+1 oy
184 göst.
Diğer kategorisinde (11,266 puan) tarafından
Uyudu mu bebisler kocisler kimler neler yapıyor bakalım 

11 Cevaplar

0 oy
(2,886 puan) tarafından
Uyumuyorrrrr 3 ay atagimi ne zimbirtisi bilmym uyku saatleri sasti 
(11,266 puan) tarafından
Allah yardimcin olsun bacım ben 4 ay çektim gazıydi atagiydi derken 2 gündür de ne derdi var bilmiyom uykusunda ağlıyor
tarafından
Biraz rezene ver
(2,886 puan) tarafından
Gazi yokki uyumak istemiyor gezdirin hep laf verin diyor resmen
(11,266 puan) tarafından
Atak öyle maalesef gaz olsa gene ne derdi var biliyor insan
(2,886 puan) tarafından
Uyku diye ölcem
-Reklam-
0 oy
(13,887 puan) tarafından

Uyumaya gidiyoreeeeeee ;)

(11,266 puan) tarafından
Erkenden nere kız   :)
0 oy
tarafından

image

Kocisimden haberim yok :'(

Oğluşum yatakta dönüp duruyor.kuran açtım onu dinliyor inşallah bayilcak smdi salyasiyla oynuyor 

(11,266 puan) tarafından
Allah kolaylık  versin kuzum inşallah sakinler minik

Rabbim hayırlı vakitte kavustursun
0 oy
(265 puan) tarafından
Cocuklar cizgi filim izliyor yatackları yok kocamda kahveye kactı bnde kukuli izliyorum onlarla
(11,266 puan) tarafından
Kukuli hiç izlemedim de o maymun çok itici geliyor bana  :)
(265 puan) tarafından
Ufak oglum seviyor mejbur bnde izliyorum
0 oy
(6,221 puan) tarafından

Yok kız ne sessizi Şu an bir posta kavga var:D

tarafından
Benim yerimede yaz sjsj
(6,221 puan) tarafından
Ayol kadın laftan anlamıyor diyorum ki laf döner seni bulur diyor haksız yere söylüyorsan beni bulsun Hey Allah'ım ya zaten diğeri şımarık yetiştirilmiş her dediği oluyormuş O yüzden dolayı bir ayda küs kalıyormuş tövbe estağfirullah Kız Esma hiç böyle huylarımız olmadı ha
(11,266 puan) tarafından
Ne kavgası kız ben de hep kaçırıyorum  :)
tarafından
Ya gör gör ne karılar var goruyonmu
(6,221 puan) tarafından
He kız Vallahi öyle görüyon mu:)
Paylaştı airfreyi paylaştı robot süpürgeyi geldi nazara işte böyle şeyler de paylaşmayacaksın hemen Nazar oluyor hdhdhd

