0 oy
685 göst.
Aile kategorisinde tarafından
ilk oğlum mustafa ikinciye isim ariyorum.mustafa gibi asaletli anlamli veya sahabe isimlerinden

51 Cevaplar

0 oy
(1,106 puan) tarafından
Musab...... Epeygarber efendimize en çok benzeyen sahabe, o yüzden de uhuta şehit edilmiş
-Reklam-
0 oy
(10 puan) tarafından

Zeyd ismi çok güzel :angel:

0 oy
(1,045 puan) tarafından
Osman 

Ömer 

Ali 

Ensar 

Süheyb 
0 oy
(13,837 puan) tarafından
Hamza hazreti Hamzanın ismi ve bence kulağa çok hoş geliyor 
0 oy
tarafından
Yusuf da güzel ahmette
0 oy
(3,681 puan) tarafından
Yahya benim oğlumun ismi :)
0 oy
(2,474 puan) tarafından
Oğlumun ismi ömer hem anlamlı hem cok hoş bir isim hz ömer peygamber efendimizin sahabelerinden  bende bu yüzden seçtim 
0 oy
tarafından
Huzeyfe, peygamber efendimiz in sırdaşı

Benim oglumun da adi:)
0 oy
(1,610 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Hanzala ismi çok güzel. Anlamı uhud şehitlerinden biridir. Sahabe ismidir. Ve onun ölüsünü melekler yıkamıştır 
(2,671 puan) tarafından
Ne güzel isim ilk defa duydum
(1,610 puan) tarafından
Aynen. Şehit yazdım klavye şehir diye düzenlemiş :-))
0 oy
tarafından

Ayy bende şuan daha yeni hamileyim bi kizim var bu da oğlum olsun istiyorum Rabbim nasip ederse eğer Mustafa ismine niyet ettik inşallah olur ya içimde hep mustafa ismi var <3

tarafından
oğlumun ismj.mustafa çok çok seviyorum cok.yakisti ogluma kayınpeder ismi aynı zamanda.
tarafından
Rabbim isteyen herkese nasip etsin çok istiyorum hatta rüyama bile girdi oğlum oluyordu adını Muhammet Mustafa koyuyorduk daha hamile kalmadan  1 2ay öncesinde görmüştüm şuan 4 haftalik hamileyim inşallah rüyam gerçeğe dönüşür ama eşim çok ağır bir isim olduğunu söylüyor sadece Mustafa olsun diyor ama rüyamda böyle bir isim gördüm çok etkileniyorum böyle şeylerde
0 oy
(27,564 puan) tarafından

Ömer.

Ali 

Hamza.

Ali Asaf ismini çok seviyorum

0 oy
(3,490 puan) tarafından
Ubeyde, Huzeyfe 
0 oy
(850 puan) tarafından

Biz de araştırıyoruz:

Miraç

Berat

Enes 

Selman

Yasir

Mürsel 

Emin

Salih

Ahmet

Biz de Miraç ismine daha yakınız şu an, Allahım hayırlı isimler koymayı nasip etsin..
(2,671 puan) tarafından
Yasir eşimin ismi
0 oy
tarafından
Oğlumun adı yiğit Ali eşim yiğit koydu

Bende illa sahabe ismi istiyordum efendimizn ismi var yazık akraba bende Ali koydum

Efendimiz ben ilmin sehriyim Ali'de kapısı buyurmuş hadisi şerifte Hz. Ali efendimiz gibi olamaz bir nebze olsun benzer inşaallah
tarafından
inşallah canim hayirli olsun
0 oy
(9 puan) tarafından
Oğlumun ismi Melih Bera 

Bera sahabe ismi canım hayatını okumuştum etkilenmiştim anlamıda çok güzel tavsiye ederim 
0 oy
tarafından
Hüseyin nasuh 

Salih

Musab

İshak 
0 oy
tarafından
Usame çok severim 
0 oy
(553 puan) tarafından
Ben bera ismini koymayi düşünüyorum farkli ve cok yigit bir sahabe ismiymis 

0 oy
(7,255 puan) tarafından
Oğlum olursa Yavuz Selim olacak İkinci olursa da Ali Haydar düşünüyorum Hz. Ali'nin lakabı ile birlikte tam olsun diye düşünüyorum   
0 oy
(5,108 puan) tarafından
Biz Suheyb koyacağız inşaAllah ♥️. Bizimkilere zor geliyor söylemesi ama biz alıştık onlar da zamanla alışırlar diye düşünüyorum

Suheyb-i Rûmî (r.a.), “Bir kimse Allah’a ve âhiret gününe inanıyorsa, bir ananın evladını sevmesi gibi Süheyb’i sevsin” hadîs-i şerîfiyle medh olunan, Resûlullah (s.a.v.)’in en seçkin ashabından olan büyük bir sahâbîdir
tarafından
hayırlı olsun söylenişi zor basta neyyy diyecek duyan.boyle bi tepki çocuk için hoş olmaz
(5,108 puan) tarafından
Hiç önemli değil başkalarının ne düşündüğü :) Benim için ismin anlamı ve nereden geldiği önemli
tarafından
çocuk ismini birine söylediğinde demek istedim.hayirlisi olsun
(5,108 puan) tarafından
Anladım ☺️  Teşekkür ederim

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 133 göst.
0 oy
20 cevap 1,031 göst.
0 oy
1 cevap 86 göst.
29 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde Prensimin annesi (136 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 236 göst.
23 Mayıs 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

384,860 soru

11,511,714 cevap

35,174 kullanıcı

...