0 oy
760 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
3 buçuk aylık bebeğe dün elmw püreledim verdim. Bugün çok ağladı acaba elmadanmıdır. Neden öyle oldu bşy olurmu zararı varmı 

38 Cevaplar

0 oy
(1,279 puan) tarafından
90 günlük bebek mamayı bile zor sindirir elmayı hangi akla hizmet verdin
-Reklam-
0 oy
(15,877 puan) tarafından
Buradaki arkadaşlar demiş bende vermişim demişsin yani kusura bakmayın da üç buçuk aylık bebek püre nasıl yedirilir? 

O aydaki bebek gaz sorunu yaşar zaten ve bağırsakları henüz çok hassastır umarım bidaha buraya uymazsiniz. 
0 oy
(1,680 puan) tarafından
En en az 5 buçuk aylıkken vermen gerekiyor canım. Öyle çokta değil ilk bir iki gün bir çay kaşığı sonra üçüncü dördüncü gün bir tatlı kaşığı. Midesi sindiremedigi için muhtemelen ağrısı var. Yeni annesin kalbini kırmak istemem ama karşında küçücük bir bebek var. Birşey yaparken bir değil 50 kere düşünmen gerekir. Allah korusun çok kötü sonuçlara da gider böyle bilinçsiz yaptığın şeyler 
0 oy
tarafından
Sadece merak ediyorum neden elma
0 oy
(778 puan) tarafından
Evet ondandir bebeklere bu aylarda seker icerikli beisnler veirlmez cok minik doktora goturun bence degerlerine baksinlar bobrekleri şekeri suzemez ciddi sorunlar olusur.Keşke vermeseydiniz cok talihsiz olmus
0 oy
(6,678 puan) tarafından
Merak etme canım sindiremediginden ağlamıştır. 36 saatte tamamen sindirmis olur. Ama hiç acele etme 5 ay sonrası 3 gün kuraliyla elma verebilirsin yoğurda katıp. Anne sütünde her türlü vitamin var zaten 
0 oy
(432 puan) tarafından
Yahu 3 bucuk aylık bebeğim var su bile vermiyorum elma nedir hangi cag da yasıyoruz 
0 oy
(7,446 puan) tarafından
Dün sana gerekli cevabı verdim , bağırsakları hazır olmadığı için bebeklerin 6 aylıkken başlaman lazım ek gıdaya o da meyve ile değil... sindirimi zorlamıştır tabi..
0 oy
(10,770 puan) tarafından
Beni linçleyin diye mi zorluyorsun... 
0 oy
tarafından
Sadece tek sorun " Neden?" 
0 oy
(1,208 puan) tarafından
Minicik midesi sindirememiş sancı yapmıştır büyük ihtimalle, bacım derdin ne 3 ay daha bekle hele 6 aylık olsun zaten ömrü boyunca yiyip içecek , anne sütü şuan onun için bulunmaz nimet bırak elmayı armudu bol bol emzir kuzuyu
0 oy
(3,559 puan) tarafından
Bunu kaynanan yapsa burda yaygara koparırdın ama kendin yapınca bişe olur mu az bile kız direk yemeğe başlat geç kalmış !
0 oy
tarafından
Ne bu acele 
0 oy
(403 puan) tarafından
6.aydan sonra verdiğimde bile ilk zamanlar bütün lifler kakasindan çıkıyordu, sindiremiyordu ne dersiniz var bu bebeklerle bilmiyorum. İlla bir şey verilcek. Birisi yoğurt verir birisi meyve verir birisi ben tarhana verdim diye övünür. Ömür boyu yiycek zaten korkmayın ömür boyu düşünecek ne yesem diye. İlk 6 ayı bari rahat bırakın şu bebekleri ya
0 oy
(11,638 puan) tarafından
Linclemisler bazıları baya sert çıkmış haklılar da canım lütfen yapma öyle şeyler emiyorsa emzir mama yiyorsa mama ver başka bisi sakın deneme şuan mideleri minicik ek gida için çok çok erken 5.5 aydan önce verme ki onj da doktor kontrolünde zaten ve asla meyveyle başlama ek gidaya
0 oy
(1,702 puan) tarafından
Neden verdinz ki sütünüz mu yok mama verin
0 oy
(3,603 puan) tarafından
Benim kaynanamda  benden gizli yoğurt vermiş 3  aylik  kızıma yoğurt neyse de elma  zararlı daha küçük 
0 oy
(1,991 puan) tarafından
Ya ben anlamıyorum hangi düşünceyle neden neden neden veriyorsunuz 

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 180 göst.
30 Ekim 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 158 göst.
30 Ekim 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 342 göst.