0 oy
301 göst.
Diğer kategorisinde (1,392 puan) tarafından
Ücret çıkmayan ağrı kesici varmı bebek için kızlar 1.5,yas eczacı söyledi ama unuttum 

11 Cevaplar

0 oy
tarafından
saglik ocaginda yazdirip mi 60 tl odedin
(1,392 puan) tarafından
Evet ya 120tl imiş
(13,834 puan) tarafından
90di bak yine artmis ey Allah ya
tarafından
yuhh odemesi 60 tlmi inanamiyorum yaa
(1,392 puan) tarafından
65.5 TL canim
tarafından
ohhh masallah
-Reklam-
0 oy
(119,456 puan) tarafından
15 20 tl surub oldu 120 tl yuuh
(1,392 puan) tarafından
Düşün sigortalıya 65.5tl
0 oy
(443 puan) tarafından
Bende gaz damlasıyla calpol aldım iki gün ince 85 ödedik çok artmış herşey 
(1,392 puan) tarafından
Eczacı su ağrı kesici de vergi yokd eşi ama unuttum ha gisiydi ya
(443 puan) tarafından
Onunda tadı nasıl acaba bu mor renkte tadıda iyi neyse bende burda bekliyim aklınizs gelirse
(1,392 puan) tarafından
Calpol güzel ama işte parol mu acap ya valla üç suuro saydı şundan az ödüyor dedi ama bilemedim
0 oy
(4,384 puan) tarafından
Devlet ödediği miktarı arttırmadığı için bu kadar fark çıkıyor
(1,554 puan) tarafından
Anlat canim anlat anlayan cikar belki.
Saglik bakaninin kendisi acikladi bundan sonra ilaca duzenli zam gelecek diye. Bugun 60 ise 2 aya 80 olur rahat olun.
(4,384 puan) tarafından
Geçen adminin siyaset yasaktır postuna denk geldim. Eski bir post. Altına yapılan yorumları okudum. Pek üzülmüyorum o yüzden :)
(1,554 puan) tarafından
Yoo ben de uzulmuyorum ayasofya muze olmadi cok sukur 1 ekmek 10 lira olsa da olur :D
(1,259 puan) tarafından
Derdim siyaset değil ama kim gelse gözümüz yaşına bakmıyacak maalesef.
(4,384 puan) tarafından
Neye dayanarak bu yargıdasınız?
(1,554 puan) tarafından
Siyasetin kirli birsey oldugu konusunda hemfikiriz ama yillardir bile bile lades demis, freni patlamis kamyon gibi yokus asagi giden bir toplumun ferdi olarak neye dayanarak boyle dusunuyorsunuz ben de merak ediyorum gercekten. Amacim tartismak degil, sadece merak ediyorum
(1,259 puan) tarafından
Şimdiki başta olanlardan önceki devri de bildiğim için n yazıl ki. Keşke ben yanılsam iyi kötü bi durumum var ama başkaları ve benden sonraki neslimi düşünmek eskisi gibi yardım yapamam çok üzüyor beni.  Umarım en kötü günlerimiz bu günler olur ve canım ülkemin son sıkıntılı zamanıdır bu
(4,384 puan) tarafından
Kaç yaşındasınız acaba?
(1,259 puan) tarafından
34 yaşındayım . 21 iktidar öncesi 13. Siz belki yaşımı küçük görürsünüz ama siz demeden yazayım İstanbul un göbeğnde  gerek sağlık gerek ulaşım gerekse gıda ve temizlik bir çok alanda n kadar başarısız olduklarını n yazık ki deneyimledik. Önceki şimdi ki benim onların hiç biri umrumda değil ülke öyle bi hale geldi ki artık sadece dua ediyoruz ve bekliyoruz
(4,384 puan) tarafından
Ben de 33 yaşındayım Ankara'nın göbeğinde... Eeee ben pek birşey hatırlayamıyorum. :))  Sağlık konusuna Allah aşkına girmeyin. Bir doktor eşi olarak tüylerim diken diken oluyor. :) ulaşım?? 12 yaşımda at arabası ile gitmiyordum okula :D gıda?? Bu konu zaten çok çok komik. Asgari ücretli bayramdan bayrama değil aylık olarak da et yiyebiliyordu. Temizlik ne alaka onu hiç anlamadım zaten. Suriyelilerin pisliğini falan mı kastediyorsunuz :D niyetim siyaset yapmak değil. Ama başkasının klişe cümleleri ile gelince siz, ben geriliyorum :)
(1,259 puan) tarafından
Gerçekten hatırlamadığın ortada.  İstediğin kadar geril hatırladıklarımı film şeridi gibi önüne koyamam. Ha anlatsamda anlamazsın belli kalıba girmişsin.  Ben yanılsamda sen doğru olsam isterdim he o da yok n yazık ki. Farklı ilden bahsediyoruz farklı ülke değil aramızda yaş da yok.  Hadi hatırlamadın diyelim bi Allahın kuluda demedi mi n günlerdi .
