0 oy
950 göst.
Aile kategorisinde (202 puan) tarafından
Hanımlar hayırlı akşamlar dilerim. Moralim çok bozuk. Beni sizden başka anlayan yok. Ve yine buradayım. Bir post açmıştım bebeğimi benden uzak durmaya çalışıyorlar diye. Neymiş bebek anne kokusuna alışırmış kucağımdan indirmezmişim. İlerde evin işini gücünü yapamazmışım.  Ya ben daha doğuralı 1 hafta olmadı ya. Meme emiyor, emmediği zamanlar gazı var mı kakası vs varmı ilgileniyorum. Ama bebek sadece mama, bez ve gazdan oluşan bir canlı değil ki. Onun sevgiye şefkate. Annesine ihtiyacı var. Biraz göğsümde uyusun diyorum o da çok mutlu oluyor. Ya kayınvalidem, ya annesi çıkıp çıkıp yerine yatsın yok sıcak olur yok şöyle yok böyle. Ya anlıyorum insanlar bize yardımcı olmaya geldiler. Ev işleri falan hep onlarda ama  bebeğimle arama girince allah affetsin ama içten içe bela okumaya başladım. Ya da zarar vereceğim ama tadımız kaçmasın diye uğraşıyorum. Bu bebek benim. Ben doğurdum. Kimse yokken ben vardım yanında. Babası hamileliğimde kavga ederken benimle karnımı sevip ben ağladım o çekti gitti. Ya da o doğumdan sonraki dikişi, takılan sondanın yapılan iğneleri acısını ben çektim. Göğüslerim kanıyor artık emzirmekten. Bütün çilesini ben çekiyorum. Sadece bebeğimi istiyorum. Tek ödülüm yavrum. Yani benim evladım olmasa alın diycem madem bu kadar benden uzak dursun istiyorsunuz alın siz bakın siz emzirin diycem. O kadar doluyum ki. Eşime söylüyorum o da beni anlamıyor. Anasıyla da ası haklı ben evladımı annesi olarak haksızım. Siz olsanız naparsınız. Gizli saklı seviyorum çocuğumu. Biraz daha böyle devam edip müdahale ederlerse hepsini evden kovacağım. 

32 Cevaplar

0 oy
(47 puan) tarafından
Benim kendi annem iki gün olmuştu doğum yapalı kimseye vermiyordum yanımda olsun diye hep söylenirdi kayınvalideme eşime felan diyordu görürsünüz çocuk alışacak annesiz duramicak rahat iş yapamicak felan valla bağırdım çağırdım cevabını verdim kimseyi dinlemedim sürekli kucağımda uyuttum bebekler ilk 3 ay kendini anne karnına zanneder sonra iş yaparken kanguruya bağladım öyle yaptim sürekli öyle oldu ve şuan bir buçuk yasinca onu okadar doyurdumki kucağıma canı acimasa birşeyden korkmasa kucağıma gelmek istemez asla onun sana senin ona ihtiyacın var 9 ay boyunca hasretini sen çektin o durumdayken çok zor biliyorum insanın kostege değil desteğe ihtiyacı var Allah sana sabır versin ama bebeğini kokundan sevginden mahrum etme küsen küssun alınan alinsin
-Reklam-
0 oy
(6,440 puan) tarafından
Vallaha karıştırma kovmana gerek yok siz karışmayın de açık açık 
0 oy
(1,666 puan) tarafından
Bir kitapta bebeğin doğumdan sonra küvezde kalması bile bebeği psikolojik olarak etkiler yazıyordu bebeğin tek tanıdığı bildiği güvendiği kişi anne. Kavga etmeden tatlı dille anlat bence bebeğimin bana ihtiyacı var o benim sicakligimi kokumu arıyor teşekkür ederim yardıma geldiniz ama bebeğimle arama girmeyin kokuma alismasina gerek yok zaten tanıyor beni de 
0 oy
(1,080 puan) tarafından
Yaşadıklarının hepsini yaşadım canm bana yardım ediyor güya sürekli yatır yerinde uyusun.ver halası yapsın. Sanki halası doğurdu.1 ay boyunca çocuğumu gizli gizli sevdim resmen butunlesenedik yavrumla çok zoruma gidiyordu.

Seni çok iyi anlıyorum canm

Eşim onlar iyilik yapiyor derdi.bizi sevdiği için diye

O zaman anlamiyordu beni sonradan anladı.

