0 oy
385 göst.
Diğer kategorisinde (2,165 puan) tarafından
11 aylık kızım var yürüteçinde adım atıyor bütün odaları geziyor fakat kollarından tutup yürütmeye çalışırken parmak uçlarına basarak adım atıyor. Sizin bebekler hangi ayda yürümeye başladı ve bunun için tavsiyeleriniz nelerdir 

29 Cevaplar

0 oy
(693 puan) tarafından
Yürüme arkadaşı alın derim işe yarayacaktır zaten zamanla koltuklardan masadan tutunup kalkacaktır ins bizimki 10 aylıktı yürüdü erken başladı 
-Reklam-
0 oy
tarafından
Canım parmak uçlarına basma problemini yürümeye başlayınca ilkadım ayakkabısıyla giderebilirsin. Şu an için erken daha çok endişe etme.
0 oy
(396 puan) tarafından
Yürütece bindirme istersen birak koltuklara tutunarak çıksın ama yannda ol oyle zamanda. Gorumcemin kizi 15 aylıkken yürüdü 
0 oy
(1,165 puan) tarafından
Yürür daha erken ama yuruteci tamamen bırakın. Yürüteç varken koordinasyonlari zayıf kaliyo. Hatta size tavsiyem mümkünse bol bol emeklemesi için. Emekleme beyin gelisimleri için çok çok faydalı. Bırakın emekleyerek keşifler yapsın 
0 oy
(7,972 puan) tarafından
16.aya girdigi gun yurudu oglum
0 oy
(7,376 puan) tarafından
18 aya kadar yürüme süresi var canım bebeklerin biraz cesaretlendir bebeğini yavaş yavaş yapacaktir yürüteç kullandığın için parmak ucunda yürümesi normal zamanla basacaktir korkma yani 18 ayda bile yürüse normal sayılır benim kızımda 10 aylık yürümüştü şuan 20 aylık tutabilen aşk olsun 
0 oy
(1,170 puan) tarafından
canim bnim tavsiyem oncelikle yuretec kullanmayi birakmalisin daha sonra bol bol ellerinden tutup yurutmeye ve ayaklarini tam bastirmaya calismalisin daha sonra koltuk kenarlarindan sana dogru gelmeye calistirip daha sonra da adim attirmaya calismalisin ben boyle boyle yaparak 2 ay icinde yuruttum ama bn hic yurutec kullanmadim koltuk kenarlarinda yurumeye basladi sonra da 10 aylikken adim attirmaya calistim  gun gectikcale adim sayilari artti ve tam dogum gununde de kndi basina ayagi kalkip yurudu
0 oy
(25,223 puan) tarafından
Beklemek:))..... 
0 oy
(4,068 puan) tarafından
13 aylkkn yürdü canm 

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 143 göst.
28 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde Yagmur1265 (3,063 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 150 göst.