0 oy
559 göst.
Diğer kategorisinde (97 puan) tarafından
Merhaba hanımlar. Bebeğim 2.5 aylık benim üç olmasına 10 gün kaldı.. yediğim zaman sütüm olur özelikle tatlı işi kaynar ve rezene icersem olur ee şimdi ben anneme tutmayacam dedim bana tuhaf tuhaf baktı kinar gibi günah der gibi artık korkuyorum birisine oruç değilim demeye. Dinimizde borç odendikten sonra emziren anneler tutmayabilir diyor sorun olmaz diyor. Ne bilim işte çok utanıyorum eşim bile tutsan dedi ona karşıda utanıyorum ama bebekte çok küçük

47 Cevaplar

0 oy
(3,559 puan) tarafından
Canım dinimiz Rabbimiz bize yani hamişlere ve emzirenlere öyle kolaylık sağlamış ki daha sonra tutmak şartıyla oruç farz değil hamişlere ve emziren annelere kimseyi de takma kafana yiyip içip mutlu olup göğsünün süt dolup yavrunu doya doya emzir 
-Reklam-
0 oy
(1,896 puan) tarafından
Ay canım öyle şey mi olur ya tutup tutmamak sana kalmış zaten kimse buna karışamaz emzirmesen bile Allahla senin aranda ki emziriyorsun bebeğin de çok önemli hiç kendini kötü hissetme
0 oy
(7,957 puan) tarafından
Bebeğim 7 aylık ek gıda düzgün almıyor dişten dolayı diye düşünüyorum yinede memeye düşkün ek gıda yemiyor memeye düşüyor mecbur bende tutmuyorum suanlik zaten ben yatakdan sabah kalkinca midem boşalmış oluyor açlıktan gözüm kararıyor bebeğim emdikçe yani dayanamam diye düşünüyorum bu yüzden tutamicam ama senin bebeğin çok küçük  yani 
0 oy
(324 puan) tarafından
Kuzum yanlış anlama bebeğin daha çok küçük sütün yeter bence 4 5 aylık olsa da böyle çok emdiği zmanlar tutma derdim ama tutsan daha iyi olur birileriyle oruç tutmak çok daha kolay ama tek başına insanın çok zoruna gidiyor ben ilk oğlumda doğum yaptım ertesi gün oruca kalktık kırklı olunca tutamadm inanır mısın o kadar zorlanmistim ki o orucu tutarken ikinci oğlum da tuttum emiyordu da şükür rabbim sabrını vermişti tabi yine sen bilirsin 
0 oy
(1,964 puan) tarafından
Bence hamile ve emziren oruç tutunca sevaptan çok günah kazanıyoruz. Allah'ın emanetine ihanet ediyoruz bir nevi. O çocuklar bize muhtaç elbette kaza eder daha sonra tutarız. Peki bebeğimizi daha sonra emzirme veya besin verme ihtimalimiz var mi? Anne sütüne muhtaç olan bebeğe neden gerek yokken sırt oruç tutmak için mama vereyim ki. Anne sütü onun hakkı.
0 oy
(4,450 puan) tarafından
Dün akşam Nihat Hatip oğlu özellikle belirtti keşke dinleyeymis annen hele ek.gida alıyor olsa tamam 3 aylık bebe.benim.de öyle bende tutmuyorum zaten de ilaç kullanıyorum oda ayrı.hastayim.bir haftadır keyiften yapıyor.saniyolar süt verirken adamın içi yanıyor susuzluktan yemek aramiyorda oda sütü.etkiliyo onlar gibi ay halsiz düştüm yatam iftar geliyo kalkıp yemek hazırlayam.olsak.keske bizde
0 oy
(218 puan) tarafından
Herkes kendinden sorumlu sevabı da günahı da kendine. Herkes önüne baksın kul hakkı yemesin en önce. Birbirlerinin arkasından konuşmasın vs vs. Bebeğin daha çok küçük dinimiz de buna kolaylık tanınmış sonuçta. Kimse senin niyetli olduğunu veya olmadığını bilmek zorunda değil. Başkasının yanında yemez içmezsin dikkat edersin olur biter. Ben de 35 haftalık gebeyim tutmuyorum günde kaç öğün yememe içmeme rağmen elim ayağım titriyor bazen. Seneye telafi ederiz bebekler biraz büyüyünce Allah izin verirse. Kimseyi takma annen de anlayışlı olsun biraz 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 53 göst.
4 Aralık 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Lale030507 (267 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 333 göst.
30 Mart 2021 Diğer kategorisinde Elanur__ (462 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 64 göst.
29 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde RaHiME_91 (2,699 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 122 göst.
25 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Minnoşun Annesi ❤️ (2,410 puan) tarafından soruldu

384,645 soru

11,506,409 cevap

35,159 kullanıcı

...