0 oy
519 göst.
Diğer kategorisinde (310 puan) tarafından

Hanimlar iyi aksamlar, Diyarbakır da dügünler nasil oluyor? belli gelenekleri varmi? 

Kardesim Diyarbakir li bir kizla konusuyormuş bana sordu fakat ben hic bilmiyorum belki burda bilen birileri yardimci olur. simdiden herkese tesekkur ederim:)

12 Cevaplar

+1 oy
(2,762 puan) tarafından
Adetlerini bilmem ama kızları çok cabbar oluyor. Muhtemelen kardeşin hep ezilen taraf olacak :D 
(310 puan) tarafından
gercekten mi?
ama yöresel farkliliklarin cok olacagi belli
(2,762 puan) tarafından
Hele batı tarafindansaniz sakın bulasmasin. Baş edemezsiniz. Doğunun kızları çok uyanık olurlar. Erkek gibidirler. Dediğim dedik yapıda oluyorlar. Yani bizim burda doğudan akademisyen arkadaşlar var. Doğudan kız alınmaz diye çok konuşurlar. Bende bir çok kez neden böyle dediklerini anladım zaten :)
(310 puan) tarafından
Çorum'luyuz canim Ankara tarafi.
hmm anladim canim tesekkur ederim cevabin icin
tarafından
Pardonnnn dogu kizi candir bikere ,hicde erkek gibi degiliz gelip gorun snra konusun hepimiz parisden geomis gibiyiz hem modern hemde cok guzeliz bikere❤️
(2,762 puan) tarafından
Kız güzelliğine tabi güzelsiniz :D ama yani içinizden bi canavar çıkıyor bazen kabul edelim lütfen :D
tarafından
Bilmeyenler dağdan gelmiş gibi anlattı bizleri canım birde doğu tarafı kadınları her zaman eşlerinin yanında olur ve bir lafları erkekten eksik olur birde ezilir diyorlar yaa ne alaka
(899 puan) tarafından
Erkek gibi değiliz o nasıl laf uyanık vs demek ve bir bölgeye genellemek de hoş değil. Biriyle sorun yasadiysaniz aranızda geçmiş genelleme yapmaya lüzum yok belki aynısını o da sizin için söylüyordur böyle genellemeler yapmamak lazim
tarafından
Hicte canavar degiliz sizlerden daha medeni misafirperveriz ,sen bi mardine gel baklm parisd gelmis gibi hissedersin kendini
(343 puan) tarafından
Cabbar derken Neyi kastettin canım
(48,695 puan) tarafından
su misali merve icindeki canavari çıkarma lütfen ☺️
(310 puan) tarafından
güzelliginize laf yok canim kizin resmini gördüm masallah cok güzel ama diger huylarini falan tabiki hic bilemem :)
tarafından
Ay bayıldım gülmekten
tarafından
Ya bize canavar diyo harbii sacma olmus yorumu ,dogulu demek yabani demek degil ben gayet medeni bir dogu arabiyim:))
tarafından
Bu cahil zihniyet her zaman vardı her zaman olacak canım takma birde çoook iyi biliyor gibi uzunca anlatıyor
(48,695 puan) tarafından
kötü anlamda dedigini sanmiyorum ya bak bunu demek istedi heralde kendinizi güzel savunuyorsunuz
tarafından
Bu zamanda kendini savunmayanmı varmış
(48,695 puan) tarafından
olabiliyor
(3,389 puan) tarafından
Canım bakma sen bu arkadaşın dediğine kardeşim Kayseri li ben Kahramanmaraş lı biriyle evlendim kaynanama ilk gittiğimde komşusu bana keşke senin gibi Bi gelinim olsaydı dedi adetlere gelince evlenince adetleri izi hiç uygulamadım eşim asker suriyedeydi herseyi ben ayarladım düğünü ailesi yaşlı ugrasamaz die kendi memleketimde yaptım eşimin hiç bişi yoktu arabasından Baska onunda daha kredisini ödüyordu ailesi düğüne yardım etmeyecekti arabayı satıp altın alcaktı bnde satma kiralayın düğünden sonra geri verirm dedim ailem bilmio 6 yıllık evliyim hala bilmiolar bana dua ediolar bizi zorlamadın die kızı tanıyın derim sadece kimsenin dediğine bakmayın
(48,695 puan) tarafından
doğusu batısı yok bizim burda da vsr uyanik kiz aileleri yada erkek aileleri iyi aileye düşmek onemli olan
tarafından