(4,384 puan) tarafından
Yazdım yazdım sildim neyse. :)) çevremde pek onu diyecek insanlar yok :) annemle babamın işi gereği biraz farklı çevrede büyüdük. Neyse konu daha da siyasete girmeden noktalayalım bence. Eskiye göre şuan iyi memnunuz diyorsanız ne mutlu size :)) refah içinde yaşamayı her insan hak eder çünkü :)
(1,554 puan) tarafından
Yaş 37, sizlerden daha cok sey hatirladigim kesin :)
20 sene once ile simdiyi mi kiyaslayalim?
Peki kiyaslayalim.
Bir emekli ikramiyesi ile ev araba alirdi.
Orta direk denen birsey vardi.
İnsanlar fikirlerini ozgurce beyan edebilirlerdi.
Alim gucu daha yuksekti, bir orta direk ailenin evine her hafta et girerdi.
İnsanlar sinemaya tiyatroya giderdi, hersey bu kadar pahali degildj.
İnsanlar mutluydu. Bebegine mama alabiliyordu mesela. Evlenenler evini duzebiliyordu.
Kendi ulkemde multeci degildim ben.
Ev alabiliyordum ya.
Dolar yuksekligi yuzunden perisan degildik.
Nohut ithal etmiyorduk. Yerli fabrikalarimiz henuz satilmamisti. Ekonomimiz bu kadar disari bagimli degildi.
Adalete guvenirdik mesela.
Egitim bundan kat kat ilerideydi.
Ama simdi? Bunlarin hangisi var?
Bunun gibi yuzlerce madde daha sayabilirim.
Derdim siyaset degil, herhangi bir parti mensubu da degilim. Ama olmuyor guzel kardesim, olmuyor, olduramadilar, keske oldursalardi hep birlikte insan gibi yasasaydik. Her gecen gun geriye gittik, gidiyoruz.
Eskiye gore kim nasil memnun ben anlayamiyorum.
Artik anlamak icin de ugrasmiyorum. Artik kendimi gectim, 2 cocugumun bu ulkeden gitmesi icin yapiyorum ileriye donuk yatirimlarimi. Ne aci degil mi ..
(997 puan) tarafından
Madem eskiden rahat ev alabiliyordun neden ev almadın bu zamana kadar  acaba ? :) Bu arada siyasilerin hepsi ... gerisi yok . Ama ülkemi de vatan hainlerinin eline bırakamazdım kimse kusura bakmasın
Bu arada bu saydıklarınızın hepsini yapabiliyorum rahatlıkla ve tek eşim çalışıyor kirada yaşıyorum:)
(2,593 puan) tarafından
Eskiden yağ kuyrugu varmış, şeker kuyruğu varmış:))) nenelerim anlatirdi.savaştan çıkmış ülke dimdik ayağa dışa bağımlı olmadan kalkmış. Hastane kuyruğu ilaç kuyruğu varmış ben de hayal meyal hatırlıyorum.  Kitapları kendimiz alırdık ailemiz yani.
Ama biz bir maaşla evde 2 yetiskin 4 cocuk gecinirken abim Marmara üniversitesinde okuyordu babam ona ev tutmuştu ya soganli mi sogancik mi ne bir yerden:))) abim tek başına kalıyordu okuyordu devletten de burs alıyordu.