Eşime pantolon alcam postu kız
tarafından
Ulan insan bu devirde heleki karnın burnunda iki çocuğun var başkasından yüzüğü bir zimbirti için satarmi
(265 puan) tarafından
He o post bnde gördum kizı cok rencide etmeyin da
tarafından
Ama galiba kızın maddi durumu babası gilden çok iyi baksana aileme yansitsam kocamın çalışmasına gerek yok diyor
(11,266 puan) tarafından
Girip okumadım ahaha  :D
(6,221 puan) tarafından
Aşkım işte her şeyi böyle bir anda yükselişe geçiyor tamam mı Şu an durumumuz kötü diyen insanların bile Git evinde airfrey var yani Ben böyle sosyal medyaya bakıyorum ya her gün yeni bir post Air free ile ilgili Instagram TikTok burası Yani eve dönüp bakıyorum neye göre maddi gücümüz yok diyorlar anlamıyorum yani taksitle dahi olsa aylık 200-300 lira Çıkmış olacak Yani onunla insan başka bir şeyini giderir Mesela benim Geçen sene ettiğim hiçbir şey olmadı borçlandık bu sene de onların Borcunu ödemek için borçlandı yani hiçbir şey fazlasından almıyorum iki sene önce çeşit çeşit tatlılar yapardım günlük şu an ayda bir kere falan yapıyorum yani çünkü biraz daha kısmaya çalışıyorum ki bir dahaki sene ne olacağımız belli değil Veya bir dahaki aynı olacağımız belli değil diye O yüzden dolayı ben insanları anlayamıyorum bir de özrü kabahatinden büyük yani diyor ki ben bir ay küserim zehir olur o bir ay ne demek ya
(265 puan) tarafından
Zar zor tavayı alabiliyorum arife dr nedr o ote klsin
tarafından
Valla aynen öyle şuan kendime ekstra hicbirsey yapamıyorum sadece oğlana harcıyorum bazen ben bile.ekstra ev masrafı olmamasına rağmen yetişemiyorum kayınpederimin eve aylık kira bir ton para giriyor.ayin sonunu getiremiyoruz ekstra hicbirsey yok ha sadece yeme fatura düşün yani normal şartlarda geçen sene bu mAaslarla insan kenara para atıyordu smdi atamaz yani kaldıki dediğin gibi olmayı versin airfreyim robot supurgem huzurum yerimde olsun
(265 puan) tarafından
Vla hayat pahalı malesef bnde dogum ypacm az klms hic bisey almamisim da nasl alicam diye dusunuyorum
tarafından
kaldıki eski eşinden 2 çocuğu var ve hamilesin tamam kimse birşey demiyor ama ayağını yorganina göre uzat be kadin
(6,221 puan) tarafından
Vallahi aynen öyle Çünkü meyvenin kilosu 20 lirayı geçmiş bak eşim gitti çalışmaya tamam mı Ben hastayım Çocuklar da grip olmuş hapşırıyorlar bugün yolladığı şey 2 kilo mandalina 2 kilo elma 1 kilo muz diyor ki 170 TL para attım manavcı arkadaşı var Onu ayarlatıyor parayı atıyor eşimin yeğeni de getirdi yani şok oldu artık bir şeye güç yetmiyorken ileriyi düşünmeden hareket etmek ve diyor ki bugün aldığımız şey Yarın aynı fiyatta kalmıyor E bunu bile bile neden böyle gereksiz bir masraf yani robot süpürge çok gerekli bir şey değil Air freye de gerekli bir şey değil Ha mesela görüyorum acaba nasıldır diyorum Eşim diyor ki elimiz düzelince �nşallah diyor sana alırım Aman diyorum Boş ver ya ne yapacağım eğer diyor eski halimize geri dönersek tarlaya gittiğimiz için sana da diyor kolaylık olur

Ama almıyor diye trip atayım 1 ay boyunca o günleri zehir edeyim ya o adam hem psikolojikmen çöker hem de evde huzursuz olur

Esma güzelim istediğin kadar Babanın durumu iyi olsun sana bir yere kadar yardım edebilir Mesela benim babamın durumu da iyi ama ben babama bana 60 bin lira ver diyemem Ben bir Evin tek kızıyım Ben de yokluk görmedim 7 kişiydik Biz ve her şeyimiz Ona rağmen boldu ama burada geldim yoklukta gördüm Her şeyin en zirvesini de gördüm ama yoklukta da iyi davranmak lazım Ben şımarık yetiştirildim diye bir şımarık hareketler yapmamak lazım işte bak Dünyanın ne olacağı belli olmuyor
(11,266 puan) tarafından
Bence onlar lükse kaçmak ve hep de yarış için alıyorlar şunda var bende neden yok benim neyim eksik ay o kafada olanları hiç anlayamadım aksine bende herkesde var bende olmasın ne o bedava dağıtmışlar gibi düşünüyorum ocak ve fırın gayet yetiyor bana onları alıyorlar dertleri bitiyor mu su mu yakıyor bu her şeyi elektriğe bağladılar elektrik de ucuzmus gibi robot supurgem yok şarjlı araba süpürgeleri gibi supurgem var bide gırgır oh mis boşuna dememişler işleyen demir pas tutmaz diye her şeyi makineler yapa yapa çürüdük yahu dedem 80 yaşında dağı geziyor bide bana de bakalım gidebilecek miyim
tarafından
Bende babamın gözdesi idim bugüne kadar hiç gözümüzü birşeyde bırakmazdı çok simartti ama evlendim ev düzen kurana kDar  borç derken sıkıntı çektim tam rahata kavusucam derken daha bataklığa girdim ama bir gün de şımarıklik yapmadım hiç yapmadım.esim sıkıntıda idi kimseye yansitmadim ama evde sadece makarna yedigimizi hatırlıyorum ama birgunde neden demedimm evlendigimden beri sayılı kıyafet aldım ama neden diye eşimi sıkmadım her zorluğun arkasında bir ferahlık var ben bunun için neden eşimi sıkıntıya sokayım.

