0 oy
395 göst.
Diğer kategorisinde (11,265 puan) tarafından
10 aylık bebeğim odadan çıkınca ağlıyor sanki bi yeri acımış gibi dışarısı soğuk olmasa dicem hadi çıksın benle örümceği sevmiyor yürümek istiyor veya kendi apalayarak gezecek o uyanıkken iş yapmıyorum zaten odadayiz hep sadece afedersiniz Wc ihtiyacım olunca veya sofra kaldiracagimda acıyorum çizgi film veya bisi bakmaz zaten sadece reklam hiç mi acmamaliyim acaba telefona meraklı ama vermiyorum tabiki 

18 Cevaplar

0 oy
(60 puan) tarafından
Oglun 4 yasina girecek cok şükür telefon tablet alistirmadan bu asamaya geldik. Ama tv bakiyo gunduzleri bikac saat ama oturup 4 saat boyunca degil sabah biraz bakiyo sonra biraz gün icinde öyle yani. Telefona bizde onun yaninda cok bakmioruz işimiz olmadikca.
(11,265 puan) tarafından
Maşallah canım umarım bizde öyle yapabiliriz bende sadece burda takılıyorum bisi izlemem pek meraklanip bakmaya çalışırsa hemen bırakıyorum elimden umarım alışmaz
(60 puan) tarafından
Şuan mesela babasiyla berbere gitti rahat bakiorum tele ama o gelince birakcam. Bizde alıştık sorun olmuyo. Tavsiye ederim.
(11,265 puan) tarafından
Elimden geldiğince dikkat ediyorum canım bazen müzik acıyorum ekranı ters çevirip görmeyeceğim yere koyuyorum veya kapatıp kaldırıyorum eğer telefona merak edip gelirse o şekil bi yol izliyorum
-Reklam-
0 oy
(2,374 puan) tarafından
Veriyorum ya tuvalete giderken ve yahut yemek yapmam gerekirken çok huysuzlanıyor mecbur açıyorum 
(11,265 puan) tarafından
Reklam bittiği an başlıyor mizirdanmaya :) bende bağımlı olsun istemiyorum
(2,374 puan) tarafından
Evet aslında kontrollü izletmek lazım aşırıya kaçmadan
(11,265 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım o zaman sorun yok
0 oy
tarafından
Sessizlige alışmasın diye bende yapıyorum benimkisi de öyle odadan çıkarken hemen ağlıyor genelde is yapana kadar 15 20 dk tv açıyorum o kadardan bişey olacağını dusunmuyorum sadece TRT Çocuk yada belgesel açıyorum sorun olan saatlerce oturup izletmek bence 
(11,265 puan) tarafından
Bende alismasin istemedim canım 8 aya kadar açmadım zaten ama bu ay özellikle daha çok düşkün oldu bana
tarafından
Canım zaten çok acmadiysan alışmiyor mesela telefonu sadece inat uğruna istiyor ama ekranı açık şekilde değil onu elinde tutmak istiyor alayına şarkı aç ver yere fırlatıp asla dikkatini çekmiyor yani bence kısıtlı zmanlarlar sorun degilsir
(11,265 puan) tarafından
Evet telefonu merak ediyorlar benimkini alıyor eviriyor çeviriyor kamerasını inceliyor atıyor ama esiminki eline alınca ekran açılıyor onu kurcalamak istiyor alismasinlar inşallah bağımlılık kötü bisi gercekten
tarafından
Evet 6 ve 8 ay arası çok zorladı ev işiyle ama şükürler olsun ev dağılmasada Ekrana alistiemadm
(11,265 puan) tarafından
Önemli olan bebeklerimiz canim ben ilk 4 ay çok çektiğim için suanki hali daha masum geliyor  :)
0 oy
(1,783 puan) tarafından
21 aylık yeni yeni açmaya başladım günde bı 15 dk yarım saat kadar izliyor alışacak act act diyor kumandayı bulup bozulmuş şarjı bitmiş diyorum bakalım nere kadar :(
(11,265 puan) tarafından
Ay büyüdükçe daha mı kötü diyorsun canım kızımın şuan çizgi film dikkatini çekmiyor zaten müzik çalarsa o zaman bi dönüp bakıyor reklam meraklısı ama tabi bende açmıyorum uzun süre
(1,783 puan) tarafından
İşte oğlumda sizin gibiydi reklam seviyor iyi arada bakıyor ses oluyor diyordum büyüdükçe diretiyorlar canım:)benimde oglum da o aylardan hiç ilgisini çekmiyordu çizgi film ama inat dönemi bizde 2 yaş sendromuna girdik inatlasmadan dikkat dagitiyorum unutuyor
(11,265 puan) tarafından
Allah yardımcımız olsun her dönemin ayrı zorluğu var anlaşılan  :)
0 oy
(68 puan) tarafından
18. ayınca girecek vermedik Allah'a şükür. Evde TV de yok zaten biz de izlemiyoruz.
(68 puan) tarafından
Rica ederim ne demek, oğlunuza güncelleme geliyor yani, böyle böyle büyüyecek :) Sevgiler