Agzin bal yesin ikbos❤️
(310 puan) tarafından
sagol canim zaten konusabilirsem ilk ben konusacagim annemgilden önce cunku kardesim en son annemgile soyler biliyorum. insallah guzel olur hersey hakkimizda hayirlisi olsun
(48,695 puan) tarafından
mervisim ❤️
(256 puan) tarafından
Herkes aynı değil canım bende Diyarbakır lıyım eşim sivaslı hatta herkes kız kardeşin akraban varmı diye soruyor istiyorlar dediğim gibi herkes aynı değil araştırın sorun nasıl bi aile diye hemen kestirip atmayın
(310 puan) tarafından
aynen canim arastiririz hersey bi ciddilestigi zaman
-Reklam-
+1 oy
(899 puan) tarafından
Diyarbakırlı kızlar çok hamarat olurlar valla ben de Diyarbakıra gelin geldim düğünde de bütçeye göre zaten öyle kilolarca altın vs takılmıyor aileye de bağlı bir durum tabi ki ama emin olun siz ona nasıl giderseniz o size 10 katiyla geri dönecektir vefalı ve çalışkan olurlar buralı kızlar ben çok seviyorum burayı ve insanlarini hele❤️
(1,076 puan) tarafından
Biz konuştuk mu
(899 puan) tarafından
Memleketleri sorunca bir arkadas yorumlarda konusmustuk:(
(1,076 puan) tarafından
Kusura bakma lütfen gerçekten hatırlayamadım  :(((
(256 puan) tarafından
Bak canım bende Diyarbakırlıyım herkes aynı değil eşim Sivaslı biz katı kurallar koymadık kendi bütçemize güre evlendik aile illa şu olsun bu olsun demedi babam ilk olarak namaz kılıyor mu diye sordu ailesine nasıl falan diye herkes aynı değil inşallah iyi bir aileye denk gelirsiniz
(310 puan) tarafından
sagol canim insallah
0 oy
tarafından
Hep agir delilo:)) ben cok sıkılıyorum onlarin dugunlerinden 
tarafından
Anladm cnm vala eger kurtlerse istekleri cok olur hele altin baslik parasi
(310 puan) tarafından
kardesimin söyledigi kadariyla kürtlermis canim.
bende dedim kardesimede hic söz dinlemiyor kacirsammi diye söylenip delirtiyor beni. basina iş acacak diye korkuyorum
(246 puan) tarafından
Canım altın meselesine gelirsek ben 8 yıl önce evlendim 6 bilezik 25 gramdan ve bi set istendi genelde 6 bilezik ve bir buçuk metre zincir isteniyor ama damadın durumuna göre gelin çok takı istemezse 4 bilezik birde tuğralı kolye ve yüzükler alınir şimdi ki zamanı söyledim şuan Diyarbakırda
(310 puan) tarafından
sagol canim cevabin icin tesekkur ederim
(246 puan) tarafından
Rica ederim cnm
0 oy
(3,104 puan) tarafından
Düğünlerinde full halay çekiyorlar müzikleri de çok kötü 
(5,240 puan) tarafından
Canin saolsun dönemsel oluyor bazen :)))
(3,104 puan) tarafından
Bu ara çok ağlıyorum zaten
(5,240 puan) tarafından
Niye kuzum Allah aglatmasin
(3,104 puan) tarafından
Bilmiyorum ki hacamat oldum yapan hocaya da sordum o ne diycek acaba nazar vs çıkıyor herhalde çok ağlıyorum
(5,240 puan) tarafından
Anladim cnm hayır olsun inşallah
0 oy
tarafından
Canım bu yorum yapanlar neye göre yapmış anlamadım ama aşırı abartmışlar yani altın konusu falan olur ama diyarbakırlılar grlin alırken öyle kilolarca takar yani koz verirken istemez bu devirde başlık parası mı kaldı birde yaa zaten ne kadar isteseler de götürmek zorunda değilsiniz durumunuz nasılsa ona göre 
(310 puan) tarafından
bir kac komsunun cocuklarida evlenmistide baslik parasi onlardan hatirliyorum oldugunu canim. ama tabiki bu dedigim 15 sene onceki olaylar
tarafından
Aşko on beş sene önceyle şuan birçok şey değişti ama sen bu görmeden bilmeden atıp tutanlara bakma valaa
(310 puan) tarafından
oyle canim hersey cok degisiyor insallah guzel seyler olur
tarafından
İnşallah
0 oy
(578 puan) tarafından

Geleneklerini bilmem ama halaylarına bayılıyorum :)

(310 puan) tarafından
halay severim :)
0 oy
(537 puan) tarafından

Arkaniza bile bakmadan kacin :D

(899 puan) tarafından
Değilim diyarbakirliiii keşke olsaymisim ama :)) sen ne yasadin ki boyle diyorsun :D
(537 puan) tarafından
Saka bi tarafa umarım iyi çıkarlar benim tanıdıklarım biraz sorunluydu altın için ölen tiplerdi :) haklarında hayırlısı olsun:)
(310 puan) tarafından
sagol canim insallah :)
(256 puan) tarafından
Canım önce bir evlerine gidin tanışın konuşun eğer sizi zorlayacak bir durum olursa ona göre karar verin çünkü her aile aynı değil
(310 puan) tarafından
tam olarak ciddiyiz gidin derlerse giderler bakarlar canim hayirlisi bakalim
0 oy
(246 puan) tarafından
Şayet Diyarbakırliyim orda oturuyorum hiç erkek gibi değiliz saygımızı büyüklere karşı asla bozmayız hem marifetli hem çalıskaniz misafirliğe gittiğimiz zmn akşam 6 da evde oluruz eşimiz geldiğinde yemek hazır olsun diye onu karislariz...
(310 puan) tarafından
ne guzel canim
(246 puan) tarafından
Yani diyeceğim tek şey aileyle bir tanışın anlasirsaniz olur ama olmazsa olmaz kader kısmet hersey
(310 puan) tarafından
oyle canim haklisin
0 oy
(679 puan) tarafından
Eltim Diyarbakırlı başlık parası falan yok onlarda. altın olarakta fazla istenmemis 6 bilezik bir kolye. tabi her aile farklı olabilir 
(310 puan) tarafından
hmm anladim canim sagol hayirlisi bakalim neler olacak zaman gösterecek
0 oy
tarafından
Birileri ortalığı ateşe verip çekildi 
(310 puan) tarafından
kim? bana mi geldi bu laf
tarafından
Yok be sen niye üzerine alındın ilk yorum yapıp cevabını alan kişiye dedim ben
(310 puan) tarafından
bian üstüme alindim :D
0 oy
(131 puan) tarafından
Genelde başlık olur en az 100 bin 3çift bilezik 3 yüzük 2metre zincir küpe birde ev dayayıp döşeme bunlar en azı yani daha dün bi tanıdık nişan taktı bunlar olan şeylerdi hakkınızda hayırlısı bende bu arada Diyarbakır a gelin gittim:)
(131 puan) tarafından
Önemli olan mutluluk benimde hiç birşeyin yoktu ben daha yeni yeni ev düzüyorum kendime 9 yıllık evliyim
(310 puan) tarafından
oyle canim haklisiniz
(131 puan) tarafından
Allah iyi insanlarla karşılaştırsın sizi hakkınızd hayırlısı olsun canım
(310 puan) tarafından
Amin insallah canim sagolasin
(131 puan) tarafından
Sen sağol canım benim

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 93 göst.
13 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Havvanursms (218 puan) tarafından soruldu