0 oy
923 göst.
Aile kategorisinde (451 puan) tarafından
Kızlar varmi aranızda değeri bilinmeyen ilk gelinler sonra 2. Yi 3. Yü görüp size haksızlık ettiğini düşünen kayinvalide veya kayinpederiniz konumunuz nasıl oluyor diğer gelinler gelince merak ettim

57 Cevaplar

+2 oy
(6,241 puan) tarafından
6. gelin olan ben bu postan sessizce çıkıyorum
tarafından
5. ve son gelin olan ben de ayriliyorum posttan :)
(6,241 puan) tarafından
Ben 6 ve son kapattık sezonu kaynanam 2 tane de aldırmasaymış iki oğlan daha olacakmış Eşim çok kızıyor Niye aldırdın En azından kardeşlerim olurdu bana destek olurdu çünkü diğerleri hep kendi işinde benim abilerim gibi yapmazdım falan diyordu kaynanam hamile kalmış köyde bir kadın varmış ve demiş ki kız kıza hamilesin Bu da gidiyor aldıracağım diye tutturuyor aldırıyor sonra Oğlan olduğu çıkıyor ortaya pişman oluyor bilseydim Oğlan olduğunu aldırmazdım diyor hala daha öyle bir cahil Eski kafa bir tanesi de en son olan da şu an olsaydı 18 yaşında falan olurdu o da bunu mu zehirliyormuş ne yapıyormuşsa öyle aldırmış
tarafından
Oyyy kiz evlat kadar güzel bisey var mi ya☹☹ üzüldüm  valla simdi☹☹
(6,241 puan) tarafından
Yaaa bide kızı var yanj ona rağmen hemde kendisi de bir kız evladı olduğu halde
tarafından
Allah affetsin baci,günahına girmiş yavrusunun☹
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Memlekette gelinlik sıran aile içi sosyal statunu belirliyor resmen, şaka gibi. 
tarafından
Acaip acaip işler :D
tarafından
Asko a mı diyim b mi diyim c mi diyim d mi diyim sjsjs :D
+1 oy
(27,564 puan) tarafından

6. Gelin olaraktan sorunuza cevap veremiyorum:D:D sonuncu gelin hele ortada yok shshsh

0 oy
(1,467 puan) tarafından
İlk ve tek gelinim ama kaynanamı bı memnun edemedim 2 yıllık evliyim
(451 puan) tarafından
Yok olmazlar memnun bunlar
0 oy
(2,697 puan) tarafından
İlk gelinim 2nci de var 3ncu ne zaman gelir bilmiyorum 

Ama konum yok bizde fark yaratmıyor ilk ve son.
(451 puan) tarafından
Canım hele Bi dur gelsinler de sonra yorum yaparsan:)
(2,697 puan) tarafından
Eltim var işte kaç tane elti olmasi gerekiyor ki?
3 erkek var iki erkek evli. 9 yıla gidiyorum evliligimde
0 oy
(1,271 puan) tarafından

En son gelinim yendiğimiz darbe kalmadı ve şimdi yakına yakına barışmak için çırpınıyor gram umrumda değil  onun derdi birazda oğlumu göre bilmek ama göstermiyecem 

