0 oy
290 göst.
Aile kategorisinde (2 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Nnnkdkdhfb

14 Cevaplar

+1 oy
(17,649 puan) tarafından
Gercekten sıkıntı yaa soyleme sansin yokmu ya hamile gelinin yaninda kayinbaba nin kaynananin ne isi var Allah askina 
(2 puan) tarafından
Söylesem de dinliyocek olan yok kafayı yicem diye korkuyorum lohusayken eşimde ailesine gelme demiyor diyemiyor
(17,649 puan) tarafından
Esinin konusmasi lazim ama iste tam zor zamanlar ya
-Reklam-
0 oy
(867 puan) tarafından
Anneniz yakınsa siz gidin. Mesela ablamda annemde kaldı 40 i çıkana kadar kaynanası yok yani boşanmislar ablam evlenmeden önce yengem de ailesi başka şehirde annemde kaldı 40 i çıkana kadar ama annem el bebek gül bebek baktı gerçekten. Ben taşındım tasinmasaydim ben de annemde doğum yaptığımda 40 çıkana kadar kalacaktım kaynanam başka şehirde gelip 1 hafta kalıp gidecekti kısmet olmadı yani bir de öyle düşünün isterseniz 
(2 puan) tarafından
Annene gidemiyorum uzaktayiz malesef ve annem çalışıyor 10 gün kaynananlar izin alıp benim yanıma gelicek
(867 puan) tarafından
Allah yardimcin olsun canım inşallah bu süreç kolay ve sıkıntısız gecer
(2 puan) tarafından
Amin canım
0 oy
(25 puan) tarafından
Eşine söyle biraz kötü olmak pahasına da olsa kendi annen olsun yanında çünkü çok çok ihtiyacin olacak hem psikolojik olarak hem de fiiziken. İki ay önce doğum yaptım, dedim ki daha insan olsa yardım edecek toplardim başıma. Ben yapamadım yani belki gücü yetebilen anneler vardır ama bana göre yardım şart. Aslında kayınpederin gelmese iki anne aynı odada kalırlar. Hem belki ikisi de faydalı olur sana. 
(2 puan) tarafından
Hayatta gelmeden durmaz malesef ve 40 gün boyunca lak lak karışır anneme ihtiyacım var o süreçte de olacağından eminim ben eşime söylüyorum ama o ailesine soylemiyor
(25 puan) tarafından
Sen söylesen kayınvalidene en fazla eşin birazcık küser ama nasılsa düzelir sizin araniz inşallah. İnan ki kendim yaşayacak gibi düşünüyorum. Sen iyi olacaksın ki önce sonra bebeğin de iyi olsun.
(2 puan) tarafından
Kayınvalidem anlayışlı olsa zaten bunu düşünürler daha eşime fisfikler hem benim anneme bile sendemi gelceksin diyor
(25 puan) tarafından
O zaman son çare. Kötü ol. Sen o ağrı sızı içinde o psikolojiyle daha beter hâle gelmeden. Şimdi kötü ol.
0 oy
(11,089 puan) tarafından
Eşinle konuşmaktan başka çare yok. Hiç olmadı kayınbaban gelmesin. Emzireceksim falan nerde kaldı mahremiyet, lohusa olcan yatıp dinlenmek gerek onlara mı hizmet edecen bebeğinle mi ilgilenicen... Bi de hakkaten 40 gün çok yaa konuşsan ilk bi hafta on günü atlatayım sonra gelsinler desen olmaz mı ki... 
(2 puan) tarafından
Emzirmem için kalkıp oda değiştirmem lazım gok anlamıyor eşimde söylemiyor birşey en güzeli evden kovmak lohusa bunaliminda aklıma artık bişey gelmiyor
(11,089 puan) tarafından
Yok yok o da yapılmaz
(2 puan) tarafından
Başka aklıma bişey gelmiyor deliricem daha şimdiden düşünmekten uyuyamıyorum
(11,089 puan) tarafından
Allah kolaylık versin şimdiden
0 oy
(867 puan) tarafından
Benim kaynanamda kendini bişeylere zorla dahil etmeye çalışıyor annemi kıskandığı için hamileligimin son haftalarındayım daha bir kere arayıpta iyimisin işini gücünü yapabiliyomusun agrın sızın varmı diye sormadı aramadı ama lafa gelince kayınpeder diyorki kaynananda hastanede yanında kalır dedi ben hayır istemiyorum dedim annem kalacak dedim bu sefer kaynanam dedıkı ozaman bende gelir sizde kalırım dedi gerek yok dedim sonra zaten araya başka mevzular girdi ve kaynanam patavatsızlık yaptı bana saçma sapan bir kelime söyledi bende uzaklaştım engelledim telefonunu eşimede dedim asla ama asla annenle konusmak görüşmek istemiyorum oda tamam dedi çünkü haklı olduğumun farkında lohusa ve ameliyatlı halimle kimseyi çekemem 
(2 puan) tarafından
Keşke eşimde bu kadar anlayışlı olsa ama söz konusu aile olunca asla dinlemiyor
(867 puan) tarafından
Eşinin ailesi annesi babası değil eşinin ailesi sensin bunu ona hatırlat lütfen
0 oy
(50 puan) tarafından
canım açık açık söyle eşine 40 gün kimseyi istemiyorum de 1 hafta annen 1 hafta kayınvaliden dönüşümlü kalsınlar ilk hafta annen kalsın ben açık açık söylemiştim benimde kayınvalidem 40 gün yanlız bırakmam mevzuları açmıştı ben direk 40 gün kimseyi istemiyorum gerek yok dedim inanki kendi başına daha rahat halledersin herşeyi zor oluyor ama inan psikolojik olarak iyi hissetmen vücut yorgunluğundan bin kat iyidir... bide karışan kayınvalideyse psikolojin alt üst edip gider benden söylemesi aynılarını yaşadım çünkü bidaha çocuğum olursa asla kimseyi yatıya almıycam eve.. 
(2 puan) tarafından
Şimdiden alt üst ettiler zaten bunları düşünüyorum Allah razı olsun
0 oy
(986 puan) tarafından

