0 oy
427 göst.
Diğer kategorisinde (1,410 puan) tarafından
Kızlar varsa bı söyleyin görümce olunca noluyor ki sizde mi böylesiniz bende üç tane görümce var hep benden beklerler kaynana da aynı hiç varya inanmıyorum ki ucunda ölüm olsa aramazlar o konuda kendilerinde nasıl bir ego varsa

27 Cevaplar

0 oy
(174 puan) tarafından
Bende görümce olunca anladım illaki kıskanırım diyodum ama yok valla annemler bir aldıysa nisanliyken ben iki aldım elimden ne geliyorsa yapmaya çalıştım sonuçta o da bir ananın evladı kötülüğe ne gerek var valla bana yaptılar en güzel günlerim hep zehirdi hakkımı da o konuda helal etmiyorum şuan iyiler ama çok geç o yüzden bana yapılan kötülüğü başkasına yapmam hep empati yaparım 
(1,410 puan) tarafından
Aynen canım bende öyle düşünüyorum kesinlikle ben yaşadım da o kızın ne suçu var bı zamanlar benim gittiğim gibi oda buraya garip geldi
(174 puan) tarafından
Tabi oyle
-Reklam-
0 oy
(679 puan) tarafından
Benim annem gelinlerin tutardı bizi tutmazdi siz el evine gideceksiniz ben burda gelinlerimle kalicam diye inan benden diğer ablalarimdan daha fazla değer verir gelinlerimle. Bende inatçı yapıya sahibim kavga etmisligimde oldu ama hak eden onlardı sonuçta.
0 oy
(1,226 puan) tarafından
Görümceyim. Ama öyle sen ben aradım şu bu olmaz bizde biz gelinimizi gelin değil kızımız olarak görüyoruz herkes aynı değil ama en nefret ettiğim şey kadının kadına yaptığı psikolojik şiddet ne görümce ne gelin ne kaynana yapmamalı 
(1,410 puan) tarafından
Maalesef canım 19 yaşında evlendim daha o kadar doldum ki
(1,226 puan) tarafından
Bizde herkes kendi evinde kimse kimsenin etine sütüne evine işine gücüne telefonuna karışmaz amman kendimi nettim gelinleri ne yapacam kız evlernde mutlu olsunlar bizde geliniz sonuçta
(1,410 puan) tarafından
İşte onlar öyle görmüyor canım
(1,226 puan) tarafından
Vallahi sana soyluyeyim kendini ezdirme ekim olursa olsun bir defa pasif görürlerse daha çok yerin dibine bırakmak için uğraşıyorlar aramıyorlarmi gelmiyorlar mı sende aynını yap esini aldın mı yanına gerisi boş
0 oy
tarafından
Ben varım.  Gelinleri tutarim genelde:)
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Görümce değilim ama olucam arada kardeşlerime abime soruyorum benden nasıl görümce olur diye senden görümce değil abla kardeş olur diyolar,mesela abim biriyle konuştuğunu söyledi eşimle hemen konuştuk şunu bunu aliriz alışverişe götürürüz sksigi olursa aliriz diye ama benim görümceler de evi tam dizdik diye laf etti evlenmeden önce herseyi niye aldınız sonrada alırdınız diye,boş evde oturcaktim heralde,bizde aksine ortada fol yok yumurta yok ne alicaz napabilirim derdine düştük 
(1,410 puan) tarafından
Aynı beni anlatmışsın canım daha Nisan bişey olmadan annem bileklik aldı uzakta olduğu halde gönderdi bizlerde öyle konuştuk kaç kere ama kendime gelince herşeyim laf oldu halı bile evime alırken dediler ki bekarlık halılarını sersen noluyor güzel olsa yine sereyim köyden eski getirmiş bekar diye kullanmış eşim
(9,626 puan) tarafından
Yazık ya bu insanlar neden bu kadar kötü anlamıyorum,madem gelinleri cekemiyolar o zaman oğullarını evlendirmesinler dizlerinin dibinde oturtsunlar,yani doğu batı ayrımı yapmak istemiyorum ama genelde bu kafalar dogululardan cikiyo ama genellikle karakter meselesi çünkü bizde doguluyuz ama benim sülalede gelinler el üstünde tutulur eşimin tarafında da nerden eksiğini yakalasakta yerden yere vursak diye bakarlar
(1,410 puan) tarafından
Aynen canım maalesef bizde doguluyuz eşim de ama olmadı mı olmuyor insanın kalbi kötü olunca
(9,626 puan) tarafından
Aynen insanın kalbi karakteri önemli nereli olduğu değil,Allah kalplerine merhamet versin inşallah oylelerinin
0 oy
(891 puan) tarafından
Ben de görümceyim üstelik benden 7 yaş küçük sık sık aramam o da sık sık aramaz bazen bildiğim şeyleri bile ona sorarım bilmiyor gibi ben geline ne kadar iyi olursam o da kardeşimle iyi olır kafasındayım

Sana gelince işin gücün eşinin ailesini şikayet ediyorsun icraat yok Bi de onların gözünden sen nasıl bir gelinsin düşünmedim değil 
(1,410 puan) tarafından
Keşke yakın olsakta görsen canım 19 yaşında evlendim herşeyimi laf ettiler kültür vs herşey farklıydı ama yok herşeyimi laf ettiler bizimde daha yeni gelinimiz oldu ama bir gün olsun aklıma gelmez niye aramıyor diye abimin huzurunu bozayim ne haddime yani
(891 puan) tarafından
Kültür farklılığı işte.. Başka cevap aramaya gerek yok aslında
(1,410 puan) tarafından
Gerçekten sana uymayanla evlenmiycen eşini ne kadar sevsende sadece onla evlenilmiyormus bunu anladim
(891 puan) tarafından
Hele ki 19 yaş çok küçük Bi yaş insanın gözü birşey görmez hele ki büyüklerin yapma dese senin daha çok yapasın gelir
(1,410 puan) tarafından
Sana yemin ederim bişey de yapmadım zaten aynı şehirde değildik bı samimiyet kurmama bı hani birbirine insanların alışma süreci vardır onu bile bı sabredip beklemediler ki ilk günden başladılar bizi aramıyorlar yok nisana giderken ne gerek var çiçek almaya demeler düşünsene ya eşime bildiğin kutu çikolata aldirmislar eşim de bilmiyormuş o zaman ama cidden şuan o kadar soğudum ki biraz onlar bana büyüklük gosterseydi ben hep iyi düşünmüştüm çekiniyordum sadece konuşmaya bunu hep kavga çıkarttılar ve üstüne olaylar olaylar herşeyim gözlerine battı
0 oy
(602 puan) tarafından
Ben de görümceyim hiçbir beklentim yok olmadı da kardeşim ile iyi geçinsinler mutlu olsunlar yeter bana 

Valla evlerine gittiğimde dip köşe bucak temizlik yaparim yemek pasta börek çörek her şeyi yapar buzlugunu doldurur gelirim genelde de her gün ben ararım yani
(1,410 puan) tarafından
Yok canım ya bı beklentim yok ben onlar gelince elimden geleni yaparım ararimda her gün olmasada ama onlar bayramda vs bile aramazlar halbhatir sormaya filan da beni geç insan yeğenini de mi merak etmez ya hiç öleceğini bilse aramiyorlar ben aramasam eşimi dolduruyorlar

İlgili sorular

0 oy
42 cevap 1,757 göst.
17 Ekim 2020 Diğer kategorisinde Yeni Dertli Gelin (867 puan) tarafından soruldu

384,909 soru

11,512,734 cevap

35,173 kullanıcı

...