0 oy
190 göst.
Diğer kategorisinde (817 puan) tarafından
18 aylık bebeğim gerçi 19 una 1 hafta kaldı aşırı sinirli kızınca kendine vuruyor biberonu bitince yere fırlatıyor çok değişik bir hale büründü uyku desen geceleri sürekli destek istiyor ya salla ya pat pat vur git gide zorlamaya daha da başladı bu 2 yaş sendromu mu bakınca hep 2 yaş sendromu diyor

12 Cevaplar

0 oy
(1,972 puan) tarafından
Hoşgeldin aramızaa daha bu ne ki canım korkutmak istemem :)))
(817 puan) tarafından
Söz ciddi misiniz ya sürekli ağlıyor herşeye ağlıyor sebeb yok kafayı yicem az kaldi
(1,972 puan) tarafından
Keşke ciddi olmazsam şuan 28 aylık 19 18 aylıkken öğlen ve akşam uykularında kan kusturdu. Şimdi ise istediği bir şey olmasın oturuyor yere ağlıyor veya biri eve gelsin gittiği zaman kıyamet kopuyor.
(817 puan) tarafından
Her ay dahada zorlaşıyor ya
(1,972 puan) tarafından
Maaleesf öyle burada paylaşıyorlar 3 yaş sendromu da varmış huni takacaz ileride
(817 puan) tarafından
Odami varmış bu sendromlar bitmiyor galiba
-Reklam-
0 oy
(7,043 puan) tarafından
Hazan mübarek olsun bacım uzunda suruyo bu Allah yardımcın olsun 
(817 puan) tarafından
Hadi ya ne kadar sürüyor peki bu isyan hali
(7,043 puan) tarafından
Valla 3 4 ay sürer çocuğa göre daha az ya da daha uzun da sürebilir benimki 22 aylık son 1 buçuk 2 aydır benimki de öyle bi ara biseye izin vermeyince kafasına vurur ya da elini isirirdi kendini sikardi onu bıraktı sonra bi ara prizlere taktı kafayi televizyona taktı biseye hayir dediğim zaman direk prize gidip dokunuyodu ona hayır diyince hemen televizyonu elliyodu bu ara da herşeye inatlasiyo nerde zarar gelecek şey var onu yapmak istiyo koltuktan atliyo TV'ye prize gidiyo kablolarla oynuyo masanın üstüne çıkmak istiyo herseyin üstüne tırmanmak istiyo pencere kenarlarına cikiyo açmak istiyo hayır deyince ağlamaya basluyo ya önce kendini yere atiyo agliyo küsüp Hole gidiyo gel dedikçe gelmiyo ya da prize TV'ye gidiyo eline ne geçerse yere atiyo sürekli sen benim istedgimi yapmadın bende senin izin vermedigin seyleri yapcam diye tehdit ediyo resmen uyku desen uyuyunca güzel uyuyo ama yatirama kadar catliyorum hele evde babası varsa gelmek istemiyo direk koşup babasına gidiyo uyku tulumu görünce bezi goruncs aglamaya basliyo direk kaciyo bilmiyorum  Allah sonumuzu hayur etsin
(817 puan) tarafından
Amin amin ne zormuş çocuk büyütmek bizimkide herşeye ağlıyor kendini yerlere atıyor kafasına vuruyor ya
(7,043 puan) tarafından
Cok zor çok gerçekten
0 oy
(1,458 puan) tarafından
Benmki 14 aylık aynılarını yapıyo. Hadı bna falan vursa gercekten ses etmıcem ama kendıne vuruyo ve bazen canı cok acıyo korkuyom bişey olcak dıye kendnı yere atıyo bilerek ağlarken yapıyo hep
(817 puan) tarafından
Bizimki yeni başladı ya çok korkunç birşey
0 oy
(566 puan) tarafından
19 aylık bebeğim 1 aydır ben de tanıyamıyorum. Zaten doğduğundan beri huysuz memnuniyetsiz bir bebekti. Sürekli ağlayarak birseyler yaptırmaya çalışıyor yapmayınca kendini yerlere atıyor. Sevmediği bir yemek olumca tabağı yere döküyor sürekli kucak istiyor sandalyeye çıkıyor Ayy gerçekten geceyi zor ediyorum. Erken de uyumuyor artık 10 u geçiyor uyuması. İştahı da kesildi bunlar daha iyi günlerin diyorlar Allah yardımcımız olsun 
(817 puan) tarafından
Gerçekten aynı benim bebe geçen hastanede bir hemşireyi gözüne kestirdi kucak istedi kız almadı diye yere attı kendini hastanede bide neye uğradığımı şaşırdım
(566 puan) tarafından
Off bu da öyle. Yemek yapıyorum ayağıma sarılıyor çamaşır seriyorum öyle tuvalete gidiyorum öyle. Bir de benimki bana düşkündü şimdi daha çok babasını istiyor seninki de öyle mi
(817 puan) tarafından
Ahh keşke öyle olsa yok bana yapışık asla babada durmuyor sürekli bende benden başkasına gitmez gece sürekli destekli uyuma ister sizin gece uykulariniz nasil
(566 puan) tarafından
Bizim uykular hep sorunluydu o yüzden sütten bile kestim 2 ay önce uyusun diye yoksa sabaha kadar oturup emziriyordum..şimdi yine iyi 4 5 kere falan uyanıyor benimki de destek istiyor gerı uyumak için. Şu an saat 3 ve bu 4. Uyanışı maalesef
(817 puan) tarafından
Bizimde öyle şuan yine uyandı ayağımda
0 oy
(3,480 puan) tarafından

17 aylik aynı versiyondan bende de var acayip sinirli:D

(817 puan) tarafından
Hayırlısı olsun canım sağlıkla kavuş cinsiyet ne
(3,480 puan) tarafından
Sagol canım doktor kız dedi bakalım pazartesi yine randevum var tekrardan gidip emin oliyim
(817 puan) tarafından
Maşallah 2 meyveyi de tadacaksin ne mutlu
(3,480 puan) tarafından
Doğsun da hayırlısıyla:)
(817 puan) tarafından
Sağlıcakla alırsın inşallah kucağına
0 oy
(2,418 puan) tarafından

Benimki herşeyi kırdı artık bişe kalmadı gelip bildiğin beni dövüyor :D

(817 puan) tarafından
Bende hayretle izliyorum kırıyor döküyor robot süpürgeyi kaldırdım kaldırıp direksiyon yapıyor sinirlenince yerlere fırlatıyor
0 oy
(1,392 puan) tarafından
Bnmkide ayni mesela sinirleniyor konuşamıyor duvara yere kafasını vuruyor ay onu yapıyor ya deliriyorum zaten 
(817 puan) tarafından
Geçer mi dersin
(1,392 puan) tarafından
Hayır o zamnda başka sorunlar çıkacak ama işte fakirin ekmeği umut
(817 puan) tarafından
Haha değil mi rahatlık yok bize artik
(1,392 puan) tarafından
Onu anne olmadan önce düşüncektik :adsjjs
(817 puan) tarafından
Artık çok geç ☺️
0 oy
(361 puan) tarafından
Bir 18 aylık bebişte bende var. Tıpatıp aynısı canım çok erken başladı yaa. Diyorum  2 yaş olunca ne yapacağız. Delirme noktasına geliyorum bazen. Hiç mi mutfağa koymaz beni ya beni mutfakta istemiyor 
(817 puan) tarafından
Bizimkide öyle bide büyük zarar vermeye başladı ya
(361 puan) tarafından
Kendini yere atmalar. Her gün yeni bir şey çıkıyor başımıza. İnşallah kazasız belasız şu sendromu atlatırız
(817 puan) tarafından
Haha geçen bir hemşireyi gözüne kestirdi kucak istedi almayınca kizz kendi hop yere attı hastanede pislik yere
(361 puan) tarafından
Anaaa :) hiç akla gelmeyen şeyleri yapıyorlar
(817 puan) tarafından
Aynen öyle taniyamiyorum oğlumu diyorum ya
0 oy
(8,331 puan) tarafından
19 aylık benim kızda çok agrasif oldu herşeye bağırıyor ağlıyor kendinş yerlere atıyor.
(817 puan) tarafından
Allah'ım ben büyük konuşmuyorum duyma beni isteyene ver çok Zordur eminim ikinci nasıl peki oda mi zor bugün teyzem aradı eee 2. Yapsana ne bekliyon ilki zorsa ikinci kolay olur dedi yok yok dedim biraz münakaşa yaşadık aslı astarı var mı bu ikinci sakin olur lafının
(8,331 puan) tarafından
Küçüğüm büyüğünden de beter. Kolik, reflüsü var. Uyku yoooooook,sürekli mızmız aşırı mutsuz bir bebek. Yüzünü daha gülerken hiç görmedik sen düşün.
(817 puan) tarafından
Ahh bir neden daha çıktı bana gerçekten işiniz çok zor Rabbim yar ve yardımcınız olsun 2 çocuk bana göre değil millet kandırma derdinde desene
(8,331 puan) tarafından
En azından biraz daha büyümesini beklemende fayda var. İkinci çocuk olmalı bence bakabilecek gücün varsa ama yaş aralığını iyi ayarlamak lazım. Biran önce büyütüp işime dönmek istiyorum aşırı bunaldım, tek başıma asla dışarı, markete bile gidemiyorum ikiz bebek arabamız vardı markete sığmıyor falan çok zor yani büyümeden yapma ☺️
(817 puan) tarafından
Yok canım yok ben almiyim alanada mani olmayayım zor çünkü sizlerden duyuyorum tek çocukla zorda olsa yine çarşı pazar gidiliyor 2 çocukla imkansiz
0 oy
(1,505 puan) tarafından
Kızım iki buçuk yaşında aynı sekilde oda öyle ama şöyle birşey de var canm bir çocukta bebekte nekadar şikayet varsa bebekte çocukta okadar arsız oluyor mesela hep şikayetçiyiz of durmuyor uyumuyor yemiyor içmiyor aslında hiçbirini söylememeliyiz nekadar şikayet okadar huysuzluk hem bize yansıyor hem çocuğa buna kesin kanaat getirdim daha önce bir abladan duymuştum ve sonrasında inst görmüştüm şuan biri soruyor kız nasıl duruyormu fln gibisinden evet diyorum her çocuk gibi işte ortalığı karıştırır mikser veya yemek yiyormu fln yememdigi halde iyi diyorum yiyor pek zorlamıyor falan 2 yaşında bu duruma alıştım şuan iki buçuk işte 4 ay fln geçti şuan herşeyi bana normal gelmeye başladı her çocuk yapıyor eminim ama biz çok abartiyormusuz ben şükür ettikçe düzeldi kızım bide sen dene bakalm 
