0 oy
333 göst.
Diğer kategorisinde (11,084 puan) tarafından

Eşime peşin peşin söyledim ben inek bakmam diye kaynanam bakıyordu bizimkilere de şimdi belini sakatlanmış eşim bakıyor kaynanamla ama yazın buraya tasininca eşim üzerine alacakmış belki işi bırakırım diyor kendimce acaba eşimle bir baksak da sütten gelen paraya el mi koysam diye düşünmeye başladım

Sanırım başıma bela arıyorum  :D:ermm:

15 Cevaplar

0 oy
(7,226 puan) tarafından
Kız nevar onda vala insanla uğraşmaktan daha iyi dediğin gibide yaparsın el koyarsın :D 
(11,084 puan) tarafından
Kız yapamamak değil de şimdi canım istediğinde istediğim vakit bi yerlere gidemem diye asıl zorum o ama eşimle bir bakarsak ve sartimi kabul ederse belki yardımcı olurum ona  :)
-Reklam-
0 oy
(3,639 puan) tarafından

Bence de son cümlene katılıyorum :D

(11,084 puan) tarafından
Ay dimi bende pisman olurum diyorum :)
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Kolay birşey değil canım sen bilirsin bir kere o sorumluluğu alırsan hep yapacaksın
(11,084 puan) tarafından
Evet canım biliyorum kolay değil beni zorlayacak olan saatli olması olur çünkü annemlerin de koyu var bazen oraya gidiyorlar onlarla gidiyorum falan ama eşimle konuşursam sartlarimi kabul ederse yapabilirim diye düşünüyorum  :)
0 oy
(13,766 puan) tarafından
Korkmuyorsan bakabilirsin. Süt, peynir, tereyağ satarsin. Şu dönemde herkes hayvanciliğa yöneliyor. 
(11,084 puan) tarafından
Korkmuyorum canım sütü toplu satılıyor ay sonunda ne kadar sut verdiysen toplu alıyorsun kooparatiften
0 oy
(497 puan) tarafından
Valla komşumuz 1 milyar kazandı 1 haftada hemen basla biliyosan 
(11,084 puan) tarafından
Bilmiyorum ama öğrenirim yapsan para var canım da kaynanamlar baktığı için biz para almıyoruz ne kadar alıyorlar bilmiyorum da
(497 puan) tarafından
Çok iyi para alıyorlar o zaman hemen öğren basla valla
(11,084 puan) tarafından
Iyi para aliyorlardir canim eltimlerin bizimkilerden az valla 2 katlı ev diktiler geçen yeni telefon almış para basıyor gibi harcıyorlar tabi kaynimin pvc işi de var kendinin ama  :)
(230 puan) tarafından
Tek başına hayvancılık bu devirde çok karlı bir iş değil yemi otu masrafı çok ama siz zaten yapıyor mussunuz ben olsam eşime yardım ederdim
(11,084 puan) tarafından
Üzerime yikmalarindan korkuyorum  :)
Duruma göre konuşcam eşimle yardım edecekse öyle ama mesela eltim her şeyi kendi yapiyor kaynim yardım etmezdi kaynanam ne zaman belini sakatlandı daha 1 haftadır yardım ediyor yarın iyi olsa gene boşlar ahir ortak o yüzden kızıyorum bende
0 oy
(14,853 puan) tarafından
Valla para kazanacaksaniz ve korkmazsan bak. Ne güzel. Zor mor ama hangi iş kolay ki 
(11,084 puan) tarafından
Korkmam canım para da kazandırıyordur kendileri ekip ediyorlar yiyeceklerini falan gelirini bilmiyorum da pişman olmaktan korkuyorum  :)
0 oy
(7,521 puan) tarafından
Ahh en büyük hayalim müstakil bir ev birkaç tane tavuk ve 3 4 tane keçi ama inek zorlanırım ya gerçi eşin yardım edecekse neden olmasın 
(11,084 puan) tarafından
Keçi de zor kız koyun desen tamam da  :)
Tavuk ben de istiyorum diyom eşime  :)
(7,521 puan) tarafından
Doğru diyorsun valla keçiler kaçar koyun uysaldir ama
(11,084 puan) tarafından
Keçiler her ağaca aldılır dağ bayır gezdirmek lazım  :)
0 oy
(8,599 puan) tarafından
Bencede belanı arıyorsun:)))))
(11,084 puan) tarafından
Ay vaz geçtim bence de öyle  :D
0 oy
(3,532 puan) tarafından
Evet birileri paraya para dememeye direniyor demek ki:) 