Kuyruk vardı ama sağlık hizmeti alıyorduk yakında sağlık hizmeti alamayacaksınız:)))  
Daha bunlarla kalsa iyi.   Varsın ekmek 50 lira olsun ama vatan sağ olsun aksi takdirde suriyeli din kardesleriniz beleş yasacak ülke bulurken bizler denize dökülüruz malum nereye gitsek almazlar eller akilli anam bir bizim ülke böyle :D
(2,593 puan) tarafından
Sadece biraz disardan bakmaya çalışın. Mesela yabancı gazetelerde ülkemiz nasıl gündemde onu takip edin
Gerçekten a medya izleye izleye uyuyan bir kitle var
Vatan haini ,terörist görmek için ülkeyi parsel parsel satana bakın bence:) haberiniz varsa şayet
(2,593 puan) tarafından
@antijelibon haydi anlat neden 16 yaşında ev sahibi olamadığını anlat da muhatabinin durumuna için yasin :)
(1,554 puan) tarafından
Canim 17 yasindaydim ondan olabilir mi :)
Keske azcik matematik hesabi yapabilsen.
37 yasindayim diyorum, 20 sene geri gittiginde nasil ev almis olabilirim :D
(4,384 puan) tarafından
Shrina madem eskisinden iyisin şuan neden hala kiradasın :D
(1,259 puan) tarafından
Emekli ikramiyesiyle ev alınırdı ? Adan kuyrukta ölüyordu aldıysa o evi varisleri almıştır :)) eğitim sistemiyle ilgili birşey demedim.  Depremde açmıştım en son a haberi. Başımdakinden memnun olduğumu size kim söyledi.  Objektif bakın. Başımızdaki bu platformun kaynanası değil yani hep yaptığı yanlış değil. Suriye işine girmiyorum artık görmek duymak bilmek istemiyorum. Gittiklerini haber verirseniz sevinirim.
(1,554 puan) tarafından
Tam olarak neyin kuyrugunda ölüyordu?
Ne zaman? Hangi kuyruk? Detayiyla ve kaynaklariyla aciklar misin?
Bekliyorum.
(4,384 puan) tarafından
Bunu idrak edebilmeleri için yakın dönem dünya tarihi bilmeleri gerekiyor. Yapma zorlama devreler yanacak. :))
(997 puan) tarafından
Doga_DVM  3 tane evimde ücretsiz bir şekilde oturan kiracilarimiz var bu sene o evler yıkılıp iş merkezi olacak . Kirada oturma sebebimiz eşimin işinden dolayı nereden güzel teklif alırsak oraya gidiyoruz :)
(4,384 puan) tarafından
Ahahahah :D vaaaay beee. Valla biz iki hekim kendimiz ev alamadık. Annem yaptırdı evimizi. Immm şeyy önceki birikimleri ile :D çok özür dilerim eşiniz ne iş yapıyor acaba
(1,259 puan) tarafından
10 küsür yaşımda gördüklerimin kaynağını nerden bulabilirim.
 Ayrıca arkadaşım senin hafızan kadar silik değil benim devreler. Yazdıklarımı nerenle idrak ediyorsun bilmiyorum ama artık eminim savunan senin gibiyse gelecek olandan Allah muhafaza
(997 puan) tarafından
Eşim Makine mühendisi, ben bilgisayar mühendisiyim şuan mesleğimi yapmıyorum bebeğim olduğu için ,  aynı zamanda zaman zaman yurt dışından projede alıyor eşim
(4,384 puan) tarafından
Yurt dışından proje muhtemelen döviz üzerinden para alıyor. Ama sen yine de ülke ekonomisini övüyorsun :) yani aradaki çelişkiyi görecek kadar zeki birisin bence. :) seninki biraz benim tuzum kuru gerisi umrumda değil gibi olmuş. Eşinin şartlarında çalışabilen kaç mühendis var sence. Çoğu asgari ücretle işe başlamak zorunda kalıyor
(1,554 puan) tarafından
Bir kere terbiyesizlesmenin luzumu yok. Nerenle idrak ediyorsun falan ne demek hayirdir? Mahalle agzina gecme. Basit bir soru sordum. Agirligi altinda ezilip cevap veremeyince cirkinlesme lutfen. Bu kacis noktasi olamaz. Degil 10 yasinda hatirladiklarin, 100 sene onceki olaylarin dahi bilgilerini internette bulabilirsin. Dogru yere bakarsan tabiki.