(2,537 puan) tarafından
Dil gelişimi nasıl peki. Tv tablet uzak olunca daha çabuk konuşur diyorlar da. Kelime dağarcığı çok mu mesela.
(11,265 puan) tarafından
Yok canım hiç bisi demiyo işine gelirse mamma memme o kadar bi ara de ba diyordu bıraktı söylemiyor
(68 puan) tarafından
Bizimkini soruyorsanız evet çok güzel konuşuyor. İki kelimeli cümleleri var. Duyduğunu kapıyor tekrar ediyor. Dil gelişimi konusunda özel bir çocuk. Motor kelimesini r harfiyle dosdoğru söylüyor. Araba diyor yine r çıkıyor. Doktoru da özel demişti. Bizim ailede genetik ama dil yeteneği. Herkes 2-3 dil bilir.
(2,537 puan) tarafından
Maşaallah kızım da 19 aylık olacak 60 kelimesi var 14 ayından beri ikili bazen de üçlü cümle kuruyor telefon vermiyorum ama gün içinde TV izliyor sürekli olmasa da izliyor anne açım mı diye soruyor kapalı olduğunda
0 oy
(13,012 puan) tarafından
Çok ufak bebeğin bence oyuncak va koy önüne öyle alıştır Somra zorlanırsın 
(11,265 puan) tarafından
Oyuncaklarla normalde de oynamıyor canim yeni yapmaya başladı öyle gün boyu açmıyorum hani bi 5 10 dk falan onun dışında yanındayım hep ben odadaysam kendi kendine bisilerle oyalaniyor odadan çıkınca sorun oluyor
0 oy
tarafından
11 aylık oğlum çok zora girdimmi açıyorum ben tableti oda kurtce halay dinliyoz 
(11,265 puan) tarafından
Maşallah  :)
Bende müzik acıyorum bazen de pek ilgisi yok müziklere
tarafından
Favori şarkısı var bi tek onu dinliyor zaten
(11,265 puan) tarafından
Maşallah canim ne güzel
0 oy
(671 puan) tarafından
Ben veriyorum ama uzun süre değil 2yaşına girecek bebeğim 
(11,265 puan) tarafından
Maşallah canım Allah sağlıklı ömürler versin
0 oy
(3,582 puan) tarafından
16 aylık telefon yasak hiç vermiyorum ama şu sıralar oyun havasına merak saldı sürekli elini sikirdatip oyun havası aç oynucam diyor garip tuhaf bende TV den açıyorum 15 dakika oynuyor 
(11,265 puan) tarafından
Maşallah canım tam keşif zamanı sizinkinin
0 oy
(1,618 puan) tarafından
Benim kızım 18 aylık, bir kere bile oyalansin diye TV açmadım, eline telefon vermedim. Sadece görüntüsüz müzik açıp eline veriyorum ekranı kilitleyip. Ama yakın zamanda cenazemiz vardi, kalabalıkta millet saçma sapan sürekli kızıma telefondan fotoğraf video gösterdi ve resmen orda görünce alıştı. Şimdi istiyor, yine vermiyorum sinirleniyor. Bence en ufak bir görünce alışıyor ve hep istiyorlar. 
(11,265 puan) tarafından
Haklısın canım kaynanamgilde öyle gidince hemen telefonu gösteriyorlar  ben uyarıyorum yada kızımı ellerinden alıyorum tv içinde öyle çok değil ama bi 5 dk çok ağlarsa arkamdan yoksa sussun evi temizliyim yemek yapım yok bi dinleneyim diye acmiyorum
0 oy
tarafından
8 aylık kızım bazen babası işten geldiğinde haberlere bakıyor kızımda direk televizyona dönüyor o an kapatıyoruz televizyonu o uyanıkken telefon çalmadıkça elime almam sürekli almak istiyor çünkü. Uzak tutmaya çalışıyorum elimden geldiğince. İşim filan olursa da mama sandalyesine koyuyorum yanımda taşıyorum. Müzik açıyorum müzik dinlemeyi çok severiz dans filan ediyoruz hep o yüzden müzik sesi gelince sakinleşiyor 
(11,265 puan) tarafından
Asallah ne güzel canım kızım hemen sıkılıyor o tarz şeylerden bende çok kısa acıyorum tv o da yeni yeni
tarafından
Normalde de TV seven biri değilim çocuk olmadan önce TV kapatıp hobilerimi filan yapıyordum müzik açıp onu dinliyordum çocuk olunca tek değişen hobilerimi yapamamak :) :)
(11,265 puan) tarafından
Bende öyle sabah akşam temizlik yapardım şimdi yapabilirsem şükür ediyom tv olmasada olur benim için  :)
tarafından
Aynen canım onlar sağlıklı büyüsün de gerisi önemli değil.
0 oy
(5,108 puan) tarafından
Hiç vermedim canım ama büyük konuşmak istemiyorum. Tamamen izole etmek de istemiyorum mesela annemlere gittiğimde televizyon açık olur hep arada bakar ama odaklanmaz 