Doğumda kaynanamla altlı üstlüydük buna rağmen beni evimde bırakmadılar 

Kaynanamda kaldım eşim askerdi tek kalirsam 3 harflilerle korkuttu beni zorla kabul ettirdi 

Mecbur kaldım 

Kayimbabam işsizdi kaynnaam şeker hastasi ergen ekek yigenine bakiyordu istediğim gibi emziremedim 2 saatte bir emzirmem lazım ben 4,5 saatte bir emziriyordum 

Sadece 3 odada doğalgaz açıktı herkes başımda sütüm dayanmadı kesildi :(

Şimdi tecrübe edindim hamileyim 

Kaynanam büyük çocuğuma bakacak ben toparlandigim gibi gidecek

Annem kalamiyor çünkü konteynirda tek odada kalıyoruz annem eşimle aynı odada yatamaz 

(2 puan) tarafından
Rabbim yardımcımız olsun gerçekten bu süreç çok zor hissediyorum
(986 puan) tarafından
Amin canım sonradan pişman olma kaynanan geliyorsa kayınbaba ne alaka nasıl emzireceksin offf anlayişsiz insan çok
0 oy
(3,812 puan) tarafından
Ayy kesınlıkle bunu ayarla gerekırse annen de kalmaısn eşin yardımcı olsun kesınn gönder. Benimki almıs basını gelmıs hiç utanmadım valla eşime dedım götür geri götürdü evibe. Bı işe yaramazlar anca kalabalık. 
(2 puan) tarafından
Malesef bizimki onu yapamaz
0 oy
(809 puan) tarafından
Ya bu esleri anlamiorm herkwzn bi mahremi var ya bu kadin yeni bebegini surekli emzircwk babamin yanindanolmaz demioda onlara bisj diemio yok ya bu anasindan babasindan kopamayan adamlardan bir b ok olmaz bacim cidden sen nasil emzircen bu bebeyi dakka basi odanami gitcen yani yazik deilmi sanada ya
(2 puan) tarafından
Odamdan çıkmayı düşünmüyorum artık en azından yuzlerinide görmem
(809 puan) tarafından
Iste kendj evinde rahat dolasmak varken neden bi odaya tikilasinki yazik esin ailesini kiramio ama seni zor durumda birakio allah kolaylik versn canm sana
0 oy
(268 puan) tarafından
Eşine anlatmalısin. Emzirme de annem bana çok yardımcı oldu. Annem tutturdu oğluma yani o ağzına verdi ben beceremedim. O yüzden ne göğüs ucu yara çatlak vs vs hiç yaşamadım. Allah razı olsun annemden. Ben kaynanama gosteremezdim mememi. Ne bilim yani. utanır insan. Kaynatanin ne işi var. G.berisice yeni doğum yapmış kadın lohusa kanama olacak emzirme olacak kendinden geçeceksin. Ne işi var evde.??? Allah aşkına gitsinler bı basimizdan ya. Kaynanan yardımcı olacak mı sana yemek çamaşır bulaşık vs. Eşine düzgün bir şekilde anlat. Ben annemin yanıma gelmesini istiyorum de. Rahat edemem de. Çekiniyorum de. Kaynatam vs de yani bunda cekinilecek bir durum yok. Doğum yapan sensin. Esin değil. Esin sabah gidip akşam gelecek. 
(2 puan) tarafından
Kaynanam yemeği yapar evet ama herseyede karışır zararı daha çok olur sorun zaten kaynatan
0 oy
(1,185 puan) tarafından
Kaynananla konuşurken annem kalacak yanımda de bizde gelcez derse 1 oda var o zaman sen tek gel babam gelmesin yatacak yer yok de . Olmaz derse o zaman zahmet etme anne annem bakar bana bende rahat etmek istiyorum kusura bakma emzirme yatma kalkma anneme ihtiyacım var de . Susarak olmaz eşin ağzını açamıyorsa sen tatlı yolla halletmeye çalışacaksın . 
(2 puan) tarafından
