0 oy
212 göst.
Aile kategorisinde (565 puan) tarafından
Kizlar benim kaynana eltimle beraber oturuyor. Her kavgalarına çıkıp bize geliyor kalıyor bir kac gun bazen bir hafta. Neyse bunda sorun yok. Bu kavgalarinda geldi iki haftadir bizde ses etmedim cunku karışan laf soyleyen biri degildir kendisi arkadas gibidir. Fakat az once telefonda konusurken(şuan baska yerde kendisi) kayinbaban eltimler için ev bakiyor cikartacak ayiracak onlari dedi. Kaynanamlarinda kendi ev sahipleri evden çıkın diyor. Telefonda işte bana dediki adam otur derse otururum, oturma çık derse sizin yanıniza geliriz bi odanızı verirsiniz gibi bi laf dedi. Bende hicbir sey demeden geçiştirdim. Fakat yani ilk evlendigimde de beraber oturduk 3sene ve kavgayla çıktık biz o evden yani oturduk olmadi işte daha ne zorluyonuz bizle oturmak için dimi. Kendinize göre bulun bi ev çıkın oturun. Yani ben evde sortla kisa donlarla geziyorum simdi o olmayacak rahat edemiyecem. Ben haftada 4gun calisiyorum bebeleri kiz kardesime birakiyorum. Onlar evde diye kafama gore cikamiyacam falan filan. Ben bunu kirmadan ama anlayacagi bi sekilde nasil söylerim acabaa. Uzun oldu kusura bakmayin 

11 Cevaplar

0 oy
(4,932 puan) tarafından
Bence sen hiç karışma eşin söylesin sen eşine anlayacagi dilden konuş yumuşak yumuşak . Oda ailesine desin . 
(565 puan) tarafından
Eşim işte gelince bi konusucam bakalim
-Reklam-
0 oy
(2,705 puan) tarafından
Ev üstğne ev olmaz bunu bı lere yaşadık diyceksın:))) dümdüz soyle canm artk nıyet arayacak olan tatlı dılden de yanlş anlar ıstedıği yöne ceker sen acık acık soyle normal ses tonunla
(565 puan) tarafından
Yani dimi guzelce bi kere denedik zaten olmadi. Iyi olmak varken kötü olmaya gerek yok diyim açık açık
(2,705 puan) tarafından
Aynen oyle hıc evirip çevirme dırek soyle anca anlarlar:))
(565 puan) tarafından
Sagol canim :))
0 oy
(2,062 puan) tarafından
Bence de ebeveynler kendi evinde yaşamalı.ustelik kocanda var yalnız değilsin ki ne istyon gelinden ey kaynana??!
(565 puan) tarafından
Yaaa maksat bence şu. Simdi eltimler evden gidecekler ya onlarin esyalari yok bunlar esyalarin bir kısmını onlara verecekler. Kendileride simdi alamayacaklar ondan bizle kalacaklar. Ama ben enayimiyim o zaman yani. En iyisi guzelce açıkça demek
(2,062 puan) tarafından
Estağfurullah değilsin
Ne iş yapıyorsun
(565 puan) tarafından
Temizlige gidiyorum canim haftada 4 gün
(2,062 puan) tarafından
Bunu bahane ederek çocuğa da bakarız derler.
En iyisi net ve kırmadan olumsuz olduğunu söyle
(565 puan) tarafından
Yok kaynanama cocuklari bırakmayacagimi biliyor zaten. Ama en iyisi direk soylemek
0 oy
(422 puan) tarafından
Birlikte yaşadık anlaşamadık şimdi daha tatliyiz evimiz ayrı olsun tatlı gidip gelelim herkes kendi düzeni kurdu de canim
(565 puan) tarafından
Bencede en iyisi açık açık soylemek
(422 puan) tarafından
Aynen öyle yani alinacaksada alınsın ev ev üstüne olmuyo ne kadar iyi olursa olsun nekadar anlayışlı olursa olsun
(565 puan) tarafından
Aynen oyle ne kadar iyi olursa olsun ayni evin icindw olunca olmuyor
0 oy
tarafından
Kız söylesene olmaz diye 
(565 puan) tarafından
Galiba en iyisi açık açık soylemek bi dahaki dediginde söyleyeceğim bakalim
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Anaaaa valla iş eşinde biter tatlım
(565 puan) tarafından
Esimin suan haberi yok işte kendisi. Ama geldiginde konusacagim bakalim. Oda benim gibi düşünecektir zaten
0 oy
(119,224 puan) tarafından
Peki neden kirmadan?  Balik bastan kokar kır gitsin dumduk istemiyorum demek zor degil
(565 puan) tarafından
Yani ne bileyim direk soyleyecegim zaten bir kere denedik olmadi. Iyi olmak varlen neden kötü olalim ev üstüne ev olmuyor diyecegim
0 oy
(1,334 puan) tarafından
Sen değil esin söylesin 
(565 puan) tarafından
Valla söyleyeceğim yarin zaten esime oda benim gibi düşünür eminim
(1,334 puan) tarafından
Ne güzel ozaman
(565 puan) tarafından
Sagol canim :))
0 oy
tarafından
Bence de ki senin de düzenin olsun bundan sonra kendi evi gibi yok insanın herşeyi istediğin gibi olsun de ayrı eve çıkmak maliyetli diye istemiyor bence eşin konuşsun kardeşi ile belki kaynın hiç düşünmüyodur öyle eltin kendi kendine gelin güvey olmuş olabilr
(565 puan) tarafından
Kendileri zaten çıkmıyor ama kavgalarindan falan artık kaynana kayinbaba bıktılar. Kayinbaba bi ev bulup cikartacak demiş onlarada. Onlarda tamam ev bulun gidelim demişler. Bende senin dedigin gibi düzgünce soyleyecegim bakalim
0 oy
tarafından
Kırmak gerekiyorsa kır yani ne dilden nlıuorlarsa o dilden konuşmak lazım 
(565 puan) tarafından
Bakalim ben düzgünce soyleyecegim anlayacaklardir diye umuyorum. Anlamazlarsada demekki kırmak gerekiyor diye o sekilde soylerim
0 oy
(10,871 puan) tarafından
Esinle konus canım. Boyle boyle bir laf oldu. Büyügümdür diye hiç bozuntuya vermedim ama canım sıkıldı diye direk soyle. Ne huzurımuz kacsın ne duzenimiz bozulsun boyle bir durum olursa tavrım net ve kararıö hayırdır sadece sana soylemek istiyorum onceden de. 
(565 puan) tarafından
Yazdim canim mesaj attim ki haberin olsun olur ya yarın bir gün anasi soyler ona tavrımı bilsin diye

İlgili sorular

0 oy
20 cevap 868 göst.
26 Mart 2020 Aile kategorisinde Sevgim04 (381 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 330 göst.
0 oy
17 cevap 1,339 göst.
0 oy
0 cevap 84 göst.
10 Aralık 2021 Aile kategorisinde Bahar1610 (1,437 puan) tarafından soruldu

378,942 soru