz
0 oy
tarafından
Ayyy çok ama çok sever. Kim olursa olsun . Misafir bizden daha rahat olur bizim evde . Herşeyin fazlası zarar. 
0 oy
(44,800 puan) tarafından
Cokk sever misafir berekettir der hep
0 oy
(217 puan) tarafından
Kıcanın her dediğini anneye yetiştirmek olmaz:/ sonra sıkıntısını sen çekersin 
0 oy
(2,536 puan) tarafından
Sever çok da tatlıısnı falan alır eksik etmez 
0 oy
tarafından
Sever eşim asla laf etmez hatta misafir gelecekse eve alışveriş bile yapar geçen gün benim kuzenlerim geldi İstanbul'dan 2 gün bende kaldılar rahat rahat oturalım diye gece erkenden yattı hatta bize bir sürü abur cubur almıştı sıcak çikolatasindsn cipsine kadsr :)
0 oy
(189 puan) tarafından
Benim eşimde misafir sever ama anasından çok korkak olduğu için misafirin yanında bebek gibi oturur konuşmaz))
0 oy
(503 puan) tarafından
Ayyy eşim çok sever misafirleri zorla getiriyo el alemi bize 
0 oy
(11,646 puan) tarafından
Kendi gitmeyi sevmez ama gelen olsa neden geliyorlar demez zaten gelen de yok bi annemler   :)
0 oy
(5,954 puan) tarafından
Akrabalari evime giremez daha evimi görmemiştirler 5 yıllık evliyiz  benimde akram giremez  

Ama ailelerimo gelir sever esim en cok annem gekir kalir bende  Kayinvaldem uzak gelmez  oglu yolda zaten gelmez 

Esim evdeyken arkadaşlarimiz görüştüğümüz aileler var sever esim yani insan seçer:)
0 oy
(16,302 puan) tarafından
Benimki sever. Hatta şehir dışından akrabalar gelirse bizde yatsinlar diye çok israr eder. Bende severim 
0 oy
(3,950 puan) tarafından
Hiç bisey demez şükür onunda benimde akrabalarım gelir gider

İlgili sorular

0 oy
43 cevap 509 göst.
18 Ocak 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Papatya__ (741 puan) tarafından soruldu
0 oy
27 cevap 505 göst.
22 Nisan 2023 Diğer kategorisinde siyahmezarinsahibi (1,124 puan) tarafından soruldu
+1 oy
47 cevap 955 göst.
31 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Fatmayaren (877 puan) tarafından soruldu
0 oy
31 cevap 376 göst.
27 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Lovelyyyy (103 puan) tarafından soruldu

385,449 soru

11,525,763 cevap

35,195 kullanıcı

...