Sizdeki sorun ne biliyor musun? Her duydugunuza arastirmadan onunu arkasini ogrenmeden inaniyor olusunuz. Bak bana bir kaynak goster diyorum tikaniyorsun. Cunku duyduguna inanmissin, bu zamana kadar hic arastirdigini sanmiyorum.
Bu kadar alt bir seviye ile tartismak kendime hakaret olur. Cehalet ile munakasa edip sinirlerimini hirpalamak istemiyorum.
Herkes kendi dogrusuna inansin.
Ancak sunu da bilin ki yillardir sizin dogrulariniz yuzunden birileri magdur oldu, oluyor, olacak.
Haydi simdi selametle, iyi geceler.
(997 puan) tarafından
Eşimde asgari ücret ile başladı :) asgari ücret 5500 TL iken ben 3500 TL kira ödüyordum . Armut piş ağzıma düş olmuyor bu işler .  Beynimizi çalıştırdık okuduk bir yerlere geldik . İnsanlarda aklını çalıştırsın tuzu kuru ile ne alakası var . Maddi durumumuz mükemmel değildi üniversiteyi okurken çalışıyorduk yani :)
(4,384 puan) tarafından
Bu sitede dahi ailesi tarafından okutulmamış zorla evlendirilmiş bir sürü insan var. Evet sen ben bir yerlere gelebildik ama gelemeyenler. Asgari ücretle 16 saat çalışan (illegal olmasına rağmen) kişi emek vermiyor mu sence? Onun da düzgünce yaşamaya hakkı yok mu?
(1,259 puan) tarafından
Antijelibonn cevabımın bi kısmı sana aitti .  Alt kısım öbür arkadaşın, ve onun cevabınaydı lafım.  Tıkanmqk cehalet internete gelince sana da gülüyorum artık. İnternet te her yazan doğruysa  eyvahlar olsun.  Duyduğum değil gözümle gördüğümdü.  Üslübündan senin n kadat kaliteli seviyeli olduğunda belli oldu.
(1,554 puan) tarafından
Bu sebepten nereye bakacagini bilmen gerek demistim. Her gordugune ve duyduguna inanmaman icin. Bir sey arastiriyorsan dogru kaynagi bulmak onemli. Ancak goruyorum ki yarim yamak okumussun yazdiklarimi, soyledigim gozunden kacmis.
Herneyse, uslubuma gelince, sadece gulumseyip geciyorum :)
(997 puan) tarafından
Kızlar boşuna tartışıyoruz :) kimse bildiğinden vazgeçmeyecek ve herkes kendince haklı ve kimse altta kalmak istemeyecek ondan dolayı ne birbirinize hakaret edin nede tartışmaya girin
(4,384 puan) tarafından
Ama benim söylediğime bir cevap vermemişsin :(
(997 puan) tarafından
Doga_DVM genelde zorla evlendirilenler kimler ? :) Doğulular tabiki . Herkes kendi kaderine boyun eğiyor. Mesela çocukluktan gelen bir cesaret vardı bende . Beni zorla evlendirmeye kalksalardı net bir daha beni göremezlerdi. İnsanların aklı ve fikri var. Kullan diye vermiş Allah . Kaderine razı gelmesinler ben ne yapayım şimdi . Öyleleri kaderine razı geldiği için bu durumdalar. Mesela sen onlari örnek göstermişsin birde fabrikalarda saatlerce kpek gibi çalışıp daha sonradan zengin olanıda var  . Onları da örnek göster  :)
(2,593 puan) tarafından
O toplumda yaşamadan o geleneği bilmeden böyle konuşman çok yanlış.  Herkes senin kadar şanslı doğmuyor maalesef. Bu isler de böyle buraya yazmak kadar kolay da değil.hayat herkese altın tepsi ile sunulmuyor
(4,384 puan) tarafından
Valla asgari ücretle köpek gibi çalışıp zengin olan işçi yok. Babadan falan kalmadıysa tabi. Anca ailesinin karnını doyurur
(1,554 puan) tarafından
Keske insanlarin hayati hakkinda boyle beylik beylik konusmasan. Herkes senin kadar cesaretli degil ya da senin sartlarinda dogmuyor. Yasamayan bilemez. Uzaktan ahkam kesmek kolay.
