0 oy
931 göst.
Diğer kategorisinde (476 puan) tarafından
Öncelikle 1 yaşında bebeğim var serebral palsi hastası oturma yürüme emekleme yani normal bir çocuğun yapması gereken hiçbir şey yapamıyor ne yazık ki haftanın 6 günü fizik tedaviye götürüyorum eve geliyorum bebeğimi banyo yaptırıyorum ondan sonra gün içinde sürekli ona fizik tedavi uygulamaya devam etmek zorunda kalıyorum bahçeye çıkartıyorum dışarı çıkartıyorum kendisi hiçbir şey yapamadığı için ne yazık ki sürekli ağlıyor ve sürekli benden ilgi bekliyor haklı olarak sabah 6.00'da uyanıyor zaten inanın bazen açlıktan artık başım dönüyor bayılacak gibi oluyorum kendime bile vakit ayıramıyorum sürekli bebeğimi memnun etmekle uğraşıyorum oyunlar oynatmaya çalışıyorum ama o kadar zor ki akşam yemeğini zar zor yapıyorum. Artık temizlik yapmaya ne dermanım kalıyor ne halim ne de vaktim çoğu zaman katlanılacak çamaşırlar 3 gün 4 gün öyle sepetin içinde beni bekliyor kirli çamaşır sepetinde kirliler çoğalıyor bazen oluyor bulaşıklarım akşamdan kalıyor sabaha kalıyor yıkayamıyorum bebeğimi 5 dakika bile bırakamıyorum hemen Avaz Avaz ağlıyor bir şeyleri almaya çalışıyor alamıyor sürünemediği için bir şeyler yapamadığı için devamlı ağlıyor devamlı ilgi istiyor devamlı kucak istiyor derken yerden çamaşır kaldırırken bile kızımı sırtıma bağlamak zorunda kalıyorum.e benim de sırtımda ne belimde skolyozum lordozum kifozum bel kaymam bel çukurlaşmam ve bel fıtığım var kızımı sırtıma bağlıyorum yarım saat sonra aksayarak yürümeye başlıyorum çok zorlanıyorum bazen evi temizleyemediğim için bunalıma giriyorum kafayı yiyecek gibi oluyorum ama yapamıyorum ya siz nasıl yapıyorsunuz gerçekten bana da akıl verin ben de artık her gün evde süpürge açmak her gün evi temizlemek istiyorum en azından önceden yapabiliyordum bunları şu an asla yapamıyorum bana da akıl fikir verin sizler nasıl yapıyorsunuz: (

29 Cevaplar

+1 oy
(17 puan) tarafından
Canım benim sen neden bu kadar sıkıntı yaptın. Kimileri bile bile yan gelip yatıyor. Sen güzelim çocuğuna bakıyorsun. Rabbim sağlık sıhhat versin gerisi hal olur inşaAllah. Pisikolojin iyi olursa evelallah her şeyin üstesinden gelirsin. Maddi durumun el verirse haftada biri gelsin. Çocuk uyur uyumaz hiç ertelemeden de yapmayı dene. En azından psikolojin iyi olur. Rabbim kolaylık versin inşaAllah 
(476 puan) tarafından
Yok vallahi zaten hastane fizik işlerine zar zor yetişiyorum. Sadece afo yaptırdık 3 bin tl verdik elde para kalmıyor. Kızım uyumuyor gündüz en fazla 10 dk oda ayaktan indirince uyanıyor teşekkür ederim ❤️
-Reklam-
0 oy
(15,877 puan) tarafından
Yardım edenin yokmu canım Allah yardımcın olsun ya 
(476 puan) tarafından
Yok bacim valla kim edicek kimsenin umrunda olmaz
0 oy
(7,278 puan) tarafından
Esin yardimci olmuyor mu aksamlari o kizinla ilgilense sende temuxlik yapsan
(476 puan) tarafından
Yok kuzum akşam 12 de geliyor zaten
(7,278 puan) tarafından
Hmm annen falan yok mu kardes yada
(476 puan) tarafından
Annem varda uzak otizmli kardeşimden dolayı annem biryere gidemiyor zaten Allah hepimizin yardımcısı olsun
(7,278 puan) tarafından
Anladim cnm bosver aman cocugunla ilgilen yapabildigin kadar yaparsin
0 oy
(6,858 puan) tarafından
Nerde yaşıyorsunuz vala gelip bir işin ucundan tutmak istedm :( 
(476 puan) tarafından
Allah razı olsun güzel kalbinizden öpüyorum teşekkür ederim ❤️
(6,858 puan) tarafından
Eşinizden destek alın en kötü Cnm akşamlar 1 2 saat bile ilgilense yeterli
0 oy
(11,639 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun kuzum rabbim bebeğine şifa versin eşinin isni yok mu en azından 1 gün yardımcı olsa olmuyorsa da yapacak bisi yok ev bebeginden önemli değil sende robot değilsin ki her yere yetisemezsin
0 oy
(2,341 puan) tarafından
Hiç önemli değil ev işleri, siz büyük ihtimalle bunalıma girmişsiniz. Evi yapıyorsanız yapın gerisi kalsın biri bir sey derse geldi temizle de. 
0 oy
(5,062 puan) tarafından
Bence bırak öyle dağınık kalsın hatta çocuğun uyudugunda  uzan sende onunla birlikte uyu. Hiç bişey sizden önemli değil . Rabbim yar ve yardımcın olsun sabret güzel günler inan bana yakindr. 

