0 oy
627 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
6 aylik olmasina 10 gun var tadimlarim bitti benim gecen gun irmigin icine avakado ezip yedirdim burda soyledim yedirme cok erken diende oldu baska tarifler verende kizlar gercekten ben ne yediricem ogluma ya yemegi seviyor hicbsey reddetmiyor cok sukur napabilirim ne yedirebilirim sadece mama aliyor 

28 Cevaplar

0 oy
(1,552 puan) tarafından

Ben youtube'da Dr. Osman Gönüal'ı takip ediyorum.. "Bir yaşına kadar bal ve ****** sütünden uzak durun, tuz zaten zararlı bişey bir yaşını geçmiş olsa bile vermeyin hatta kendiniz de az kullanın tuzu diyor.. Onun dışında herşeyden verebilirsiniz, kendi yediklerinize tuz eklemeden verin diyor.. Baharatlı verebilir miyiz diye soranlara da, verebilirsiniz, Türkiye'de baharatsız yemek yok zaten diyor.. 

Ama yine salça falan vermicem ne yedirebilirim dersen, benim kızım şehriye çorbasını seviyor.. İster şehriyeyi haşlayıp; yoğurt, yumurta ve unla terbiye yapıp, üstüne de tereyağı eritip ekleyebilirsin.. İstersen de domates rendesini yağda biraz kavurup, su ve şehriye ekleyip domatesli verebilirsin.. Şehriyeyi yutabiliyor sıkıntı olmuyor.. 
Bir de yiyecekleri çatalla ezmeyi tavsiye ediyor,  yoksa tekrar bi de  pütürlü gıdalara alıştırmak için uğraşırsınız diyor
tarafından
Bugun tatli biber salcasi aldim canim sehriye corbasi icin yag falan atiyoruz ya normaldenonada atayimmi hic robottan cektirip vermedim hep catalla ezdim canim verdiklerimi putürlude yedirdim nektariyi dikkatli bi sekilde eline verdim emmesini sagladim cok severek yiyor maşallah ne versem
(1,552 puan) tarafından
İnşallah seninkinde öyle olmaz ama benimki de ilk başta ne bulursa yiyecek gibiydi, şimdi tadını beğenmezse yemiyor sıpa :) Yağ konusunda demek istediğini anlamadım ama bizim tereyağını annem kendi yapıyor, zeytinyağı da kendi bahçemizin zeytininden o yüzden ikisini de çekinmeden kullanıyorum ben kızımın yemeklerine de
(1,552 puan) tarafından
Bu arada ben 8 aylık olana kadar salça ve baharat da koymadım, videoyu gördükten sonra salça ve baharat vermeye başladım.. Ben de 5-5.5 aylıkken katı gıda vermeye başlamıştım.. Kendi çocuğuma yapmadığım bişeyi sana tavsiye etmiş olmayayım yani.. Doktor kendi yediğinize tuz eklemeden verin diyor direk ama ben 8.aya kadar sizin şimdi verdiğiniz gibi salçasız, baharatsız falan verdim
tarafından
Tamam canim tesekkur ederim
(1,552 puan) tarafından
Rica ederim :)
-Reklam-
0 oy
(597 puan) tarafından
https://instagram.com/minnikoala?igshid=YmMyMTA2M2Y=

Bu kiz güzel şeyler yapiyor bak istersen
tarafından
Tesekkur ederim canim
0 oy
(3,061 puan) tarafından
Evde ne pişiyorsa onların içindeki malzemelerden tatdir canım. Ben hiç öyle içinde bin bir türlü olan tatsız tutsuz mamalardan yapmadım. Meyve püresi yorğurt corba verebilirsin. Yemeklerin suyundan yedir. Ben yemekleri çok az tuz ve baharatsiz yapıyordum cocukda yesin diye. Kendi tabağımiza yerken eklerdim. Zaten 6 aylıkmiş daha tadımlık yemeye devam edecek ben o aylarda sadece yoğurdu bol bol verirdim seviyor diye. Digerlerini tatdiriyordum sadece. 
tarafından
Yani ben ögün olarak vermek istiyorum aslinda cnku 5nci ayda basladik tadimlara  burda bi arkadasin tavsiyesiyle bugun yumurta sarisi ve labneyi karistirip verdim cok guzel yedi maşallah hatta artik vermeyi kestim agladi tekrar istedi
0 oy
(48,902 puan) tarafından
avakadoyu yogurtla veriyodum ona ayri corba yaptim yemedi tatsiz tuzsuz bizimkilerden veriyodum zaten reflusu olduğu icin cokta ek gidaya yuklenememistim
0 oy
(1,455 puan) tarafından
İnternete 6 ay ek gıda tarifleri yaz canım ayrıca avokado çok faydalı yedirebilirsin ben muzla beraber yediriyodum kabak havuç patates çorbası ya da bunları buharda haşlayıp yedirebilirsin sadece tuz ve salçadan uzak dur 
tarafından
Salca vermiyimmi yani canim valla corba yapcam die salca aldim inan iyiki yemege baslamadan bakmisim buraya
(1,455 puan) tarafından
Ben 1 yaşına kadar kullanmadım canım ama ev yapımı varsa 1 çay kaşığı kullanabilirsin
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Canım bazı besinler alerjik olabiliyor , google yazarsan listeyi bulabilirsin.6 aylık bebeğe neler yedirilir diye yazarsan liste olarak çıkar.Ben genelde yoğurt , çorba ve meyve püresi yediriyordum, yediğimiz yemeğin suyundan veriyordum.Şuan oğlum 3yaşında pek aklıma gelmiyor.Googleden araştırmanı tavsiye ederim
tarafından
Tesekkur ederim canim
0 oy
(9,247 puan) tarafından
İlk zamanlar bende senin gibiydim sonra biz ne yediysek onu yedi
0 oy
(1,499 puan) tarafından
Ne yemekten ziyade beni tuz olayı zorluyor hani kendi yediğinden ver diyolar eyvallah e biz tuzlu yiyoruz hani bebeklere bir yaşından önce tuz verilmiyordu

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 108 göst.
0 oy
6 cevap 141 göst.
8 Mayıs 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Papatya43 (526 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 79 göst.
10 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Alya lina (76 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 823 göst.
2 Kasım 2022 Aile kategorisinde Tugcemila (50 puan) tarafından soruldu

382,921 soru

11,462,117 cevap

35,052 kullanıcı

...