0 oy
520 göst.
Aile kategorisinde (143 puan) tarafından
Çocuklarını benim gibi rahat büyüten var mı acaba burda hep görüyorum iki çocuk çok zor filan gibi ben ilk çocuğum 4 aylıkken hamile kaldım ikinciye şimdi ilk kızım 16 aylık diğeri 3 aylık ilk kızım beni hiç zorlamqdi gece uyanma derdi yok gece yemek yeme derdi yok akşam 10 gibi uyur gündüz 10 uyanır yemek secmez dış cikaricagi zaman bile hiç huysuzluk yapmadı ateşi olmadı bebeğimde aynı ablası gibi doğduğu zamandan beri geceleri hiç uyanmadı hep ben uyandırdım emzirmek için uykusuz gecem olmadı hiç gündüzleri de uyur zorlamaz beni gaz problemi yok ne dışarı çıkarız hiç sorun yasatmazlar ne biliyim çok kolay geciyo bı tek ben mi böyleyim acaba nazar değdiricem valla:))) 

37 Cevaplar

0 oy
(13,945 puan) tarafından
Daha 16 aylikmiş asil huysuzluk 2 yaştan sonra başliyor. Benim kizimda dediğin gibiydi şuan 2 kişi zor bakiyoruz. 
-Reklam-
0 oy
(48,817 puan) tarafından
ruya mi bu ☺️ niye nazarlamaya calisiyon masallah ikisinede ☺️☺️
0 oy
(1,849 puan) tarafından
Kız nispete mi geldin hoşgeldin
0 oy
(2,194 puan) tarafından
Canım bebeğine göre değişiyor ya bizde ateş diş olayı bizi çok yıpratıyor huy değişiyor resmen ateş çabası uykusuzluk artı sonra yemek yeme problemi oluyor dis ağrısından , ilk 4 ayda koliktik uyumadık gaz vs vardı , sonra dişler başladı öyle gidiyoruz haa ben ve babası sakın yapıda insanlarız bebeğimiz de öyle olur diye düşünüyorduk ama bebeğine göre değişiyor gerçekten ya bu işler ,sen çok şanslısın bende senin gibi hiç zorlanmam diyordum babasida sakın bende sakın biriyim diyordum da işte öyle olmadı 
0 oy
(1,156 puan) tarafından
Valla bebeğim 11 aylık olcak daha çocuk düşünmüyorum desem yeridir. Ne gece uykusu ne gündüz uykusu huzursuzluğu mafoldum. Tabi Allah sağlık versin yinede. Kendimi öyle avutuyorum. Yoksa dayanılacak gibi değil .
0 oy
(11,434 puan) tarafından
Maşallah kuzum maşallah nazar değmesin bende 1 tane var valla hepimizi ayağa dikiyor dışarıya adım atarım diye aklım çıkıyor 3 aylık daha
0 oy
(2,137 puan) tarafından
Nazar degdircen maşallah çocuklarına .

Ben tek bebeyle kafayı sıyırdım .2 yaşına kadar her gece 10 defa kalktı .Emmedi ,yemek yemedi,biberon almadı.

Sütten kestim sonra uyudu sonra 2 yaş sendromu ,ağlamaları,inatlasmalari başladı .
0 oy
(3,113 puan) tarafından
Tek olmasan bile çok nadirdir.

Kızım şuan 10.5 aylık. Dogdugu günden 3 haftaya kadar kolaydı emzirir uyurdu. 3 hafta olunca artık yatagina koydugumuzda uyanirdi gündüzleri hep kucakta uyurdu. 3 aylık olunca düzeldi derken 2 hafta sonra kısmen meme reddi  başladı sadece ayakta grzerken emerdi. Aynı anda uuku gerilemzsinin alasini yaşadık gece hiç uyumazdi 100.00kere uyanirdi ve sadece kucakta uyurdu. Hep direnirdi uyutana kadar canimiz çıkardı. Tam 2 ay böyle sürdü. Geceleri nöbetleşirdik 2 saat benim kucağımda 2 saat eşimin kucağımda vs sabah olana kadar. 5.5 aylikken düzeldi ama 2 hafta sonra diş cikarmaya başladı aglamalar iştahsizlik. Ve hep böyle devam etti hep üst üste diş çıkardı huzursuzluğu aglama yemek yememe bana yapişma. Şuan 10.5 aylık ve 4 5 gündür yine uykuya direniyor 
0 oy
(10,411 puan) tarafından
Sen kasiniyon galiba sil postu çabuk nazar degecek
0 oy
(3,895 puan) tarafından
Üçüncü oglan olur yandım anaam dersin bu kadar kendini övme. :D 

Benimde ilk cocugum kız aşırı uslu herkes rahatsin falan diyordu ikinci oglan oldu anam ağladı. :)
0 oy
tarafından
Bundan sonra da rahat olursun ins nazar etcen kendi kendine maslalh de 
0 oy
(5,413 puan) tarafından
Nazar edeceksin yazık o çocuklara. Ister istemez insan çocuklarıyla kiyasliyor maşallah sübhanallah. Ben olsam asla söylemezdim. Benimkilerinde uykusu yok benim gibi uykuları hafif
0 oy
tarafından
Bundan sonraki hepsini mumla aratır merak etme kendi kendine nazar ediyosun
0 oy
(425 puan) tarafından
Nazar edcen canım maşallah annenenin nazarı deyer derler benimde bir tek 2ci kızım kolikdi diyer çocuklarım öyleydi o zamanlarda şimdi yemek seçiyorlar
0 oy
tarafından
İyide benimkilerde akşam 11 12 uyur sabah 11 kadar hiç uyanmazlardi ki hala öyle. Yemek yeme sorunumuz hiç olmadı zaten. Ama her şey bununla bitmiyor ki birisi 3 aylık diyorsun biri 2.5 diğeri 1.5 yaşına gelsin ondan sonra yazmalısın bence durmuyorlar enerjilerini atmak için 
0 oy
(3,552 puan) tarafından

Böyle çocuklar olsa kimse zorlanmaz zaten. Tek çocuğumla hayatım kaymış gibiydi 19 ay tek bir gece uyumadi cocuk. Şimdi büyüdü de rahatladim. Seninki gibi olsa değil 2 , 12 cocuk dogururdum :D

0 oy
(2,525 puan) tarafından
Nazar etmek için mi yazdın 

İlgili bir soru bulunamadı

381,704 soru

11,426,677 cevap

34,987 kullanıcı

...