0 oy
1,328 göst.
Diğer kategorisinde (659 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Sabah sabah asırı sinirle uyandık:) ılk olarak soyleyeyım asla pesıne dusmem normalde ben bu tarz seylerın ama uslup canımı sıktı gecen hafta arkdasıma gıttım oglumla yanında oyuncagı da goturdu inatla ben tabı ***** gıbı unut orda gel eve daha sonra bıkac defa arkadasıma utana sıkıla dedım esımın ıs yeri ile evleri aynı yerde oraya bıraksan musaıt olunca olur mu yada esım alsın diye bu sureklı bahane uydurdu. Neyse bu aksam oglum aglayınca yıne yazdım yarın ugtayıp alıcaz dıye uyandım mesaj su demesın mı bu yeğenlerim geldı aldı goturdu bısey diyemedim. Baya da samimi sayılır arkdasım ama yanı boyle bısey olur mu benim unuttuğum oyuncak nasıl baskasına verılır yani. Inanılmaz sınır oldum ve gerı getirmesini soyledım ama kardesı de sehır dısına cıkmıs bilmem ne yani vermıyolar oyuncagı ya tamam oyuncak sorun degılde benım artık cok canım sıkıldı bu duruma. Oglumun odası baya oyuncak ve ozenlıdır tek cocuk heves edip alırız yanı her gelen bısey goturmek pesınde asla aileler dur demiyor buna goturmeselee de kırıp zarar verme falan ben biraz yumusak yuzluyum baskasının cocuguna laf diyemem asla ama mısal benım oglum asla baskasının oyuncagı ıle izinsiz oynamaz benim dıye sahiplenmez yanı asırı sıkıldım bu durumdan artık. Nasıl bas ediyorsunuz sız boyle seylerle. 

Bir duzeltme yapayım uzun olmasın diye yazmamıştım ama evden arkdasıma dıye cıkmasın dil terapistine gıdıyoruz ve ozel bır klinik baya oyuncak olan bir yer egıtıcı falan oglum terapiste bu oyuncagı anlatmıs terapist de getir haftaya oynarız demıs bunun sonucu ısrar etti oglum yoksa evden cıkarken oyle oyuncak tasıma huyu yok parka bıle goturmez. Biz terapi sonrası arkadasa ugradık ve onun cocugu da yok oglum orda cıkardı oynadı sonra unutmusuz

36 Cevaplar

+8 oy
(5,108 puan) tarafından
Okurken ben sinir oldim inan

Arkadaşın dediği gibi kargoyla göndersin ben inadına peşini bırakmazdım sanırım peşini 
(48,634 puan) tarafından
aynen bende tavrından dolayı inadina isterdim
(4,157 puan) tarafından
Bencede okadar onemli biseyse kargoyla gondersin. Yada oyuncagi alan kisi yrendyoldan galan netten alip senin adresine siparisi versin
(659 puan) tarafından
Hıc ugrasmak kendımı uzmekte ıstemıyorum sadakam olsun cunku cırkknlestı baya durum engelledım
(13,824 puan) tarafından
Nolduki ne degisik insanlar ya kendi maali sanki
(3,033 puan) tarafından
Ya kendi malı olsa vermez yeğenlerine falan terbiyesiz
-Reklam-
+1 oy
(1,575 puan) tarafından

Gittiğim yere oyuncak göturmem kımseden oyuncak alınmaz kımseye de oyuncak verilmez kuralımız vardır ıcınden gelır cocuk artık oynamıyordur yaşına göre degıldır sorarım cocuguma paylasmka ısterse verırım. Bizim evden göturmem ısteyen olunca da yumusak yuzlu falan olamam aman aglamasın ne olacak falan. dıyemem kızıma sorarım hemen oda hayır der zaten genelde benım der :D kusura bakma canım vermek istemiyor o onun oyuncagı derım baaaay baaaay 

