0 oy
1,069 göst.
Aile kategorisinde (1,271 puan) tarafından
Kızlar dün arkadaşıma gittim ikimizin de kızı 20 aylık. Oynasınlar dedik. Kızına o kadar çok bağırıyor ki çok şaşırdım. Yerde yapay çiçek var kız ona dokunmak istiyor kıza bir bağırdı bnm kızım korktu. Sakın dokunmucaksin ona dokunursan kötü yaparım. Kız portakal yiyo damlatti yere halıya masa örtüsüne falan nasıl kiziyo bağırıyor. Yaptığı her şeyde yuksek sesle kızıyor. Otur çabuk uyu çabuk. Gündüzleri nasıl uyuyor diyorum kızıyorum bağırıyorum uyu diye öyle uyuyor yoksa uyumuyo diyo. O kadar şaşırdım ki iletişimlerini. İşin kötüsü kız da annesinden görmüş o da annesine bağırıyor vuruyor hırçın davraniyo bnm kızıma falan da vuruyor. Sanırım kızı terbiye etmeye çalışıyor yarın öbür gün dicek ki kızım ben ne dersem yapıyor hiçbir esyama zarar veemiyo. Kızın aldığı zarar peki.. o kadar üzüldüm ve şaşırdım ki küçücük kıza o kadar bagirilir mı...

29 Cevaplar

0 oy
(262 puan) tarafından
Canım farkında olmadan arkadaşın psikolojik şiddet uyguluyor çocuğuna bağırarak değil güzel güzel konuşarak da zaten anlayabilirler artık anlıyorlar her şeyi o aylarda eğer ki öyle yapmaya devam ederse çok korkak olur Bu sefer her şeyi korkar aslında ya da şiddete meyilli olur demek ki arkadaşın çok sinirli çok mutsuz ki çocuğuna yansıtıyor çok zor bir durum
-Reklam-
0 oy
(1,386 puan) tarafından
Bazen insan dayanamayıp sesini yükseltiyor ama yazık onlar da normal şeyler onun için bagirmasa keşke 
(1,271 puan) tarafından
Tabi ki hepimiz bazen dayanamayinca bagirabiliyoruz ben de bağırıyorum ama burada bence sorun bağırarak terbiye etmeye calismak
(1,386 puan) tarafından
Aynen öyle bağırarak terbiye edilmiyor maalesef
0 oy
(355 puan) tarafından
Bu terbiye değil maalesef vala oğlum olmadan önce herşey milimine yerindeydi ama şimdi bağırmam demiyorm ama herşeye değil çok çok zorlarsa beni bide benimki 3 yaş...
0 oy
(551 puan) tarafından
Peki siz orda nasıl bir tepki verdiniz sonuçta sizin çocuğunuz da orda olan biten her şeye tanık oldu değil mi ? Çocuğum korktu demişsiniz, olayların sizin cocugunuzun yanında devam etmesine müsaade etmişsiniz. Sizin davranisinizi da belirli bir ölçüde haklı bulamadım keşke bütün olanları izlemek yerine ben artık kalkayim diyip müsade isteseydiniz.

Tabi bu benim fikrim.
(1,271 puan) tarafından
Ben çocuğuma gülümsedim bak şaka yapiyo tarzında bir şey söyledim şakaya vurdum olayı burada bence öne çıkan şey benim tutumum değil anlayacak biri olsa güzelce konuşurdum ama anlamayacagi için çayımız bitince kalktık bu kdr :)
0 oy
(912 puan) tarafından
O an ki psikolojisini bilemezsin bence herkes kendi çocuğuyla ilgilensin başkalarının anneligine yorum yapma haddine sahip değiliz kendimizi dört dörtlük görüyoruz belki ama dışarıdan bir gözde mutlaka bizi elestiroyordur 
0 oy
(1,634 puan) tarafından
Arada benimde bagirdigim oluyor ama bu kdr değil tabiki
0 oy
(1,313 puan) tarafından
Bagirmakla terbiye çok farklı şeyler o çocuk sevgi saygı duyup anne babasının dediğini yapması farklı şey korkup yapması çok başka şey 
0 oy
tarafından
O da annesinden onu görmüş demek ki

Söyledin mi arkadaşına peki
0 oy
(141 puan) tarafından
Sanane milletin çocuguyla iletişimimden? Yaptığı doğru olmaya bilir, ama bu kimseyi ilgilendirmez. Çocuk onun kendi bilir nasıl davranacağından.

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 352 göst.
26 Aralık 2023 Aile kategorisinde Gadasini aldigim (553 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 105 göst.
19 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde ozge.123 (666 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 397 göst.
3 Mart 2023 Diğer kategorisinde M. Nur (812 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 132 göst.
31 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Selda41 (438 puan) tarafından soruldu

381,711 soru

11,427,542 cevap

34,987 kullanıcı