0 oy
1,938 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde tarafından

İki doğum yaptım normalde doğumdan sonra kilo kalır ya genel durumda. Her iki doğumda da aşırı kilo verdim. 60 -55-50 derken şuan 27 yaşında 47 kiloyum. O kadar zoruma gidiyor ki. Kilo almaya engel hiç bir sağlık sorunum yok. DiyetisyenLER'lede uygun programlarda ilerledim ama 14 ayda sadece 400 Gr alabildim. Kalori hesaplamasi yapıyorum ilaç kullanıyorum spraktin şurup kullandım ama hiç biri fayda etmedi. Smdi bugün cici bebe ve makarna diyetine başladım. 1 ay ara vermeden yiyecekmisim. Makarnayı yaptım oturup başına 1 saat kendimi motive ettim. Smdi aman alma biz de veremiyoruz demeyin lütfen bana. Sizde vermeyin o zaman çünkü biz de alamıyoruz <3 biraz derli toplu bir vücudum olsun istiyorum. Fiziğim iyi durumda ama ben böyle beğenmiyorum kendimi. Bana lütfen tarif verirmisiniz

78 Cevaplar

0 oy
(8,220 puan) tarafından
Bende öyleydim aynen 47 kiloydum şimdi 55 kiloyum ama 8 yılda anca 8 kilo aldım üstüne 2 doğumda yaptım bende ne giysem dümdüzujm
tarafından
Sanki bastona elbise giydirmisler gibi oluyor işte hiç beğenmiyorum
(8,220 puan) tarafından
Allah senieşimde hep diyo kilo al kilo al sanki elimdedir ne yapsam olmuyo bana göre 55 çok ondan takmıyorum 8 yılda 8 kilo aldım benim için rekor keşke azıcık göğüslerim olsaydı göğüs dümdüz popo dümdüz
-Reklam-
0 oy
(736 puan) tarafından
Bende baya bir kiloluyum ama kilolu olmak nasil dertse fazla zayıflık ta ayni dert bence cok haklısın insallah toparlanirsin cici bebe cok sismanlatiyor diye biliyorum  işe yarayacağını düşünüyorum 
tarafından
İnşallah umarım bugün basladim. İnşallah sende istediği bedene sahip olursun
0 oy
(4,464 puan) tarafından
Geceleri şekerli yoğurt ye benim.buyul görümce öyle almis
0 oy
tarafından
Kendini böyle üzme daha kötüleri var mesela ben evlendigimde 36 kiloydum 24 yaşındaydım çocukluğumdan beri o zayıflık yüzünden neler duydum en zoruma giden bi annem ne öldün ölülere karıştım ne kalktın dirilere karistin demesi bi de bi kadın senin rahmin kurumustur çocuğun olmaz dedi kuzenler vitaminsiz diyodu hep bana seni kimse almaz dediler evlendim koca bunu napsin gittiği gün beli kırılır dediler taş gibi sağlam durdum çocuğu olmaz deder evlendigim gün hamile kaldım çocuğu taşıyamaz düşünürsün dediler 3600 doğurdum erken doğum olduğu halde meme mi var süt olsun dediler göğüslerim 90 beden oldu sıkınca 5 kanaldan fiskiriyo oğlum direk emzirince boguluyo 100 ml sagiyorum öyle emziriyorum buzlugum anne sütü dolu 18 kilo aldım hamileliğimde şuan 45 kiloyum oğlum 1 buçuk aylık 5300 kilosu şuan taşırken kollarım agriyo ama olsun içim sağlam şükür önceden çok üzülürdüm ama şuan takmıyorum artık herkesin lafını veriyorum 
tarafından
İnanmıyorummm çok kötü sözler duymussun sen :( keşke sarilabilsem sana gerçekten üzüldüm
tarafından
Sarıldığını hissediyorum canım varlığın düşünmen yeter üzme kendini valla bırak bizde zayıf anneler olalım sağlığımız yerinde olsun bebeklerimize bakabilelim onları güzel insanlar olarak yetiştirelim yetmez mi :)
0 oy
tarafından
Bende prakten kullandım çok zayıf değildim 55 dim 70 oldum 
tarafından
O da mı alerji için acaba
tarafından
Evet canım
0 oy
(548 puan) tarafından
Tahine ekmek batır 
0 oy
(2,565 puan) tarafından
Ay keşke Rabbim bana da.nasip et yiyipte kilo alamamayi 

