0 oy
1,225 göst.
Diğer kategorisinde (132 puan) tarafından
Bazı insanlara çok şaşırıyorum. Kalıcı ojeler kalıcı makyajlar kiprikler falan . Bacım bunlar hiç mi gusül abdesti almıyor. Ben bazen çok kötü oluyorum ertesi gün falan alıyorum içimde bir huzursuzluk oluyor. Pis gezmek çok gunahmis yer gök titrermis... Hayret ediyorum doğrusu vallahi 

35 Cevaplar

0 oy
(367 puan) tarafından
Ya sizene yani herkesin ahiretini ahlakını düşünmek size. Mi kaldı.herkesin kendi tercihi
(132 puan) tarafından
Kız sana ne oluyo :)) bilgisi olan daha fazla bu konuda yazsın diye paylaştım tabiki banane. Benim eksik bilgi var diye yazdım illa. Bunu açıklama yapmam mi lazım. Zaten azıcık düşünce olsa bunu sorgulamadigimi anlarsınız ... Bu postu paylaşmakta benim tercihim  size mi kaldı sorgulamak
-Reklam-
0 oy
(850 puan) tarafından
Size ne milletin abdestinden? Size mi hesap verecekler? 
(132 puan) tarafından
Ay inan açıklama yapmaktan yoruldum. Hesap verecek demedim. Sadece nasıl rahat ediyorlar. Kuran'da abdestle ilgili başka ayet falan var mı babında sordum. Ve rahat gezemedim için merak ettim ;)
0 oy
tarafından
Ben de böyle sorulara hayret ediyorum dogrusu. 

Herkes Müslüman olmak zorunda mı? Müslümansa dindar olmak zorunda mı? Ay size ne yaa.
(132 puan) tarafından
Zorunda diye birşey diyen yok. Tabi ki banane. Bildiğim tam bir ayet yok diyorum neden yorumlardaki aciklamami okumadan size ne diyorsun.  Ben soruyorum madem sen niye tepki veriyorsun madem sanane
tarafından
Tepkiyi alınca çark et. Yorumlarının peşine düşmek zorunda mıyım? Merakın olsa soruyu değiştirirdin "yanlış anlaşıldım" diye. Ama derdin bilgi almak değil, eleştirmek, laf sokmak.
(132 puan) tarafından
Post değişmiyor guncellenmiyor guncellenmiyor....
Ay evet laf sokuyorum var miiiiii ???? İyice yapmamız gereken şeyleri yapmıyoruz genelleştirdik kötü örnek oluyorlar olduuuu mu bu yorumummmmmmmmm
0 oy
(1,975 puan) tarafından
Orasını burasını  tattoo yapanlar abdestsiz gezen olur bizene herkesin günahı kendine 
(132 puan) tarafından
Tattoo da abdest geçiyor. Bunu biliyorum geçmemiş olsa onu da sorardım. Çünkü merak ediyorum. Bunla ilgili ayet falan var mı diye!
(1,975 puan) tarafından
Nasıl geçiyor be gecmiyo o bölge haramlaniyo tatto olan bölge ojeyle abdes kabul olmuyo divmeyle nasıl oluyo kiz
(132 puan) tarafından
Kuzum deri altına işlendiği için üstünde kil cikiyor o yüzden abdest geçerli oluyor diye biliyorum.. bı de yaptırmayı çok istiyordum o zamanlar abdestli gidecektim hahaha ama yaptırmadım. Maneviyat biraz ağır bastı zevkimden :))
0 oy
(1,231 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Onlar için önemi yok bence.Bizim bir akrabamız vardı ojeyle namaz kılardı herkesin görüşü farklı sanırım çokta kafama takmam herkesin günahı sevabı kendine 
(132 puan) tarafından
Öyle tabi. Sadece daha detaylı ogrenmekyi amacım. Sadece eksik açıklama yapmisim
0 oy
(966 puan) tarafından
İnsanlar banyosunu yapıyordur o kadar da merak etmeyin milletin bedeni ile yaptıklarını.
(132 puan) tarafından
Ya sabır banyo için sormadım.
0 oy
(5,491 puan) tarafından
Bi güzellik merkezi yazmış kafasına göre fetva. İşte Allah bize zorluk yüklemez, mesle nasıl abdest alınıyorsa bunla da alınır diye uydurmuş. Muhtemelen çoğu böyle fetvalara uyuyo
(132 puan) tarafından
İşte öyle bir ayet yok. Sadece amacım gusül abdestiyoe ilgili ayetler neler merak ederek sormustum
(5,491 puan) tarafından
Canım burası dini soru hattı değil ki 190 diyanet fetva hattını arayıp bişgi alman daha doğru olur
(132 puan) tarafından
Bilgisi olan yazar belki diye paylaşmıştım. Neyse ki bilgisizler daha çok saldırdı yazmam bı daha.
0 oy
tarafından
Ahiretini düşünen onu yapmaz zaten 
(132 puan) tarafından
Öyle tabiki
0 oy
(4,858 puan) tarafından