Elimden geldiğince uzak tutmaya çalışıyorum bakalım

Senin kız 10 aylık oldu demek :) biz yeni yeni emeklemeye başladık 
(11,265 puan) tarafından
Maşallah canim olduk olduk miz miz bi velet :D
Bende hiç istemed acmadim da alismasin diye ama bazen mecbur kalıyorum mental sağlığımı zorluyor
0 oy
(612 puan) tarafından
Kızım üç yaşına girmek üzere hiç ekran görmedi, TV hiç acilmaz evde. Ancak misafirlikte çocuklardan ne görürse
(11,265 puan) tarafından
Olumsuz sonuç alıyor musun peki canim hani izlemem diye diretme falan sonrasında
(612 puan) tarafından
Yok canim, evdeki TV'nin açıldığını hiç gormedi ya bikac kez yanlışlıkla açmış koşa koşa kumandayı getriri kapat diye :) ama artık merakı arttı farkındayım. Üç yaşı geçsin yaş*10 şeklinde izletmeye  başlayacağım. Tabi bu maksimim süre
(11,265 puan) tarafından
Maşallah ya çok.akilli
0 oy
(48,671 puan) tarafından
açıyodum tv ve hala acik durur izler 

bebeginle alakali sanirim bu durum gozlemle olumsuz etkiliyorsa kesersin 

reklam seviyorlar o dönemde zaten bende wc gitmek icin mecbur açıyodum 
(11,265 puan) tarafından
Tek sevdiği reklam canim başka bisi izlemiyor o da odaklanmayi etkiliyor hızlı geçtiği için
0 oy
(916 puan) tarafından
Hiç vermiyorum vermedim diyenlere vallahi tebrik nereye kadar dayanabilcekler bakalım gün icersinde yapilcak bse bulamaynca açıyorum doğruya doğru izliyo ve çokta şey öğrendi çizgi flimden ****** taklitleri sesleri falan  .hc kasmadim kendimi yani öyle izletmicem diye sabah zaten TV bı aciliyo geceyarina kadar bide bence çocukta bakmak istemiyoki bı sure sora bence nekadar yasaklarsan yasakla daha çok istiyo başka seydede geçerli 
(11,265 puan) tarafından
Eğitici şeyler açılabilir belki ama bilmiyorum ben istemiyorum alışsın
(612 puan) tarafından
33 aylık hiç acmayan biri olarak söylüyorum gerçekten çok zor. Sürekli kitap, oyun. Onu da anlıyorum ama bir yerden sonra sürekli oyun sıkıyor, yorulmuyor da :)
(11,265 puan) tarafından
Yorulmuyorlar şimdi yürümek istiyor kızım kalkmaya çalışıyordu tutunup  :)
0 oy
(1,095 puan) tarafından
Ya bende biyemek yedirirken açıyorum izliyor yanımda. 2.5 yaşında şuanda. Onun harici eline tlf vermem. Günlük islerimi beraner yaparım zor oluyor ama alışsın istemiyorum
(11,265 puan) tarafından
Oyle canım evim işi bitmez napalim yarım kalsın gerekirse onlardan önemli degiller
0 oy
tarafından
Tablet yok telefonda binde bir ister o da şarkı istiyor açarım bir iki oynar hevesi gider kapatırım TV de bütün gün açık ama öyle ilgisini çekmiyor canım 2 yaşına girecek benimde
(11,265 puan) tarafından
Maşallah canım umarım bende bunu başarabilirim ileriye dönük

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 177 göst.
2 Eylül 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 163 göst.
12 Şubat 2024 Aile kategorisinde Nevbahar21 (527 puan) tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 182 göst.
23 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Sudenaz (224 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 144 göst.
18 Ekim 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Serennn (1,210 puan) tarafından soruldu

379,866 soru

11,371,242 cevap

34,854 kullanıcı

...