(659 puan) tarafından
Aslında evden arkadasa dıye degıl dil terapistine gidiyoruz cıktık bız oyuncagı aldı inatla bilirsiniz bazen tutturuyor cocuklar bende o an hanı aglar orda dersi etkiler dıye terapiye gıderken terapisi de sevdıgı seylerı getirin dedi diye goturdum sonra arkdasım arayınca oraya da gıttık bende asla izin vermiyorum normalde baskasının oyuncaklarını da kendı cocuguma elletmem ama ıste boyle oldu
+1 oy
(48,634 puan) tarafından
yigenine soyle o zaman parasini gondersin de samiiiyetini kes tamam oyuncak pesine dusulmez ama kimin evinde kaldıysa vermesi gerekir. gecen aksam kuzenim onda olan kavanoz falan biseyler getirdi icinden kizinin minik bir oyuncagi cikti resmini attim kalmis vericem diye elanin olsun dedi yaptigi cok ayip
(659 puan) tarafından
Evet ustelık hanı cocuklu bı eve gitsem cocugu oynasa yıne bı nebze anlıcam ama bu kızın bebegı cocugu yok ben orda unuttuysam gordugun an sakla kaldır yanı cocuklar sende oyuncak oldugunu ne bilsin bu resmen kendısı vermıs
(48,634 puan) tarafından
belkide vermedi basimin gozumun sadakasi olsun hediye oldugu icin istemistim ama seni tanmis oldum dersin yazarsa bisi
0 oy
(1,293 puan) tarafından
Kargoyla yollasın kardeşi oyuncağı. Sanki kendilerinin oyuncağını götürmüşler gibi davranmasın arkadaşın da
(1,293 puan) tarafından
O zaman oyuncağın linkini at. Yanlış anlama ama oğlumun en sevdiği oyuncaktı. Eğer kardeşin kargo yapamazsa yenisini almanı rica edeceğim. Eğer ben de birileri herhangi bir şeylerini unutsa içim rahat etmez hemen geri vermek isterim, karşımdakinden de bunu beklerim de
(659 puan) tarafından
En son sey yazdı keske getirmeseydin oyuncagı ya boyle sorun cıktı uzuldum...
Bu arada terapı sonrası kendısı cok ısrar edince ugradık biliyor bunu. Bende tamam hediyem olsun dedım numarasını falan sildim sımdı telefondan.
(1,293 puan) tarafından
Keşke vermeseydim demiyor da keşke getirmeseydin diyor. Suçu bi de size mi atmaya çalıştı yani. Bence cevabını verseydiniz öyle demek yerine keşke
(9,205 puan) tarafından
Ana suçlu olmussun bide oyuncak goturduğun için :D
Merak ettim nasl bi oyuncaktı :))
(659 puan) tarafından
Kutu oyuncagı acemi doktor dıye bı oyuncak hastayı uyandırmadan organları falan takmaya cıkarmaya calısıyosun hasbro dıye oyunlar satan markanın
0 oy
(1,292 puan) tarafından
Pahalı olup olmaması sorun değil ama ne, olursa olsun kendine ait olmayan bir eşyayı hele ki sormuşsun alacağını almak istediğini dile getirmişsin arkadaşın kimseye veremez vermemeli. Kardeşi Bi zahmet kargoya verip göndersin. Elalemin malını alıp götürmek de ne oluyor ne kadar ayıp. Bir kere en başta sana sorsa hadi art niyet yok dersin ama baştan aşağı ayıp
(659 puan) tarafından
Bana geri ıstedım dıye kızdı bile o suan kendını haklı goruyor
(1,292 puan) tarafından
Kusura bakmasın da haklı hiç bir tarafı yok. Kardeşinden istemeye yüzü yoksa yerine yenisini koysun. Açık açık söyle ve arkadaşlığını gözden geçir. Arkadaş dediğin seni kendi malının dilencisi yapmaz
0 oy
(1,559 puan) tarafından
Ay bu nasil yuzsuzluk ya.

