0 oy
752 göst.
Diğer kategorisinde (1,248 puan) tarafından
Kızlar benim oğlum henüz küçük ama yeğenim var anasınifina giderken herkes hediye almış kimi ucuz kimi pahalı benim yeğenimde kendi çarşıda beğenip bardak almış kupa şeklinde neyse herkes vermiş hediyesini yeğenimde vermiş öğretmeni açmış bu benim ne işime yarayacak demiş yeğenim erkek ve daha 6 yaşındaydı annesine söylemis o kadar üzüldüm kii gercekten bu sıfatı BAZILARI asla haketmiyor çocuga böyle denir mi Allah aşkına nefret ettim tanimadn kız kardeşim bişey dedi mi hatırlamıyorum ama sanırım söylemişti şimdi almak istemiyor çocuk su günler bence kaldırılmalı 

30 Cevaplar

0 oy
tarafından
İki yıl anaokulu öğretmenliği yaptım bir kere ne hediye istedim ne bekledim öğrencilerimin anneleri ara sıra biseyler yollardi sağolsunlar çok mahcup olurdum öğrencilerime sarılıp teşekkür ederdim bazıları gerçekten çok ilginç çocuğa öyle denir mi ya
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bir şey söyleyebilir miyim, sizin o zahmetlerle aldığınız hediyeler bazen öğretmenlerin dalga konusu bile olabiliyor, bir de üstüne bu dokuntuleri koyacak yer kalmadı evde diyorlar! O kadar sinirleniyorum ki, buna bizzat defalarca şahit oldum! Allah aşkına almayın ya, sadece kutlasın çocuklar o kadar. Hangi mimara evinizi çizdi diye hediye aldınız ya da hangi sucuya size su taşıyor diye hediye verdiniz? Herkes görevini yapıyor ve hakkını alıyor..
0 oy
(855 puan) tarafından
Eğer öğretmen böyle bisey şöylemisse cok ayıp etmiş 
0 oy
(1,326 puan) tarafından
Öğretmen denecek o kişiyi şikayet edin
0 oy
(1,918 puan) tarafından
Bu kadin öğretmeni birak insan olamamıs 
0 oy
(2,746 puan) tarafından
Gerizekalı bir öğretmenmiş. Terbiyesiz edepsiz. Öğrencilerim bana hediye getirse bi kuru çiçek bile olsa utanırım. Yüzlerce kez teşekkür ederim. Öyle öğretmen olamz olsun edepsiz 
0 oy
(296 puan) tarafından
Olmamalı alan var alamayan var. Sonra alan öğrenciye karşı öğretmen ister istemez daha anlayışlı ilgili olabiliyor. 

Benim Görümcem öğretmenler gününde hediye alamamış. Sadece kutlamış. Diğer veliler aralarında para toplayıp bir markaya ait hediye çeki vermişler. Görümcemin oğluna ve Görümceme tavırlı konuşmaya başlamış.

Öğretmenlik zor bir meslek hakkını verenler sonuna kadar hakediyor, herseyin en iyisini. 
0 oy
(1,308 puan) tarafından
O gün çocuklar o kadar mutlu oluyor ki. Bana patik getiren öğrencim de oldu. Annesinin kolyesinin ucu kopmuş mesela onu getiren de oldu. Bir parfüm veya çaydanlık altlığı da veya sadece bir resim çizip getiren bir öğrencim de oldu. Öğretmenliğin kutsallığına dil uzatanlar olmuş cidden çok yazık. Yeri geliyor evden getirdiğin yemeği paylaşıyorsun o çocukla. Yeri geliyor mutsuz oluyor çocuk sadece sana sarılmak istiyor senin sevgin iyileştiriyor. Hangi meslekte var bu bağ. Parasız yapsınlar diyen var. 26 yaşına kadar emek verdim çalıştım atandım hak ettim tabi ki verdiğimiz emeğin karşılığını alacağız taş yemiyoruz sonuçta. Aldığımız o maaşlardan durumu olmayan öğrencilerimize de faydamız oluyor hiç merak etmeyin. Yorumlar çok incitici. Bu kötü düşüncelerle evlat yetiştiriyorsunuz. Sizler böyle yaparsanız o çocukların da öğretmene saygılı olmasını beklememek lazım 
0 oy
(473 puan) tarafından
Öğretmenler günü olmalı , çocuklarla öğretmenler o gün kucaklaşmali , öğretmene bir çiçek , bir şiir , bir mektup , bir resim verilmeli öğrencileri tarafından ama maddi hediyeye karşıyım.Hediye olayı aileleri zora sokuyor , insanlar o parayı istemeyerek veriyor , belki öğrencinin rizkindan kesiyor , neden buna sebep olayım ki ?Nerede calistiysam o okulda hep soylemisimdir hediye asla kabul etmiyorum diye , velilere de öğrencilere de.Gunler öncesinden paralar falan toplanırken illa kulağıma gelir , müdahale ederim.Bence şık değil , velim bana neden çanta alsın , saat alsın , altın alsın v.b..Kabul ettiğim tek hediye çocukların elinden çıkan hediyelerdi , bir de annelerin ördüğü bere , çetik tarzı şeyler , onları da almazsam çocukların kalbi kırılır , uzulurler , beğenmedi derler diye alıyordum.Ogretmenin bu benim ne işime yarayacak cümlesi o kadar yanlış ki , nereden tutsan elinde kalıyor.

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 34 göst.
24 Kasım 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 213 göst.
23 Kasım 2023 Aile kategorisinde Umayyyy (3,999 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 37 göst.
20 Kasım 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde Fatma1112 (351 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 429 göst.
12 Kasım 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde Alyakus (2,443 puan) tarafından soruldu

396,455 soru

11,859,199 cevap

35,956 kullanıcı

...