0 oy
206 göst.
Aile kategorisinde (746 puan) tarafından
Kızlar pazar günü kaynanamgile gitmiştik kızımla kızım bu arada cuma günü 1 yaşına girecek neyse misafir gelecekti pazartesi günü kaynanamın Hemi yengesi hemide görümcesi oluyor gelenler o yüzden yemek fln hazırladık geldiler işte gelenin torunu 2 aylık 6 kiloymuş şuan ve mama veriyor kızımda 1 yaşına girecek 7 kilo anne sütü ek gıda alıyor ve ben 7 8 aylıkken ek gıdaya geçtik kızımda egzama vardı ne versem yüzüne değince hemen kızarır kaşırdı ilacını bulduktan sonra ek gidaya geçtik yani dün herkez otururken kaynanam bak 2 aylık kız 6 kilo senin kız çok zayıf bir şeyler yedir dedi bende zyn kendisi çarşıya gitmiştik bebe bisküvisi mama yapmıştım yemişti yaptım yedirdim dedim hmide onlar mama veriyor ztn çocuk şişiyor ben mama vermiyorum dedim herkezin içinde sonra hiç seslenmedi bu arada kızım 2600 doğmuştu doktor hmen minyon bir kızın var diyordu ve şuan 7 tane dişi var 8. Dişi şiş o da yakında çıkar 