Acik adresini ver kardesi kargoya versin. Uzaya gitmedi ya oldugu yerden gondersin. Ne sacma sapan seyler ya.
(659 puan) tarafından
Is tartısmaya gidiyordu sıldım numarasını
0 oy
(67 puan) tarafından
Sende de kural yok anladığım kadarıyla . Çocuğuna kiyamayanlardansin . Bak canm bu olay için birşey diyemem ama çocuklu aileler geldiğinde çocuk odani kitle ve çocuğuna kural koy . Herkes çok oyuncak almaz çocuğuna . Ben oyuncagi geçtim çocuk odama dolaplara çok zarar veriyorlar baktım olacağı yok artık kimseyi koymuyorum odaya .
(659 puan) tarafından
Benım cocuguma kural koymamla bunun alakası ne anlamadım suan ben cocugum dıl terapiye gıdıyor oyuncagı terapıstıne gostermek ıstedı baya da ısrar etti o an almak zorunda kaldım cunku terapide bı sıkıntı cıksın istemedim normalde bı yere giderken asla almaz yanına oyuncak ılk defa boyle bı talepler geldi cunku terapı yerınde cok oyuncak var terapiste bı oncekı hafta bu oyuncagı anlatmıs oda getır oynayalım demıs olay bu yani sonrasında bız oglumla bı kahve ıcın o arkadasa ugradık ve onun cocugu da yok yanı orda cıkardı oynadı insanlık hali unutmusuz orda. Yoksa gayet kurallara uyan bir cocuk evden bı yere oyuncak gıtmez fakat eve mısafır gelince kapıyı kilitleme ısını yapamıyorum evet orda haklısınız
0 oy
(322 puan) tarafından
Kadına bende burdan sinir oldum şuan.  Benim oğlan da çok unutur öyle sağda solda oyuncak beni arayıp söylerler gidince de verirler hemen 
(659 puan) tarafından
Ve dil terapı sonrası yogun ısrarla cagırdı oyle gıttık bıldıgı halde keske oyuncak ile gelmeseydin dedı sildim numarasını
(322 puan) tarafından
Tam yüzsüz biriymiş. Ben olsam bidaha ne arar ne sorarim  .
0 oy
(1,990 puan) tarafından
Bu kadarı da yuzsuzkuk ya ne alaka diyemedim bizim oyuncagimiz dedgil arkadasimin kalmış diye aynısını alsın o zaman 
(659 puan) tarafından
Ben elı acık bırıyım buda samimi oldugum bırı ona mı guvenerek verdı yada ne oldu anlamadım acıkcası ama numarasını sildim daha sonra benı suclayacı konustu bı oyuncak ıcın olay cıktı gıbısınden
(1,990 puan) tarafından
Sen haklısın ya senin eşyanı veremez heleki çocuklar oyuncaklarına düşkün oluyorlar benim kızımın bitane bebeği var asla onsuz hicbisey yapmaz bı kere gorumcemde unuttuk onu kriz geçirdi oğlu kosa kosa getirdi yani cocujlar unutmuyorda anlayacağın bilerek üstüne yatmış arkadaşın basinin gözünün sadakasi olsun bari öyle de
(659 puan) tarafından
Aynen oyle dıyorum ama cok sinirlendim ve bu oyuncagı alan yegenlerının ablası benım oglumun oyuncakları ıcın cok oyuncak hayal gucunu engeller abartı ben sevmem falan diyen biri kı bende oyuncak dıye sacma seyler almam egıtıcu alırım yada erkek cocugu su hepımızın bıldıgı yarıs araba setleri var bunu diyen elestıren kadın almıs gıtmıs oyuncagı
0 oy
tarafından
Birisinin emanetine sahip çıkmayip başkasına veren gün gelir senin anlattığın şeylerede sahip çıkmayıp başkasına anlatir.

Böyle insanlara güven olmaz
(659 puan) tarafından
Valla daha benı bulursa anlatır. Sıldım her yerden engelledım
tarafından
Oyuncağını alıp enggelleseydin diycemde. O oyuncaktan hayır gelmez.

Bide lafa bak keşke hiç getirmeseyfin ne demek.
Bende götürüyorum çocuğum seviyo kendi oyincaginin yanında olmasini. Ne var yani unutunca hemen başkasına mi vermek lazim
(659 puan) tarafından
Yanı evet buda ayrı bı konu birisi yazmıs cocuguna kural koyamayan bırısın galıba dıye. Yani bı cocuk gıttıgı yere oynamak ıcın oyuncak goturuyorsa goturmek ıstıyorsa ne var bunda unutuldu dıye orda el mi koymak gerek bana da gelen oluyor oyuncak ile benım oglum izinsiz ellemez bıle kaldı ki oyuncak bende kalacak al oyna dıcem dırek oglum getırır verır bana kaldırırım gerı ıade ederim. Ayrıca ınanın gıttıgı yere oyuncak tasımayı talep eden bı cocuk degil parka bile indirmez terapıye gıderken oyle gelıstı olay gıttık ama keske orda hıc cıkarmasaymıs
tarafından
Ne alaka kuralla ya.
Benim bile hoşuma gidiyo çocuğumun oyuncak taşimasi. Kendine ait olan birşeyi sahiplenmesi.
Unutmakta insanı bir duygu.

Dediğin gibi birisi bende birşeyin unutsa kaldırırım zarar gelecek diye korkarım hemen iade ederim.

