0 oy
895 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
1 haftadır bende kızımda aşırı hastayız. Ben biraz toparladım. Ama kızım hala kötü. Ev aşırı kirlendi toz pislik. Hiçbirşey yapmadım su 1 hafta kızım asla izin vermedi. Ona kadar azıcık yemek yaptım hep zar zor. Ona bile kucağımda. Bugün kendimi iyi hissedince hemen o uyurken ortalığı toparladım. Sil süpür birde banyo çok kötü oldu. Ev tozlu olunca daha çok tıkanmaya başladı cocuk. Kimse yok gelebilecek yarım saat baksa biri halledicem. Eşim şuan şehir dışında. Aksam kızım uyuyunca yapamiyorum çünkü en cok 15 dakika uyuyor. Hemen uyanıyor. Gece hiç uyumuyoruz nerdeyse.

Allahım bende işin içinden çikamadim çanak tabak ped bile verdim oynasın diye. Jelatini renkli az dursun dedim. Ne yaptıysam olmadı. Bende çizgi film açtım ve verdim. Sadece 18 dakika baktım izlenmeye. İlk kez verdim. Şuan çok üzgünüm bu yüzden. Şimdiye kadar hep zor bebekti ve asla vermemiştim. 14. 5 aylık bu arada.Temizlik mecbur kaldığım için kıza dokunmaya başladığı için yaptım. Zaten koş koş 1 saatte bitti. Temizlik bile denemez toz kalksın sadece amaç. 

( izletme yanlısı olanlar var saygı duyuyorum ama ben en azından 3 yaşına kadar uygun görmeyen taraftayım. Ve bugün bende yapmak istemediğim şeyi mecbur yaptım.) 

29 Cevaplar

0 oy
(394 puan) tarafından
Şimdi ki çocuklara hicbisey yetmiyor oyun aktivite gerçekten herseyden hemen sıkılıyorlar.Bizim zamanımız gibi degil hicbisey. Tamam doğru değil tv izletmek fakat mecbur kalınca ne yapacaksın.Ben temizlik yapınca oda koştura koştura yapiyorum mecbur tv yi acıyorum. Oğlum emekliyor hergun yerleri süpürüp silmek zorundayım ne buluyorsa ağzına atiyor Bi gün es gecemiyorum. Tv izletmim saglikli büyüsün dicem bu sefer tozdan hastalancak. En iyisi dengelemek vicdan azabı yapma sende haklısın işler kendi kendine olmuyor.
-Reklam-
0 oy
(8,119 puan) tarafından

Giii bundanmi vicdan azabi cekion:)

0 oy
(25,223 puan) tarafından
Canım bende açıyorum mecbur kalınca ne varki bunda evin 1 haftalık kirliliğinden dolayı hijyenik olmayan ortamda çocugun durması izlediği 18 dakikadan daha fazla zarar verir ona emin ol toz VS var sonuçta. Bende mesela altını açarken telefon veriyorum kendi videolarını izliyor, veya eğitici oyun yükledim onu oynuyo hemde kavramları öğrenmiş oluyor. Bazen mama sandalyesine oturmak istiyo rafafafa diyo rafadan tayfa demek istiyor bakalım varmı diyorum varsa 15 dk falan izliyo. 2 haftadır hasta mesela durgun ve keyfi yok bu dönemde evdeyiz kreşten de aldım bir süreliğine ve evde gönlünü yapmaya çalışıyorum sevdiği şeyleri izliyor tabiki. Oda günde en fazla 1 saati bulur parça parça izler 10 dk 15 dk yada 5 dk parça parça yani. Bağımlı ve takıntılı bir şekilde izlemediği sürece kafama bile takmıyorum. Çünkü bütün gelişimi gayet normal hiç üzülme valla
0 oy
(13,900 puan) tarafından
Tv izliyor benimki vicdan azabı çekmiyorum 
0 oy
(974 puan) tarafından
Çok abartılıyor bazı şeyler dünyanın sonu değil 18 dakikadan da birşey olmaz böyle şeyler yaparak zor olan hayatımızı daha da zorlaştiyirsunuz
0 oy
(181 puan) tarafından
Vicdan azabı çekme canım vermeden çocuk düşse etse bişey olsa daha mı iyi hemde onun iyiliğini düşündüğünden vermişsin bir daha istemez umarım istersede sen yanında ol egitici içeriklerden 15 20dk izlesin içerik iyi olduktan sonra sorun yok gibi bence
0 oy
(7,375 puan) tarafından
Canım küçükken hepimiz izleyerek buyumusuz tabiki saatlerce izlemesi doğru değil ama izleyebilir yani 
0 oy
(7,036 puan) tarafından
Kuzum korkma içini ferah tut görümcem öğretmen o söylemişti banada 1 yaşından sonra 10 dakika izlenmesinde sakınca yok tabi sınırlı dercede iznecek ben çocuklarımı 1 yaşına kadar TV olan odaya bile götürmem mesela bilmezler bir gasindan sonra arada bir olmak şartı ile açarım 10 bilemedin 15 dakika izler yani sıkıntı yok korkma 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 128 göst.
16 Eylül 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 1,028 göst.
25 Ekim 2023 Diğer kategorisinde 1 (71 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 683 göst.
23 Ekim 2021 Diğer kategorisinde ozgecangursoybursa (11,013 puan) tarafından soruldu

385,023 soru

11,515,429 cevap

35,175 kullanıcı

...