+6 oy
836 göst.
Diğer kategorisinde (659 puan) tarafından
Anne ne kadar kotu olursa olsun 9 Ay karnında tasımıs bı anne ıcın burada post acıp bın turlu sıkayet edenler bı gun buyuttugunuz evlatlardan bunları umarım yaşamazsınız. Cok kotu seyler yasatmıstır anlarım ama onu bıle dile getirmek yerıne Allaha havale etmek gerek dıye dusunuyorum ki bu tarz kotu sey yasayanlar zaten anne kıymeti bılır susar. Ya annesı cocuga bakmadı dıye kotuleyenler mi dersin annesı gıdecehı yerde aynı arabada onlarla gelıyor dıye mazot parasını hesap eden mi ne kadar ayıp bısey bu ya bakın ben 3 ay once annemı ellerimle mezara gomdım yapmayın bunu cok pısman olursunuz burda anneyi kotuleyen post acmak demek gelın benımle annemın dedıkodusunu yapın demek ayıp gunah ya 

28 Cevaplar

+7 oy
(211 puan) tarafından
Tanımıyorsun yaptığın dedikoduya girmiyor. Allah'a havale etmek bnce daha kötü. Eğer haksizsa annesi bedeli daha büyük oluyor. İnsanlar içini döküyor hataliysa da hakliysa da en azından diğerleri söylüyor. Allah aşkına insanlara karismayi bırakın. Ne isterlerse yazsınlar..herkes kendi işine baksın bnce 
(659 puan) tarafından
Bencede herkes kendı ısıne baksın. Anne kotu olsa bile Allaha havale edilir dedım ben ettım demedım ben ne edıcem tanımadığım insanı annenın dedikodusu olmaz dedım ben bu konuda da tartısma yaratmak ıcın degil kendı dusunce mı yazdım
(1,798 puan) tarafından
Tamamladığı için konuşmak nasıl dedikoduya girmiyor yahu dedikodu günahına girmek için tanımak mi lazım bariz gıybet bariz dedikodu
(12,486 puan) tarafından
Bu konu üzerine söyleyeyim evet günah olması tanımak gerekiyor
(1,798 puan) tarafından
Ama burdaki kişiyi biz gıyaben tanımasak da annesinden bahsettiğini biliyoruz nitekim bu haram üstelik suizana sevk ediyor okuyanı bu da başka bir günah boyutu
-Reklam-
0 oy
tarafından
Canim ben annemi kötüleyecek hiç birseu demedim eğer bana diyorsan o benim herseyim hatta bazen eşimle dışarı çıktığım da kendisini de götürürüm hava alsın diye onu sadece bugünler de hep sağa sola onlarla çevreyle gidiyoruz arabamız da çok sağlam değil sadece annem adına değil aile olacak gitmek istedikleri için yazmıştım yoksa asla kötülemek gibi niyetim yok zaten her yere birlikte gideriz 
(659 puan) tarafından
Burda fıkır sorma o zaman sorduysan demek ki ettıgını dusunuyosun da bize soruyorsun haklıydın da postu nıye gizledin diyorum kotu bısey demiyorum orda yorumlarda bıle baska baska konustun mazot pahalı dedın sıkıldım dedin dedin yani bunları okudum benım gıbı okuyanlar vardır annen sana ıyı evlat dıyodur cunku kadın bunları okumuyor sımdı ıstedıgını yaz sana yazacağım son sey bu.
