0 oy
649 göst.
Diğer kategorisinde (1,443 puan) tarafından
Çalıştığım için sürekli derli toplu olmuyor ve hergun ev supursemde silmem çok zor eşimde sürekli laf ediyor sürekli bu yüzden tartışıyoruz sizin nasıl valla ben kendimi yormak iatemiyorum 

36 Cevaplar

0 oy
(1,070 puan) tarafından
Eşim temiz birisi ancak cok laf demez çünkü halimi zorluğumu anlıyor bir iki sefer söyledi bı onda da cevabını aldı kendinin de temizleyebilecegini söyledim . Sabah okula gidiyorum akşam eve geliyorum. Yemek çocuğumla uğraşmak bulaşık derken vakit gidiyor. Ve oğlumuz harektli bır çocuk bana eziyeti çok fazla oluyor. Buna rağmen hala üzerime gelse sanırım sessiz olan ben çok tepkimi koyardım. haftaya bir temizlikci gelsin temizlesin gitsin o zaman her yeri yani. Kendi adıma konuşmak gerekirse ben bu saydıklarıma dahi bazen yetişemiyorum çünkü. Kendimi önceden çok yıpratıyordum temizlik ile ama kimse gelip sana madalya takmıyor aferin diyip
(1,443 puan) tarafından
Bnde diyorum.beyin basmıyor adamın
-Reklam-
0 oy
(885 puan) tarafından
Laf edeceğine kendide yapsın. Evi supursun temizlesin
(1,443 puan) tarafından
Yapıyor canım ama sürekli laf eder yapar
0 oy
(15,102 puan) tarafından
Hayır değil arada bizde de oluyor ben eşime ayda bir temizlikçi çağır dedim en son. Hem çalışsın hem çocuk baksın yemek yapsın ev temizlesin ölsün mü bu kadın diye 
(1,443 puan) tarafından
Onu yapmaz
0 oy
(2,443 puan) tarafından
Cnm hafta sonu izinliysen bence ozmn yap ben vardiyaliyim oyuzden işe giderken bile temizlik yaoiyorum yabi kafa drumum iyi olmalı yoksa evi bile toplaymam çok laf ediyorsa kendi de yardım etsin ben genelde kahvaltıdan snra toplarım ama yine batırirlar gücüm yetmiyor artık iki küçük çocuk eşim de dün morlaimi bozdu bugün de oyle oyuzden elimi kaldirip iş yapasim yok sinir etti beni oyuzden haketti
(1,443 puan) tarafından
Bende söylendi ve yapmayasim geliyor her şeye bir lafı vardır çocuk oynuyor ayağına oyuncak batsın neden kaldirmiyorsun diyor ya ruhhastasi
0 oy
(5,112 puan) tarafından
Çalışmadan önce daha çok dağılıyordu sanki benim ev. Yarım gün çalışıyorum. Eşim de öyle laf etmez yorgunsan yemek bile yapma der. Bişey yapıyorsam yardım eder. 
(1,443 puan) tarafından
Bizimkide yardım eder laf ede ede
0 oy
tarafından
VAllahi ben çalışmadığım hâlde bile herzaman derli toplu olmuyo arada dağınık olabilir yani çok normal bişey bence. Bende şuan çocukta yok yani düşün. Eşin de biraz anlayışlı olsun canım hem iş hem bebek hem ev sende yoruluyosun sonuçta 
(1,443 puan) tarafından
Kendide lqflana alaflana yapar anlaş mi oda ne dengesizin biri ****
tarafından
Allah yardımcın olsun ya. Sen söyledikçe hiç yapasım gelmiyo de. Yap diyo diye yapma daha çok üzerine gelir. O yap dedikçe sen dediğin için yapasım gelmiyo diyip yapma bırak
0 oy
(672 puan) tarafından
Ben ev hanımıyım benimki de derli toplu değil 
(1,443 puan) tarafından
Olabilir çalışınca temelli zor
0 oy
(1,341 puan) tarafından
Calisiyorum beenimde her zaman derli toplu degil.  Mukemmelliyetci degilim bazen daginik  bazen temiz derli toplu yasayip gidiyoruz. 
(1,443 puan) tarafından
Bende öyleyim kendimi hirpalanam tmeizlik için ama ona göre uyumayip yapacan
0 oy
(645 puan) tarafından

Çalışmadığım halde ev leş gibi bende eşime kızıyorum kalk topla diye :D neye yararsın anca yatıon derim :D  bi yeni doğan bebek var bide 2 yaş bebek var da bende ondan sıyırmam kafamı toplasam yeter :D amaaan boşver kız konuşssunlar dursunlar 

(1,443 puan) tarafından
Bende böyle laf edince deliriyorum herşeye muhalefet
0 oy
tarafından

Valla olmuyor yeri gelince pis değil ama daginik oluyorum..

