0 oy
632 göst.
Diğer kategorisinde (55 puan) tarafından
Merhaba kızlar dün abimin eşiyle konuşurken geçen kış soğuklarda çocukları 3 Ay yıkamadığını söyledi çok şaşırdım hani evi sobalı olsa derim ki haklı çocukları yıkadı giydirdi çocuklar odadan çıkar vs korktu hasta olurlar vs diye yıkamadı ama standart doğalgazlı ev gayet sıcak benim oğlum 9 aylık ve doğduğunda kış olması ve sezaryenli olmama rağmen 2 en geç 3 günde bir yıkadım yazın istisnasız her gün uyku öncesi yıkadım şimdi ise ayağım kırık olmasına rağmen annem sağolsun 3 günde bir beni de oğlumu da yıkar yani 3 Ay aşırı geç değil mi sizce de 

47 Cevaplar

0 oy
(8,969 puan) tarafından
Sobalı ev bile olsa çocuklar nasıl durmuş üç ay yıkanmadan ya. Öyle şey olur mu hic
(55 puan) tarafından
Yukarıda bir arkadaş yazmış islak mendille silsin diye galiba öyle yapıyor
tarafından
Islak mendille temizlenir mi çocuk:D
-Reklam-
0 oy
tarafından
3 ay mı vallah senin yengen maalesef pis ! 

Ben yazın günlük her güm yıkarım kışında 3 günde bir banyo yaptırıyorum 
(55 puan) tarafından
Aynen canım bende öyle 1 gün geçse içime sıkıntı oluyor yikayamadim diye
tarafından
Zaten evim parkeli doğalgazlı  açarım 40-45 e çıkınca da kurutma makinesi ile kurutuyrm yani kışı bahane etmiş ama o çocuklara üzüldüm mikrop kaparlar bitlenirler vücutları yara bile olur:(
0 oy
(5,184 puan) tarafından

Benim evim sobalı küveti odanın ortasına koyuyorum odada yıkıyorum napayım öyle mi kalsin cocuklar:D

(5,184 puan) tarafından
Öyle valla sobalı evde büyüdüm hala sobali evdeyim :)) odada yıkarım çocukları sıcacık miss ☺️
(55 puan) tarafından
Bende sobalı evde büyüdüm illa ki zorlukları vardır sizin için şu anda ama keyfi de bir başka Hele patates soğan pişirmek fırınında kestane pişirmek bizimde cardakta var soba kışın sürekli oraya gitmek istiyorum
(5,184 puan) tarafından
Tabi iki bebe olunca zorluğu daha çok gözüküyor bana :D
(55 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun şimdi bana güzel geliyor ama düzenli olarak kullansam bende zorlanırm
(5,184 puan) tarafından
Amin ☺️ aynen öyle:)
0 oy
tarafından
Yazın her gün yıkarım kışın 3günde bir sobalı ev leğeni odaya koyuyorum güğüm ısıtıyom iki tane yıkanıp uyku vakti yatıyolar
(55 puan) tarafından
Güğümden su sobanın üstüne damlar cısır cısır ne severim o sesiii kokuyuu
tarafından
Aynn valla sobanın çilesi olsada onun sıcaklıgını faydasını hiç bişi veremiyo
(55 puan) tarafından
Evet kız annem hep der önceden kemiklerim ısınırdım şimdi hiç ısınmıyorum diye
tarafından
Babamlar doğalgaz başlattı evin her odası 7metre uzun bes metre genişlikte iki tane petek var her odada ısınamıyorum diyo çok soğuk kış boyu petegin dibinden ayrılamıyor
0 oy
(1,108 puan) tarafından
Valla uzun zamandır soğuk ama hergun yıkıyorum. 3 aylık bebeğim Allah aşkına hasta olacak diye banyo da mı yaptırılmaz. Çoğu kişinin evi sobalı bu mazeret de değil. Doğdu 5. Gün göbeği düştü yıkadım,3 aylık şu an yikamadigim 1 gün bile yok. Çocuklar banyoda gelişir ya. Sorumsuzluk bu
(55 puan) tarafından
Gerçekten öyle benim oğlumda 40. İçinde ben cesaret edemediğim için annem ve k.validem yıkadı sagolsunlar çok ağlardı yıkanırken sonrasında kendim yıkamaya başladım şarkı söylerek öperek koklayarak şimdi banyoya bayılır ayağım kırık olduğu için annem yıkıyor şimdi her gün yıkasayı geliyor çok keyifli yıkanıyor diye ki gelişimi de gercektne çok güzel ilerledi
0 oy
tarafından

Yok canım ne geçi çok erken mmis bir seneye cikmammis bu süre :D gülme geldi vallahi 