İlknur valla kayınpeder pazara gidiyor 500-600 den aşağı gelemiyor ee ben varım oğlan var görümcem oğlu var bekar kaynım var 7-8 kişiyiz yetmiyor adam emekli geliride var  kaynım 10-14 arası maaş alıyor kayınpeder çalışıyor ama yetmiyor bacım İstanbulds hiç yetmiyor birde.ama kaynanamın bir gün neden boş birşey aldığını görmedim annemde aynı şekilde.ama 40 indan sonra  gitti ise girdi babam bitcoinde 200 bin batırdı o kadar zorluk gördüler ki smdi rahatlar ama çalışmasına rağmen yinede gidip robot Airfef aldığını istediğini duymadım gereksiz yani ekonomik öyle bir cokusteki en son dusunulcek şeyler bunlar insan önce karnımı doyurayim diyor.

Bu arkadaş yeni doğum yapcak ve bez fiyatları almış başını gitmiş napacak babasından mi isticek bazen babamdan istiyorum o an cekemyince baba sen aktar ben sana atayim diyorum inan onu isterken bile çekiniyorum hemen geri atıyorum.

Nasıl.isticek babasından acab
(265 puan) tarafından
Bnd eistanbulda yasiyorum gercekten burda hayat sartlari cok zor cok pahalı ve evin tek kizyim bnde babamin evinde gul gibi yasayip geciniyorduk evlendim evlenmedim hep yoksuluk haylada oyle 1+0 evde yasiyorum hayat gozum lukste deildi hp esime olsun sukur karnmz tok yetrdr varsin büyuk bi evimiz olmasin varsin su bu olmasin yetrki huzurumuz saglığimiz olsun  32 haftalk hamileyim karnm burnumda kova kova inek boku atıyorum ****** besliyorum sut peynir  satıyorum eşime yardmcı olmak icin iki cocuklada cok zrlanıyorum esim satalm diyor dogum ypsan nasl ypıcaz diyor allah büyuktr yeterki biz çabalıyalm diyorum hayata demedim sat bn bkmiyorum etmiyorum hp bn ona srt ciktim inek al bakarz hm sutunu iceriz hm saatarz bi harclığimiz cıkar
(11,266 puan) tarafından
Bırak babamdan para istemeye ben eşimden isteyemiyorum ya bisi alınacak olunsa paran var mı diye giriyorum lafa 4 senelik evliyim bi kac plastik kap dışında igne almadım eve para kazanmanın nasıl olduğunu iyi bilirim babamı gördüm yıllarca motorla gider gelirdi kar kış sırılsıklam olurdu evlendim eşim de öyle sayılır para kazanmak kolay değil bu kadar gereksiz şeylere harcamak bana göre değil ben elime 2 kuruş geçse kenara atan insanım yokluk nedir dibine kadar gördüm
tarafından
Bende bende evet tüm hesab bende olsada alinicaklari erteleyip dururdum birşey alınınca para varmı diye girincede eşim kızardı sen ne alinicak şöyle gerisini ne düşünüyorsun dese de geçim çok zor ☹️