(997 puan) tarafından
Hangi şartlardan bahsediyorsunuz ya ? :) Duvarları açık gecekonduda 18 yaşıma kadar yaşadım ben , gece uyanirdik yatağımızdan ya kırk ayak ya hamam böceği ya örümcek çıkardı yerler tahtadandı. Camlar tahtadandı. Üzerimize kışın 3 4 tane yorgan örterdik üşümemek için.  Babadan kalan hiç birşey yoktu 0'dan başladık ilk etap fabrikalarda çalışırdık  Küçücük bedenimle mobilya parçaları taşırdım . 11 yaşımda tarlalarda çalışmaya başlamıştım. Cesaret ettik 0dan iş kurduk. Müşterilere bisikletle mal götürürdü babam. Şuan mobilya fabrikası işletiyor . Ben üniversiteyi hem çalıştım hem okudum. Altın kaşıkla doğmadım yani . Kafamı çalıştırdım çalıştım okudum .
Yani asgari ücret ile köpek gibi çalışıp zengin olduk . Olunca oluyor sadece cesaret gerek .

Mrs.eris o toplumda yaşıyorum şuan . Eşim Muşlu   Buraya yazmak kadar kolay o hayattan kurtulmak kimse kusura bakmasın. Aman babam üzülmesin aman annem üzülmesin . Aman öldürürler diye diye kendi kaderlerine kendileri razı oldu bir çoğu .
Bizim mahallede doğulu bir kızı 15 yaşında evlendireceklerdi oda korkuyordu ailesine baş kaldırmaktan.  Ne oldu ? Şikayet ettik düğün günü kızı alıp sosyal hizmetler kurumuna götürüldü babada hapise. Ben onların neyinden korkayim mesela ? Kıza da bunu anlattım. Kendilerini o kadar çocukların gözlerinde büyütmüşlerki. Ama unutmayın ki havlayan köpek ısırmaz :)
(2,593 puan) tarafından
Kadın cinayetlerinden haberin var mı senin ? Günde kaç kadın ölüyor, kaci tecavüze uğruyor falan . Sanırım senin yaşadığın doguyla benim ülkemde bildiğim doğu farklı yerler .
(997 puan) tarafından
Hayatım kadın cinayetleri ve tecavüzü sadece doğuda değil Türkiye genelinde hatta dünya genelinde oluyor. Bunun sebebi sadece zorla evlendirilenler veya aileden kaçanlar değil .  Bunuda göz ardı etmemek gerek. Bu kadar yüceltmeyin Allah aşkına doğuluları ya . Eskiden kocaya kaçanlar öldürüldü şimdi kaldı mı doğru dürüst öyle insanlar? Hangi çağda yaşıyoruz?
0 oy
(1,043 puan) tarafından
Bende parola 2 ay önce 40 tl ödemiştim devlet 30 tl karşılıyor demisti eczaci
0 oy
(7,258 puan) tarafından
Ben parol ve pedifene 55 TL vermiştim en son ama baya oluyor çok sık kullanmayinca elhamdülillah uzun süre gider o bana 
0 oy
tarafından
Öyle bende o civarda almıştım 
0 oy
tarafından
Bizde 1.5 yas açısından aldik parol 110 tl 
0 oy
(3,421 puan) tarafından
Hersey zamlı ya ne olcak boyle bilmiyorum kapidan adım atiyorsun en az 100 lira gidiyor bundan on yil önce babam aylık 150 lira gönderirdi bana üni okurken ben onla 4 hafta idare ederdim simdi 150 lirayla bir yemek bile yiyemezsin dişarda
0 oy
(2,804 puan) tarafından
Metsil gaz damlası 10 tlydi  2 sene önce şimdi 90 a çıktı 2 haftada 
(443 puan) tarafından
Yuh ben o kadar ödemedim iki gün önce calpol ile metsil yazdı doktor 85 ödedim
(2,804 puan) tarafından
Ozman burdaki eczacilarda iş var
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Uzun süredir öyle

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 67 göst.
2 Nisan 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde 1111 (90 puan) tarafından soruldu
+1 oy
12 cevap 541 göst.
29 Ocak 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde Butterffly- (568 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 151 göst.
18 Aralık 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 55 göst.
1 gün önce Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde sweet rainbow (98 puan) tarafından soruldu

380,877 soru

11,403,183 cevap

34,941 kullanıcı

...