(10,225 puan) tarafından
Çevir kazı yanmasın adlı çalışma anneni incitmekten de kork o halde o yokken hiç tanımadığın kadınlara gıybetini yapma
(659 puan) tarafından
Aynen oyle baya okudum gelen yorumlara asla burda yazdıklarını yazmadı 1 2 kısı hak verdi hatta onlara daha farklı seyler yazdı sonra tepkı gorunce gizledi sımdı de burda konuyu degıstırıyo kı tepkı buyumesın. Dilerim evlat sahibi olsun en kısa zamanda o zaman anlar ıste evlat ne demek anne olmak ne demek bence o zaman pısman olur dedıklerınden o kadar canım yanıyor ki benim 3 aydır oglum bile acımı hafıfletmıyor 5 yasında cocuk oluyorum annrm soz konusu olunca ne dıyım kı
(10,225 puan) tarafından
Allah mekanını cennet etsin canım. Annesi ile arası kötü olur hani derim acısı var ondan konuşuyor böyle annemle aram iyi diyip böyle bir ortama gıybet malzemesi sunması tuhaf geldi bana. Sonra peş peşe mazot pahalı(!) Arabada tek gidelim(!) Araba hararet yapıyor (!) Hiçbirinin birbiri ile bağı yok. Annene söyle gelmeyin de o halde yok kırılırlar. E böyle daha mı iyi üç beş kişi de olsa annen ile ilgili ileri geri konuştu ki allahtan çoğunluk annen o senin deme öyle dedi. Teyzemler geliyor yerine annemler her yere geliyor diyorsan şikayetin aslında anne babadan yanadır.
tarafından
Yemin ederim asla  kötü düşünceyle o postu açmadım tamam belki yanlıştı ama annem benim herseyim bu kadar tepki gösterilecek birseu değil açıklamaya yazmadığım için bazı şeyleri cevap olarak verdim senin d  allahim acını hafifletsin insallah kolay değil insallah bende çok iyi bir anne olucam mekanı cennet olsun annenin
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Ah ah kuzum başın sağolsun mekanı cennet olsun anneciğinin. O kadar haklısın ki ne desem boş peşine 
0 oy
(101 puan) tarafından
Kesinlikle katılıyorum, anne kadar kıymetli bir şey yok şu dünyada varsa da o da evlat ama oda bir gün göçüp gidiyor yuvadan. Anneme canımı veririm çok kıymetlilee ne yapsak ödeyemeyiz hakkinj
0 oy
(119,137 puan) tarafından
sne yenimisin buralarda anne en iyi postlardan daha vahimleri var 
(659 puan) tarafından
Yeniyim annemı kaybettim ben 3 ay oldu kafam dagılsın dıye gırdım ama daha cok sınır oluyorum okudukca
(119,137 puan) tarafından
basin sagolsun allah kabrini nur mekanini cennet eylesin
(659 puan) tarafından
Amın sagolun
0 oy
(15,823 puan) tarafından
Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun canım...

