0 oy
399 göst.
Aile kategorisinde (202 puan) tarafından
Kocam tek görevi işe gidip çalışmak sanıyor. 9 aylık olduk ev işlerinde az da olsa yardım istiyorum yapmıyor. Yatağını toplamaz, kahvaltı hazırlarım toplamaya yardım etmez  kıyafetlerini sağa sola atar. Ailesi nasıl öğretmiş bilmiyorum ama ona göre bunlar kadın işiymiş. 9 aylık karısı ev içinde koştursun iş yapsın. O 8 saat çalışıp geliyor diye hep hizmet beklesin. Haksızlık bu. Böyle biri olduğunu bilseydim evlenmezdim. 

25 Cevaplar

0 oy
(2,619 puan) tarafından
Değişmez ya. En fazla yediği tabağı tezgaha koyar o da tezgah yakınsa:D Ailesinden böyle görmüş. Küçükken heves ettiyse de elleme kız mısın sen falan denmiştir kesin. Öyle öyle soğuyorlar daha da yapmıyorlar işte. Veya babası da aynı modeldi evde hep ayaklarını uzatmış otururdu. Çocuk da ne görüyorsa o işte.

İşte çalışıyorlar sanki taş taşıyorlar akşama kadar. İşini bilmiyorum ama.
-Reklam-
0 oy
(19 puan) tarafından

Benimki de öyleydi sevgiliyken. Hep bu annelerin hatası. 

"Aman oğluşum iş yapmasın, aman oğluşuma hizmet edin, gelin değil misin kölesin, abin o sus, erkek o cevap verme..."

Valla dedim ki ; Ya değişirsin ya da ayrılırız. "İlerde evlenince eski haline dönerim ve bana hizmet edersin köle gibi" diye düşünüyorsan da ben sizin oradaki Anadolu kızlara benzemem. Kapının önüne koyarım seni. Ben senin kölen değil eşitin bir bireyim. 

Eşim de psikoloji okuyordu o zamanlar kızlar. Ben de öğretmenlik. Öğrenciyken tanıştık. Bir hoşuna gitti anlatamam bu konuşma. Ardından ilk işi yemek kursuna yazılmak oldu.

Şuan evliyiz ve 2 çocuğumuz var. Benimle yemek yapar, temizlik yapar. Dinlenmek istediğimde çocukları da alır parka çıkarkarlar. 

Bence eşinizi yanlış seçmiş olabilirsiniz. Bu hatanın tüm hayatınıza mal olmasına izin vermeyin. Annem babamı 15 yıl sonra boşadı. Ömrümün kalanını da harcayamam bu adama dedi. Her birey değerlidir. Size bu değerinizi hissettirmeyen boş adamlara köle olarak ziyan etmeyin hayatınızı. Tek bir hayatınız var.
(202 puan) tarafından
9 aylığım şuan zaten doğum bekliyorum. Ayrılmak istemiyorum ama biraz olsun anlasın beni de ya. Onun işi 8 saat çalışıp bitiyor ben tüm gün iş yapıyorum. Maaş da almıyorum. İşe girmek istiyorum ama bebek engel. Pişman oldum keşke çocuk yapmasaydım. Ama akıllandım ders oldu bana beklesin o ikinci çocuğu yaparım beklesin. Aşkla sevgiyle yürümüyor herşey.
0 oy
(2,610 puan) tarafından
Bu yaşına kadar eğitilmemişse sen zor eğitirsin çöpü çöp üstüne koyunca erkekliği zedelenecek sanki
0 oy
tarafından
Benimki arada yemek yapar ama mutfağı mahveder her yeri dağıtır

Ama şu sıralar kendi hazırlar sofrayı toplar bulaşıkları yıkar çünkü ben gebeyim 
0 oy
tarafından
Içinden gelmesi lazım canım 

Ben eşimi anlatsam maşallah dersin daha az önce süpürdm evi ardımdan sildi çamaşır serdi balkonu yıkadı buzdolabını temizledi düzenledi ❤ 

Eskiden bu kadar değildi se hamilelik doğum derken iyice alıştı birde dağınıklıği asala sevmez bende söylerim yapmak zorundasın vs diye şimdi bana sen çocuklara bak ben yaparım diyor saolsun 
(202 puan) tarafından
Bir gün test edeyim dedim bakalım napacak diye. 1 hafta temizlik yemek hiç bir işe elimi sürmedim. Bir tane çorabını kaldırıp makineye atmadı ya. Sevgiliyken böyle değildi.

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 620 göst.
29 Temmuz 2022 Aile kategorisinde sarenn (50 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 272 göst.
0 oy
7 cevap 258 göst.
17 Mart 2024 Diğer kategorisinde Zelihanur_80 (792 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 99 göst.
14 Mart 2024 Diğer kategorisinde Sevda01 (832 puan) tarafından soruldu