+2 oy
715 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Bana göre kara cuma sadece 

Insanlar aklını mı yitirmiş ne bu telaş sorsan herkes ülkenin halinden şikayetçi bende dâhil 

Ama neden bu kadar alışveriş merakı anlamış değilim 

Evet ihtiyacın olur gider alırsın harcarsın banane ama bu görüntüler öyle hissetirmiyor 

Herkes kapitalizme yenik düşmüş durumda 

Adam evine iki kuruş koyamazken kadın yok airfry yok robot süpürge derdinde bunu da instada çok gördüm 

Veyahut kadın kendine bi kıyafet almazken adam iphone bilmem kaç model derdinde bunu da burda gördük hepimiz 

Herkes parasını dilediği gibi harcayabilir ama kendini bu kadar rezil etmenin bi anlamı var mi?

Yanlışım varsa düzeltin kızlar

https://www.instagram.com/reel/ClYRfoZq8Uv/?igshid=YmMyMTA2M2Y=

26 Cevaplar

0 oy
(8,934 puan) tarafından
Onların hepsi kredi kartına yükleniyor sonra borc harç derken evlilerin yuvası yıkılıyor yada sorunlar başlıyor bekarlar gece gündüz çalışıp borcu ödüyorlar zaten borçla harcla yapılan işten ne hayır gelir ki hiç mi sırtlarında kambur hissetmiyorlar ben evlenirken 2.5 sene önce gelinligimi mağazalarda denedim modeli kodu öğrenip aynısının 2.elini aldım hemde gidip deneyerek kiralama fiyatına satın aldım evlendikten sonra tekrar 2.el olarak sattım 1.5 sene önce robot süpürge gerekiyordu letgodan 2.el olarak yarı fiyatına aldım onuda gidip görerek deneyerek aldim yeri gelir 0 giyinirim yeri gelir 2.el giyinirim bunlarda utanacak ne var tuketim elbette gereklidir bazı şeyler için ama tüketim cilginligini anlamiyorum Bi tek eşime geçen ay 4.000 tllik kışlık alışveriş yaptık oda mecburiydi eşimin kazagi kışlık ayakkabilari pantolonlari yoktu olanlarda çok eskimisti giyilecek hali kalmamıştı ayağında 3 tane mantar olduğu için Bi tek ayakkabıları çok pahalı aldık tam ortapedik olması gerekiyordu diğer kıyafetlerini btm magazasindan 3 alana 2 bedava olarak aldık şuan kartın 5000 TL borcu var çok şükür ödeyebilir durumdayız 4000tlsini bu ay kapatiriz heriye 1000 tl gelecek aya kaliyor ama.yinede sırtımda kambur gibi hissediyorum bu insanlar neden borçla harcla yaşamayı kendilerine rahat görüyor hadi ev araba arsa alsalar onların borcu olsa neyse ama tüketim cilginliginin borcunu sanırım yıllar geçse anlayamayacagim
tarafından
Evet olay bundan ibaret cidden bizimde borcumuz asla olmaz insanlık hali yaparız ama eşim onu ödemeden gözüne uyku girmez
Çocuğun yemesinden icmesinden giymesinden kısmayız ama her hafta dışarı çıkmayız yada cafe de kahve icecegimize evde içeriz gönül isterki yapalim edelim ama geriye düşen dara giren yine biz olacağız
-Reklam-
0 oy
(5,062 puan) tarafından
Vala canım bnm çocuk bezine birde bota ihtiycm var ama usenip bakamyrn gerçekten indrime girmiş mi ya 
(5,062 puan) tarafından
Ha düzeltme yapayım böyle hayatta gtmem dışarıya cikcak gücüm yok Trendyol yada hepsi burada ancak bnde ötesi yok :)
tarafından
Bi bot bakıyodum 150 ye kadar düştü şimdi ne oldu bilmiyorum canım
(5,062 puan) tarafından
Bn hiç bulamadım ya
0 oy
tarafından
Sosyal yardım parası ile alışveriş yapılıyor işte 
0 oy
(2,802 puan) tarafından
Genel de parası olanlar paramız yok durumumuz kötü diye yakınıp dururlar asıl parası olmayan kişiler ise asla sitem etmezler kendi yağlarinda kavrulup giderler. Geçen görümcem çaya davet etti gittik doğal gazı açık değildi evi soğuktu idare ediyoruz faturaya para veremeyiz dedi   . Ben bir aydır açmışım çocuklarım hasta olmasınlar diye ve onun da küçük çocukları var . Görümceme baksan eli kolu dolu altın evi var eşyaları yeni durumu gayet iyi çok şaşırdım. Bizim durumumuz onlardan daha kötü biz açtık. Eve gelip düşündüm acaba bende mi sorun var yoksa onlarda mı:)
0 oy
(9,626 puan) tarafından
O yüzden kimse durumum yok demesin herkesin bal gibi de parası çok 
0 oy
tarafından
Camiye namaza böyle koymazlar

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 540 göst.
13 Mayıs 2024 Aile kategorisinde dunyali _birisi (262 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 240 göst.
28 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Aysegul&20 (3,609 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 393 göst.
8 Ekim 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde Havin06 (2,207 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 185 göst.
2 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

384,645 soru

11,506,437 cevap

35,159 kullanıcı

...