Burası tuhaf insanlarla dolu ne desek Bos......
(659 puan) tarafından
Sız sagolun.
0 oy
(166 puan) tarafından
Canim benimde annemle aramda hic anne kiz ilişkisi olmadi hep soguktu bi sevemedi istemedi beni cok eziyet gördum ama suan yinede diyorum ölümlü dünya annem.gidince bana ne kalacak hani diyorsunya annemi topraga verdim bazen dusunuyorm bende hatirlayacak hic guzel anim yok annemle ilgili travmalarla yaşıyorum keske annem beni sevseydi diyorum  sonra belki oda cocuklugunubyasayamadi diyip kalbimce affediyorum ben bir evladim Allahin qciz bir kuluyum hepimizi Allah affetsin 
(659 puan) tarafından
İnanın annemle cok mutlu gunlerım olmadı sureklı babamdan dayak yerdi zavallı ve bu yuzden hep bızı sucladı gıtmedı kacmadı bızı bırakmadı ama hep bizi sucladı binlerce travmam var benimde annem oldu olelı terapı goruyorım ama annemın yokluğu o acıları bastırıyor kaldıramadığım bu ıste belkı de hassasiyet sahıbı oldugum ıcın bu konuda boyle yım bilemiyorum ama bazen sahıden cok bos seyler ıcın anne kotuleyenler var burada
(1,368 puan) tarafından
Ben de çok dertliyim bu konuda. Annem yan binamda oturuyo en son geçen ay gittim evine düşünün. Cocuklugumu bilmiyorum ama ne zaman kendimi bildim annemle hep sıkıntılı günlerim başladı. Ne lise zamanımda ne evlilik zamanımda dogum yaptığımda annemle hicbir güzel anım yok. Bana bi kere kızım dediğini bilmem sarılıp öptüğünü bilmem. Anne sevgisi eksikliğimi dislanmami anne tarafımdan herkes bilir. Dayım bizimle 5 sene yaşadı o bilir. Hayattaki tek amacı para başka bisey yok. Ama o kadar üzülüyorum ki yarın olup gitse neye aglicam ben yasayamadiklarima. O kadar doluyum ki. 2 kızın var onları hep öperim sevdiğimi söylerim sarılırım. Bazen kendimi sorgularım annen gibi olmicaksin derim. Çok kötü bi duygu gercekten
(166 puan) tarafından
Seni okadar iyi anliyorumki.. çok kahirlanacagım biliyorum annem giderse yasayamadiklarima karsisina gecip neden beni sevmedin diye bagirmak istedim hep simdi bile hep kullanir beni bile bile ses etmem bazen derki yaslaninca bize sen bakarsin en cok sen ariyorsun en cok sen düsünüyorsun ama kendisi beni hic düşünmez dogu yaptm şubatta yanima bile gelmedi ev tasidim gelmedi neden gidip evini temizlemedim diye oglan kardesimin nişanina gec gittim diye hep düsman gibi bana ve ablama hep hic evlat gibi hissetmedim kendimi sürekli beddua ediyor istedigi bişi olmayinca yinede diyoru m annem annem iste bunu yazarken bile istemsizce agliyoru suan
0 oy
(573 puan) tarafından
Katılıyorum çocuk büyütmenin ne kadar zor oldugunu gördükten sonra annemin daha fazla kıymetini bilir oldum ben de o postları saskinlikla okuyorum 
0 oy
(3,544 puan) tarafından
Bazı postlar var evlatlar annelerinden daha çok anne ama bazı postlar var ki beni çileden çıkarıyor anne ya anne ah desek annelerimiz hisseder birşey oldu yavruma diye herkesten çok onlar üzülür onlarin içi yanar hiç birşey anne den daha değerli kıymetli değil dun kayınvalidem cenazeye gidememiş uzakmis eşime hemen anneni cenazeye götür dedim eğer eşim goturmese ben götürdüm hiç önemli değil mazot parası yok arabamız bozuk  o zaman sende otobüsle gideceksin anneni de yanında otobüse bindireceksin 
(659 puan) tarafından
Zaten dıyorım ya gercekten anne olamayan kotu olan yokmu var ama onların evlatları asla boyle sıkayet tarzı yazmıyor genelde zaten
0 oy
tarafından
Mazot parasını hesap etmek mi yok daha neler Allâh aşkına ya onlar bizi büyütürken yemek bez okul masrafı hesap ettiler mi emeklerını saymıyorum bile Rabbim hayırlı evlat versin ne diyim 
0 oy
(7,663 puan) tarafından
Sadece anne değil kaynana da kotulenmemeli o zaman o da sonuçta anne ve eşlerini 9 ay karnında taşımış büyütmüş eşit olmalı 
(67 puan) tarafından
Bu yorumda aşırı iyi niyet seziyorum :)
(892 puan) tarafından
İyi niyetten ziyade akıl dolu bi yorum, tebrikler.
(1,575 puan) tarafından
Helal olsun aynen oyle madem ölum var madem anne madem 9 ay karnında taşıdı kaynanayı bırak butun kadınlara haklı D olsa haksızda olsa saygı duyalım o zaman boyle bırsey yok kımse kusura bakmasın
0 oy
tarafından
Şu dünyadaki en kıymetli varlığım annem babam ❤️
(659 puan) tarafından
Aynen öyle
0 oy
(389 puan) tarafından
Dün bir arkadaş burda post açıp resmen annesinin dedikodusunu yapıyor sırf yardıma gelememiş dye gripmis yok dışarı gitcekmis.cok kızdım yorum yazdım ama insallh anlamıştır.
(659 puan) tarafından
Anlayacakları gun gelecek ama ınsallah erken vakitte gelmez dıyorım sadece
(389 puan) tarafından
Anne gibi yar olmaz eş dost akraba herşey herkes yalan keşke şuan küçük olsaydim annemin dizinde uyusaydim evlenmeseydim annem canım annem :(
0 oy
(3,101 puan) tarafından
Canim allah rahmet eylesin mekani cennet olsin anneciginin.

