0 oy
278 göst.
Diğer kategorisinde (473 puan) tarafından
Kızımın 1 yaşına girmesine 10 gün var geceleri mama yerine Süt veriyorum 2 3 biberon içiyor 3 4 saat arayla yada daha fazla sorun olurmu ama yari yariya suyla karıştırıyorum 

11 Cevaplar

0 oy
(7,248 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Kefir mayalayip ver canım daha faydali
-Reklam-
0 oy
(2,587 puan) tarafından
Kansızlık yapar canım süt 
(473 puan) tarafından
Mama mı daha iyi olur o zman
(2,587 puan) tarafından
Evet canım
(473 puan) tarafından
Peki gece yemegi ne zman kesmem gerekiyor acemi yeni anneyim kusura bakmayin
(2,587 puan) tarafından
Estağfurullah canım.  Ben kızımı 22 aylıkken mama biriktirdim gece gündüz aynı anda kestim. Oğlum 23 aylık gece kalkarsa emziriyorum . Soyle düşün yani ihtiyacı olmasa gece güzelim uykusunu böler de kalkar mı? Herkes gece beslenmesini erkenden kesiyor ama bana doğru gelmiyor açıkçası.  Evet aç olduğu için kalkmıyor ama hasta oluyor ağrıyan yeri oluyor dis çıkarıyor mama veya anne sütü bu süreçlerde bebeğe destek sağlıyor
(473 puan) tarafından
Dogru diyorsunuz bi ihtiyaci olmassa kalkmaz Kizim 8 aylıkken emmeyi bıraktı o yüzden mama veriyordum pirinç unu 1 aydır da süt veriyordum zarar olurmu diye sormak istedim. Emmedigi icin ne vermem gerekiyor şaşırdım
(12,565 puan) tarafından
canım iyi geceler
bende bu konuyu düşünüyordum
1e girdı memeyi kestım gece 2 kere mamaya kalkıyor 4 olçek içiyor demek acıkıyor dimi
(2,587 puan) tarafından
Ayına göre formül mama ver kuzum. Ben sma optipro kullandım hep . Ama bimde falan olanlardan memnun herkes.
(473 puan) tarafından
Bende onu veriyordum devam o.zman ona cok tsk ederim
(2,587 puan) tarafından
Hayir şirin gece acikmaz.  Ama gazlanir mama verirsen bagirsaklari rahatlar rahatça gaz çıkarır, hastaysa ,vücudunda kırgınlık varsa yada dis çıkarıyorsa hep bağışıklığıni destekler . Dediğim gibi ben çocuklarım istediği sürece verdim. Kızım 3 yaşına girecek bak maasallah 6 aydır rahatız sadece çişe kalkar gelirse eğer. Bunlar hep bir süreç geçiyor yani yerken yesin.  Güzelim uykuyu neden bolsun el kadar bebis
Ayrıca kizimin dişlerinde falan hiç bisey yok gece beslenmesi çürük yapmıyor.  Oğlumda on 2 dişinde hafif kararma var ama 1 yıldır demir şurubu kullanıyor ona bağlı.  Biberonu mama içtikten sonra kaldırın özellikle gündüz içine su mama meyvesuyu koyup eline asla vermeyin bu biberon çürüğü yapıyor kızlar aklınızda olsun. Su için pipetli suluk kullanın mutlaka yada bardak
