0 oy
791 göst.
Aile kategorisinde (142 puan) tarafından
Kızlar komşum söyledide bir kadın kendi çocuğu olmasa bile evlatlik bir çocuğu emzriebilirmis bu mümkün mü daha önce duyan var mı kadın evlenmeyi düşünmüyor ama evlatlık edinecekmis

23 Cevaplar

0 oy
(3,434 puan) tarafından
Sütü nasıl gelck canım olabilio mu doğum yapmadan süt gelir mi
(2,222 puan) tarafından
Ben demiyorum bilimsel çalışmalar diyor
(7,121 puan) tarafından
Bak profosyonel destek diyor . Doğum yapmayan kadın süt yapım uyarıcı haplar kullanırsa süt gelir . Emzire emzire süt gelmez
(982 puan) tarafından
Evet cnm geliyor annesi gibi severse içi kaynarsa eğer o Allah tarafından kiminde süt geliyor onun adı süt inmesi denir annelik iç gudusune güveniyor demekki
(2,222 puan) tarafından
Hap kullanmasa bile gelebilir tamamen hormonlarla alakalı bi durum. Evet biraz ekstrem tabi ki doğum yapan bir kadınla bir tutulmaz süt bakımından ama gelme ihtimali var yani
(2,094 puan) tarafından
Gelir gelir gelir hem kadin hem analik hormonu ille anne olmak için doğurmak gerekmiyor işte o çocuğu alip koklayıp sevdiği zaman gelmeye baslar bebekte emerse sık sık yani gelir şokluk bişey yok
-Reklam-
0 oy
(72 puan) tarafından
Nasıl emzirecek ki doğum yapmadan süt gelebiliyor mu
(142 puan) tarafından
Bende aynisindedim ısrarla olur dedi
0 oy
(1,037 puan) tarafından
Süt işi nasıl olacak 
0 oy
(3,622 puan) tarafından

Olabiliyormus canım 

image

(142 puan) tarafından
Tedaviyle olur demi doğal bir şekilde olmaz
(3,622 puan) tarafından
Okudugum kadariyla meme ucunun uyarilmasi lazımmıs pompayla sagilarak elle sagilarak bebegin emmesi saglanarak sut hormonlari beynin hipofiz bezinde uretiliyormus. Hormonları etkinlestirmek icin memenin uyarilmasi lazimmıs birde süt uretici takviyeleri almasi lazımmis emzirme danismanligindan destek gormesi lazım birde
(142 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım
0 oy
(1,450 puan) tarafından
Evetbu mumkun hatta cocugu bir yil bile emzirenler var
(142 puan) tarafından
Ben şok şu an nasıl olyo peki kendi kendine mi
(1,450 puan) tarafından
Bir yontem var cocugun ictidi mamayi memenin yanina ince bir hortumla sabitliyorlar cocuk mamanin memeden geldigini sandigi icin anneyi emiyo emdikcede sut uretimi basliyo bir ilac bar oda takviye oluyo
(142 puan) tarafından
Vay be
(1,042 puan) tarafından
Ve ilac başlatıyorlar instagram da bir ebe evlatlık edinede ücretsiz danışmanlık yapiyor
0 oy
(8,708 puan) tarafından
Tamamen hormonal bir durum anne ve bebeğin birini kabul etmesine bağlı eğer anne evlat edindiği bebeği evlatta anneyi benimser ise süt gelmesi mümkün ki örneği var akrabamız kendi akrabasının bebeğini evlatlık aldı emzirdim tamamen aradaki bağ iç güdü hormon la alakalı
(142 puan) tarafından
Evlimiydi emziren
(8,708 puan) tarafından
Evet evliydi
(142 puan) tarafından
Bu dediğim komşum hiç evlenmemis kız daha
0 oy
(2,487 puan) tarafından
İnstada bi ebe söylüyordu düzenli sağımla vs ananesi bile emzirebilir çocuğu diye. Yani süt geliyormuş 
(142 puan) tarafından
Tuhafmis
(2,487 puan) tarafından
Evet yani o sütü kesilen anneler için diyordu umutsuzluğa kapılmasınlar diye. yani ananesi emzirmesi tabiki saçma annesi varken
0 oy
tarafından
Gelenler varmış ya ben de duydum. Hem ilaçla gelen varmış. Hem de çocuğu kendi çocuğu gibi çok sevip içten emzirirse sütü gelen oluyormuş. Ben öyle duydum
0 oy
tarafından
Senin komşu cahil
tarafından
tibben mumkun cahil komsu degil cnm
tarafından
Sende aynı cahilsin
tarafından
tibben mumkun diyorum :)) olan birsey var dedigim icin mi cahil oluyorum :))
tarafından
O senin dediğin süt hormonlari çok yüksek olan kadinlardiki gogus7nden süt gelmesi olayı ama süt gelemedi ocinde tedavi görürler onunla bebek emzirmezler cahillik olarak bunu kast ediyorum :))
tarafından
hayir cnm bazi kadinlar degil isteyen her kadin icin gecerli dedigim gibi arastirabilirsin, bunun icin yasin da onemli degil menopozun da.. bildigim bir kisi var ve bu yontem artik cok kullaniliyor ozellikle musluman kesim namahrem olmamasi icin bu yontemi tercih ediyor. saygilarimla :))
0 oy
(773 puan) tarafından
Olabiliyor canım artj süt kanallarının falan açıyorlar işlem yapıyorlar emziriyorsun süt annesi oluyorsun bende geçen gün ögrendim
0 oy
(4,988 puan) tarafından
Bizim bir tanidikta almak istedi ama dinen günahmış nedeni kız çocuğu olursa babaya harammis erkek çocuğu olursa anneye o yuzden almadılar 