Ama herkes bizler gibi sansli degil belki.her anne evladini canindan cok sevmiyor.kimin ne yasadigini bilemeyiz oyuzden her 9 ay karninda tasiyan o mertebeye ulasamaz benm fikrimce.senin kaybin oldugu icin hassas yaklasmis olablirsin.ha dedgn gibi annesi el ustunde tutarken annesinden birsey esirgeyene sozum yok onu da allah görsun.
(659 puan) tarafından
Inanın bende bılıyorum herkes her doguran anne olamaz burda bazen zavallı evlatları da okuyorum ıcım gıdıyo onlara zateb sozum onlara degıl o ınsanlar sıkayet etmiyor genelde neden ne yapsam diye duzelır gibisinden soruyor bırde cunku oyle insana annababa daha kıymetli oluyor ama bazı postlar bildiniz kotuleme sebebı de ne annenın arabası yok kocamla bas basa gıtcez nıye bizle gelıyo yada annem nıye cocuguma bakmıyo bunlara kızıyorum
0 oy
(1,060 puan) tarafından
Sadece anne değil burda kayınvalide elti görümcesi hakkında yazılanları okudukça ne kadar üst sınıfta ne kadar diğerlerinden farklı olduğumu hatırlıyorum. Ne olursa olsun büyükler çekmek istemiyorsanız boşanın o zaman. Benim annem anne ise eşimin annesi de anne, kötü olan yokmu var o zaman gidip gelme arkadaşım arkasından mahalle kadınları gibi dedikodu yapmak niye yani bu konuda sana sonsuza kadar katılıyorum 
tarafından
Anneden çok kayinvalideye sallayan çok oluyor kimsenin içini bilemeyiz belki gerçekten kötü insanlar ama eşinin annesi olduğu için seninde annen oluyor bende doğru bulmuyorum illaki sorunlar oluyor herkesin ama burda çok açmakta doğru değil
(1,060 puan) tarafından
Tabiki doğru değil. Sorunum benimde oluyor. Çoğu zaman küsmek bile geliyor içimden. Ama karşıma alıp konuşuyorum, rahatsız olduğumu direkt muhabbetim kiminleyse onunla konuşuyorum. Eşimi de asla annesinden, kardeşinden veya başka birinden soğutmaya çalışmıyorum. Çoğu kişiden yaşım küçük 24 yaşındayım ama burdaki 30 35 yaşındaki insanlardan daha bilinçli olduğumu düşünüyorum. Bir sorunumu aileme bile yansıtmam. Maşallah burdaki ablalar evdeki mahremiyeti çayın yanına çerez olarak kullanıyorlar.
tarafından
İşte herkesin farklı bir bakış açısı var bende sana katılıyorum maşallah bu durum evliliğini daha da sağlamlaştırır
0 oy
(1,021 puan) tarafından
Katılıyorum hatta uyarmistim burda bı iki kişiyi.Annlerini kotuleyip destek bekliyorlar.Annenle anlasamayabilirsin kizabilirsin belki çok iyi annelik de yapamamıştır ama neden burda dedikodu yapıyorsun git kardeşinle dertles teyzenle dertles.Kotu de olsa anne benim annem.Hic mi zorlarina gitmiyor birileri annelerinin hakkında kötü konusurken.Annemi kaybetmeden önce de deli gibi düşkündüm şimdi de arkasından hep dua ederim.İyi yada kötü o benim annemdi arkasından ne konuşurum ne konustururum...
(659 puan) tarafından
Evet bana da tuhaf gelen bu ev tasıyorum öldüm bittim annem yardım etmıyo yazan vardı belki o da yılların yorgunluğu yapmıyor kadın. Bırı vardı yıne annesıne gıdermıs 2 cocukla annesıne her 2 defa 1 hafta gıdermıs annesı yemegını suyunu onune verırmıs ama neymıs efendim cocuklarına bakmaz mıs o yemek yesin o eve geri donerken kızıyla gıdıp esya yerleestırmesıne yardım etmezmıs bakın en ufak bısey eklemedim aynı boyle yazmıstı ya cok tuhaflar nelerden neler cıkarıp anne ıcın konusuyolar bana garip gelen bitek bu bayan degıl zaten bu tarz yazan herkes anne acısı cok buyuk Allah dusmanıma dahı yasatmasın ama bunların annelerı ölse dertleri ne olacak ben merak ediyorum
0 oy
tarafından
Başın sağolsun bende daha 3 hafta olacak annemi kaybettim çok çok zor bir durum asla kelimelerle anlatılmaz anne yazdığın için postun dikkatimi çekti o kadar özlüyorum ki daha şimdiden bende kafa dağıtmak için bazen buraya bakıyorum birde 3 ay sonra doğumum olucak annem gelicekti yanıma herşey okadar zorki sürekli aklımda atamıyorum kafamdan mekanı cennet olsun inşaallah
(659 puan) tarafından
Allah sana da yardım etsin cok kotu cok yenı bı acı yasıyoruz suan kesinlikle yardım al ben alıyorum 3 aydır sen bıde hamılesın Allah korusun daha kotu bı pıskolojı ıcıne girersin ıcıne atma asla hıc bıseyı ınsallah mekanları cennet olsun
tarafından
Amin canım evet hamilelik zorluyor yıpratıcı bir süreç ama yardımi kurandan ve Risale-i nurdan alıyorum eşimde sağolsun destek oluyor en çok rahatlatan Rabbimin huzuru sanada tavsiye ederim kuzum
0 oy
(12,893 puan) tarafından
Başın sağolsun 

