0 oy
408 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kizlar şimdi kafam o kadar karışık ki e

eşim 12 bin maaş aliyor Normalde 

Yıllık iznini kullanacak bu bayram sadece 15 gün. 

Memleketlermz aynı ağrıya gidicez (annem kardeşlerim babam falan burda istanbuldalar) akrabalarm hala dayi teyze vs memlektte 

Bizde İstanbul'da oturuyoruz 

1yasinda bebeğim olduğu için uçakla gitmek zorundayız 5bin tl tuttu 3 kişilik ucak bileti sadece gidiş 

Demem o ki o kadar harcamamiz oldu ki eksiklerimizi falan tamamladık üst baş vs.

İlk kayinpederim tarafına gidicez sonrasında ben Akrabalarıma gidicem şimdi ben herkese üst baş falan mı almam lazım yada hediye vs 

Zaten zar zor gidiyoruz imkanimzda yok napcaz biz bi tunik alsam 400 500 den aşağı duzgun bsy yok bide kaç kisiler sülale... cocuklar vs napcaz. Goturmesem de ayıp mı olur söylenirler mi bisey soylwyn bana cikmazdaykm.  Gittiğim heryere aile bireylerine bsy alırsam yeminle bir aylık maaşı ortaya koysam yetmez. Napaym

26 Cevaplar

0 oy
(6,700 puan) tarafından
Neden böyle bir zorunluluk içindesiniz ki, kimseye hediye almak zorunda değilsiniz zaten alınacak dönem de değil. Eskiden memleketten bir şey getiririldi. Mesela antepliye bize baklava getir denir ama düzgün bir baklava getirmeye kalksa kilosu 400-500 kime kaç kilo alabilecek. Herkesin bu dönemde birbirini anlaması lazım, İstanbul'da 12bin TL maaşla zar zor geçiniyorsunuzdur zaten
-Reklam-
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Ben hiç kendim için beklenti içine girmem ama gittiğimde hediye alırım kişilere tek tek almam ama kimin evine gidiceksem o eve mutlaka hediye alır öyle giderim 
0 oy
(1,763 puan) tarafından
Heresine bir kutu lokum al ya da Rami sosyete pazarına git ucuz ucuz al 
0 oy
(9,025 puan) tarafından
Bence ayıp falan olmaz artık o devirde değiliz...

Evine gideceğin ailen ile kayinpederingile küçük bi paket yap neyiniz uygun meşhursa falan yeterli

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 59 göst.
11 Mart 2022 Diğer kategorisinde prensbioglum (258 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 93 göst.
4 Ekim 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde Nisan KC (4,068 puan) tarafından soruldu
+1 oy
14 cevap 384 göst.
9 Haziran 2021 Diğer kategorisinde Asel Linam (966 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 435 göst.
29 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde Melek06 (766 puan) tarafından soruldu

384,660 soru

11,506,778 cevap

35,160 kullanıcı

...