Fs2020 helal olsun bacım sana ❤️Rabbim işlerinizi kolaylastirsin
(265 puan) tarafından
Allah razı olsun kardeşim gecim zor e kocalarda aksama kadar mahf oluyor bizimde destk olmamız lazm Rabim hepimizin yardımcisı olsun
(11,266 puan) tarafından
Kendimi hep erteliyorum çocuğum yokken eşim için alırdım o çalışıyor o soğukta o bilmem ne şimdi varsa ihtiyacı önce çocuğuma sonra gene eşime kendimi düşünmüyorum
tarafından
Valla benim Kocam yok ama geçenlerde attığımız paranın ona yetmedigini hissettim söyledim oda kızdı bana ben sendne nasıl para isterim diye sana bir sweet alım dedim.yok diyo. Geçim epey bir zor oldugug gibi bizi tam zorluyor
(6,221 puan) tarafından
Vallahi Yeri geliyor hepimizin çöktüğü anlar oluyor Hepimizin bir durduğu nokta oluyor o yüzden dolayı ileriyi her zaman düşünmek zorundayız Kendimizi de geçelim evlatlarımızın geleceğini düşünmek zorundayız biz dışarıda bir şey gördüğümüz zaman almadığımızda Evet hevesimiz kırılabilir ama neyse diyoruz sorumluluklarımız var diyoruz ama çocuklar bunu anlamıyor büyük kızım Babasına bir gün birkaç bir şeyler getirmesini söylemişti pasta istedi sakız istedi bebek istedi ve renkli tokalar istemişti görümcemin torununda gördü çünkü E şimdi küçük bir pasta almıştı sakız almıştı Tokadı almıştı Bebeği de sonra alırım dedi kızın da böyle kollarını birleştirdi küstüm dedi Ben de dedim ki kızım Dedim baban parası yok olsun alacak sana bebek hii anne dedi babamın parası mı yok evet dedim yok

Birkaç gün sonra eşim yine merkeze gitti Bu kez aradı beni geliyorum bir şey lazım mı dedi Küçük kızım oradan saydırdı bir şeyler hemen büyük kızım dedi ki Hilal babamın parası yok isteme ve dört buçuk yaşında Bak yemin ederim böyle bir olay oldu eşim duydu Bunu o kadar mı zoruna gitti sonra gitmiş bebek de almış küçük kızımın istediklerini de almış Biz diyor almasak olur ama diyor Onlar olmaz Onlar Çocuk diyor ileride büyüdükleri zaman demesinler heveslendik alamadık Evet her istediklerini alamıyoruz Yeri geliyor ben bilerek Almıyorum çünkü doyumsuzluk oluşuyor ama o lafı O zaman çok etkilemişti O yüzden bunu düşünerek ileriyi düşünerek hareket etmek lazım

Ve ne yaparsanız yapın evlendikten sonra babadan her şeyi isteyemezsiniz Evet destek olurlar ama insan Kendisi bile utanır sıkılır istemez

Esma'm güzelim zaten Olması gereken bu biliyor musun Yani evlenirken bile varlıkta yoklukta Hastalıkta Sağlıkta diyoruz Ben mesela eşim yok bir şeyler isteyemiyorum Kimseye minnet edemezsin Bir de köy yerindeyim çıkıp kendim de alamam hani neyse diyorum ama görümcemin gelini var mesela görsen şaşarsın yani kocalarımız Zaten büyük bir tehlikede 20-25 kat yükseklikte Çatılarda çalışıyorlar ama diyor ki E ne yapayım diyor çalışıyor Bizim için canım istedi diyor yani sen bir hafta tavuk eti yemesen ne olur ki ya da bir hafta meyve yemezsen ne olur işte Ama Böyleleri kıymetli oluyor emin ol
tarafından
Valla böyleleri kıymetli oluyor bacım ☹️

