0 oy
2,182 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Adam 39 yasında bosanmıs işi iyi arabası da var 2 kardeslermiş abisi varmış evliymiş o ben 21 yasına girecem mayısta 1 oglum var 2 yasında adam cocugu kabul etti bende düşündüm Bi kaç kişiden fikir aldım rahat olacağımı ve kimsenin karısmayacagını söylediler annesi babası köydeymiş yaşlıymış onlar adamın 19 yasında oglu varmış sözleşmeli uzman olmuş gitmiş samimi degilmiş ogluyla sizin düşünceniz ne sizce olur mu adam akilli birine benziyordu mantıklı konuşuyordu

Parası için mi evlenecen diyip linçlemeyin bnim ailemin durumu orta ancak kendileri geçinir yani bni alacak adam cocuguma da bakacak 

82 Cevaplar

0 oy
(2,360 puan) tarafından
Sen kafana evlenmeyi koymuşsun ama yaşın küçük bak 3-4 sene sonra pişman olacaksın. Kadınların aklı 25 inden sonra oturuyor çoğunun bana göre. Oğluyla arası iyi değil senin oğluna niye baksın bu adam. Sen küçüksün diye konuştukları sana mantıklı geliyor. Ben olsam kabul etmezdim.
-Reklam-
0 oy
(826 puan) tarafından
20 yaş ilk evlilik için bile küçükken ikinci evliligi baban yaşında adamla yapmak ne kadar mantıklı? Bunu 2 evlilik yapmış biri olarak söylüyorum. Okumadıysan açık öğretime yazıl iş bul çalış gerekirse temizliğe git çocuğunu ver kreşe bir 10 sene hayatını oturt . Bir duruşun olsun sonra kimler gelir kimler zaten 
0 oy
(1,895 puan) tarafından
Benim eşimde 39 yaşında ama bende 32 yaşındayım yani sizin yaş farkı uyumu nasıl olur bilemedim.. onun canına minnet genç bir eş alacak .. ama sen yapabilir misin.. daha iyi araştırıp ölçüp biçmeni isterim.. benim teyzemin oğlu boşandı 1 sene sonra hemen evlendi evde çocuklara bakacak olsun die nerdeyse hiç araştırmadı sonra bi baktılar raporlu şizofrenmiiş kadın. annesi babası da demiyor tabi evlensin gitsin die.. ikinci evliliği daha iyi düşünmek lazım malum seninde çocuğun var onunda  varmış..
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Önemli olan kafaların uyuşması bence teyzemle eniştemin arasında tam tam 30 yaş var Gayette mutlu mesutlar 
tarafından
Lincten başka birşey görmedim valla bu soruda ilk eşimle aramızda 4 yaş vardı noldu sanki allahim ya insanları anlamıyorum önemli olan kafa uyuşması
(7,376 puan) tarafından
Canım takılma lincleyenlere kafan uyusuyorsa kimseyi ilgilendirmez
0 oy
(10,591 puan) tarafından
İlla evlenmek zorunda mısın ilkinden ayrilip hemen güvenemem ben olsam bide yaş farkı çok 
0 oy
(6,209 puan) tarafından
Bacım sen zengin kocayla kafayı bozmuşsun tanıştığın her adamla evlenmeyi düşünüyosun hepsinin önce maddi gücüne bakıyorsun bunlardan önemli şeyler var bence. Kararı verecek olan sensin ama madem fikir istemişsin 

Bence henüz çok gençsin 21 yaşında Allah korusun yanlış bir evlilik yaparsan artık herkes sana demekki bunda Bi sorun var gözüyle bakacak 2 evlilik yaptıgın için ve gerçekten mutlu bir evlilik yapma şansın az olacak her es adayı sana ön yargılı davranacak çünkü o yüzden ikinci kez evlenmek için iki bin kere düşünmen lazım.

2cisi sen genç olduğun için gezmek dolaşmak hayatını yaşamak isteyeceksin o adam ise senin iki katın Nerdeyse baban yaşında yani senin gbi bakmayacak dünyaya

3sü belki tekrar anne olmak isteyeceksin adam 40ından sonra çocuk sahibi olmak istemeyecektir istese bile (ölümü sadece Allah bilir ama sadece düz mantık düşünüyorum) çocugun 15 20 yaşına gelince belki adam vefat edecek yaştan ötürü düşünüyorum. Babasız bir genç olarak yaşamanı sürdürmek zorunda kalacak. Ki insan kaç yaşına gelirse gelsin Bi anne babaya ihtiyaç duyar.

