0 oy
505 göst.
Aile kategorisinde (1,925 puan) tarafından
Oğlum 20 aylık olcak son bir aydır aşırı karaktersiz oldu. Bişey isteyince tepine tepine ağlayarak sitiyor yere düşürdüğü şeyleri bile bizim almamızı istiyor. Sürekli oyun yaparak durduk yere bağıryo çığlık atyo. Geceleri uyanınca bi babasını istiyor bi beni istiyor yayağında yatmamak için çığlık atarak ağlıyor. Her istediğini yaptırmak istiyor.

Ben bu durumda nasıl yol izlemeliyim. Ağlamasın çığlık atmasın diye her istediğini yapmalımıyım yoksa bırak ağlasın diye kendi halinemi bırakim. Ne yapsam düzelir bu çocuk. 

Ya resmen milletin çocuğuna laf ettikten sonra kendi çocuğum sözünün temsili olduk.

29 Cevaplar

0 oy
(7,768 puan) tarafından
O an ilgilenme ağlasın bağırsın öfkesini kussun sakinleşince al karşına ağlıyosun diye isteklerini yerine getiremem birşey istediğinde bana söyle yapabileceğimiz birşry ise birlikte yaparız ama yapamayacağımız bişey ise ağlaman bu durumu değiştirmez de
-Reklam-
0 oy
(1,175 puan) tarafından
Kuzum sanki benm oğlanı anlatmissin aynı durumdayım hata daha fazlası 
0 oy
(1,161 puan) tarafından
canim benim hic bir cocuk oylesine  aglamaz.  ya bir derdi vardir. yada  kendini yalniz  hiss ediyor  duyqu bolsugundadir.  ona  yeterince  ilgi sevgi aranizda  bag kurdugunuzdan eminmisiniz her  istediyini yaomak zorunda  diyilsiniz  hayirada her seye  kullanmamak gerek.  o agladikca  siz  sakin  kalmaniz  gerek yaninda  durub sakinlesmesini bekleyin sadece.      hayir demeden  once  ona  goz temasi kurub annecim b usana  olmaz  nedenini aciklayin agladigi zaman seni anliyorum bitanem agla  sakinlesmeni bekliyorum istersen banansarila  bilirsin.   boyle  boyle  asacak merak etme  duyqularini ifade edemiyor  size  aranizda guvenli bag  olmadigi zamanlarda cocuklar  her seye aglar  gece uyanmalari cok olur. bir den konusumayor derdini siz eanlamadgii icin oyle  oluyor. ofkesini kontrol etmeyi oyret  ona. annecim bak insan ofkelendliy izaman ne  yapar mutlu oldugu zaman hepsini ona  smayliklerle anlat  sen ciz    bak annecim mutlu oldugumuzda guleriz uzulduyimuze   aglatiz.  ofkelendiyimizde bagiririz. ona  bunlari oyret  canim
0 oy
(5,491 puan) tarafından
Bırak ağlasın kızım da 20 aylık birkaç hafta önce o da öyleydi, yerde tepiniyodu, biraz sakinleyince gel sarılalım diyorum gelip sakinleşiyo neden olmayacağını anlatıyorum o da anlıyo çoğu zaman biraz daha ağlıyo ama elbet susuyo. Bu aralar da unuttu zaten
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Dönem dönem olur canım sakın karşıla istegramda çok güzel sayfalar var doktorların takip et bu arada konusabiliyomu
0 oy
(2,097 puan) tarafından
Çocuğuna daha doğrusu bir bebeğe karaktersiz demek nasıl bir kafa anlayamadım kusura bakma asdfhjk benimki de o aylarda öyleydi karşında normal bir insan yok öyle düşün beyin gelişimini hala tamamlamadı. Düşünme anlama empati gibi becerilere sahip değil. Dikkatini dağıtmaya çalışacaksın kriz anlarında bağırıp kızmak cezalandırmak kesinlikle yok. Göz hizasına inip sakince konuş kucağına al sarılıp öp. Bu arada 4 yaşa kadar çocuk kurallara uymaz ev çocuğa uydurulur. Ona tehlike oluşturacak ona krize sokacak bir şey bulundurmamaya çalış etrafta. Allah kolaylık versin çok sabır istiyor annelik çok.
0 oy
(863 puan) tarafından
Benim oğlan 28 aylik oda öyle yapıyor birde ona birseye izin vermediğim zaman bana vuruyor resmen dövüyor geçen burnum morarmisti. Güzellikle söylüyorum anlamıyor bazen kaşlarımı catiyorum sesimi yukseltiyorum ne zaman geçecek bilmiyorum 
0 oy
(10,877 puan) tarafından
Aha oglumda oyle o da 20 aylık. Vara yoga aglıyor. Birsey istiyor aglıyor veriyorum istwmeyip elinle iktirirp gene aglıyor. Dısarı cıkıyoruz aglıyor içeri giriyoruz aglıyor. İlalallah ettirdi. Hele son 1 haftadır geceleri agzıma ediyor. Yarımmsaatte bir cıglık cıglıgq aglıyor. Dişleri tamamaladı hasta degil ne istiyor anlamıyorum. 
0 oy
(3,668 puan) tarafından
Hoşgeldin 2 yaş sendromu ilk ergenlik :)) duymazlıktan gelin ağlasın içi açılır sabırlı olun aynı ergenler gibi ağlar ağlar sonra rahatlar. Hatta git odanda ağla sonra gel yanıma deyin. Ona ağlama yeri yapın paspas gibi köşe gibi ağlamaya başlayınca paspasına git  köşene git deyin. Her istediğini yaparsanız kesinlikle terbiye veremez sizi ele geçirir. 

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 275 göst.
7 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Lavanta... (232 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 225 göst.
0 oy
16 cevap 437 göst.
12 Mart 2024 Diğer kategorisinde Birkullanici00 (176 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 342 göst.
9 Mart 2024 Aile kategorisinde Birdilektut (1,271 puan) tarafından soruldu