0 oy
943 göst.
Aile kategorisinde (53 puan) tarafından
Bizim aşiret  çok sert bayanlara karşı gelinlikle çıkan kefenle çıkar gibi hep öyle annelerimiz her derdi çileyi çekti birde şu Allah'ın cezası el ne der. Sorunu var  doğduğumuz coğrafya yaylami kaynaklı büyüklerimizin kafasizliklari yüzünden mi bilmiyorum ama kadınlar hep çile dert çeker bacım aldatıldı defalarca. Eşi olacak adi bana bile yavşadi küçük bekâr bacima bile yavşadi aylem bir *** yapmadı adamdir eksilmez sus otur dediler  kız halen çekiyor  ******** adami  benim kocam hasta  boşanmak yasak bana adam evi zindan etmiş ama normal  her erkek öyleymiş normal sus otur diğer bacima kaynanası  hayatı karatmis kocası hergun bir kızla geziyor yine norma sus otur ve bizim gibi kaç kadın var böyle üzülen eziyet gören kayın babam beni taciz etti sus otur kimseye deme. Onla tek.kalma  çözümleri bu niye neden burda bu kadınlar böyle eziliyor adamlar.bosarsa ancak öyle kızın arkasında durarlar ama kadının boşanma isteme gibi bir haki yok nefret ediyorum bu düzenden 

27 Cevaplar

0 oy
(10,988 puan) tarafından
Onun asiretle alakası yok.cok asiretlerse namussa çekip vurmaları lazımdı o adamlari
-Reklam-
0 oy
(124 puan) tarafından

Ne yazık ki bazı aileler öyle canım, çok üzülüyorum durum öyle olunca, keşke elden tam anlamıyla bir şey gelse de bu duruma kökten engel olabilsek.

İmtihan dünyası işte ne diyeyim, Allah yardımcınız olsun, inşallah siz Kendi kendinize destek çıkabilirsinz.:'(

0 oy
(1,538 puan) tarafından
Siz hangi aşiretsiniz Bu hangi aşirete bağlı bir şey Evet biz de aşiretiz ama bizde hiç öyle bir sorun sıkıntı yok Bence bunu aşirete bağlama ailene bağlı ailen arkanda durmuyorsa aşiret ne yapsın Anladığım kadarıyla vanlısın çok merak ettim Lütfen cevap verir misin
(53 puan) tarafından
Vanlı değilim urfaliyim
(1,538 puan) tarafından
65'i görünce vanlısın sandım bizi aşirette hiç öyle şeyler olmadı eşimle tartışmamız oldu böyle Babamın evine gittim Babam bana dedi ki kızım şimdi dersen gitmiyorum göndermem seni yani her şeyi bana bıraktılar tabii yine geri döndüm Yani anlayacağın Her şey senin elinde bırakmak istersen bırakıp gidersin istediğin yere boş ver aileyi
0 oy
tarafından
Lütfen bunlar doğuya özgümüş gibi konuşmayın benim kuzenim kız boşandı tekrar evlendi üstelik kızı vardı bizde doguluyuz eşim kastamonulu ve burda mutsuz olup boşanmayan bir sürü kadın var bu doğu batı diye ayrılmıyor tamamen zihniyet bak biz doguluyuz babam annem benim taraf erkek meraklısı değil kaynanam kayınpederim erkek meraklısı kayınpederim asla gorumcemin kızlarını sevmez kendisi de açık açık söyler 
0 oy
(446 puan) tarafından
Niye doguyu kötülüyorsunz bende dogudayim urfadayim universit3 okudum hic yok aldatsin yok dovsun bilmem ne yok ayririlirz kefen falanda hikaye hangi devirdesin yok silah eline vermeler benimde asiret ama anlamda bosandi hepimizde universite okuduk. Bu  birazda sende bitiyor taciz gidip sikayet bile ederim yok aldatilmaya susmak köylü olan insanlar bile boşuyo.niye susuyorsun hrm bunlar doguda degil tum turkiyede var 
0 oy
(982 puan) tarafından
Benim babam kapım herzaman açık dedi kız kardeşime bana demedi 
0 oy
(602 puan) tarafından
Çok üzüldüm valla ama her doğu insanı böyle değil bazıları çok cahil ama bazıları cok görgülü. Mesela benim ailem diyorki eğerki en ufak huzursuzluğun olursa babanın evi sana her zaman açık ister boşan istediğin şeyi yap diyolar kendimde Urfalıyim. Mesela ben kaçarak evlendim evlendikten  sonra eşimin ailesi arayı yapmadılar iki ay sonra tekrar babamın evine döndüm ailemi takmadilar diye babam elini bile bana sürmedi onun için daha değerli olmuştum yani bu insaniyetlikle alakalıdır bizde doguluyuz kürdüz Allah yardımcınız olsun inşallah öbür dünyada hakkiniz alınır 

İlgili sorular

0 oy
19 cevap 675 göst.
14 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 348 göst.
5 Ağustos 2022 Aile kategorisinde Evrim.34 (486 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 57 göst.
26 Şubat 2024 Alışveriş-Hediye kategorisinde Zelihaanne (880 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 179 göst.
16 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Isteoylesine (179 puan) tarafından soruldu

382,013 soru

11,436,811 cevap

35,004 kullanıcı

...