Onlar hiç biryere giderken bişi goturmuyolar herhalde.
0 oy
(935 puan) tarafından
Allah'ım ne s.alak insanlar var ya, başkasının malını nasıl verir g.erizekali
0 oy
(2,407 puan) tarafından
Buna benzer bi durum benim basima geldi. Oyuncak degil ama. Esimin bi akrabasina yenidogan besigimi verdim kullansin diye, sepet seklinde olanlardan. Iyi de bi markadan annem ilk torunu diye hediye almisti. Bende ikinciye hamileydim, bi gun gittik kayinvalidem dedi alalim onuda. Kadinda annesine vermis bos garaja koymuslar yer kaplamasin diye. Kadinda sen tut baskasina bize sormadan ver. E fakirdi verdim iyilik yaptim onunla dedi. Kayinvalidemde saka mi yapiyo dedi bana, bende yok yapmiyo anne dedim. Tabi suratimi gormen lazim. Hayir besiginde degilim ben zaten almistm 2 yasina kadar kullanilan besik ama hem manevi degeri hemde sormadan verilmesi sinir etmisti. Oyle yapinca esimin kuzeni ben alirim yegenime dedi ki aldilar. Almasaydi da soyleyecektim. Hos kullandim mi yeniyi hayir ama malimi sattiysa alacak. Arkadasinda vermiyosa diyeceksin boyle boyle ya getir ya da yenisini al. Bi dahada gorusme bence. Ne o oyle cingene gibi alevera dalaverayla almaya calisiyo. Yegeni aldigi bence dogru degil, oyle bile olsa alma emanet diyemiyomusun ayip bisey.
(659 puan) tarafından
Kendı cocugu yok yanı ne yapacak anlamadım yegenı almadıysa ama cok sinirlendim her yerden engelledim terapı sonrası gıttıgımızı bıldıgı halde oyuncak ile gelmeseydin falan dedi sadakası olsun oglumun ama dedıgınız gıbı mevzu aslında sorulmadan bu tarzda bısey yapılması ki size yapılan daha da sinir bozucuymus
(2,407 puan) tarafından
O yuzden anliyorum sizi. Belki cocugu yok ama begendigi icin yegenine kendi vermis olabilir.
(9,205 puan) tarafından
Acaba beşiği tamamen onlara mı verdiniz sandılar
(2,407 puan) tarafından
Hayir ben dedim alin diye kimseden ses cikmayinca bi fakir komsuya verdim dedi ama yalan, kendi kiracisina verdi muhtemelen kucuk bebegi vardi. Bizede bisey denmedi alin diye.
0 oy
(1,003 puan) tarafından
Sen ne dersen de bir bahane uyduracak arkadaşın. Ne kadar ayıp bir davranış. Herkes kendine yakışanı yapar ona yakışan da böylesi demek ki. Peşine düşme boşver artık istemişsin defalarca. Yalnız tavsiyem artık mesafe koy uzun bir süre. 
(659 puan) tarafından
Sildim her yerden ıs tartısmaya gidiyordu
0 oy
tarafından
Üç çocuk büyüttüm gittiğimiz hiç bir yerde kimsenin oyuncağını almadılar almak istemediler bi karesinde birinin evine gittik bi gün sonra aradı oyuncağımiz yok falan diye imada bulundu ben direk söyledim ne demek istediğini anladım benim çocuklarım asla öyle şeyler yapmaz diye ki kendi biliyor çocuklarımi çocuğu yapar ama onun sonrasında bulmuş oyuncagi zaten 