Hem dağınık olsa kim sana ne dycek kimsenin laf etmeye hakkı yok bnde kızımı uyiturken yapıyorum vala işimi ne kdr yapılırsa artık 
0 oy
tarafından
Annen kardeşin yok mu canım gelseler 1 saat baksalar sende halledersin islerini 
0 oy
tarafından
Allah yardımcın olsun ins sana da güç kuvvet versin , kendine çok yüklenme daha ne yapacaksın. Durumun iyiyse robot süpürge alabiilirsin, en azından günlük onu calistirrsin haftada bir de kendin süpürge tutsan yeter. Eşin de yardımcı olsun her şeye yetisemezsib bebeğinle tüm günün geçiyor zaten. Kendini çok ihmal etmişsin ama sen iyi olmazsan bebeğine nasıl bakacaksın. Sanırım sürekli kucakta olmaya alışmış o yüzden de ağlıyor. Ahh ne desem bilemedim ki Rabbim kizina da şifa versin tedavisi var mı bilmiyorum ama ins her şey çok güzel olsun sizin için. 
0 oy
(13,857 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canim eşine çok iş düşüyor bir saat baksa kiziniza her şeyi yaparsın sağlık olsun bukdr sknti yapma
0 oy
tarafından
 Rabbim acil şifalar versin ağzınızın tadını arttırsın gerisi önemli değil. Çıkıp benim sana gelesim geldi yemin ederim ağlayacağım şimdi. Boşver evi damı bulaşığı sen kucağındaki meleğe bak yavrum. Eşine söylesen aslında günlük temizlikçi falan tutamaz mı maddi durumunuz el verirse? İşler durdukça kendine de dert edinirsin iyice bebeğine de yansır. 
(476 puan) tarafından
Çok haklısıiniz ama zaten hastane masraflarını ucu ucuna yetiştiriyoruz Allah razı olsun düşündüğünüz için kalbinizden öpüyorum ❤️
tarafından
Aynı dertten biz de müzdaribiz maddi olarak ucu ucuna ancak yetiyo hatta yetmiyor bile. Rabbim kolaylık versin hepimize ❤️
0 oy
tarafından

Allahim sana sabir versin sana kuvvet versin güç versin çocuğuna saglik versin canım benm cok üzüldüm durumun cok zor :( 

0 oy
(309 puan) tarafından
Canım Allah şifa versin inşallah düşünme sen bunları sanki bilerek mi yapmıyorsun 
0 oy
tarafından
Canim sende kusur arayan dönsün kendi kusurlarına baksın. Boşver ben bile yetişemiyorum olduğu kadar geçmiş olsun bu arada Allah şifa versin inşallah 
0 oy
(7,677 puan) tarafından
Canım hiç dert etme inan bende çalışıyorum üç haftadır bişey yapamadım eskiden senin gibi çok takardım artık saldım valla canımızdan kıymetlimi.
0 oy
(3,490 puan) tarafından
Allah şifa versin tezden.Canı gönülden kolaylıklar dilerim sana♡ Robot süpürge alsan o süpürür de siler de, ikinci el basit bişi bile alsan iş görür, sen de rahat edersin. 
0 oy
(116 puan) tarafından
Ev temizliği hiç kafaya takılacak birsey değil inanın Rabbım size kolaylıklar versin hicbi zaman çok titizim temizim diye gecinmedim canım isterse yaparım istemezse yapmam 1 yaşında kızım var benimde çok hareketli yanliz bırakamıyorum önceden onu kanguruya koyup öyle iş yapardım arada simdi onla zor oluyor arkamda geziyor düşüyor biyerini vuruyor bıraktım bende çocuğumdan kıymetli değil eşim geldiğinde biraz ilgileniyor yapabildiğim kadar yapıyorum hicbisi yapamıyorsam en kötü supuruyorum fırsat bulursam toz alıyorum canım ama yapamıyorum diye kafama takmam sende takma dünya işi sonuçta yap yap yine aynı evladınla zaman geçir en güzeli 
0 oy
(1,767 puan) tarafından
Keşke yakın olsaydım sana yardıma gelseydim bunu çok samimi söylüyorum.sen çok iyi bir annesin sağlam çocuğunu soakağa atan anne var. senin gibi canını dişine takan anne de var iyiki varsın RABBİM yardımcın olsun 
0 oy
(49 puan) tarafından
İmkanın varsa robot süpürge al en azından gün içinde onu çalıştırırsın biraz kafan rahat olur.
0 oy
(2,803 puan) tarafından
Keske yakın olsaydık bebene bakardım sende gönül rahatliğıyla ihtiyaclarini giderirdin Rabbim yardimcin olsun

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 287 göst.
24 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Esmosum (7,947 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 561 göst.
1 Nisan 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 263 göst.
24 Eylül 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 1,301 göst.