Doğru söylüyorsun susurak olmuyor daha çok kendime zarar veriyorum dahah doğurmadan lohusalık düşünmek zorunda bıraktıklar
(1,185 puan) tarafından
Yaşadıklarının benzerini yaşadım sa.lak gibi herkesi idare etmeye çalıştım halbuki lohusa olan benim herkes beni idare etmeli beni düşünmeli . Şimdi çok pişmanım stresten sütüm doğru düzgün gelmedi sonra da kesildi . Şimdi olsa ne kocam ne ailesini takmazdım .
(2 puan) tarafından
Nasıl bu kadar düşüncesiz oluyorlar anlamiyorum
(1,185 puan) tarafından
Anlamaya çalışma sen sadece iyi olmaya bak tek yok bu inan bana .
0 oy
(762 puan) tarafından
Hadi kaynanayi geçtim o normal geliyor bana da kayınpeder ne alaka ya bu kız lohusa sonuçta. Mecbur istediğin gibi rahat giyinemeyeceksin bebeği sürekli emzirmen lazım hep odaya mi gidereceksin uf saçma sapan şeyler ya 
(762 puan) tarafından
Valla bir güne de hakkı yok ya hiç mi dusunceleri yok
(2 puan) tarafından
Malesef çünkü kendi oğullarının evi istediği zaman gelirler hesabı daha anneme sendemi gelceksin dedi annem ya benim sonuçta el değil benim en çok ihtiyacım olucak insan
(762 puan) tarafından
Sende mi geleceksin ne demek ya sonuçta evladı doğuma girecek ölüm var kalım var orda herkes torun derdine düşer ama birtek annen seni düşünür
(2 puan) tarafından
Aynen öyle ve benim sadece anneme ihtiyacım var dua edermisiniz bana yarın eşimle tekrar konusucam
(762 puan) tarafından
Eşine ne desen de kötü sen çıkacaksın ama yine de dene sansini
0 oy
(24 puan) tarafından
Sırasıyla gelsinler benim doğumda her ikiside vardı sonra kaynanam gitti annem durdu sonrasında kaynanam ve kayınbabam geldi Allah razı olsun 2 aya kadar yanimdaydilar kayinbabamdan hiç cekinmem ne olacak ki canım gelmek istiyorlarsa evinizin durumunu söyleyin sırayla gelin deyin bence güzel dille anlatırsanız anlarlar büyüklerimiz bildiklerinin doğru olduğunu düşünüyorlar yapıyor gibi gozukun yapmayin
(2 puan) tarafından
Evet ama zaten kayınvalidem doğumdan önce gelicekmis bende doğum sırasında annemi istiyorum ve bunu hayatta kabul etmez
(24 puan) tarafından
Beni doğuma aniden aldılar kaynanam 1 saatlik mesafeden hemen geldi yanıma annem ertesi gün geldi hastaneden çıkmadan bebeğim kuvezdeydi kaynanama dedim sen git anne bebek çıkınca gelirsin dönüşümlü yapalım ikiniz birden yorulmayin bebek çıktı annem kaldı biraz sonra kaynanam geldi yani kalp kırmadan güzellikle söyleyin yorulmanizi istemiyorum diye onlar da torun sahibi oluyorlar öyle düşünün sen babaanne olsan gitmek istemezmiydin
0 oy
(2,818 puan) tarafından
Valla eşini kapıya koy annenle yat bacım anlamıyorsa böyle analsin lohusa lohusa bide bunla mi ugrascan o ugrassin
(2 puan) tarafından
En sonunda bu olucak
(2,818 puan) tarafından
Aman ya bide valla hamile hamile karnı burnunda kadınları kanser ediyorlar anasını istiyorsa kendi doğuracağı zaman anası gelsin

İlgili sorular

0 oy
21 cevap 436 göst.
0 oy
4 cevap 405 göst.
30 Haziran 2021 Aile kategorisinde Eloff (60 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 639 göst.
0 oy
22 cevap 1,992 göst.

378,259 soru

11,321,615 cevap