7 Cevaplar

0 oy
(5,575 puan) tarafından
Cevabını çok yetersiz buldum açıklama yapmış sın sen lafı ağzına tıkmamış sın ki Bi daha ortamda çocuğunu kimse ile kıyaslamasın yazık günah diğer bebeğe de nazar değdirecek 
(746 puan) tarafından
Şöyle söyleyim benim kaynanam çok kıyaslar bu lafım bile ona yetti yani ztn hemen anladı konuyu değiştirdi önceden seslenmezdim ama gerçekten o an sinirlendim öyle güler yüzle fln da söylemedim
-Reklam-
0 oy
(63 puan) tarafından
Kaynananıza cvp verirken neden diğer bebeğin beslenme şekline laf atma gereği duydunuz ki? Belki annesinin sütü yetersiz kaldı belki bu durum için çok üzüldü? Ben kizimi 2 yaşına kadar anne sütüyle besledim ama oğlum oldu şimdi sütüm kesildi o kadar üzüldüm ki 3 ay ancak emzirebildim içim içimi yedi. Çok yersiz bir söz olmuş sizinki. Her anne bebeğini anne sütüyle beslemek ister. Kayinvalideniz için de çok saçma bir kıyaslama yapmış. Biri daha yeni hareketlenecek olan 2 aylık bebek. Diğeri yerinde durmayan, ek gida ve dis çıkarma döneminde olan bir bebek. 
(746 puan) tarafından
Hayır bebeğin annesi hemi anne sütü birde mama veriyor gezmeyi çok sevdiği için mamayı yapıp geziyor kafası rahat oluyor yani ben hiç vermedim mama ve sadece niyeyse kaynanamın kucağına gelince kızım zayıf oluyor gibi konuşuyor kucağına alan kilosu iyi diyorlar
(10,243 puan) tarafından
Ya hala yanlış konuşuyorsun. Mama vermek onun tercihi de olabilir. Her bebek farklı diyip geçmek yerine ama o mama veriyor. Ben emzirdim 27 ay boyunca. Arkadaşım böyle devam etti hem süt hem mama. İkisi de aynı şu an kg olarak da gelişim olarak da.
(746 puan) tarafından
Canım bunu kaç defa söyledim belki sütü yetmiyor diye ama hala yok hemi emiyor hemi mama yiyor diyor hala başka cocuklarla kıyasliyor o öyle bu böyle ben kızıma bakarım başkasının çocuğu beni ilgilendirmez ama ister istemez ağzımdan çıkıyor
(10,243 puan) tarafından
Etraf konuşur sen boşver çok konuşursa ver kucağına al doyur bakayım de Bi dellen.
0 oy
(9,504 puan) tarafından
Mama ile beslenen bebeği de göm bu arada  olmamış hiç ikinzde yanlışsınz
(9,504 puan) tarafından
Benim ilk kızım mama ile beslendi gram kilo almadı 6 aylıkken 5 kilo idi bünye meselesi ama , sorun bu değil kimse istemez mama vermek anne sütü varken yetersiz hissetmek, sen haklısın burda ama gerekli cevabı verememişsin  benim bile içimde kaldı herşey kilo değil ki
(746 puan) tarafından
Tabi en başta sağlıklı olsunlar da kaynanam kızımı başka çocuklarla da kıyasladı bende minyon tipli kız kilosunu göstermiyor dedim çok kez söylemişimdir bunu ama dün baya sinirlendim direk öyle söyledim kendi de mama ver kilo alsın dedi eşime bile söylemiş hemi bana diyor Hemi eşime diyor mama versn diye bende eşime yemiyor ne yapıyım dedim ondan sonra ztn eşim de bir şey demedi yanında hep yediriyorum biten tabağını hep gösteriyorum iyi iyi yesin diyor
(746 puan) tarafından
Kaynanamın sütü yetmemiş çocuklarının hepsine mama yedirmiş onların kilosuyla kıyasliyor mamayla anne sütünü bir tutuyor ona sinirleniyorum ben aslında
(9,504 puan) tarafından
Kaynananda maşallah ben olsam sütüm yetmedi diye üzülürüm dile getirmem o kıyas yapıyor birde
(746 puan) tarafından
İşte bende ona sinirleniyorum ya anne sütüyle mamayı bir tutuyor
0 oy
(10,784 puan) tarafından
Kıyaslama yapması kayinvalidenin hiç hoş değil.ama senin de dediğin hoş değil.mama zehir değil .hatta artık anne sütüne cok yakın üretiliyor.kizim mama ile beslendi hep zayıftı .oğlum sırf anne sütü aldı o da her Dr gittigimizde çok kilolu dikkat etmen lazım her istediğinde verme diyip duruyordu doktoru. yani o mama ile değil bebegin bünye hızına göre birsey
(746 puan) tarafından
Benim kızım minyon bunu doktorda ilk doğdun da sonrada söyledi yani veriyorum yediriyorum ama yediklerini nereye gidiyor anlamıyorum her gün en fazla 2 büyük tuvaleti 4 5 çiş bezi oluyor
0 oy
(6,919 puan) tarafından
 Düşünürsek kızın zayıf ayına göre       sütün yaramıyor olabilir da çok ek gıda ağırlık verebilirsiniz 
(746 puan) tarafından
Ek gıda sürekli veriyorum günde en fazla 2 bez büyük tuvaletini yapar 4 5 defa da çiş li bezi olur her gün mutlaka büyük tuvaletini yapar
(6,919 puan) tarafından
Kimisi güzel yer kilo alımı yavaştır   sağlıklı  olsun yeterli  boşver kim ne derse desin
(746 puan) tarafından
Bende öyle yapıyorum da aslında ister istemez yine sinirleniyor insan
0 oy
(935 puan) tarafından
Benim çocuğumu kimseyle kıyaslamayın karışmam bak diyorum ben herkese. Onlar da essek degilya anlıyorlar neler olacağını ve tutuyorlar cenelerini 
(746 puan) tarafından
Bugün ztn bacısıyla geldi kaymakamlığa ben konteyner da kalıyorum hemen yanımızda o da buraya geldiler bacısı hafif kız diyor kaynanam da minyon belli etmiyor kilosunu ded hemen sustu bacısı ben hiç cevap bile vermedim ztn anladı kaynanam kendisi söyledi bu kez

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 631 göst.
+1 oy
3 cevap 287 göst.
22 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 164 göst.
8 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Emine_Ertunc (250 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 944 göst.
2 Mayıs 2023 Aile kategorisinde Melikke1903 (486 puan) tarafından soruldu