Ben üç günde bir bir yıkarım çok şaşırdım.yazin iki kere üç kere 

(55 puan) tarafından
Şey gibi oldu recep ivedik diyor ya ben 15 günde bir Islak mendille siliniyorum diye
tarafından
Ahahahaha haykırıyorum
0 oy
(315 puan) tarafından
Ben birini duymuştum kaynanam söyledi bı kadın varmış yıllar önce iki oğlu varmış kış çıkana kadar yikamazmis 6 ay boyunca duyunca şok oldum nasıl yani dedim görünen yerleri siliyomus yikamiyomus çocukları dedimki hasta olmazmi büyümez bile dedim yok dedi Dalyan gibi boylarida uzun uzun sağlıkları da yerindeymis çok şaşırmıştım var demekki boyleleri
(55 puan) tarafından
Kız inanmazsin bu cocuklarda öyle bir boyları var maşallah 5 6 Ay önde giderdi bebekken boyları hep ama bizimkiler hastalanır öksürükleri vs eksik olmaz demek ki bi bizde yokmuş
(315 puan) tarafından
Aynen öyle ben böyle duyunca bı sasiriyorum çünkü biz bile iki gün yikanmasak.kasiniyoruz kaldı ki onlar çocuk
0 oy
(3,428 puan) tarafından
Saclari hic mi yaglanmamis yada yemek yerken batmamis sali gunu yikamistim gecen hafta cuma yemek yemek yerken agzini yuzune elini silip saclarina sürdu tekrar yikqdim hatta kombim bozuktu cay makinesinde suyu isittim da oyle yikadim bitlencek diye pes diyorum yani 
0 oy
(271 puan) tarafından
Kız kokar cocuk yazık kıyamam yaa nasıl bır zıhniyet bu
0 oy
(1,133 puan) tarafından

Uzak dur bacım motorin yağı vardır o evde:D

(55 puan) tarafından
Ayy abimde sanayide çalışıyor aklıma o geldi bir an motorin deyince aahahha
(1,133 puan) tarafından
Bin git araba calışır :D
0 oy
tarafından
1 hafta bile çok fazla bence şaka yapmıştır
0 oy
(13,887 puan) tarafından

Ayy yuh yani 3ay ne dır ya hadi haftada bir olsa neyse dicem 

Ben 3 günde bir mutlaka yıkarım 
0 oy
(3,457 puan) tarafından
Kizzz sobalı evdeyim haftada iki kere sobanın önünde yıkarım sıcacık mis gibi o bebele bitlenmistir valla 
0 oy
(212 puan) tarafından
Oha insan banyo yaptıktan sonra sıkı giyinirse hiçbir sorun yaşanmaz mikropluk yengenin yaptığı 3 ay boyunca üzüldüm çocuklara 
0 oy
(5,715 puan) tarafından
3 ay çok bunu sende çok iyi biliyorsun zaten ne diye kadını burda linç yağmuruna tutuyor sun? Sen titiz sin diye oda mı öyle olsun hayret bir şey 
(55 puan) tarafından
Sanki kadının hesabini etiketledim
(5,715 puan) tarafından
Ya anlamıyorum illa kadını tanımak mı gerekiyor sen burda onun hakkına giriyorsun her türlü. Aranızda yaşanan bir sıkıntı olur anlarım, sana karşı bir hatası olur anlarım ama seni ilgilendiren hiç bir şey yok ortada
0 oy
(2,093 puan) tarafından
Tabikide geç yani şaka mi maksimum bir hafta 10 gün hadi kaç yaşında bilmiyorum ama çok geç yani 
0 oy
(1,468 puan) tarafından
Ayyy yok daha neler yengeni bian önce yanlış yolda oldugunu söle. Hergün yıkıyorum özlellikle grıp oldugunda daha fazla suda tutuyorum kı su rahatlatsın burnu açılsın dıe duş cocukları hasta etmez sacmalamış yengen yazık cocukra 
0 oy
(1,538 puan) tarafından
Çocuklara sinekler kırt atar be 

Benim ev sobalı kızları bir gün durup bir gün yıkarım yatmaya yakın yıkarım uyuturum gelişimi için bile banyo çok önemli
0 oy
tarafından
Bende 3 4 günde bir yıkarım bazen üst üste yıkarım değişiyor 3 ay boyunca nqsil durmuş arkadaşın 
0 oy
(119,461 puan) tarafından
cuuss 3 gun yikamasam aglarlar gunluk yikarim yaz kus aay oylesinun elinden afedersin kör essek ot yemez

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 173 göst.
3 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Duru. F. 12354 (3,183 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 97 göst.
30 Nisan 2023 Diğer kategorisinde MinnieMouse (591 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 83 göst.
13 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Papatya__ (741 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 246 göst.
14 Mart 2022 Güzellik-Bakım kategorisinde Bsr url (32 puan) tarafından soruldu

381,013 soru

11,406,740 cevap

34,944 kullanıcı