0 oy
434 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,773 puan) tarafından
Kızlar bebeğim 33 günlük aşırı zorlanıyorum. Geceleri huysuz, uyanık bu aralar karnı tok altı temiz gazı yok bağırıp duruyor. Uykusuzluktan ölüyorum iştahım kalmadı. Ne zaman rahatlamaya başlarım hasta olacağım bu gidişle? Bebeğim biraz iştahlı bir bebek gece sürekli kalkmak zorluyor.

36 Cevaplar

0 oy
tarafından
Zorlanmak ne kelime oldum öldüm dirildim
tarafından
Ayy onu bnde diyorum iyi ki bı tane
(1,773 puan) tarafından
Şu an bir tane mi kaç yaşında?
tarafından
Bosandim ben kız 23 aylık bı tane
(1,773 puan) tarafından
Rabbim kolaylık versin.
tarafından
Benim de 16 aylik ikinci cocuk dusunmuyorum hic .Rabbim yazdiysa olur ama su an dusuncemde yok .Korkunc gunler gecirdim o yuzden gozum asla kesmiyor.
-Reklam-
0 oy
(7,036 puan) tarafından
İlk oğlumda baya zorlanmistim kolik bir bebekti 1 senemi burnumdan getirdi ve zaten üst üste 3 tane bebek dogurdum diğer ikisi çok sakindi ama ilk oğlum çok kötüydü oruç tutardım ramazanda aahura kadar arabayala gezdirir arabada uyuturduk eşim le sonr agelir sahur yapardık 
(1,773 puan) tarafından
Aay o araba huyu çok kötüymüş. Ramazan ayı da geldi bende ne yaparsam bakalım zorlayacak baya emmiyor oruç tutarım büyük ihtimalle.
(7,036 puan) tarafından
Canım senin daha çok küçük tutma bence yazık bebeğine
0 oy
(2,278 puan) tarafından
Ooo hemde nasıl ki ben kardeslerinede bakmış biriyim. Zannettimki karnini doyur, altini temizle biter. Ama annelik yeri geldiğinde kendinden vazgeçmek, herseyini ihmal etmekmiş. Zamanla daha kolay olur biraz bagimsizlik kazansa yuruse falan daha rahat
(2,278 puan) tarafından
Birde ek gidaya gecince uyku süresi gece uzuyor
(1,773 puan) tarafından
İnşallah ya biraz kafam rahatlasa.
(1,773 puan) tarafından
Ek gıdaya daha çok var:(
(2,278 puan) tarafından
Öyle deme gerçekten geçiyor zaman ,hem belki senin bebiş daha erken uslanır. Allah yardimcin olsun. Her anne ayni zorlukla büyütüyor bebeğini. Beterin beteri var cok şükür sağlığımız  yerinde
(1,773 puan) tarafından
Amin aynen öyle zaten diyorum hasta olsam bebekte perişan olur bende.
0 oy
(8,552 puan) tarafından
En yakın 3 ay en uzak 1.5 yas deli gibi zorlandım 40 gün boyunca ya kızımı oldurmeyı ya kendımı öldürmeyi düşündüm bakamıyorum devlete verelim dedim en sonunda eşim iyi götürüp verelim hadi dedi hayır veremem olmaz dedim bi daha o oldu bebegımın ilk bana gülümsemesiyle bebegımı sahiplenebildim simdi 3.5 yasında bence hıc bı anne yalnız bırakılmamalı devlet yenı dogum yapanlara ılk 3 ay en azından yardımcı desteği vermeli lohusa depresyonu cok zordu 
(1,773 puan) tarafından
Aynen tek başına bakmak baya zor.
0 oy
(5,811 puan) tarafından
gaz, uykusuzluk, huysuzluk, aç kalma hepsi Bi yana benim lohusalığım çok zor geçti psikolojik olarak lohusalık depresyonu diyorlar sanrım
(1,773 puan) tarafından
Benimde öyle eşim çok üstüme gelirdi bebek zorluyor. Sürekli evdesin bunaliyorsun . Derken artık ölsem kurtulurdim deyip dururdum.
(5,811 puan) tarafından
yok Allah razı olsun eşim destek oldu bana çok ama ona rağmen çok ağır atlattım lohusalığı akşam üstü olurdu oturu hüngür hüngür ağlardım 2 3 saat kesintisiz için daralırdı offf çok kötüydü ya
(1,773 puan) tarafından
Geçen haftalarda bende öyleydim sürekli ağlayasım geliyordu.
0 oy
tarafından
İlk zmnlr bende çok zorlanırım diyordum ama eşim sağ olsun İlk zamanlar eşim gece bekliyordu bebeği iki saatte bir emzirmeye uyandırıyordu gündüzleri de eşim uyuyordu ben aktif oluyordum. Yemekleri filan eşim yapıyordu. Eşim her zmn babalık görevini yaptı. Şu an 8.5 aylık çocuğu o uyutur genelde. Evde olduğu zamanlar ben işlerimi yaparken o bakar. 
