+2 oy
556 göst.
Diğer kategorisinde (3,942 puan) tarafından

Kızlar zahit ismi nasıl sizce hosumuza gitti bizim ama anlamından mı etkilendim diyorum kulaga da hoş geliyor mu sizce. Lütfen gören fikrini yazsın :)anlamı da : dinin yasak ettiği şeylerden sakınan ve din buyruklarını olduğu gibi yerine getiren (kimse).

35 Cevaplar

0 oy
(290 puan) tarafından
Çok güzel bir isim hocamın çocuğunun ismiydi
(3,942 puan) tarafından
Teşekkür ederim :)
-Reklam-
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Çok severim ama sonu D olacak benimkinin. İnşaAllah bir oğlum olursa koymayı düşünüyoruz eşimle
(3,942 puan) tarafından
Ben bilmiyordum canm ben de d işe koyarım koyarsam :)
(7,791 puan) tarafından
Evet. Doğrusu D ile olan
0 oy
(665 puan) tarafından
Komşumun oğlunun adı. Çocuk efendi iyi ama ben gıcık oluyorum yalanını yakalamıştım. İsim olarakta sevemedim
(3,942 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım :)
0 oy
(540 puan) tarafından
Anlamı çok güzel bı bebek için daha yumuşak isimler Uygun olur bence canım 
(3,942 puan) tarafından
Sağ ol canm vazgecrm beb de :)
(540 puan) tarafından
Bizde çok düşündük istersen aklında olsun diyerek Alparslan yavuz selim umut (Veysel Musab ) mesela koyacaktk son anda çok ağır bi isim olduğunu düşünüp yavuz koyduk bende tek isim seviyorum:)
(3,942 puan) tarafından
Eşim yavuz, ben miraç istiyorum aslında ortak bunu bulduk sanırım yavuz olcak bizim fe :)
(540 puan) tarafından
Ayyyy gerçekten mi çok yakışıyor biliyor musun oyle seslenmek adıyla yaşasın inşallah anlamı gibi güçlü kuvvetli her daim dik olsun inşallah:)))
0 oy
(982 puan) tarafından
Ben ismin anlamı güzel olan isimleri seviyorum kulağa hoş gelen fark etmiyor ismin nereden geldiği kimin ismi olduğu hangi niyetle koydugumu önemsiyorum ben Hamza koydum aslanların efendisi Hamza güçlü olsun Hamza Hz gibi ve hayat hikayesini videosunu izletti eşim ve oğlumuzun adı hamzadir dedi bende kabul ettim karşısında kimse duramiyordu Hz hamzanin ve oğlumu Hamza ismi koyduk ve şimdi ezan dan 2 dk önce uyanır sabah  ve akşam namazı okunur uyur yatsı namazından önce uyanır 5 DKK önce ezan bitince hemen uyur ve oğlum 11 aylık çok şükür niyet gerçekten önemli biz niyete bakıyoruz birde dediğim gibi ismin anlamı nereden geldiğine bogle güzel isimler koymanızı anlamlı bir isim koymanızı tavsiye ederim ben ismi beğendim beğenmedim diyemem bu tercih meselesi  
(3,942 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım Hamza cok güzel bence :)
0 oy
(3,794 puan) tarafından
anlami guzel ama kulaga farkli geliyo . ikinci isim olarak da kullanabilirsiniz . çocuk buyudugu zaman istedigi ismi kullanir.
(3,942 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım tek isim düşünüyorum
0 oy
(1,135 puan) tarafından

Bence bu isim yanına bir isim daha istiyor gibi Muhammed Zahit gibi felan yani sadece fikir:) ama önemli olan sizin beğenmeniz başkasının fikirlerini çokta onemsemeyin zevk meselesi kimi beğenir kimi beğenmez 

