0 oy
358 göst.
Aile kategorisinde (1,161 puan) tarafından
 ben yeni duydum.  planlayarak hamile  kaliniyor. yapanlar var.  cinsiyeti erkekmi kizmi olsun onu planliyorlar.  benim tanisin  akrabasi yapmis  bir kizi varmis  bir erkek olsun diye   planlma yapdirmis. erke olmus. gunahmi sizce. ne dusunuyonusuznuz..   

24 Cevaplar

0 oy
(1,405 puan) tarafından

ya bu cinsiyetle ne alıp veremiyoruz. 

kız istemekte erkek istemek de gayet normal Bi durum.  Bi insan kızım olsun deyince bisey yok ama erkek isteyince oooo ayrımcılık ooo söyle böyle gayet ikisi de normal durum. 

hem doğruluğu ne kadar bilmem ama daha önce çokça duyduğum işte erkek çocuk olması için dua var mesela.  yani insanların isteklerini yadirgamak bana çok saçma geliyor. 

bu arada ben planlama yaptım oldu çok şükür Allah herkesin kalbine göre versin inşallah :)

(1,161 puan) tarafından
benimde  bir kizim var oglum olsun istiyorum ana iki cocukdan cok istemiyoruz
-Reklam-
0 oy
(415 puan) tarafından

Tövbe estağfurullah ya.. benim de bir kızım var görümcem birgün bana dedi ki hamilelik düşünürsen bi tane doktor varmış erkek bebek için yemek listesi ayarlıyormuş. listeye uyduktan sonra erkek oluyormuş bebek ben şok.. görümcem de kuran okuyan namaz kılan biri ama çok sinirlendim dedim abla veren Allah alan Allah bu şirk koşmak degil mi haşa kızı veren erkeği de verir nasibimde erkek varsa her türlü olur öyle saçma şeylere inanmıyorum o günaha giremem daha neler .   Allah'm akıl fikir versin böylelerine gerçekten 
(1,161 puan) tarafından
gunah mi onu bilmiyorum
(415 puan) tarafından
Bence günah öyle şey mi olur ya Rabbim ne dilerse o olur cinsiyet belirlemek biz aciz kulların işi değil hayırlı ve sağlıklı evlat olsun da cinsiyetin ne önemi var ki
0 oy
tarafından
Çin takvimi var. Birde kan yenileme.

Ama en garanti yöntem erkek menisini labarutavarda x y kromozomu diye ayırıb ona göre aşılama yaptırmak. Türkiyede varmı bilmiyorum. Birçok ülkelerde kanunen yasak. Ama yeni duydum. İsrailde yasalar izin veriyor 
(1,161 puan) tarafından
bizde  varmis doktor  planlama yapiyor
0 oy
(569 puan) tarafından
Bnce mantıklı bı doktordan duymustum yumurtlama gunun de erkek olma ihtimali yuskek oluyormus :) 
(1,161 puan) tarafından
ever  nedense  her kes  qaripseis

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 320 göst.
8 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Rada (28 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 205 göst.
13 Mayıs 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 136 göst.
25 Nisan 2023 Aile kategorisinde Zeynebbbbb (153 puan) tarafından soruldu