0 oy
752 göst.
Diğer kategorisinde (1,105 puan) tarafından
Ya ben burda okuyunca o kadar imreniyorum ki. Kaynanam mantı yapmış börek yapmış yada yemege çağırdı kesin döktürmüştur yazınca ben kaynamala farklı sehirlersldeyiz yani sık sık gitmem ama gittiiginiz zaman haberli gideriz ama yine yemeği ben hazırlarım. O ya çarşıya fırına güveç yaptırır ya pide döktürur ya asır tavuk alır kizartir ya da patates patlıcan pişirir başka yemek yaptığını bilmem ha birde pırasa yaptıydi. Yün pilavı falan ben gelince yaparım. Bir gün sabah 11 de oraya vardım evden kahvaltı yapmadan çıktım. Gittim canın ne çekiyorsa yap dedi. Gittim yol yorgunu kendim hazırladım yedim. Akşam gorumceme gittim 2 3 saat oturdum kayınbaba soslu tavuk almış beni beklemiş yapmak için sen nasıl yaparsan yap diyor. Yani ev senin evin ben sana bana gelince yemek mi yaptırıyorum. Oraya gidince her öğünün yemeğini ben yaparım. Ama lafa gelince çok güzel yemek yapar neden görmüyoruz acaba 

27 Cevaplar

0 oy
(15,063 puan) tarafından
İş görme pratiği var kendi işini de kendi görür ama damak lezzetlerimiz pek uymuyor ve beni adam yerine katmayıp oğluna göre yaptığı için ben pek beğenemıyorum yaptığı yemeği  
-Reklam-
0 oy
(1,780 puan) tarafından
Bizimki 49 yaşında genç ne yemek yapar ne yaptırır ne yedirir, yaparsa da basit şeyler hep. Kaç kere aç kalıp anamın evine gittiğimi hatırlarım. Bizde başka şehirde yaşıyoruz yılda bir kere gidiyoruz o kadar yoldan geldiniz deyip kahvaltı bile yedirmemisti.
0 oy
(1,918 puan) tarafından
3 senedir evlilik 1 sene Nişanlilik 4 senedir iclerindeyim 1 kere yemegini yemedim altimda oturur kendisi cok zıtız yemek konusunda esim her gun oatates yemege alışmış mesela sulu yemekleri yok salcasiz yemek yapar su icinde yuzer cok iyi hatirliyorum lohusaydim patates yemegi istemisti canim cocugum rahatszdi surekli hastaneye gidp gelmekten yapamadim ondan istedim Allah affetsin bi yemek yapmis patatesler su icinde yüzüyor yiyememistm
0 oy
tarafından
Aynu beni anlatmışsın tek farkla bunlar pide falan yaptırmaz asla herşeyi benden beklerler ben yokken de eltimden
0 oy
(17,299 puan) tarafından
Kayınvalidemin yemekleri çok güzel olur. Çok zahmetli yemekleri bilmez yapmaz da . Ama bı sebze yemeğini bile harika yapar. Ben beğenirim. Ben de mantidir el açması şeyleri bilmem .  Onemsemem de . Arada eşimle içli köfte yaparız. Ama nadir. 
0 oy
(63 puan) tarafından
Bende kaç yılda 1 giderim yurt dışındalar gidiyim gün mutfakta herşeyin yerini biliyor der sen yap ben kaç gün dinleneyim ama benim kaynanam 75 yaşinda ben severek yaparım kendimi yabancı hissetmem 
0 oy
(167 puan) tarafından

Ben de kendimi tek zannediyordum:ermm:bekleme canm benim düştüğüm aile gibi yeyiciye düşmüssün

Gelinsin tabiki yapacaksın mantıklı bir aileye gelin gitmissinn 

(167 puan) tarafından
Nohut, fasulye,pilav, irmik helvası,mercimek çorbası
Başka bir menü görmedim
Çok özenirse makarna ve yoğurt çorbası

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 134 göst.
11 Ocak 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
43 cevap 557 göst.
29 Aralık 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde Fairytalee (2,594 puan) tarafından soruldu
+1 oy
11 cevap 265 göst.
23 Aralık 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
26 cevap 1,082 göst.

396,149 soru

11,850,730 cevap

35,944 kullanıcı

...