Badem çok kilo aldırıyor diyolar naçizane tavsiye
0 oy
(5,239 puan) tarafından
1 ay boyunca mantı ye yemeklerinde ve gece yatmadan  cici bebe bisküvisi muz cikolata süt ve fındık veya fıstık ezmesi blender et ic 
0 oy
(4,356 puan) tarafından
Cnm ya kardesım diyetisyen kılo almanın zorla yemek yemenin daha zor oldugunu soyluyor,kılo vermektense. Burdan bı arkadas yazmıstı sabah aksam pekmez yemıs serbetını ıcmıstı faydası olur diye yazayım dedim.. Herseyden once saglıklıysan bu cok daha guzel bısey kafana takma eminim bu halınlede cok guzelsındr stres yapma tatlım❤️
(4,356 puan) tarafından
Pekmezle 2 haftada 3 kılo almıs arkadas, sabahları tahınle ekmekle ye cnm bala fındık cevız kat ekmekle ye bol kalorili beslen uyumadan muz ye.. Hamur ısı tatlı yap yap ye kız ohh :) Bende suan aclıktan ölüyorum dıyetteyım:(
0 oy
tarafından

Canm bende bekarken hatta ilk evlendiğmde dahi 46-47 kilo idim

Iki cocuk annesym 

Hamilelklermde 4-5 kilo aldm fazla almadm 

Ama 2. Yi emzirirkn baya aldm 78 i dm 

Gecen gun tartldm 72.800 olmuşm herkes boyle iyi verme diyo ama basenler baya buyuk 

Balik yagi kullndm oyle iştahim açildi baya aldm ismi marincap asiri istah acyo

Sadece 10 gun kullndm gerisni sen dusun

0 oy
(73 puan) tarafından
Canım bende aynı durumdayım yiyorum ama kilo alamıyorum genetiginde varsa boşuna uğraşma bende 2 doğum yaptım ikisindede çok güzel kilo aldim ama doğum yapar yapmaz kilolarım gidiyor şuan 31 yaşındayım ve 47 kiloyum hiç takma kafana bence ablam 4 doğum yaptı 38 kiloydu psikiyatriye gitti o bi ilaç vermişti 3 ayda 12 kilo aldı ancak olmuyorsa olmuyor eşim çocuk giyimden bana kıyafet beğeniyor düşün artık ki yaşımı hiç göstermiyorum evime biri geldiği zaman anneni çağır der bana 31 yaşında olmama rağmen ancak 25 gosteriyorum evt bir çok yerde can sıkıcı ama yapacak birşey yok malesefki ben kabullenmeye başlıyorum artık 
0 oy
(159 puan) tarafından
Benimle aynı kiloda ve yaştasın canım.Doguma 66 ile gitmiştim acayip yerdim gebeyken.Hepsini verdim oğlum gram kilo bırakmadı eski kilomdan daha da düştüm geçen yaz 43 kiloya kadar düştüm 46 yedim 1 ay önce şuan daha iyi gibiyim 47 olmussundur en az.Sipraktine başladım tekrar bekarken de kullaniyordum.Epey yesem alırım ancak sen sadece üzülme artık yemek yemenin keyfine bak bu açıdan motive ol yediklerini kolay yersin tesiri olur.Bende bisküvi süt cicibebe çok şey yerdim ama moralsizdim hep.Allah yardımcımız olsun :)
0 oy
(11,216 puan) tarafından
ay yok valla hak veriyorum yani 47 kilo olmakta tabiki goruntu olarak insani mutlu etmez. bide ugrasip alamak bilemedim ki  sen aslinda normalde kilo yapan herseyide yiyorsun ama olmuyor iste
0 oy
(6,858 puan) tarafından
Keçi boynuzu pekmezi özü bişi ye cnm
0 oy
(657 puan) tarafından
Bende kilo alamıyordm şimdi anksiyete bozukluğu yüzünden ilaç kullanıyorum 10 kilo aldım şimdi de neden kilo aldım diye dertleniyorum 
0 oy
(1,169 puan) tarafından
Bir tanidiga diyetisyen her akşam nescafe ve pop kek ye demisti. Belki işine yarayabilir canim
0 oy
(747 puan) tarafından
Anliyorum seni inan ki ama bu meseleyi hayatının en buyuk sorunu gibi gorma.. yas ilerledikce aliyorsun zaten kiloyu.. acele etmee.
0 oy
(427 puan) tarafından
Cnm vlla psikolojik senin durum pdikiyatriye git bir iki ay kullan ilacı nasıl iştalaniyirsun nasıl alıyorsun gör.ama uzun süre kullanma bu sefer çok alırsın 
0 oy
(113 puan) tarafından
Kız sende bendenmişsin bende hiçbir şekilde kilo alamıyordum taki ikinci çocuğum prematüre doğana kadar ona kaliteli yağlı doyurucu süt olsun diye 2 saatte bir yemek yedim kek kruvasan falan yedim gecede gece birde iki kere yedim şimdi kilo durumum gayet iyi önceden 49 kiloydum şimdi 63 ve çok iyiyim boyum da biraz uzun 1,67 cm 
0 oy
tarafından
47 mi ne güzel ben 42 ..........
tarafından
Bende 42 47 olsam şükür ederim ya tavsiyelere bakıyorum bende

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 315 göst.
0 oy
13 cevap 576 göst.
7 Ocak 2024 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy