0 oy
1,826 göst.
Aile kategorisinde (886 puan) tarafından
Kizlar 2 gün oldu geleli 30 dakikalık uzaklıkta ama en son kalmaya 5 ay önce gelmiştim ama kendisi sık *** gelir görüşürz güya arkadaşlarımla görüşücem ama masallah her gün bi işi var kendimizde yine aile binasindayiz oranın iskânı alincak mühendisler gelcek diye saat 11 :30 da gitti benide aradi sen arkadaşına gitmeyi unut diye ayy sinirlerm bozuldu çoğu arkadsm burda oturuyor her zamanda birakmam çocuklari uykuları vs flan oluyor neyse dedim yapcak birşey yok morelim cok bozuk agliycaktm nerdeyse Annem dediki olmadi bna getir kzim ben.  Bakarm olmadi anneme bırakıcam..neyse dedim barı burda temizlik yapim bulaşıkları topla yıka derken o kadar yoruldum ki kendisi cok dağınık kizlar öyle böyle degil ya yemin ederim abartmiyorum buzdolabını 4 5 ayda bi temizliyor yani içi o kadar dağınık ki nerden başlayıp temizlim bilemedim süpürüp sildim lavaboları yikadim cifledim asla temizlik yaptim demek icin demiyorum ama onun eline ayağına dolanan yok kaynim k.pederim işte 60 yaşında bitek kendisi kalıyor evde gün boyu yemekleri yapar oturur esra erol izler ya benim annem seker tansiyon hastası bi görün evi tertemiz oturmaya kıyamıyorum ama buraya geliyorum diyorum iki el atim nereye el atsam afedersiniz b.o.k gibi ya hani yasına göre dinc hastalığı rahatsızlığı yok 60 yaşında ama sağlıklı benim babaannem 78 80 yasinda var kadin tertemiz evi süpürüp siliyor e ben buraya geliyorum Diyorum hangi bi yeri yapim yetişm ama gercekten cok dağınık düzen yok esimede diyor gelinler bna iş yapmıyor diye 2 oğlum var peşpeşe ve ev yakında değil yürüyerek gidilmez bide kendisinin mahalleden komşuları arkadaşı var 1 tanesinin geliniyle arkadşım zaten eve davet edicez benim param yok ben fazla birşey yapamam dedim anne öyle şey olur mu misafir bereket evin bereketi gelsinler alırız ama anlatamıyorum iki çeşit tatlıya gerek yokmuş vs hano gerçekten 5 günlüğüne geldim pişman oldum diyebilirim siz benim yerimde olsanız ne yapardınız. Uzun oldu kusuruma bakmayın 

42 Cevaplar

0 oy
(2,230 puan) tarafından
Sadece dinç olmasi yetmez ki iş güç yapmak için. Bazı insanlarin psikolojik sorunları olabiliyor hatta travmaları. Bir keresinde programda denk gelmisti izledim. Kadin onu daginiklik olarak bile görmüyordu. Belkide sizin k.validenizde boyle goruyordur. Size düşen elinizden geldigini yapın yapamıyorsanız görmezden gelin başka care yok
-Reklam-
0 oy
(321 puan) tarafından
Aklıma Annecim geldi hem bağa hem bahçeye hem eve hemde hayvanları idare ediyor zavallım. Gelinler desen asla el atmazlar sadece isterler. Bende uzaktaym onun adına çok üzülüyorum çünkü yapar yemeye kıyamaz evlatlarima biriktireyim der. Ama zamane şükürsüz gelinleri hep kendi penceresinden bakar sürekli bı afra tafra. Kusura bakma ama bende bı gelinim hiçbir kaynana evladının düşmanı değil sizler çok şükürsüz sunuz köyü hepimiz biliyoruz işleri pisliği çok temizleyip yardım etmek yerine arkadaşlarınızla bulusamadiginiz için yazdıklarınıza bakın yazıkkk.
0 oy
(48,808 puan) tarafından
senin yerinde olsam burda evini *** götürüyor diye post acmazdimm bazi seyleri gorursun ama susarsın esinin hatiri icin susar kimseye yaymazsin
0 oy
(237 puan) tarafından
Hayrına yap kadın yaşlı daha ne olsun kırk yılda bir evi temizledin gözüne mi battı rahatlığın bozuldu haklısın  ben olsam seni gelinim diye sevmem 
0 oy
(576 puan) tarafından
Hiçbir iş yapmayıp otursaydın daha iyidi yani bu kadar dert yanacağına
0 oy
tarafından
Evi bo.k götüruyor dediğin kadının oğlu ile evlisin. Kocan bu zamana kadar b.okun içinde mi yaşadı yani? Ve seninle evlenirken eşin o evde yaşıyordu sonuçta doğal olarak... Şimdi sen *** içinde yaşayan bir adamla mi evlendin? Lütfen kusura bakma sevmiyor olabilirsin saygı duyarım. Gitmek istemezsin onada saygı duyarım. Ama üslup çok çirkin. Resmen eşinin annesine söylüyorsun bunları yapma eşin senin annenin hakkında böyle şeyler söylese üzülmez misin? Biz insanlar, insan olmayı nerde unuttuk biliyor musun? Kendimize yapılmasını istemediğimiz hakeketleri, başkasına yaptığımız zaman unuttuk insanlığı. Olabilir... pis olsa ne olacak? kimse gsripsemez sonuçta yaşını almış bir kadın. Böyle söyleme seninde evladın var yoksa bile bir gün evlat sahibi olacaksın.
0 oy
tarafından
Bende geldiğimde kaynanam yaslıydı evi çok kirliydi ama sorun Bile etmedim iki günde pırıl pırıl yaptım sevindi garibim burada söylenicene temizle incilerin dökülmez
0 oy
(1,568 puan) tarafından
Iyi de niye buraya yaziyosun ki..ne demis mevlana. Kusuru kapatmakta gece gibi ol.o kadin da oyledir napcaksin. Buraya yazip rezil etmek zorunda misin?
0 oy
(1,601 puan) tarafından
Gelin mecbur değil ama ben kendimden utanırım ya 3 eltiyiz diğerleri gelmez ben giderim yaparım 55 yaşında kaynanam hiç demem diğerleri niye gelmiyor 25 gün köyde kaldı hep orda kaldım iş yaptım kayinpederime kayinlarima baktım ne olacak elimize yapışmaz bizde ilerde kaynana olucaz ya anlatmayın böyle şeyleri ayıp ya 
0 oy
(6,462 puan) tarafından
Bunu niye anlattın şimdi 
0 oy
tarafından
Kendi aileni övme postunmu bu
0 oy
tarafından
Anladik canim sen cok temizsin annende cok temiz hatta babannende cok temiz gitme o zaman kayinvalidene git annene birak cocuklarini o zaman nereye gidiyorsan git gezmeye ayip yani kadinin evinin temizlik pislik durumunu buraya dökmen
0 oy
(17,924 puan) tarafından
Yaptığın iyiliğin ne anlamı kaldı ya? 
0 oy
(2,014 puan) tarafından
Sen kaynanan çocuklarına bakmıyo diye kızmışsın başka yerden acısını çıkarıyosun gibi. 
0 oy
tarafından
Annen kayınvalıden olsaydı gene burda anlatir miydin? Hiç sanmıyorum. 
0 oy
(119,577 puan) tarafından
aboo linclere bak  
0 oy
(3,505 puan) tarafından
Ne kadının evine git ne de arkasından evi *** goturuyo de bence 
0 oy
tarafından
Bazı insanlar öyledir canım misal ben kendi evimde temizlik yapmam yapamıyorum çünkü yardımcı alıyorum ama kaynananın evine gittiğimde yapıyorum çünkü köyde yaşıyor iki kızı var bekâr 14 ve 15 yaşında okul vs var kendisi de çok dağınık ve temizlik yapmayan biri e ne yapim evi öyle bırakmak içime sinmiyor yardım ediyorum her gidişimde temizliğini yapıyorum çamaşır bulaşık ne varsa ama sen annem şöyle temiz ben böyle titizim deyince tepki alıyorsun
0 oy
tarafından
Burda sana şöyle böyle diyenler dışarda sağ solda kayınvalidesinin dedikodusunu yapiyo  burda kelek kesilmeyin valla hanginiz olsanız soylenirsiniz 
0 oy
(1,461 puan) tarafından
Yani bazı yerlerde haklısın. Ama huy bu. Demek ki evvelden beri böyleymiş böyle devam eder. Bak bizim burda yaşadığım yerde yani bı arkadaş kız grubuna kayinvalidesinin böyle pis olduğundan filan bahsetmiş..fotoğraf filan atmış. Eşi görmüş üstüne. Çok büyük kavga etmişler. Şimdi boşandılar. Sanane pisse pus. Elinin altindakileri temizle geç kenara madem yapmak istemiyorsjn

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 269 göst.
0 oy
9 cevap 491 göst.
21 Eylül 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 576 göst.
25 Ağustos 2021 Aile kategorisinde Rumeysanurr (176 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 395 göst.
23 Kasım 2020 Güzellik-Bakım kategorisinde misafir tarafından soruldu