(1,773 puan) tarafından
Aa ne güzel. Benim eşimde babalık izni varken baya yardımcı oluyordu. İşe başlayınca kendi de yoruluyor. Oda pek yardımci olamıyor haliyle.
tarafından
Yani doğal olarak.
0 oy
tarafından
Walla kizim 9 aylik oldu he bugün ha yarın düzelir diye bekliyorum . Uyanık olduğu tüm zamanlar benim kucağımda. Belim, kolum, bacağım tutmaz oldu artık. Benden başka kimseye de gitmiyor. 
(58 puan) tarafından
Ay benimkini demeyin 15 aylık oldu hep beni istiyor peşimden bir dakika ayrılmıyor çok çocuk bazen kafamı yiyorum kaçacak yer ariyom  ama evlat işte bakmak zorundayız ona bişey oluncada içimiz yanıyor Allah her kesin evladını korusun
0 oy
(3,329 puan) tarafından
Canim hepimiz ayni süreçlerden geçtik. Evet zorlaniyoruz ama o gecmeyen bitmeyen geceler o kadar hızlı geçiyor ki. Firsat buldukca uyu. Birak evi falan. Bebegin daha cok küçük o yüzden sürekli uyanacak. Gaz icin masaj bol sevgi bide damla destegi alabilirsin. Belki cok gazlidir. Benim kizim oyleydi bi film cekildi dedi cok gazlı oyle bir iki yapmayla bitmez. Belki de ondan huzursuzdur
(1,773 puan) tarafından
Sanırım dediğiniz gibi çok gazlı. Ayy inşallah şu günler geçsin biraz da olsa rahatlayayim.
0 oy
(3,724 puan) tarafından
Tabi ki zorlandım yeni bir başlangıç hiç bilmediğin bir duygu durduk yere aglamiyorlar ama bir şey vardır mutlaka doyduguna eminmisin 
(1,773 puan) tarafından
Kız görsen çok iştahlı şu an 33 günlük 100 ml mama içiyor. Ne kadar verirsem içiyor valla reflü olur diye 100 mlden fazla da vermek istemiyorum.
(486 puan) tarafından
Bebekler doyduğunu bilmez derler. Benimkide iştahlı sürekli emiyor göğsüm dinlemeyince dut olmuyor. Geceleri mama veriyorum uyudun diye
0 oy
(6,374 puan) tarafından
Çok şükür ki ilk 3 ay cok rahattım 3 aydan sonra çok ağlak oldu zorlandım baya taa ki bugüne kadar 4 yaşında şuan
0 oy
(5,921 puan) tarafından
İlk aylar mahvoldum herhalde yani düzen tutturamadık çok ağlıyordu oğlum alerjisi oldu vs vs... Sonra yavaş yavaş herşey yoluna girmeye başladı şimdi uykusuzluğa yorgunluğa alıştım onun gülüşü yetiyor uykumu almama sanırım :) 
(1,773 puan) tarafından
Uykusuzluğa ben alisamiyorum sanırım vitamin değerlerim baya düştü.
(5,921 puan) tarafından
Ocean mommy al full vitamin ve gündüz iç enerji yapıyor :) zamanla daha uzun uyumaya başlayacak ozaman alışacaksın artık
(1,773 puan) tarafından
Bende tam vitamin ilaçları araştırıyordum teşekkürler öneriniz için.
(5,921 puan) tarafından
Rica ederim yani ben ocean ve osteacare öneririm bu iki markanın içeriği çok temiz oluyor genelde.. Sana tek tavsiyem stresi bi kenara bırak ve kucağına sığıyor olmasının keyfini çıkar eşinden yardım istemeye çekinme işten geldiğinde biraz eşine ver ve sen odana çekilip dinlen yada kendine 1 bardak kahve ısmarla.. Günde 1 saat kendine ayır mutlaka bunu eşinle konuş anlayacaktır..
0 oy
(3,609 puan) tarafından
O surecler biraz zor ya ilk ataginda muhtemelen gazi falan cok olur o zamanlar 3 aylikken falan bi tik rahatlamistim bi de alisiyo bunye biraz olsun
(1,773 puan) tarafından
Damla falan kullanıyoruz da yine de gazlı bir bebek
0 oy
(1,797 puan) tarafından
Benim de öyleydi çok zor geçti size tavsiyem eşinizi alıştırın yardım etsin gece o da kalksın aman ise gidiyor uyusun demeyin gerekirse eve gelince uyur dinlenir, ilk zamanlar yardım almak şart yoksa stresle uykusuzlukla geçiyor bütün süreç 
(1,773 puan) tarafından
Sabah işe gitmeden önce mamasıni ver bezini degistir en azından 4-5 saat aralıksız uyurum diyorum. Öyle yapmaya başladık.
(1,797 puan) tarafından
Eeeen güzeli
0 oy
(580 puan) tarafından
Kendi evladın olduğu için sabrediyorsunuz

