+1 oy
1,295 göst.
Diğer kategorisinde (1,934 puan) tarafından
Kızlar kız kardeşime istemeye geleceklermiş haber göndermişler ama kararsız kaldık aslında aynı memleketliyiz ama mesela benim ailem dini bütün insanlar namazında niyazinda kendi halinde onlar da kendi halinde insanlar imiş ama oğlanın annesi babası bile namaz kılmıyorlarmış cumaya da gitmiyorlarmış aynı şekilde oruç tutmuyorlarmış kurban kesim şeyleri yok helal harama pek dikkat etmezler tamamen Müslüman ama müslümanlıktan uzak bir yaşam tarzı sürüyorlar görünuşleri kapalı kendi halinde insanlar ama içten öyle değillermiş hatta oğlanın kız kardeşi şey demiş kız kardeşime bu istemeye gelmeden önce senin için namaz kılmayan ibadet etmeyen biri önemli mi demiş öyle birini hayatını alır mısın kız kardeşimde hayır demiş ama yine de vazgeçmemişler geliyorlar annem her seferinde kızım küçük daha evlendirmeyi düşünmüyorum dedi kız kardeşimde 20 yaşında hem yaşı küçük gibi ve  müslümanlıktan uzak bir aile olunca kararsız kaldık hatta babam kestirip attı yani ama kız kardeşim de tereddütleri oldu oğlanı hiç görmedik resmide dahil işte gelip ön bir tanışma yapacaklar oğlanı gösterecekler kızla oğlan konuşacak falan ama bilmiyorum ya ben de şüphelerim var yani siz olsanız böyle bir aileye kız kardeşinizi evlenmesi için onay verir misiniz kız kardeşim hepimizin fikrini sordu Ben de bir gör konuş sonra karar ver dedim ama ben de kararsız kaldım yarın en basitinden kız kardeşim Sabah namazına kalkacak beni niye bu saatte uyandırdın rahatsız ettin diyecek bir ay oruç tutacak adamın başka ihtiyaçları olacak ya da yemek yemek isteyecek ya da başka bir şey olacak Sen niye oruç tutuyorsun diye kardeşimi sıkıntıya sokar mı ya bugün bunları sorsan hayır diyecekler ama yarın olmayacağının hiçbir garantisi de yok 

41 Cevaplar

0 oy
(16,722 puan) tarafından
Bu devirde namaz kılıp oruç tutan kötü insanlarda gördük namaz kılmayıp oruç tutmayıp iyi insanlar da gördük. Şimdi insanları Müslümanlıklarina göre ayırmak olmaz. Ama şimdi sizin aile dinine düşkün namaz kılan oruç tutan aile ve damar tarafı tam tersi olunca illaki bunlar evlenince arada huzursuzluk çıkacak. Nifak tohumu sokmak isteyen olacak akıllarına girmeye çalışan olacak. Ramazadan biri oruç tutarken diğeri yiyip içince oruç tutan için zor olacak. Bir yerden sonra patlak verecekler 
(1,934 puan) tarafından
Aynen öyle Müslümanlık kişinin yaptığı ibadet edeyim yaşadığıyla belli olur bu konuya katılıyorum kimseyi yargıladığımız yok ama bu kadar aşikar bir şekilde yaptıklarını söyleyen bir aileye vermeme gibi tereddütümüz var bir de kız kardeşimizin yaşı küçük olması nedeniyle aklımıza soru işaretleri vardı bu posta dün açmıştım bu akşam annem telefonda konuşacağım dedi ne yaptı sormadım daha kesimi dille gelmeyeyim olmayacak diye arayacağım dedi
(16,722 puan) tarafından
Yani aileler tanışmaya gelmeden önce siz kardesinizle beraber aile büyükleri ile etraflıca bir konuşun. Kardeşin daha küçük akıllıca dusunemeyebilir. Siz kendiniz karar verin ona göre aileye haber verin
(1,934 puan) tarafından
Yok canım yani annem konuşmuş gelmeyin demiş uygun bir dille onlarda anlayışla karşıladılar konu kapandı ama gören sayısı 1100 olunca kapatamadım postu
-Reklam-

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 637 göst.
20 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Baldananne (293 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 781 göst.
18 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
41 cevap 1,101 göst.
13 Temmuz 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy