0 oy
886 göst.
Diğer kategorisinde (217 puan) tarafından
Kızlar başkasının hayatı tercihleri elbette bizi asla ilgilendirmez ama biliyorsunuz bende eşimden ayrılıyorum 3yil evli kaldık bazen çevrendeki insanlara bakınca acaba bende mi bir sorun vardı diyorum.. 

Kızlar benim kuzenim 20 yıllık evli kocası alkolik maddi durumu çok iyi baya zenginler kuzenimde  Allah yolunda koca kocaa çocukları var. kocasının herseyine göz yumuyor adam bariz bunu aldatıyor çokta yakaladi ama hiç agzindan boşanma kelimesini duymadım onun dışında çevremde böyle bir kaç kişi daha var evliliklerinde kocalarının her haline katlanan.. kuzenim boşansa mesela ciddi malda bölünecek yarısı kuzenime kalacak. Ama o bu duruma göz yumuyor sanki. Sonra kendime.bakiyorum ben olsaydım böyle bir insanla yapamazdim eşimde şiddet küfür vs vardı dayanamadım acaba ben mi sabırsız davrandım diyorum bazen. özür diliyorum ama kadınlar mı böyle yoksa katlanamayan sabırsız olan şiddet uyguluyor diye boşanmaya koşan bir ben miyim?.. büyük konuşmayim ama Allah muhafaza aynı şeyleri bugün yine yaşasam yine katlanamazdim bu kadınların tevekkül noktası mi çok gelişmiş siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Doğru olan katlanmak sabır göstermek mi yoksa def mi etmek ?

26 Cevaplar

0 oy
(633 puan) tarafından
Annem de 25 sene evvel boşanmak istemiş sadece ben varmışım.  Babam içki içiyormuş.  Araları iyi değilmiş görücü usulü sonuçta.  Nişanlısını tesadüfen görmüş.  Tarladan su almaya eve geldiğinde.  

O zaman Bi çocukla nasıl gideyim geri demiş 13 kardeşler annemler.  İş güç çocuk ezilir demiş.  Sonra kardeşim olmuş.  Alkole babam devam etmiş.  Sarhoş gelmeler falan . Cocuklqrinj yetim bırakacaksa bıraksın lafını edermiş annem.  Nasıl olduysa bırakmış zoruna gitti söyleyiş biçimi demekki.  

Huylu huyundan vazgeçer mi hayır.  Geçen yaz tekrar içtiğini öğrendik.  Babam mobilyacı. Üzerinde vernik falan kokardı.  Öyleyse alkol kokusuymus.  Annem tekrar boşanalim dedi . Kardeşim de bende duyduk. 

Annem gene var geçti.  Kardeşim 26 yaşında evlenecek yaza . Kızı evlendirelim rezil olmasın ele güne diyor . Bu evi ben çekip çekiştirdim.  Torunlarım dede görmeye ickicilerin yerine mi gelecek diyor . Senelerdir sustuğu ne varsa sayıyor. 

Çevre baskısı hersey . Geldim 60 yaşıma boşansam neyle geçinirim diyor . Damat parası yemek ağır gelir bana diyor . 

Şükür birine anlatabildim bu olanları.  Patlayacak gibiydim k.bqkmayin. eşim duysa babamın içtiğini kapılarından bile gecirmez . Bi sürü olayı kafamda yaşamak çok zor:(
-Reklam-
0 oy
tarafından
Zengınlık öyle kadınlarda mal şu bundan çok etraf ne der bosansa bın kat burnumdan gelır dul kadın damgası yerım ve bır çok korkular buna engel olan şu düşünce de var 20 yıl kahrını cekmısım elın asıftesıne nıkah kıydırıp mıras bolunmesın bosamam cocuklarıma kalır miras dıyorlar. Ben de büyük konuşmak ıstemıyoeum şiddet bır aldatma ıkı ama gelmısler 50 yasına bıde sonrasını düşünüyorlar öyle insanlar işte haklılar mı? Herkes kendınce haklı bence bosansın. 

Benımde eltım şu dediklerinden bır sıddet yok psikolojik baskı aldatma içki var. Kafın 16 da evlenmıs gözü acılmamıs ev yemek trmızlıkten başka bırsey bılmemıs bosamıyor. Madem ben onun kahrınj cektım onun zevk sefa ıcınde yasamaaına müsaade etmeyecegım dıyor. Bana göre kendısı ezıyet cekıyor. ama halınden memnunsa bıze bırsey demek düşmüyor 
0 oy
tarafından
Bak ne diyor YER GÖK SAHİBİ. "biz her insanın kaderini, kendi çabasına bağlı kıldık"
0 oy
(747 puan) tarafından
Kendine saygısı olan boşanır kimse katlanmak sabretmek zorunda değil ne şiddete ne aldatmaya ne hakaretlere boyun eğmek güçlülük değil kadının zayifligindandir kocası zengin diye ya parası için duruyor yada mezhebi geniştir kendine yediriyordur aldatilmayi güçlü bir kadın hiç kimseye ihtiyacı olmadan da tek başına hayatını devam ettirebilir yeterki istesin
0 oy
(60 puan) tarafından
Annemde babamdan çok çekti babam hem bizi hem annemi döverdi annemin gidecek yeri yoktu o yüzden katlandı babam 50 yaşına geldi hâla huysuz hâla katlaniyor annem ona

Sarılık hastasi oldu vucudundan yaralar ckti skntidan Allah annemi başimizdan eksik etmesin kimseyi anne evlat acısıyla sinamasin rabbim
0 oy
(3,441 puan) tarafından
Eger zorunlu bir durumu yoksa(bence hic bisey zorunlu degildir) karakter meselesi oldugunu dusunuyorum.

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 237 göst.
29 Nisan 2021 Diğer kategorisinde sevgisutcu (493 puan) tarafından soruldu
+1 oy
2 cevap 169 göst.
13 Eylül 2024 Diğer kategorisinde Mursi (908 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 230 göst.
26 Ağustos 2024 Diğer kategorisinde Pamuk prenses (938 puan) tarafından soruldu
+1 oy
2 cevap 99 göst.
24 Ağustos 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde SryA211 (15 puan) tarafından soruldu

396,263 soru

11,853,830 cevap

35,947 kullanıcı

...