Sende peşine düş deki eşim kızıyor oyuncagi göndersin 
0 oy
(5,883 puan) tarafından
Bu ne rahatlık canım. Ayıp bir kere bırakın pahalı oyuncağı kıytırık plastikten bile olsa çocuklar oyuncaklarla bağ kurabiliyor ve sizin çocuğunuz tutturabilir ben ille de onu istiyorum diye. 
(659 puan) tarafından
Tutturdu zaten bugun yıne dıl terapımız var pelteklık var oglumda bunun ıcın terapı goruyor. Suan ısrarla oyuncagı goturmek ıstıyor gecen hafta terapisti ile oynadı cunku tekrar gotureyım diyor ıkna etmeye calısıcam ve aynısını sıparıs edıcem o arkdasım dedıgım kısıyle bıraz daha diyaloga girersem kavga ederiz cunku hıc ugrasmak ıstemıyorum
0 oy
(260 puan) tarafından
Canım oğlum onu istiyor ağlıyor de ne insanlar var başkasına vermek nedir bu ne rahatlık 
(659 puan) tarafından
Getırmeseydın falan dedi yuzsuzlesmeye basladı o yüzden sildim engelledim kendısını sadakası olsun oglumun
0 oy
(220 puan) tarafından
Arkadaşımın 8 9 yaşında oğlu var onun da böyle değerli Bi kaç oyuncağı varmış büyüdü diye çoğunu atmışlar değerli olanları bırakmışlar arkadaşım çağırıyor gidiyoruz benim oğlan 3 yaşında tutturuyor oyuncaklarla oynamak istiyor çocukta vermek istemiyor vermeyince benim ki de başlıyor bagara bagara ağlamaya neyse aşure zamanı aşure yaptim benim oglanla götürdük içeri girmedik benim oğlan görünce zaten başladı hemen teyze robot dutdut oyuncak diye onlarda getirdi verdiler dedim ki vermeyin bak unuttururum ben onu bisey olur falan zaten çocuk gönülsüz getirmiş arkadaş çok tatlı konusuyo verelim oynasın alırız geri dediler verdiler neyse geldik eve çocuk başladı oynamaya araba robot oluyo öyle Bi araba oynarken kolları falan gevşedi ertesi gün ona çaktırmadan daha da başına bisey gelmesin diye sakladım aradan 3 4 gün geçti arkadaş aradı dediği benim çocuk tutturdu oyuncağı istiyo müsaitsen ugrayalim da alalım dedi tamam dedim gelin verdim çocuk başladı ağlamaya noldu dedim her yeri gevşemiş bunun falan dedi dedim getir ver cıvata yerleri var sıkayım hayır istemiyorum dedi falan üzüldüm çok şimdi uzun zamandır gitmiyorum çağırıyor gel diye arkadaşım ama gitsem yine benim çocuk tutturcak oyuncak diye aynı şeyler yaşanacak falan 
(659 puan) tarafından
Sızın ki kendı ıstegıyle vermıs ama ustelık verme demıssınız bu yuzden sızde bu sorumluluk yok yani bence ama ben Orda unuttum ve o baskasına resmen hedıye etmıs unuttuğum seyı ınanın kendı cocugu olsa unuttuğum ıcın oynasa kırılsa bısey demem ama bunun cocugu yok ve bu gıdıp ablasına verıyor
(220 puan) tarafından
Ne bilim çocuk ağlayınca üzüldüm ve şaşırdım 8 9 yaşındaki çocuk oyuncak için ağlayınca:(
Bence kendi geri vermek istemiyo yani bu kadar lafa insan ***** olsa Anlar yani yada der linki falan varmı yenisini alayım diye asla böyle insanlara tahammülüm yok
(659 puan) tarafından
Aslında cok laf edemedim belkı bu yuzden yuz buldu rıca ettim sureklı
0 oy
(675 puan) tarafından
Biri oyuncakla geldiği vakit özellikle aldı mı die kontrol ederim hem evimde fazlalık yapar hemde çocuğun sevdiği oyuncak ki yanında getirdi die özellikle veririm oğlum çok beğendiyse o oyuncağı alabilecek gücüm varsa alırım oğluma 
(659 puan) tarafından
Aslında bende gıttıgım yere asla oyuncak goturmem ama ıste tesadüf oldu
0 oy
(878 puan) tarafından
Misafir vs geldiğin de madem aileler çocuklarına dur diyemiyor siz zor duruma düşüyorsunuz odasının kapısını kilitleyin ve misafir geldiği zaman yasak koyun girilmiycek diye bir kaç oyuncağını çıkarın onlarla oynasınlar çocuktur bunlar ister istese bile büyüklerin kırmadan dökmeden oynamalarına dikkat etmesi lazım arkadaşınıza gelince yaptığı gerçekten çok ayıp madem oyuncak yok onun sorumluluğu tabii bir oyuncağın peşine düşeceksiniz oyuncak onların değil 
(659 puan) tarafından
Bıraz yumusak yuzluyum kendı huyumu hıc sevmiyorum ınanın utana sıkıla ıstedım sankı onun malını emanet ıster gibi
0 oy
(9,205 puan) tarafından

Ayy ne sinir bozucu bişey ya valla ne düşuncesiz ve ap.tal insanlar var. Ustelik kadının çocuğu da yokmuş bide utanmadan yeğenlerim göturdu diyor :woot: tam çıldırmalık

Yani ben onun yerinde olsam senin istemeni bile beklemeden eşinin iş yerine bırakp oyuncağı unutmussunuz orya bıraktm haberin olsun derim

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 325 göst.
29 Aralık 2020 Alışveriş-Hediye kategorisinde Meraklı annecik (261 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 200 göst.
27 Ocak 2024 Diğer kategorisinde oylede.guzel1 (161 puan) tarafından soruldu
+1 oy
8 cevap 376 göst.
16 Haziran 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 59 göst.

379,217 soru

11,351,705 cevap

34,822 kullanıcı

...