(817 puan) tarafından
Onu bende denedim geceleri mesela çok sinirleniyorum uyumuyor kızıyorum bazı geceler hep iyi davrandım uyanınca gel bitanem geri uyuyacagiz kötü rüyamı gördün falan diyince o gece az uyanıyor ben stres oldukça oda oluyor
(1,505 puan) tarafından
Evet evet aynn boyle hani bir laf var hamileyken bebek de etkilenir aynı o şekil herşeyi hissedebiliyor bizdeki enerjiyi bizdeki stresi hissedebiliyorlar oyuzden biraz daha sakin kalmaya calis bizdede durumlar o şekilde şuan hâlâ ayağımda ve uyumuyor ama elimden bişey gelmiyor :)
(817 puan) tarafından
Gitmedigim doktor kalmadı en son profesöre gittim gebeliğin nasıl geçti dedi çok sorunluydu hergun sabah akşam iğne vuruldum aile içi sorunlar çok oldu gözümün yaşı hiç dinmedi zaten erken doğdu doktor bütün sebebi bunlar dedi
(1,505 puan) tarafından
Aynn öyle hep onlardan etkilenmiş ve hâlâ devam ediyor rabbim yardımcın olsun inşallah canm rabbim bebeğinede sanada ferahlık versin inşallah biran önce düzelir
(817 puan) tarafından
Allah duysun duanızı çok teşekkür ederim sağolun ☺️
0 oy
(3,097 puan) tarafından
Benimki de 18 aylık 10 gün sonra bitiyor 19 aylık olucak ama bunlar ne ki çok daha beter bizimki daha fazla şeyler de eklenebilir 2 yaş sendromu olarak geçiyor bizimkisi de 
(817 puan) tarafından
Ahh bolca sabilar diliyorum bende üstün körü anlattım yemek yemek işkence illa kendi yiyecekmis daha tam beceremiyor gece pilavı masaya döktü eliyle yedi kafayı yedim ya
(3,097 puan) tarafından
Bizimki 1 yaşına girdiğinden beri yemek işkence zaten mama sandalyesinde de oturmadı her yemekte masaya çıkıyor ne var ne yok dağıtıyor içecekleri döküyor sürekli peşimde ağlıyor evi dağıtıyor buzdolabını açıp sürekli bişeyler alıyor içeri götürüyor her yere döküyor su istiyor veriyorum sonra alıp onu döküyor. Habire soyunuyor bezini çıkartıyor ya daha neler neler inşallah düzelir
(817 puan) tarafından
Bizimki mama sandalyesine oturur sonra on masasına yatar ordan masaya atlar dışarıda yemeğe gidincede aynı mama sandalyesi on masasına yatıp bizim masaya atlar o su dökme olayı mahvediyor gözümün içine baka baka döker
0 oy
(400 puan) tarafından
Benimkide 9 gün sonra 19 aylık olacak aynı sebepsiz ağlamalar var çok sinirleniyor devamlı etrafı dağıtıyor eline ne geçerse yerlere atıp saçıyor devamlı bacağıma yapışıyor kucak istiyor gece sayısı belirsiz uyanıyor ağlıyor benden başka kimseyle durmuyor Allah ömürlerini versinde çok zor be bebek büyütmek bari tam iki yaşlarına girince girselerdi şu sendroma çek dur 3 yaşına kadar birde 3 yaş sendromu var diyorlar bittik biz küçüğü yetmez gibi birde ergen tripleri çekiyorum ikisi bir daha fena
(817 puan) tarafından
Ayy sizin derdiniz daha zor ben biriyle baş edemiyorum

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 110 göst.
24 Ekim 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde uykusuz anne (245 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 125 göst.
11 Şubat 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 105 göst.
11 Nisan 2023 Aile kategorisinde Yeni evli1 (1,629 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 247 göst.
23 Mart 2021 Aile kategorisinde Azra05 (233 puan) tarafından soruldu

380,183 soru

11,381,754 cevap

34,875 kullanıcı