Nekadar doğru bilmiyorum ama 
(15,835 puan) tarafından
İşte öyle bı durum olmasın diye emziriyorlar. Süt çocuğu olunca öz gibi oluyor hükmü
0 oy
(15,835 puan) tarafından
Çocuğu evlatlık almadan önce pompayla süt sagmaya çalışıp sütü getirmeye çalışıyorlar. O çocuğu emzirdigin zaman senin öz çocuğun gibi süt çocuğun oluyor. Duymuştum bunu daha önce 
0 oy
tarafından
Amannn ağrımayan başima dert ararken ben
0 oy
(6,782 puan) tarafından
Süt geliyormuş evlatlık aldığı zaman memeden emzirebiliyormus yani
0 oy
(2,166 puan) tarafından
Eşimin köyünde bir abla var. Bana da anlattılar şok oldum. Kadın evlatlık aldı çocuğu zamanında emzire emzire süt gelmiş. Çocuk normal çocuk gibi emmiş. Başta inanmadım ama görümcemin akrabası hem de yakın. 
0 oy
tarafından
evt cnm hormonla ilac veriyorlar sut geliyor bende duymustum bu sekilde cocuk da klnamahrem olmuyomus yanii
0 oy
(7,797 puan) tarafından
Bi komşu vardı anlatmıştı ne kadar doğru bilmem annesi kardeşini dogurunca olmuş o kadar uzulmusku kardeşini teyzesiyle birlikte bakmış çocuk aç ariyo diye al oğlum bak boş demiş memesini vermiş çocuk çöp çöp yutkunma sesine şaşırmış çıkarmış sıkmış süt gelmiş teyzesi vermiş göğsünü ondsnda süt gelmiş büyükler derlerdi içten isteyerek verince gelir süt derlerdi ne kadar doğru bilmiyorum 
0 oy
(322 puan) tarafından
Gelebilir böyle bir şey mümkün. Hatta sana şu kadar söyleyeyim hamile olmadığı halde kendini hamileymiş gibi hisseden kadın gerçek hamileliğin tüm belirtilerini yaşar. Örneğin mide bulantısı karın büyümesi tekme vs.
(142 puan) tarafından
Yok artık şok ben
(322 puan) tarafından
Bunların hepsi mümkün şeyler
0 oy
(2,703 puan) tarafından
Yani sut salgilama prolaktin hormonuyla alakali kendi kendine gelir mi bilmem ama bi doktor takviyesi filan olursa gelebilir
0 oy
(1,798 puan) tarafından
2 yaşına kadar olan bir bebeği emzirmek şartıyla evlatlık edinmeye dinen cevaz onay veriliyor onun dışındaki erkek olsun kız olsun namahrem oluyor 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 224 göst.
20 Eylül 2023 Aile kategorisinde Hsnrmysa (1,408 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 830 göst.
6 Eylül 2023 Aile kategorisinde baharsena (1,198 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 395 göst.
5 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Hersey-nasip (368 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 339 göst.