0 oy
994 göst.
Diğer kategorisinde (1 puan) tarafından
Sadece dertleşmek için yazıyorum isteyen okusun istemeyen okumasın kızlar.. 16 aylık bi oğlum var. Bütün gün evin için de beraberiz. Gelenim gidenim hiç yok ben de bi yere gitmem. Ailemden uzağa evlendim zaten. En buyuk pişmanlığım bu oldu da neyse... Oğlum aksi bi çocuk. Oyuncaklarla oynamaz.. TV izlemez.. Reklam bile izlemiyor kızlar. Hep karıştırısin.. Aklı fikri kurcalama peşinde.. Evin için de paçamdan ayrılmıyor.. Bi dakika dinlenmeye vaktim yok.. Bi tek uyuduğu zaman dinleneyim diyorum onda da yemek yap evi topla derken uyanıyor zaten.. Sürekli ofkeleniyorum.. Çok bunaltıyor beni. Bağırmak istemiyorum.. Sinirlenince oturup ağlıyorum kendime dua ediyorum Rabbim bana ikinci çocuğu nasip etme diye.. Benim hakkımı al çok isteyen birine ver diye dua ediyorum kızlar.. Ben annelik sorumluluğunu kaldıramadım. Lohusalik sendromunun dibine kadar yaşamış bi insanım.. Hala atlata bilmiş değilim... Benim gibi başkası da var mı merak ediyorum.. Çok üzülüyorum. Yavrumu kizmadan sinirlenmeden bağırmadan büyütmek çok istiyorum. Ama elimde olmuyor işte. Ben mi çok abartıyorum anlamıyorum.. Vallahi psikolojik olarak çökmüş durumdayım. Bana bi moral verin bi konuşun.. Kime söylesem kendin ettin kendin buldun ya da çok abartıyorsun diyorlar.. 