(12,565 puan) tarafından
meyve suyu evde yapıp bardakla veriyorum. Devam sutu iki uç kere verdım yadırgamadı ama genellikle mama veriyorum , devam etmeyi düşünuyorum gece. Çünkü çekip bırakmıyor baya içiyor
ikincı gelince zorlar mi bilmiyorum ama kalkmıyor mamayı içip  geri uyuyor
teşekür ederım bu arada♥
(2,587 puan) tarafından
Rica ederim canım.  Evet zorlanacaksin:)) benim kızım 13 aylıkken kardeşi oldu 6 ay babası ilgilendi gece beslenmesi akşam uyutmasi gündüz oynaması vs yoksa kendi halinde sınırlı ilgi ile büyüyecekti çok çok dikkat etmelisin gerekirse kaynanani getir evine ilk 6 ay kuzum inşallah bebeğin gazsız olur tabi benimkiler hep gazlı oluyor maalesef
(12,565 puan) tarafından
kizimda gaz hiç olmadı , çok uysal sakin bebek hala oyle her şeyi saatli dakik ikincı nasıl olur bilemeyiz
kaynanam en büyük destekçim ikisınede bakar vakit bulup banada bakar ondan eminim
ama baştan iki bebeğe adapte olmaya çalışacağım zaten kız 2ye girse kreşe vereceğim
(2,587 puan) tarafından
Maasallah sagolsun..verme şirin 4 yaşına gelene kadar uzmanlar tavsiye etmiyor ayrıca da biseyleri anlatacak döneme gelmeden asla ve asla çocuğunu yanından gönderme kuzum bence yani yine sen bilirsin ama varsın eksik olsun zor olsun çocuğun başının altında dursun
(12,565 puan) tarafından
yok ben kendım kizima kadar vejetaryendım artı çok şeyi yemiyordum ömur boyu yemek sorunu çektım, kizimda aşirı dıkkat ettım kavanoz mama, hazır gida pirinç unu hiç vermedım abur çubur la daha tanışmadı ama çok şükür iştahı güzel et tavuk balık sebze her şeyı yer
sut da dikkat edecem bilgilendirmen iyi oldu canım♥
kizi hasta olursam işim varsa bırakıyorum , haftada yada on günde bir gece kalır babaannesinde sabahına gidiyorum yanına
0 oy
(1,077 puan) tarafından
Süt çok zararlı araştırn.  Mamayi da kesebilirsnz ben 1 yaşına girmeden kesmistm. Sütte vermiyorm
(473 puan) tarafından
Geceleri birsey vermiyormusunuz
(1,077 puan) tarafından
Uyanirsa cok nadir ekmek labne veriyorm . Genelde gece uyumadan 2 saat önce bisey yemiyor.
(473 puan) tarafından
Kac yasinda çocuğunuz
(1,077 puan) tarafından
14 aylik
0 oy
(1,554 puan) tarafından
Devam sütü vermen daha iyi
0 oy
(1,132 puan) tarafından

