0 oy
894 göst.
Diğer kategorisinde (592 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Kızlar selam.

Şimdi şöyle özetleyeyim ben gün aşırı duş alan bir insanım çünkü saçım hemen yağlanır rahatsız olurum ve belime kadar uzun boyalı ince telli saçlarım var. Benim için duş almak 10 dk fön çekerek saç kurutmak 30 dk zamam alıyor. İnce telli olduğu için mecburen yüksek ısıda fön çekerek kurutuyorum çünkü hem çok geç kuruyor hemde kırısik gözüküyor kurutmayinca. 

Yani günde 40 dk duşta zaman harcıyorum. 11 aylık bir bebeğim var çit sesine uyanıyor maalesef sese alistiramadim bir türlü. Geceleri de çok afedersiniz ilişki olunca gusül almak gerekiyor. Ama duştan sonra fon açamıyorum sese uyanıyor çünkü. Islak saçla yatınca da iki tane boyun fıtığı var onların ağrısı azıyor. Şimdi sizce ben geceleri normal vücudumu yıkayip normal abdest alsam olmaz mı saçımı islatmasam sadece ? Her gün duş alırken gerekli olsun olmasın her.dustan cikisimda gusül abdestimi alır tazelerim zaten alışkanlık benim için. Sırf saç kurutmamak için ilişkiye girmek istemiyorum çünkü bazen. Fikirleriniz nedir.bu konuda 

27 Cevaplar

0 oy
(4,389 puan) tarafından
komple yıkanmiyorsan, gusül geçersizdir 
-Reklam-
0 oy
(1,279 puan) tarafından

Saçını kestir canım daha mantıklı 

0 oy
(2,474 puan) tarafından
Öyle olmaz ha bebek durmaz banyo yapamayacak olursun göğsünü yikayip emzirebilirsin günahı yok ama yok saçım bozuluyor kötü duruyo fön ses yapıyo sen açıkçası bu bakımı gece yapmak istemediğin için burda bizden fetva istiyorsun adı üstünde gusül iğne ucu kadar su değmeyen yer kalmayacak deniliyor nasıl saçların dursun diyelim 
0 oy
(1,100 puan) tarafından
Seni çok iyi anlıyorum benim de kızım çıt sesine uyanırdı banyoda ses yapmaya bile korkarak girerdim geceleri ama ben sırf dediğin sebepten saçlarımı kısa kestirdim. Tabiki ne olursa olsun sese uyanir cocuk ister sac kisa olsun ister uzun. Ama bu benim kendi şahsi fikrimdir sende kestirmelisin hic degilse bebegin biraz büyüyene kadar. Abdeste gelince gece sadece normal abdest alip gunduz gusül alabilirsin çocuğunu düşündüğün icin yaptığın bisey dinimizce de gunah degildir bence.
0 oy
(2,474 puan) tarafından
Birde evin kaç oda en uzak odaya geç kapıyı kapat ses gitmez o kadar esinde yanında pispislar sen işini halleden kadar
0 oy
(7,768 puan) tarafından

Saçını kestirsen biraz bu kdr eziyete değer mi

Allah korusun ecel ne zaman gelir bilemezsin ayrıca diyelim deprem oldu mundar mı gezeceksn 
0 oy
(148 puan) tarafından
Bebegini emzirebilirsin gusul abdesti almadan oncede bunda sakinca yok ama namaz vaktini gecirince gunah oluyo sadace 

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 323 göst.
17 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Pamuk prenses (838 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 536 göst.
0 oy
2 cevap 170 göst.
2 Ocak 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 201 göst.
6 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Nanaklimm (12 puan) tarafından soruldu