37 Cevaplar

0 oy
(771 puan) tarafından
Valla aynı beni tarif etmişsin benim kızımda çok zor bi çocuk uykusu yemesi herşeyi yardım edenimde  yok 2.çocuğu gözüm kesmiyo sabırlı bir insanda değilim zaten anne olmak bana göre değilmiş bende hep dua ediyorum Allahım bana 2.çocuğu verme yanlislikla olsa bile verme hak etmiyorum diye
(1 puan) tarafından
Aynen ben de öyle dua ediyorum Rabbim isteyene versin.
-Reklam-
0 oy
(4,668 puan) tarafından
Şuan herşeyi merak ediyor çok normal. Senin yapman gereken tek şey kabuk etmek. Benim çocuğum böyle ve ben onu böyle kabul edip böyle seviyorum demek. Kabul edince hersey daha da kolaylaşıyor. Geçici olduğunu bigun geçeceğini düşünme. O zaman sabırsız olursun,hep böyle olacağını düşün. Ben oyle yapıyorum.
0 oy
(1,030 puan) tarafından
Hayır canım abartmıyorsun 17 aylık bir oğlum var adi rüzgar adının hakkını veriyor artık çok bunaldım kapı eşiklerine kadar söktü elimde video olmasa kimse inanmaz bende çok yoruldum elimden hiçbirşey gelmiyor çok hareketli ve yaramaz bu hafta koltuğu sileyim 1 gün dayanmaz batırır hep su izleri oluyor dayanacak gücüm kalmadı 
0 oy
(4,937 puan) tarafından
Canım senin bu dert dediğin şeye,insanlar sahip olmak için adaklar adiyor,tedaviler görüyor bence şükret,hepimiz çocuk büyüttük bunları yaşayan tek sen değilsin hepimiz aynıyız ben 2 tane büyüttüm 
0 oy
(427 puan) tarafından
Allah im yardımcın olsun sana en hayırlı cikis yolunu versin.İyu bı dost versin sana yardımcı 
0 oy
tarafından
Canim bende ailemden uzağım üç tane çocuğum var ve hiç komşum yok köydeyim. Urekli kuran dinle Bi rahatlama geliyor
0 oy
(6,859 puan) tarafından
Bnde öleyim:(
0 oy
(7,585 puan) tarafından
Haklısın canım çok zor helede yalnızsan dahada zor ama geçici bir süreç elbet büyüyecek biraz daha kolay olacak bakımı .
0 oy
(3,232 puan) tarafından
Ben de Avrupa yakasında Anadolu yakasına gelin geldim tek başımayım korona zamanı doğum yaptım zor geçti haliyle. O sıra kayınvalidem kanserdi hiç bi sevinci ne eşim ne ben yaşayamadık çocuk doğdu bu sefer kayınvalidem boşandı eşinden kendi psikolojimden geçtim onu düşündüm küçücük bebekle yarım saatlik mesafede kalmaya gelir elini bi işe sürmezdi çok bunaldığım çok yorulduğum zamanlar oldu üzerine korona oldum ağır atlattım yine de pes etmedim tek başıma baktım oğluma gıkım çıkmadı kimseden medet ummadım. Şimdi o kadar güçlü hissediyorum ki kendimi elbette sıkıldığım zamanlar oldu oturup ağladım ama asla oğluma bağırmadım ki oğlum iştahsız ve az uyuyan bi bebektir. Ama bana emanet eğer kadınlar güçlü olmasalar Rabbim doğum gibi annelik gibi kutsal bişeyi bize vermezdi. O huysuzlukları paçandan ayrılmayışı bile  bi nimet. Otobüste bi kadınla karşılaştım oğlu rahatsızdı başka bi bebek ağlıyordu kadın bırak Ağlasın ben oğlumun ağlamasını bile duymadım demişti içim ermişti. Kendin için bişeyler yap sana iyi gelen mesela yürüyüş kitap okuma bişeyler boyama kafanı dağıtabileceğin seni iyi hissettirecek bişeyler
0 oy
(5,270 puan) tarafından
Bende sinirlenip kızıyorum iki cocugumada ama öyle dua etme yarın bebeğin büyüdüğünde 2. Istediginde pişman olursun 
0 oy
(367 puan) tarafından
Ben de gurbetteyim. 9 aylik bebegim var ve 4 aylik hamileyim.. diyeceklerim bu kadar.
0 oy
(17,718 puan) tarafından
Seni çok iyi anlıyorum.. gurbet elde yardımsız çocuk büyütüyosun zor olan bişeyi başarmak istiyosun başarabilirsin inan bana yaparsın relax ol karıştırsın bırak heryeri zaten bi süre sonra bıkacaktır yapma işini boşver yemeğini yap akşamdan gün içinde dinlenirsin bol bol onu yanına al oyun oyna gül eğlen inan bana düzelir sen zıtlaştıkça oda zıtlaşır hayır dedikçe zorlar sınırları bırak kendi haline oyuncakları neler mesela sesli oyuncak varmı yada oyun kartları resimli kartlar illaki ikna olur sen o uyudukça hep uyuki dingin olasın sakinleşesin bağırmak psikolojik şiddet oluyo arada olur ama sürekli olması çok kötü Allah yardımcın olsun güzelim
0 oy
tarafından
cnm bi anlik sinirle neden oyle dua ettinki sende istersin kardesi olsun destek olsunlar birbirlerine bu cocuk okula gidince anne neden kardesim yok diyecek sana sabret gececek hepsi bizde gectik o yollardan 2 yasina gelince rahatlyo biraz insan
0 oy
(78 puan) tarafından
Kuzum bende ailemden uzağa gittim. Kızım yalnızken hep bacağıma yapisir bir şey yaptırmaz. Hafta içi de çalışıyorum k.v. bakıyor ama onda da koştur koştur gidip geliyorum öğle arası ordayım öğleden sonra iş olursa giderim olmazsa orda iş saatinin bitmesini beklerim ama hep onlar yorgun olur. Hep onlar emek vermiş olur kızıma. Koşa koşa gelmeme rağmen daha kapıdan girer girmez geç kaldın derler. Asla sosyal hayatım kalmadı. Dediğim gibi evde de kızım bacağıma yapisir yemek o uyursa yaparım ama ona kızamıyorum. Onun bı suçu yok ki. Arkadaşı olsa onunla oynayacak ama maalesef yok. Hem onu ben getirdim dünyaya sonuçta o istemedi. Onun en büyük hakkı güler yüzlü sevgi dolu bir anne istemesi. Diyeceğim o ki herkesin kendine göre derdi tasasi bitmiyor. Evet annelik çok zor ama o senin sadece sevgini ilgini istiyor. Bu günler çok hızlı geçiyor. Bir bakmışsın odasından çıkmayan bir çocuk olmuş. Pişman olma, tadını çıkar.
0 oy
(513 puan) tarafından
Dert etme gerçekten yalnız değilsin benim bebeğim bugün 6 aylık oldu kaç defa günlerce oturup beraber ağladık o ağladı ben agladim başıma vuruyordum Allahım delirmek istemiyorum diye 5.ayi hiç unutmayacam diyorum kendi kendime çok ağladım Allahım bebeğim büyüyene kdar bana çocuk nasıp etme lütfen diye inan herkes aynı bende evlendim sehir disina geldim ama mutluyum çok şükür herkes annesiyle veya yardım alarak büyütmuyo bebeğini bende diyorum bazen Allahım ben anne olamadim mi ben annelik yapamıyor muyum bebeğim beni anlamaz daha küçük ama bazen bnm bile sesim yukseliyo çok üzülüyorum sonra anne olmak gerçekten çok çok zormuş etrafımda kimi gorsem herkeste aynı dert bu zamanin çocukları böyle sanırım hareketli hiç birseyden memnun olmayan sürekli sıkılan rabbim acılarını göstermesin ne diyelim 
0 oy
(150 puan) tarafından
Bende en büyük hatayı ailemden uzakta ewlenmekle yaptım çok pişmanım keşke hiç ewlenmeseydim :( bebise gelince bende öyleyim uykusuzluktan yorgunluktan ölüyorum 
0 oy
tarafından
Resmen beni anlatmışsın bende tekim gurbetteyim çok zorlanıyorum uykuya hasretim delirmeden kızımı büyütebilirim inşallah diye dua ediyorum çok zor gerçekten Allah yardımcımız olsun canım

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 226 göst.
14 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Nisakaoz (328 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 188 göst.
14 Aralık 2023 Aile kategorisinde Anne19 (7 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 199 göst.
22 Ağustos 2021 Aile kategorisinde Unalgll (57 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 212 göst.