İnsan beynini uyuşturuyor inek sütü kesin olarak kanıtlanmış bir faydası bulunmuyor kesin olarak kanıtlanan zarrı ise kansızlık yapması. Atipik otizimli bir oğlum var doktorumuz inek sütünü derhal kesmemizi ve fermente edilmemiş süt ürünü kesinlikle vermememizi söyledi 1 yıl oldu geçe sütünü keseli çocuğumun algılısı açıldı resmen kendine geldi çocuk ilerlemesi hızlandı. Keşke en başından beri vermeseydim diyorum bunun yerine kefir probiyotik mayalı yoğurt vs bol bol tüketsin inek sütü boy uzatıyor kemik geliştiriyor diye rivayetler de var lakin hayatı boyunca ağızına asla süt sürmemiş tiksinmiş biri olarak 1.86 boylu biri olarak boya bir katkısı olmadığının kanıtıyım :)

(473 puan) tarafından
Kızım emmiyor geceleri kalkiyor Süt yerine ne vermem gerekiyor peki
(1,077 puan) tarafından
Kesinlikle katılıyorum ama boy kısmı hariç. Yani süt ictiginz için veya icmediginz için boyunuz uzun degl. Genetik faktörden dolayı uzundur. Bende küçükken çok süt icmism ama kızıma vermiyorm. Benmde 1.72 boyum. Ama ailem genel olarak uzun
(1,132 puan) tarafından
Birden kesemessin kuzum akışmış olduğu bir durum sen 3 biberon içiyor ise iki iki den bir e düşür gece uyanır dersen su vs ver gece 4 kere süt e uyanırdı oğlum azaltarak kestim meyveli kefir içer ise gündüz bir dene gece uyandığında bir kere kefir içir içerse devamını verirsin hem gelişim açıcından probiyotik olarak bağışıklık güçlenmesi vs için kefir bire bir
(1,132 puan) tarafından
Evet kuzum bende bundan bahsediyorum süt içersen uzarsın içmesen kısa kalırsın vs söylemler var aslında senin de dediğin gibi kesinlikle genetik faktörler
0 oy
(1,237 puan) tarafından
Bende süte 11 ayda başladım da canım sade mi veriyorsun
(473 puan) tarafından
Yarı yarıya su karıştırıyorum canım sade veriyorum bazende az biraz pekmez döküyorum
(1,237 puan) tarafından
Valla ben cicibebeyle veriyordum 1 defa uyanıyordu şimdi 15 aylık balda katıyorum içine paket süt alıyorsan yarım yağlı al canım su katmana gerek kalmaz
0 oy
tarafından
Hiç bişey de olmaz aksine iyi gelir canım benım kızda sütle büyüdü kansızlık yok aksine çok iştahlı sağlıklı çocuk 
(473 puan) tarafından
Canim bilemiyorum ki herkez birsey söylüyor kafam karıştı açıkçası
tarafından
Yarın özelden yaz uzun uzun konuşalım
0 oy
(1,363 puan) tarafından
Canim bir biberon icse neyse ama 3biberon cok fazla. Sütün zararlari cok 1biberon icse yine belki vucudu tolare edebilir . Ozellikle egzamayi tetikliyor ve bagirsaklarda hastaliklari onleyici mekanizmayi bozuyor . Bilimsel gercek bunlar . Mama pahali aama yaocak bisey yok
0 oy
(92 puan) tarafından
Eger uyanmiyorsa kendisi bisey vermene gerek yok ama uyaniyorsa mama ver canim. Gunde 2 bardaktan fazla süt kansizlik yapar bu 1 ikincisi mama gibi besleyici olmaz. Sadece geceleri uyanirsa ver mamayi gunduz normal seninle kahvalti ogle yemegi aksam yemegi rutinine gecebilir.
(473 puan) tarafından
Cok tsk ederim canım
0 oy
(476 puan) tarafından
O hatayı ben yaptım sen yapma. Doktorumuz mamayı kes artık inek sütü ver demişti. Çevremdekiler sakın verme dediler ama ben kimseyi dinlemedim tam 1 yaşında mamayı birden kesip süte geçtim. Oğlum 2 yaşına girene kadar verdim. Sonra doktorumuz değişti dedi keşke vermeseydin çok zararlı. Kan tahlili yaptılar. Aşırı kansızlık çıktı oğlumda. Tam 1 sene yüksek doz kan ilacı verdim. Her ay tahlil ve düzenli kontrol yaptılar. Şimdi 3 yaşında daha yeni normale döndü kuzum. kestiler kan ilacını çok şükür. Tavsiye etmiyorum canım 
(473 puan) tarafından
Çok cok tsk ederim canım bu yorumun benim icin cok iyi oldu. Senin bebisinede cok gecmis olsun
(476 puan) tarafından
Allah razı olsun inşallah canım ♥️
0 oy
(486 puan) tarafından
Sütün çok yararı yok diyorlar genelde onun yerine yoğurt peynir tarzı daha iyimiş çok fazla içiyor sanki bir de 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 117 göst.
19 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Yigidinannesi (242 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 522 göst.
0 oy
6 cevap 139 göst.
1 Şubat 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Minnoşun Annesi ❤️ (2,344 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 64 göst.

378,957 soru

11,343,410 cevap

34,809 kullanıcı

...