Demem o ki maddi açıdan bakarak karar verme Bi bak bakmak lazım vicdanlı mı merhametli mi Allah korkusu var mı çocuguma iyi bir abi amca olurmu. Kötü alışkanlığı var mı evine bağlı mı bunlar maddiyattan cok daha kıymetli şeyler bence
0 oy
(13,567 puan) tarafından
Genç bir kadının kötü bir evlilik yaptığı için yalnızlığı seçip hayatını çocuklarına adamasını doğru bulmuyorum. Her zaman çocukları öncelikli olmakla birlikte tekrardan sevebilir de evlenebilirde kaldı ki 21 yaşında biri için ikinci bir şans olmalı ama bu kadar çabuk değil ve bu kadar büyük biriyle değil biraz çocuğun büyümeli sen olgunlaşmalısın belki çalışıp kendi ayaklarının üstünde durmalısın ve tabiki evlilik için dengini bulmalısın
0 oy
(590 puan) tarafından
Bu adam seni kandırıyor olmasın gerçekten boşanmış mi bi arastr .bide çok gençsin daha doğru fuzgun işi olan 29-30 yaşlarında birini bulsan daha iyi.evlenmek tek çözüm dgl bi ise girsen çevre eminsen gençlerde tercih eder seni..adam afedersin kullanmak için birinide arıyor olblr dikkatli ol.
0 oy
(181 puan) tarafından
Arada muhabbet sevgi yoksa neye yarar o evlilik 
0 oy
(2,665 puan) tarafından
Canım bence düzgün biri olsaydı neredeyse evladı yaşındaki kadinla evlilik düşünmezdi. Çok dikkatli ol iyi dersin kötü çıkar çok iyi tanı. Evlilik için acele etme ikinci sefer yine olmazsa boşanmak istersin bosanamazsin. Çok ama çok dikkatli ol
0 oy
(1,103 puan) tarafından
Kuzum senin zaten sorunlu bı evliliğin vardı. Erkekler önce çocuğun kabulüm der sonra bambaşka birine dönüşür ve arada uçurum bı yaş farkı var. 18 yaş. Lütfen mantıklı davran. Bende evlendim ama ben 1 yıl flört ettim. Her türlü sınadım sonra evlendim. Kızım şuan 4,5 yaşında ve araları çok güzel. Bebek olunca değişir dediler ama aksine kızımız oldu ve büyük kızıma daha da guzel davrandi. Bizim aramızda  5 yaş var. 
0 oy
(3,329 puan) tarafından
Arada yaş farki cok. Acele etme evladinda daha küçük. Sende daha cok küçüksun. Biraz kendini dinle bebegine annen baksin gir bi iste çalış. Cok daha farkli insanlarda tanırsın belki
0 oy
(3,536 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Neden acaba bu kadar erken evleniyorsunuz vallah aklım ermiyor  bu küçük yaşta evlenenlere  üzerine bide çocuk yapanlara  bir yanda es çocuk ev zorumlugunu  nasil yerine getiriyorsunuz insan yaşının  tadını çıkarmalı  
0 oy
(119,809 puan) tarafından
subyancimi adam bacim oglundan 2 yas buyuksub gelini yasindasin
0 oy
(5,421 puan) tarafından
Cnm senin yaşın daha küçük nye evlenmeyi düşünüyorsun yanlış anlama sütten agizin yanmış yogurtu ufkeyerek ye adam baya büyük yaşi oğlu senin yaşında neredeyse bence acele etme yaşın küçük ilerde pişman olma karşına nice insanalr çıkar oylr.herkese güvenme 
0 oy
(1,388 puan) tarafından
Bence fikirlerniz ust uste dusmez balim arada yas farki sencede cok degilmi?annemle babaminda arasnda 14yas fark var hic uymurlar bir birlerine dusunce farki oluyor hep.kendin bilecegn  is tabi ama yasin kucuk aceleci olma sknradan pisman olacagn kararlar verme.hakkinda hayrlisi
0 oy
(128 puan) tarafından
Bi defa bosanmissin zaten ikincisine neden acele ediyorsun ki çocuğun daha 2 yaşındaymış ağzı dili olmayan yavru kimbilir nasıl biri çıkacak tanıştığın kişi hiç riske atmaya değmez oğlunu. Ver kreşe kendin de bi işe gir onun masraflarını karşılarsin üstüyle de ailene destek olursun en düşük asgari ücret alirsin zaten kıran faturan olmayacak ailenle yaşayınca fazla fazla yeter biraz kafanı dinle evlilik kurtuluş değil yasin çok küçük daha 2. Evlilik için 
0 oy
(404 puan) tarafından
İlk gözüme çarpan arabası da var demen araba olunca nooluyor adamlıkta seviye mi atlıyor 
0 oy
tarafından
O kadar karşıyım ki en başında mantık olmazsa sonrası hüsran olur çocuğumada bakacak neden baksın başka birisi ben hamileyim hemen çalışmaya başlayim diye can atıyorum çünkü ben eşime bana çocuğuma baksın diye evlenmedim maddi olarak ortak olmayı manevi olarak bütün beklentim herkese ters bı düşünce yapısı olarak gelebilir ama maddi olarak eşimin kendi çocuğuna tek bakmasını dahi istemiyorum benimde çocuğum çünkü ve bu hayatta herkesten sadece manevi beklentim olmaliki eyvallahim olmasın önce kendin çalış sonra yüzüne vurulur çocuğuna baktım ettim diye çok üzülürsün 
0 oy
(10 puan) tarafından
Bak buraya fikir almak için soru sormuşsun kaç kişi cevap yazmış  herkes aynı şeyleri söylemiş bence bu konuda ısrar etmek yerine durup sadece bı dusunmelisin ki soylenilenlerde senin kötülüğün için değil aksine iyiliğini düşündüğümüz için 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 120 göst.
7 Mayıs 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
50 cevap 695 göst.
23 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde gozdekaracaa (249 puan) tarafından soruldu
0 oy
29 cevap 457 göst.
7 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
53 cevap 1,424 göst.