Ya bir baba için ne kadar üzücü bir durum ama ☹️☹️

Valla az önce marketten bir Kinder bir meyve suyu bir tane küçük oyuncak aldım 40 lira bu ay o kadar sıkıştım ki ama Hüseyin saolsun oyuncağı elinden birakmayinca aldım Kinder 3 liraydı 5-75 olmuş süt desen almış başını gitmis yani herşey ateş pahalısı 10 gün olmadı bez adlim 80 li taş çatlasın 4-5 günlük ya var ya Yok belki daha az 200 lira olmuş bez
(11,266 puan) tarafından
Herkes dolmuş taşmış kızlar tabbim herkesin yuvasından bereketi huzuru arttırsın inşallah evlatlarimiz için kendimizi hiçe sayıyoruz bunu anne olunca daha iyi anlıyoruz çocuklukta yokluk çok gördüm eve haciz geldi benim için etkileyici bi süreçtir bisi isterdim alamazlardi falan şimdi çok şükür iyiler ve ne görürlerse almak istiyorlar torunlarına yapıyorlar onlar olmasa biz bu kadar da olamazdık tek maaşla nereye kadar ki bide kucuk şehirdeyiz yani Allah sonumuzu hayır etsin

Canim doğru söylüyorsun bende yeni aldım 80 li bez 200 lira olmuş yani 2 sene bez tuttuğunu hesaplarsak 2 seneye 500 olur kesin yani artık senelik değil aylık hatta bazen haftalık zam geliyor evin kiraysa 2 3 de çocuğun varsa hele bide okula gidiyorsa tek asgari ücret de giriyorsa eve bu insanlar nasıl gecinsin bide kadınlar har vurup harman savuruyorsa vay o adamın haline ama bide şöyle bi gerçek var ne kadar fedakarsan o kadar değersizsin ben bunu anladım keşke adamlar da bizim gibi düşünseler
(265 puan) tarafından
Gercektende oyle ne kadar idareci olsan fedakar olsan okadar kiymetsiz oluyorsun
(11,266 puan) tarafından
Bende acimamaya karar verdim kızgınım adama 2 gündür  :)
(265 puan) tarafından
Bnde öyle diyorum ama iste gene vijdanımız el vermiyor yapamıyoruz öyle
(11,266 puan) tarafından
Oyle canım  maalesef
0 oy
tarafından

Millet bıktı :D

(11,266 puan) tarafından
Neden lak lak lazım bize  :)
0 oy
tarafından
Kızı daha yeni uyuttum bugün baya geç kaldık. Benimde hiç uykum yok. Sabaha zombi olurum. 
(11,266 puan) tarafından
Aslında biz kendimize eziyet ediyoruz uykusu var uyusun diyoruz ama en az 1 saat öyle götürüyorlar bıraksak 1 saat sonra uyutsak uyuyacaklar  :)
tarafından
Aynen öyle. Normalde 8.45te başına geçerim. 9. 45te anca uyur. Bugün 10da başladım 10 dakika sonra gitti :)
(11,266 puan) tarafından
Kolay yolu bulmuşsun  :)
tarafından
:) hep tutmasada
(11,266 puan) tarafından
Zahmetli işler bunlar benim bebe de ugrastiriyor hatta 2 gündür de uykuda ağlıyor dış mi geliyor bilemedim
0 oy
(7,300 puan) tarafından

Biri uyudu biri uyanık :D ve bi deli dadandı bana burda onla uğraşıyorum

(11,266 puan) tarafından
Kim dadandı niye uğraşıyorsun  :)
Yaş araları kac kız çok değil bildiğim kadarıyla zor olmuyor mu
(7,300 puan) tarafından
Kız ne bilem neymiş mileti dolduruyormusumb:D jsjsj

Biri ocakta 3 yaşında olacak biri 5 aylık eh işte ne kolay ne zor
(11,266 puan) tarafından
Maşallah Allah sizlere bağışlasın

Aman milletin de aklı mi yok dolmayiversin  :))
0 oy
(914 puan) tarafından
aradgm post o kadar baktimm bisey bulamadim

oglani uyutuyom o arada buraya takiliyommm
(11,266 puan) tarafından
Kolay gelsin canım tatlı huzurlu uykuları olsun insallah
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Kızım uyudu o artık sabah kalkacak esimlede çay iciyiz
(11,266 puan) tarafından
Tatlı uykular minige size de afiyetler olsun

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 167 göst.
19 Aralık 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 267 göst.
27 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Kerem'in annesi❤ (2,704 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 95 göst.
3 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Aser2135 (4,700 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 255 göst.

379,895 soru

11,372,408 cevap

34,855 kullanıcı

...