(3,942 puan) tarafından
Teşekkür ederim canm ama isim konusunda önemli bence dışardaklern fikri :) ♥️
0 oy
(48,854 puan) tarafından
kirmak istemem ama dini isim diye yada anlami guzel diye her ismi begenemiyorum tamam saygimiz sonsuz ama erkek olsam ismim zahit olsun istemezdim. bu uygulamada cok degisik isimler okudum Ömer ali selim .. gibi eski ama eskimeyen isimler guzel
(3,942 puan) tarafından
Evet canm ömer Yusuf mirac enes bunlaeo ben de istiyorum ama esımle anlasamadık hem modern hem de güzel anlamlı bi isim istiyorum bakalım buluruz inşallah :)
(48,854 puan) tarafından
Ömer iste en guzeli☺️☺️☺️
0 oy
(7,636 puan) tarafından
Asla koymayacağım bir isim okulda keremler,efeler,emirler,doruklar olacak onların arasında bir zahit insan biraz bunları düşünür yazık çocuğa.
(482 puan) tarafından
Ben post sahibi değilim , zaten kimse kimseye zorla bir şey koydurmuyor. Evlatlarınızın bahtı güzel olsun, Rabbim sağlık afiyet versin  :)
(3,942 puan) tarafından
Ben ismi ilk defa duydum acıkcası hem modern hem de anlamı güzel bi şekilde kuranda gecen bi isiö olsun istiyorum mesela kızımın ismi ebrar. Yani ilk anlamını duyunca beb mi etklendm acaba dedmm dışardan ne düşünüldüğü çok önemli bence de.
(7,636 puan) tarafından
Kızınızın ismi çok güzel ama oğlunuza bunu yapmayın çok sıkıntı çeker çocuk.
(3,942 puan) tarafından
Yalnız yorumunuzu sonunu okumadım "insan biraz düşünür" falan benden daha fazla düşünen birisi olamaz zaten bosuna acmadım postu. en son isimler dorukla zahit kalsa zahit koyarım bu arada.
(7,636 puan) tarafından
Valla siz bilirsiniz akran zorbalığı diye bişey var ne yazık ki çocuğunuz buna maruz kalmaz umarım okula başladığında.
0 oy
tarafından
Sondaki i.t kısmı olmayaydı iyidi. Şahsen isim secerken çok takılırım ilerde dalga geçilir mi lakap takılır mı zor durumda bırakmasın çocuğumu. O yüzden benim fikrim bu size de saygı duyarım begendysenz neden olmasın
(3,942 puan) tarafından
Sonu d ile bitiyormus canım öyle yazmıslar :)
tarafından
Walla cnm bilmiyorum sen bilirsin o halde:) sağlıkla gelsin miniğiniz
0 oy
(7,785 puan) tarafından
Çok güzel

Aras Uras yamaç vs isimlerinden gına geldi artık 
(3,942 puan) tarafından
Demi yani altta biri de ille dğeişik olsun istiyorsunuz demiş şaşırdım nesi değişik :)
(7,785 puan) tarafından
Bence çok güzel hiç vazgeçme
0 oy
(482 puan) tarafından
Bence güzel kardeşim. İsmin anlamı önemli. Yok Arap ismi yok modern değil diyenlere aldırmayın. Çocuk üstünde haktır güzel bir isim koyulması bu dünya gelip geçici önemli olan baki kalacağımız yer . Ben oğluma Mehmet Akif ismini koydum Mehmet de eski Akif de ama anlamları güzel elhamdülillah . Sağlıkla afiyetle doğsun oğlunuz. Hayırlı güzel ahlaklı dürüst vicdanlı olsun :)
(3,942 puan) tarafından
Yok canm altta yorumlarda biri yeni duydu diye değişk isim arıyosunuz demiş ben dede ismi gibi mi acaba derken :Dd  eşim de akif istiyoe ama yegenım var olmasaydı koyardık :)
Allah razı olsun cümlemizin evladıyla
0 oy
(2,922 puan) tarafından
Beğenmedim illa değişik olsun ismi diye diye cidden değişik isimler seçiyosunuz 
(3,942 puan) tarafından
Neresi değişik ya iyi misiniz tuğberk demedim :D kuranda geciyor anlamı da hos dıye begendim
0 oy
(13,408 puan) tarafından
Az kullanılan isimler güzel duruyor anlamı da çok güzelmiş ama söylerken telaffuzda çok sıkıntı yaşanıyor böyle az duyulmuş isimlerde mesela sen sürekli Zahit diyeceksin onlar Cahit diyecek veya benzer başka isim sırf bu yüzden soyismini sevmeyen evlenince çözerim bu sorunu diyen evlenince de eşime imza verdirip soy isim değişikliği yaptırmış biri olarak diyorum bence kolay söylenebilir isimler tercih edilmeli öğretmenim ben yeni nesilde o kadar değişik isimler var ki yoklama almak zulüm oluyor 
(3,942 puan) tarafından
Evet canım teşekkür ederim
0 oy
(3,230 puan) tarafından
Beğenemedim canım ya çok ağır geldi bana 
(3,942 puan) tarafından
Teşekkür ederm canm

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 198 göst.
26 Haziran 2023 Diğer kategorisinde orbanesara (894 puan) tarafından soruldu
0 oy