Benim eşimde 3 gun dursa niye duruyor demez :) Ben topluyorum söylenirken oda yardım etmek zorunda kalıyor ama arada kadin tutacağım sanirim büyük işlere yetisemiyorum

(1,443 puan) tarafından
Ona göre yapacaksın annesi eskiden hem kendi hem kaynanasını hemde kaynatasinin temizliginj yapıyormus bu u diyi
tarafından
Seninki eski lafa kalmks
(1,443 puan) tarafından
Evet  o zaman asıl yapuyormus millet diyorbem kendimi yipratamam
tarafından
Hic yıpratma bak çoğu kızlar çalışmıyor açlıktan ölecekler rahat diye evde duruyorlar bizler gibilerine dua etsinler ;))
0 oy
(1,058 puan) tarafından
Calşmyrm , evim oyuncaklardan toplu değil

İki küçük çocuk var oturdğmz oda hep oyuncak yığını 

Topluyrm 5 dk sonra yine aynı 
(1,443 puan) tarafından
Sürekli ev süpür silmkaldir düzenle oluyor mu iki cocuktan
0 oy
(8,041 puan) tarafından
Bir düzen oturtsan aslında devamı geliyor inan. Bak ben mesela cam silme gibi ağır işleri iki ayda bir yapıyordum mesela sürekli yapmıyordum ki ben çalışmıyorum, okuduğum için böyleydi. Çalışsam mesela onun için temizliğe önem veren birisini bulmayı ayda bir çağırmayı düşünüyorum şu aşamada. Süpürme için de haftada bir genel bir temizlik yapıyordum. O da öyle gidiyordu. Günlük ihtiyaç olunca hemen yapıyorum filan. Çamaşır bekletmiyorum. Birikmesini zaten eşim de istemiyor. Azıcık azıcık yıka diyor. Oysa ki o bana kalsa onu da haftada iki üç yaparım ama neredeyse günlük çamaşır makinesi çalışıyor. Kızım küçük 2,5 yaşında ama mesela oyun oynadıktan sonra hemen toplayalım oyuncak canavarı gelecek yoksa diyorum. Onun da yardımcı olmasını sağlıyorum mesela. Tuvalet lavabo her gün sabahtan temizliyorum. Giyeceğimi çantamı da akşamdan genelde hazır ediyorum. Sabaha sadece yemek işim kalıyor. Yemeği de bazen haftasonu iki üç çeşit pratik bir şeyler hazırlıyorum. O da iyi bir kurtarıcı oluyor. Aperatifler hazırlamak da güzel oluyor
(1,443 puan) tarafından
Canım ben haftada üç gu ev temizleri sulururum çamaşır bekletmem silme.isi haftada bir filan yemekte hergun mutfaka yemeğim olur ama mesela.oda dağınık ölü atıyorum mutfak dolap içi dağınık olur bulaşık bırakmam masada filan tezgahta o şekilde mesela.kurban kesildi malzemesi bir gün durdu ikinci gün yerleştirdim gibi
(8,041 puan) tarafından
İşte düzen diyorum ya. Düzenli oldu mu istersen her gün beş kere süpür. Bana dağınık ve pis geliyor o zaman ev. Eşyaları düzenli koymak dolap içi düzeni oluşturmak çok güzel
0 oy
(2,986 puan) tarafından
Ben komple temizledim 5 gün kayınvalideme gittim geldim işe gittim bir gün içinde yine dağıldı toz yığıldı iki küçük çocuğum var toplu tutmak zor oluyor eşim de dağınık .. tavsiyem az eşyanız olsun oturma odamda iki kanepe bir televizyon bir halı var temizlik kolay oluyor eşya az olunca dağılma da az oluyor 
0 oy
(661 puan) tarafından
Evet sürekli derli toplu ve günlük temizlik yaparım ayrıca çalışıyorum işe gitmeden tüm işimi hallederim iki çocuğum da var sağolsunlar çok dagitmazlar 
0 oy
(7,743 puan) tarafından
Yok valla canım güya dört gündür evdeyim bir işe elim gitmiyor o kadar bıkkınım ki eskiden bu kadar değildim yıllar içinde iş hayatı insanın bütün enerjisini yiyip bitiriyor pazartesi yine tempo başlar.
0 oy
(1,925 puan) tarafından
Hiçbir zaman olmadı ev savaş alanı gibi

İlgili sorular

0 oy
53 cevap 713 göst.
2 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Pembikmor (1,443 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 230 göst.
30 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
56 cevap 897 göst.