Ama içimden gönlümden çok şey gitti.:-(:-(:

Velhasıl kelam canım cocugunu kavga etsen bile al kucağına bugünler geri gelmiyor.

Senin yavruna yavrunun da sana alışması gerekiyor. Böyle söyle 
0 oy
(362 puan) tarafından
Eskilerin dağda tepede büyüttüğü daha doğrusu karambole büyüttüğü  altını alıp memesini verdigi  dediğimiz sistemden yavrusuna şevkat özen sevgi verilen sisteme geçmek kolay değil eskiden hastanelerde bebeğin öldü  denildiğinde aramiyorlarmis bile kim bilir kaç bebeğin nasıl bir akıbeti oldu bu topraklarda bebekler sevgisizlikten ölür ben doğurduğum çocuğu kucağa alistirmayip ne yapacağım sağda solda besiklerde yetim gibi mi koyacağım onu şuan bebem yanımda kokumla huzur içinde uyuyor öyle bir bağ ki kurduk ki dilerim sizde öyle olursunuz en zor anlarimda evladima sarıldığmda en güçlü benim lohusa halinle ugrastigin şeylere bak ben iyim de  göndermeye bak iki uykusuz kalır ağlarsın bebek ağlar sarilirsin atlatırsın bebekli yasama 
0 oy
(2,705 puan) tarafından
Acık acık soyle bu dha dunyaya alısmadı yenıbdogmus bebek bana benım kokum ıhtıyacı var benımde on ihtiyacım var lohusayım bırakında işimi gücümü ben düşüneyim krışmyın lütfen de sen sustukca bılmışlıge devm ederler 
0 oy
(979 puan) tarafından
Evet tek sıkıntı sana çok bağlanır msla bnm iki çocuğum da aynı hala brlikte yatarız sbha kadar işimi zor ypiorum 4yas ve 1yas çocuklarım evet aşırı zorlanıyorum fakat onların ynimda olması bı baska
0 oy
(473 puan) tarafından
Evden defedin gitsinler , eşiniz bir şey derse onu da kovun .En kritik döneminiz sizin , lohusa bir anneyi kimse bebeğinden ayrı tutamaz , istediğiniz kadar sarilirsiniz , zaten onun tek ihtiyacı şuan sizin kokunuz.İleriki dönemlerde sizi ve bebeği etkileyecek müdahaleler bunlar.Cok ciddi bir durum , çünkü bebeğin şuanda sizin sicakliginiza ihtiyacı var.Vakit kaybetmeden ciddi bir konuşma yapın onlarla.Kendi kendinizi harab etmeyin 
0 oy
(1,170 puan) tarafından
valla doya doya yattim 3 ay boyunca birlikte uyuduk gece gunduz 3 aylik olduktan sonra besigine koydum ayrildi hicte alismadi yani sonralarda hasta oldugunda dis sancisi cektiginde vs yine yanimda daha huzurluydu yanima aldim normale donunce besigine yatti 16 aylik hicte alışmadı birak yaptırmadım gerekirse is guc sen cocuguna doy kimseye aldiris etme bu gunlerim bi daha gelmiycek de daha cok saril yavruna
0 oy
tarafından
Ben şimdiye kadar çoktan kapı dışarı etmiştim, bana da bi kaç kişi böyle söyledi verdim ağızlarının payını,şimdi valla biri bişey diyevek olursa diğeri onu uyariyormus o sevmiyo öyle şeyleri konusunu bile açma diyorlarmış:D kuzenim anlatmıştı ben de senin gibi yapacam diye:D
0 oy
(454 puan) tarafından
çok bile beklemişsin kov hepsini annemde aynıydı ben kovdum.
0 oy
(1,166 puan) tarafından
ben kizimda  annem halam her kez karisirdi bana  ay soyle yap hatda kucagimdan alib yere bile koymuslardi kucaga alismasin diye   yani net sekilde  yardima  ihtiyacim yok artik gelmenizi istemiyorum acik sekilde demisdim.. sezeryan olmusdu macim agri mvarken birde kimseni cekememem ben yani

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 198 göst.
0 oy
9 cevap 189 göst.
0 oy
6 cevap 370 göst.
31 Mart 2020 Aile kategorisinde Melike☺️ (1,697 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 484 göst.

385,084 soru

11,517,021 cevap