Tabiki uyku,emzirme,altını üstünü değiştir derken pek bağ kuramadığımı düşünüyorum kızımla 

Bir de lohusalik psikolojisi de vardı sanırım 

Çok şükür sonra alıştık birbirimize

İkinci bebeğimde de biraz daha tecrübe kazandık tabiki
(1,773 puan) tarafından
Benim şu an ikinci bebeğe gözüm hiç kesmiyor. Aralarında kaç yaş var?
0 oy
(6,679 puan) tarafından
Evet aşırı zorlandım 10 aylık olacak hala daha zorlanıyorum Allah canına sağlık versinde kesinlikle çocuk yapmayı düşünürdüm şimdiki aklım olsaydı. Ve ikinci bir çocuğu düşünmüyorum. 
(1,773 puan) tarafından
Bende şu an hiç düşünemiyorum ikinci çocuğu. Belki biraz uzun süre geçerse anca öyle
0 oy
tarafından
Ben dogdugu gunden berı zorlnmadıgım tek bır an hatırlamıyorum hayret verıcı bırsey ama hayatımın en guzel bir o kadar da en zor şeyi annelık
(1,773 puan) tarafından
Evet kokusu onu gülüşü güç veriyor.
0 oy
(4,068 puan) tarafından
Hemde nasıl Allah bliyo ne çektiğimi ilk 9 ay hiç uyku nedr bilmedim 
0 oy
(4,384 puan) tarafından
Tabi canim. Annelik cok zor. Hele ki o rahat yasamdan sonra , 24 saat kucagindan dusmeyen bebek. Hayatin tepetaklak oluyo. Benim eski yasantim cok rahatmis. Cok sukur sagligi yerinde. 17 aylik oldu tabi bazi seyler daha kolaylasti ama beni en cok uyku yordu hala geceleri surekli uyanir :(. Bence insani en cok yoran uyku yerine koyulabilecek hic bi alternatif yok. Gerisi bi sekilde halloluyoda. 

Kisacasi zor bi surec bi arkadasim dogumdan bi hafta sonra intahar etmisti. Bu surecte anneye iyi destek olmak yalniz birakmamak lazim.
(1,773 puan) tarafından
Yaa nasıl ya intihar mı etti?
(4,384 puan) tarafından
Evet canim dogumdan bi hafta sonra intahar etmis:(
0 oy
(280 puan) tarafından
İlk doğduğu geceden beri uykusuzluktan ağlıyordum.En zoru uykusuzluk ben uykuya düşkün biriyim.Uykusuzlugu zorladigimdan kilo verdim.
(1,773 puan) tarafından
Bende düşkün değilim ama uykumu almayınca aşırı bitkin hissediyorum.
0 oy
(36 puan) tarafından
Bebek bakımı yönünden hiç zorlanmadim tek başıma gurbetteyim. Ama psikolojik olarak aşırı zorlandım. Abartmıyorum günde 2 saat kesintisiz uyusam sukrederdim. Garip bir şekilde gözümden uyku akarken asla uyuyamıyordum bebek uyusa bile zaten şimdi uyanır düşüncesiyle hiç kendimi uykuya birakamazdim. Eşimle bir daha karşılıklı oturup çay icemicez bidaha hiç kek pisiremicekmisim gibi gelmişti. Kimsem olmadığı için galiba eşim çalışıyordu zaten. Bana da derleedi sonra özlersin geçiyor diye inanmazdım hakkaten geçti 1 sene oldu
(1,773 puan) tarafından
Aay aynı dusunceler bende de var eşimle doğru düzgün sohbet bile edemiyoruz. Bende gurbetteyim keşke aileme yakın olsaydım.

İlgili sorular

0 oy
46 cevap 636 göst.
0 oy
27 cevap 407 göst.
1 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Rabia_ikra (5,463 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 159 göst.
8 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Cansu880 (211 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 1,929 göst.
24 Kasım 2020 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Melekannem (64 puan) tarafından soruldu

384,979 soru

11,514,369 cevap

35,174 kullanıcı

...