Bende şaşırıyorum bazen Bunu şekil eşlerine anlatsalar onlar da ileride saymayacak 

Mesela eşlerinin annesi için ölmesini istiyorum gebersin gibi yazanlar da çok oluyordu 
(659 puan) tarafından
Bizlerde evlat buyutuyoruz rabbım sınamaz ınsallah
0 oy
(246 puan) tarafından
Yani böyle yargılamak lazım kimseyi ben hiç böyle post açmadım ama annem hiçbir hastalığımda bana bakmadı belimden açık ameliyat oldum iş yapmiyosun diye kahvaltı tabağımi odama yıka diye bıraktığını bilirim ben onun için hastanelerde çok gezdim çocuk başıma anne bendim o da çocuktu sanki.ama anne işte ne yapacaksın.hicbir beklentim yok.ama insanın hastayken cokadae muhtaç oluyor ki ailen kimsen yok yanında.o yüzden kimin ne yaşayıp yaşamadığını bilemeyiz.ha çocuğuma ben o baksın diye dogurmadim temizlik beklentim de olamaz.ama bazen insanın çok ihiriyaci okuyor bazı durumlarda
(659 puan) tarafından
Ben belırttım zaten herkes anne olamıyor cok haklısınız ama bakın siz acmamıssınız emınım bırı bısey dese yine siz sahıp cıkarsınız kotuleyenlerı anlamıyorum sadece yoksa elbet annenın de vardır kotu olanı
(246 puan) tarafından
Yok niye sahip çıkayım gecne biri çocuklarıma bakmıyor temizlik yapmıyor diye annen seni hizmet çin mi dedim.anlattigo şeye bağlı.
(246 puan) tarafından
Yani benim annem kötü değil ama şizofreni hastalıktan yapıyor anlamıyorum o yüzden kızamıyorum kötü anne bambaska
0 oy
tarafından
Tasimasydi  keşke  

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 229 göst.
27 Ekim 2021 Diğer kategorisinde Nur. F. 12354 (38 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 148 göst.
25 Mart 2022 Güzellik-Bakım kategorisinde Hayallerimvardi (16 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 1,407 göst.
0 oy
11 cevap 329 göst.
26 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

378,309 soru

11,323,174 cevap

34,773 kullanıcı

...