Benim eşim askeri memur olduğu halde yetmiyordu, altınlarımı alıp sermaye yaptı. Büyükbaşa yatırım yaptı, 7.senemi,villa aldık, eşimin de benim de arabamız var. Harcamalarımızı bilmiyoruz bile. O da kız kardeşlerinin tapu almalarına yardım ettik, çok icralarını ödedik, kombilerini aldık, taşımadan önceki evimizin iki katının da kaloriferini kombisini döşetip ısı yalıtımını yaptık. Altınları ozaman 130 bin tlydi şuan 700 bin küsür yapıyor, yarısını yaptı. Hayatında yapabileceğin en doğru karar. Şuan sadece sütten aylık 23 bin TL geliyor. 
(11,084 puan) tarafından
Bunlar kendileri ekiyor falan canım yazın ot yiyorlar mesela kışın balle slaj yapıyorlar kendileri falan hepsi dışarıdan gelmeyince kalıyor bi miktar ama tam net bilmiyorum onlar da çok harcıyorlar  :)
(3,532 puan) tarafından
Bizim de aynı. Kendi tarlalarımız var, ekilip biçiliyor. Yaz sonu balya yapılıyor, küspe sılaş yapılıp yem deposuna kaldırılıyor. Karma yem makinalarıyla yemler yapılıp traktörle hayvanlara taşınıyor. Kesime verilecek hayvanlar ahırdan çıkarılmıyor, yürümesin kilo alsın diye. İnekler ayrı, danalar ayrı yerde. Dana ve düveler mart sonu meraya gönderilip dışarda otlatılıyor.
(3,532 puan) tarafından
Yani demem o ki 5 seneden sonra parayı ciddi ciddi görüyorsun. Eline bir anda yüz binler geçiyor. Maaş beklemiyorsun, sıcak para dönüyor elinde.
(11,084 puan) tarafından
Maşallah canım siz baya buyutmussunuz işi benim fazlasında gözüm yok evimizi yapabilelim yeter  :)
(3,532 puan) tarafından
Biz e öyle demiştik ama büyüdü işler aniden. Devlet müthiş bir destek veriyor, sıfırdan sermayesiz bile başlayabilirsin.
0 oy
tarafından
yavru inekler çok tatlı oluyooooo
(11,084 puan) tarafından
Keşke hepsi yavru olsa  :)
0 oy
tarafından
Sorumluluk istiyor canım kaynanamlarin var gidecekleri gelecekleri yere gidemiyorlar gelemiyorlar gelseler bile babanneme bırakıyorlar illa biri olacak başlarında sonuçta süt yem samani var onun ilk başlarda heveselnirsin ama sonradan zorlanirsin gibi 
(11,084 puan) tarafından
Aynen canım hepsini biliyorum o korkutuyor gözümü ya :)
tarafından
Bence heveslenilcek bisey degil bana sorarsan  :))
(11,084 puan) tarafından
Bende çok kararsızım zaten koy hayatını bilirim çoğu şeyi yaparım ama hiç inek bakmadım öncesinden  :)
0 oy
(3,226 puan) tarafından
Yaparsan olacaklar:

Kaynanan bi daha yapmıycak.

Ne kadar üzerini değişsende koku hep üzerinde kalıcak. Duş alman gerekecek. Her defasında ala bilecekmisin?

Yazın neyse. Ama kışın soğukda ineklerin içine gitmek zor oluyor. Oraya giydiğin giysiyi eve getiremiyorsun, kokusu siner diye. Sabahın köründe buz gibi giysileri giyersen hasta olursun. 

Bi yere gidince ineğin saati gelmeden dönmek zorunda kalıyorsun.

Kalıcı gidemiyorsun. 
(3,226 puan) tarafından
Yazın kolay. Dışarda ineği sağınca kokuda çok sinmiyor. Duş almakda zorlamıyor. Kışda üşütürüz genelde. Yazın yap. Kendinize kışlık peynir, yağ yap. Sat biriktir. Kış gelince hadi şimdi sıra sizde de
(11,084 puan) tarafından
Kız biliyorum bilmez miyim kaynanam zaten diyor ben bakamicam artık işi bıraksın üzerine alsın inekleri diye eşimden ötürü ama bana diyemiyor başta söyledim çünkü  :)
0 oy
(4,700 puan) tarafından
Valla zor ya bir hastalığı çıkıyor benim kayinlarim 2-3 sene önce almışlardı bir kaç tane bütün köyde ki hayvanlar hastalığa yakalandı bütün köyde ki ****** telef oldu kayinlarim bazen gece 12 ye kadar onların başındaydı tezegin içinde iylesti onların ama sattılar bir daha da girismediler 
(11,084 puan) tarafından
Kaynanamlar yıllardır bakıyor canım hani o konuda yardımcı olurlar zaten ben anlamıyorum ki sadece yardım ederim tek başıma bakamam
0 oy
(3,257 puan) tarafından
Bakmak zor ayrı da bırakıp bir yere gidemiyorsun hastaneye yatsan gözün arkada yani o tarafından başına bela diye biliriz
(11,084 puan) tarafından
Evet canım benim gözümü de o korkutuyor zaten bi yere gitmek istesem gidemicem saatlik olacak
0 oy
(2,150 puan) tarafından
Sanırım rahatlik batıyor :)
(11,084 puan) tarafından
Bende öyle düşünüyorum  ahaha :D

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 384 göst.
21 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Elfmeryemasya (86 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 223 göst.
13 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Ikra ece (497 puan) tarafından soruldu