Eltim geldi aklıma kaçarak evlendi tanı düğün olana kadar bunlar isi pisirmisler düğün oldu ertesi sabah diğer eltim ojeleri i niye silmedin nasıl abdest aldın öyle deyince yeni evlenende bız zaten daha önce yaptık demiş :D o yüzden silmemis ojeyi ne alakaysa

tarafından
Yani o gece bisey yapmadım demek istemiş ve ojeli duruyo bu alâka
(132 puan) tarafından
:))) temizlenmess öyle yapmis ojeyi bacım :)
(4,858 puan) tarafından
Heee evlendikleri gece yapmayacaklar gelde gülme otelde tek başlarına vakitlerini bile ben hazırladım otel için hiç birşeye dokunmadan eve geri gelip ikiside öyle banyo yaptı duştan çıkarken sormuş zaten öteki eltimde
0 oy
tarafından
Beni hic ilgilendirmez.

Herkesin gunahi da sevabi da kendine.
(132 puan) tarafından
Orası öyle kimsenin günahını sevabını tartmak için yazmadım ben
0 oy
tarafından
Bunu siz değil bırakın yapanlar düşünsün
(132 puan) tarafından
Günahı ne babında sordum öğrenmek için
0 oy
(1,918 puan) tarafından
Ayy ne linçlemisler oje cok sürüyodum da cocuk olunca kaldı kalıcı degil tabiki benim onlari yapan abdesti düşünmez bence biride yazmis dövme de gecirmiyor diye benim var abdestte geçiyor 
(132 puan) tarafından
İnsan gibi yazmak zor çünkü canım
0 oy
(1,850 puan) tarafından
Bacım boşver milleti  biz alıyoruz da bakalım kabul oluyor mu  inşallah hakkıyla yerine getiriyoruzdur bunun derdüne düşelim  
(132 puan) tarafından
Amin cnm amin
0 oy
(598 puan) tarafından
Ben de böyle düşünüyorum ya millet linçlemiş olmak için linçlemiş biri önden kuyuya taş atmış hepsi atmaya devam etmiş. Sen burada eşim gusül abdesti almıyor öyle geziyor diye post açmış olsaydın kocanın ne pisliği kalırdı ne cenabetliği kalırdı 
(132 puan) tarafından
Hahahaha çok doğru canım ağzına sağlık
0 oy
tarafından
Sanane guzel Kardesim ? 

Sen mi gusulsuz kaliyorsun 

Ya da sen mi ojeleniyorsun boyaniyorsun 

Sen gusulunu al abdestini al keyfine bak.millet alir almaz gunahini alma napcksn ?? 
(132 puan) tarafından
Yazmışım ki sadece bildiğim yer gök titrer bunla ilgili başka ayet falan var mı diye eksik anlatım yapmışım millet sanane yazıyor açıklıyorum anlamıyorlar hala bana günaha girme sanane falan yazıyorlar pes
(262 puan) tarafından
Ya canım insanlar senin yazdığın şeye göre cevap veriyor. Madem yanlış anlaşıldığını düşünüyorsun o zaman sorunu güncelleyip doğrusunu anlatmaya çalışabilirsin. Mesela insanlar nasıl geziyor, pis gezmek çok günah, hayret ediyorum doğrusu diyip yapanları eleştiriyorsun bu şekilde ama sorunu sadece kalıcı tırnak , oje ve kirpik vs. Takmak, yaptirmak günah mı, gusül geçer mi gibi milletin nasıl gezdiğini sorgulamadan sorsaydın herkes sana doğru cevap verirdi.. senin sorun da baskalarini apaçık eleştiri  var. Rahatsız olduysan sorunu güncelleyip tekrar sorabilirsin
(132 puan) tarafından
Sorumu guncellemedim yorum yapanlara açıklama yapıyorum  açıklama yaptığım halde  hale devam edenler için soruyu guncellemedim devam etsinler sıkıntı yok. İnsan gibi diyebilirler yanlış anlatmışsın biz de böyle anladık diyip susabilirler.
tarafından
Senin ne anlatmak istedigini biz ne bilelim de yanlis anlatmissin diyelim canim ??
Karanlikta kirptigin gozu gormeyiz biz isik yakman lazm
(132 puan) tarafından
Kız post guncellenmiyorum . Anlattığım halde anlamayanlara ne diyim ben

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 4,502 göst.
18 Kasım 2020 Diğer kategorisinde iklimaa (129 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 478 göst.
21 Mart 2024 Diğer kategorisinde Kubrabas (185 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 423 göst.