(451 puan) tarafından
Aman hakkediyor lar zaten bunlara dişini gostericen
(1,271 puan) tarafından
Ben göstermekte biraz gec kaldım ama sonunda başardım birazda planladigim gibi  giderse oglunada hasret kalacak az kaldı
0 oy
tarafından
2. gelinim. Bana daha çok haksızlık yapıldı 
(4 puan) tarafından
Bizimki tam tersi ne yaparlarsa yapsinlar el üstünde tutar.Ayni yapisik ikiz gibiler bsy olsa anasina sorar hemen.Ayni bende ömrmde yasamadigim görmedigim seyleri bunlarda gördüm ne yapsan yaranamazsin asla.Bi birsey olsa toplaniyorlar hepsi bir olup haksizsin diyorlar büyük istedigini syler kücük saygi gsterecek diyorlar yoksa terbiyesiz saygisiz oluyorum.Aman bosver inan eger esin senden yanaysa hakliyi haksizi gözetiyorsa gitme ugrama.Bi laf sylüyorlar insan sinir oluyor baska bsye yaramiyorlar iyi davranmiyorlarki.Benim öyle bi sansim yok benim ilk esim insan degil.
tarafından
Eşim kendi de görüyor oda mesafe koydu , aramaz pek çünkü yapılan haksızlığı benimle birlikte görüyor
(4 puan) tarafından
Benimki hep beni haksiz görüyor hep onlar hakli haklida bensem bile onlar hakli onlarin gözünde de hep ben haksizim onlar hakli gurbette tek basina olmak byle birsey demekki.
tarafından
Allah eşinin gözünü açsın inşallah canım
(4 puan) tarafından
Amin canim diyecek baska bsy yok
0 oy
tarafından
İlk ama küçük gelinim büyük kaynım sonradan evlendi büyük gelin benim eltim rus o yüzden pek bağlantımız yok ama kaynanam onuda benide ayırt etmeden sever yani ben sürekli yanında olduğum için kavgamız herşeyimiz bir olduğu için ben keşke rus olsaydım diyorum 
0 oy
(650 puan) tarafından
İlk değilim ama bizde son gelin kıymetli olacak gibi
0 oy
(5,692 puan) tarafından
İlk ve son gelinim ama Allah bin kere razı olsun kaynanam ve kayınpederimden çoğu zaman kocamı değil de beni haklı buldukları oluyo kızlarından ayırmazlar 5 yıl bitti 
(451 puan) tarafından
Masallah canim ne güzel tek gelin olmak en iyisi
(5,692 puan) tarafından
Bence kişiye göre değişiyor tek olupta huzur vermeye de var çok olupta huzurlu olanda
(6,858 puan) tarafından
Aynısını yazmıyorum:) senesi bile aynı
(5,692 puan) tarafından
Rabbim herkesin yuvasına huzur mutluluk versin inşallah böyle şeyleri duydukça mutlu oluyorum:)
(6,858 puan) tarafından
Amin cnm
0 oy
tarafından
Ilk gelindim kayin pederim benim yanimda dediki gamzeye yaptiklarimizin yarisini sana yapmadık ama gamze de yaptigin saygisizligin ceyregini yapmadin die hep dile getiriyirlardi ama kötülük fesatlik etmeye devam eder hala
(451 puan) tarafından
Vayy Bee sonuçta biliyorlar canım ne kadar fesat düşünse de fesatligi bence oğlunu senden kiskanmalari senle alakası olmayabilir
tarafından
Çok degisik insanlar anlatilmaz
tarafından
Sen naptın ki onlara
tarafından
Ben bisey yapmadim onlara hiç bir zmn beni istemediler baska kizi istiyordular ogulari beni istedi die yediremediler kendilerine
0 oy
(3,329 puan) tarafından
2 yılı aştı evliligimiz tek gelinim farki yok be. Sevmiyorlar sevmeyecekler. Tıpkı benim gibi
0 oy
(7,627 puan) tarafından
İlk gelinim ama eltimi daha çok severler 
(451 puan) tarafından
Oyle olur zaten canım yıllarını verirs8n hizmetlerini eksik etmesin 2. Gelir bisey yapmaz en iyisi o olur hayat böyle
0 oy
(462 puan) tarafından
İlk gelinim , şu anlık başka gelin yok ama kıymet bilindi mi bence hayır :)
0 oy
(435 puan) tarafından
3.gelindim asıl bana haksizlik yapıldı 
0 oy
(7,825 puan) tarafından
İlk gelinim 2 ve 3 daha yok. ben esimin ailesiyle görüşmüyorum bana uzak Allaha yakın olsunlar 
0 oy
(3,259 puan) tarafından
Kayinpeder de konumum aynı da kayinvalide değerimidaha iyi anlamış onu anladım:)) ben eşimin her şartına ayak uyduran bundan hoşnut olmadığımı belirtsem de mızmızlanmayan biriyim. Ama elti daha yeni 3 senelik mi ne evli kayinvalidemin başına kalmış durumda 
(451 puan) tarafından
Ahahaha :)))
0 oy
(636 puan) tarafından
Ilk gelinim. Kaynım yeni nişanlandı, diğeri de bekar.  Dur bakalım ne olacak evlenince
0 oy
(1,980 puan) tarafından
İlk gelinim kıymet verirler gayet iyiler. İkinci bir gelin gelecekti bir boşluğa düştüm çünkü öyle güzel davranıyorlardi ki görümcelerim kanka olmuştu, kaynanam yeri geldi  kızıma o kızın adıyla bile seslendi öyle benimsediler. Benim adını duymadığım hediyeler alındı, ailesinin isteklerine koşulsuz hürmet ettiler. Benim  almadığım herşeyi istemiş bütçeyi zorlamış şu olmadan olmaz bu olmadan olmaz diye diretmiş kayınbabam kaynımla konuştu oğlum sen bilirsin bizden bu kadar ben karışmıyorum falan dedi kaynım baktı kızın gözü çok çok açık ve doymaz ayrıldılar  o iş kaldı şimdi ben daha da kıymetli gelir oldum . Kaynanam da gelin beğenmiyor şimdi. 
0 oy
(5,491 puan) tarafından
2. Gelinim ve haksızlığa uğrayan ben olduğumu düşünüyorum 

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 446 göst.
0 oy
17 cevap 457 göst.
23 Ocak 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 302 göst.
5 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Susam (4,197 puan) tarafından soruldu